Keresés

Részletes keresés

vasas11 Creative Commons License 3 napja 0 0 502466

hol írjam alá...

Előzmény: PePa VASAS (502465)
PePa VASAS Creative Commons License 3 napja 0 0 502465

Az AI (mesterséges intelligencia) szerint még 19 év és bajnokok leszünk sz NB1-ben... 

 

Nem kommentálom...

 

PePa VASAS Creative Commons License 3 napja 0 0 502464

Pécs mellett. 

1x voltam ott, amikor még ebben a stadionban játszotta hazai meccseit a Szentlőrinc, s győztünk ott a lőrinciek ellen 5:1-re.

Előzmény: Hawkmoon269 (502463)
Hawkmoon269 Creative Commons License 3 napja 0 0 502463

Én megmondom őszintén, hogy Kozármislenyről még életemben nem hallottam, míg az nb2-ben nem találkoztunk velük, sőt azt sem tudom hol lehet ez a település, így hirtelen Borsodra gondoltam, de most látom, hogy Baranya, szóval, csak azt akartam írni, hogy ma ezt az nb2-es, nb3-as csapatot több góllal kell verni...

PePa VASAS Creative Commons License 3 napja 0 0 502462

azért játszott = azért nem játszott

Előzmény: PePa VASAS (502461)
PePa VASAS Creative Commons License 3 napja 0 0 502461

Amúgy ez a Kirchner a múlt héten, amikor kikaptak otthon a Barcikától, a keretben sem volt. Ha jól láttam, azért játszott s nem volt a padon sem, mert előzőleg a Pécs ellen begyűjtötte az 5. sárgáját, úgyhogy pont jól jött neki, hogy ellenünk már viszont játszhat. Nagyon remélem, felkészültek rá a srácok a semlegesítésére... 

Előzmény: rage (502457)
PePa VASAS Creative Commons License 3 napja 0 0 502460

Nekem tök mindegy, hogy mennyivel, illetve hogy Milánnal vagy nélküle, csak nyerjünk! 

Előzmény: recsab (502455)
tex66 Creative Commons License 3 napja 0 0 502459

Nem fog a csodacsataruk lubickolni ..Kenny es Botond szoritasaban mas kavehazba talalja majd magat. Egy hajtos 2 golos gyozelmet prognosztizalnek.

Előzmény: rage (502457)
PePa VASAS Creative Commons License 3 napja 0 0 502458

Jó hallani, hogy a II. csapatunk is "szárnyal" 👍

A köv. meccs nem a Martfű ellen van otthon (ápr. 21.), azután meg idegenben a Honvéd II (ápr. 28.)?

Vagy valami változott? 

Előzmény: taka63 (502416)
rage Creative Commons License 3 napja 0 0 502457

A mai nap két fő kérdése egyelőre az, hogy játszik-e Milán, s hogy mit kezdünk a vendégek gólkirály-jelölt csatárával.

sziszi-48 Creative Commons License 3 napja 0 2 502456

A helyszínem szurkolóknak köszönjük a beszámolót a mérkőzésről.

21.-én a Martfű elleni hazait is be kell húzni.

Hajrá fiuk! Hajrá kis Vasas!

recsab Creative Commons License 3 napja 0 1 502455

köszi a beszámolót, de most már foglalkozzunk az A csapattal :) 

 

Ki mit vár a mai meccstől ? szerintem több góllal nyerünk...!

rudinyul Creative Commons License 3 napja 0 1 502454

Köszi nektek a beszámolót,mindig jó olvasni a fiataljainkról!

Előzmény: demircella (502452)
Anzixx Creative Commons License 3 napja -2 0 502453

Párhuzam van, a Kaszinós gyurkáék hasonló utat járnak be, mint a 2017-es Vasas. 

 

Eleinte több pontos vezetés a bajnokságban, majd visszaesés a játékban és az eredményességben, nulla. Végül épp hogy harmadik hely, csak mert a végére maradt még valami a korábbi előnyből.

A Paksra is kb. ez vár sztem. 

 

A különbség, hogy anno móka misi a nyilatkozataiban együgyű volt, a kaszinós viszont legalább nyilatkozni tud, és értelme is van a beszédjének. 

 

A másik különbség, hogy bennünket anno a balsors által megvert szintén megtépett Honvéd hagyott térdre rogyva a végére, ezeket meg a csilliárdos szerb-néger kirakatcsapat hagyja állva. 

Előzmény: VASAS.JOCÓ (502442)
demircella Creative Commons License 3 napja -4 2 502452

Kissé pihentebben. Az összeállítással kellett volna kezdenem. Tehát:

Dínó - Jeró, Szunyi, Pusi, Sergio - Boldi, Benji, Boti - Bébé, Csabi, Mamu összeállítással kezdtünk, aztán beszállt Doni, Vinsz, Cinci, Urbi és Bazsi.

 

(A pályára lépett csapat átlag életkora: 18,3 év - A 16-ból 13-an játszhatnának U19-et...)

Edző: Sonka bá.

Tudósítás: Réz

 

Kis humor tegnapról. 

Első félidő - már vezetünk kettő nullra, ráadásul jól játszunk. Azért vannak még hibák, kihagyott helyzetek. Valaki bekiabál a Vasas kispadról: hatos (!). Lehet, hogy ez valami titkos jelszó - néztünk egymásra a nézőtéren...

A hatos poszton játszó Szabó Benji körülnéz, ő a helyén, körülötte sehol senki, nem hibázott átadást - vajon kinek szól az instrukció?

Pár perc múlva megint - hatos (!). A srácok néznek egymásra, hogy akkor most mi van? Nem figyeltünk oda a taktikai megbeszélésen és a hatos játékelemet kéne játszani?

Megy tovább a játék.

Néhány perc múlva megint: Bébé! A hatos! Bébé körülnéz tanácstanul, keresi a hatost, nem találja. (Mert az nem volt a gyarmatiaknál...)

Na jó, akkor az ötöst fogjátok szorosabban...

(Tévedni emberi dolog mondta a sündisznó és lemászott a drótkeféről - mi pedig szétröhögtük magunkat a kispaddal együtt a storyn...)

Előzmény: demircella (502447)
spati Creative Commons License 3 napja 0 1 502451

Sajnos Pista már egyszer leszerepelt az erőnléttel.

Lehet, hogy Ő bírja a maratont, de a mi fiúink a 70. percet sem, pedig jól rohamoztunk még ősszel, az utolsó 10 percben is.

Tavaszra elfogyott a lendület a csapatból.

Előzmény: taka63 (502450)
taka63 Creative Commons License 4 napja -1 1 502450

A videóban a 4. gólunknál érdemes figyelni Mamusits hogy harcol meg a labdáért majd hogy futja le a védőt és aztán szépen elteszi a kapus mellett a hosszúba a labdát! Mindez a 73. percben, mikor már túl volt ki tudja hány hosszú sprinten és vezettünk 3:1-re!

Bakti Csákváron ilyenkor már levegő után kapkodott!

És azt ne mondja nekem senki, hogy az nb2 ez meg nb3! A sprint az mindenhol sprint, a védő az az nb3-ban meg talán még erőszakosabb, gátlástalanabb, adott esetben durvább is!!!

Előzmény: demircella (502447)
rage Creative Commons License 4 napja 0 0 502449

3 csapattól kaptunk ki az első körben.

Budafok - visszavágó X

Szeged - visszavágó X

Kozármisleny

taka63 Creative Commons License 4 napja 0 2 502448
demircella Creative Commons License 4 napja -3 3 502447

Most értem haza 2x200+ km vezetés után. Megpróbálok kigyógyulni a tengeri betegségből, amit a Füzesgyarmat és Karcag közötti úton lehet összeszedni. Eszméletlen sz@r, hullámos, göröngyös az a 30 km. 

A meccsről taka úr már írt. Nagyjából egyetértek vele. Ha valamennyi 100 %-os helyzetünket berúgjuk, akkor már kb. 5:0 lett volna a félidő. Ráadásul az elég erős, néha kavargó szél minket segített. A pálya talaja a libalegelő felpúpusodott változatához hasonlított, úgy pattogott a labda, hogy normális passzjátékra szinte esély nem volt. A spori. Bár volt kiállítás, 11-es, de nem voltunk elragadtatva tőle. Nem a legrosszabb volt, de néha azért nem felénk lejtett a pálya.

5:1 után nehéz úgy írni, hogy csak a szépre emlékezem... Mert ha 8-9:1 lett volna, akkor sem lett volna ördögtől való eredmény. A Füzesgyarmat nem véletlenül áll ott ahol. Szerintem elfogyott a pénz a román vendégjátékosokra. A mostaniak küzdenek, hajtanak, de kb. 15 jó percük volt a második félidő elején, aztán semmi.

Bánfalvi mindent fogott, amit lehetett. A gól egy 16-oson belüli flipperező, bekotort labda volt, arról nem tehetett. A védelem közepe különösen jó volt - most épp a Szunyog, Puskás párossal. Jeró kissé halványabb volt, Szabó Levi jobbhátvédként megoldotta a bal oldali védekezést, de nem ez a posztja.

A középpálya nem volt az igazi. Rabtól többet várnék. Szabó Benji idegenül mozog a belső hatos poszton. Talán Farkas Boti volt a legjobb. Sokat vállalt magára.

Barkóczi nem váltotta meg a világot hamis 9-esben. A gólja viszont szép volt. Molnár rengeteg helyzetet elpuskázott. Helyzetbe kerül, de nem rúgja be. Néha bizony bosszantó volt. Mamusits meccsről meccsre jobb. Ma is két szép gólt rúgott, bár pár helyzetet ő is kihagyott.

A magam részéről kipróbálnám Bakti helyén az egyben... Fantasztikus sebessége van labdával és labda nélkül is. Kis túlzással simán ráver 10 méteren 3-at, ha egyszerre indul a védővel. Rideget megkérdeztük meccs előtt, hogy lehozta-e a góllövő cipőjét. Mondta, hogy igen. Be is talált a végén. Ő harcolta ki a tizenegyest is, amiből kiállítás is lett. Reméljük, hogy visszatalál az újpesti formájához.

Varga Donát szép gólt rúgott - gyakorlatilag 3:1-nél lezárta a meccset, pedig előtte igencsak meleg volt a pite úgy 15 percig a második félidő elején.

Más. Apró dolog, de fontos. Kell egy kapitány a csapatba. Az, ahogy Puskás Zsombi leordította a többiek fejét 2:1-nél, amikor nem jöttek vissza a csatárok, középpályások védekezni, csak sétáltak a pályán - példamutató volt. Lett is eredménye egyből...

Donát helyett kéne egy másik tizenegyes rúgót találni. Itt még elment, de komolyabb meccsen nem fér be, hogy tizenegyest rontson a csapat. Már a múlt héten is pont ugyanúgy ugyanoda rúgta. Most a kapus ki is tudta ütni, míg a múltkor mázlival visszakerült hozzá és be tudta rúgni.

Sonka bá tényleg jól meccselt, hallottuk az utasításait, jól cserélt. Az edzésmunka látszik a játékosokon. Most már sokadik meccsen figyeljük a srácokat. Nincs olyan, hogy valaki görcsölget a meccs vége felé. Simán bírják a srácok a gyűrődést. Csak így tovább. Visszajátszók nélkül, csak a fiatalok. Bár az igazán nehéz meccsek még most jönnek, de öt győzelem zsinórban, az bizony komoly teljesítmény.

6 meccs van hátra 37 pontunk van. 16 ponttal több mint a kieső helyen álló csapatnak. Gratula a srácoknak. 

Előzmény: rudinyul (502431)
VASAS.JOCÓ Creative Commons License 4 napja 0 0 502446

MOST MÁR ÉRTELEK. 

AZ ÉN SZEMEM IS RAJTA LESZ A FIÚKON...  :-)

Előzmény: Clark. (502445)
Clark. Creative Commons License 4 napja 0 0 502445

Amikor lehetőségünk lett volna rá, hogy feljutó helyen állhassunk, mindig akkor veszítettünk pontokat, hogy ez ne történhessen meg. Szóval rajtuk a szemünk....

Előzmény: VASAS.JOCÓ (502444)
VASAS.JOCÓ Creative Commons License 4 napja 0 0 502444

Sajátosan leegyszerűsített helyzet elemzésedet olvasva kérdezem: ugyan, miért ne akarnánk feljutni?

Előzmény: Clark. (502428)
taka63 Creative Commons License 4 napja 0 0 502443

Kérheted, de fog!😀😀

Előzmény: nikU (502439)
VASAS.JOCÓ Creative Commons License 4 napja -2 1 502442

Jól látod, "kaszinós Gyugyuéknak" kissé felpuffadt az egójuk, és ez nem tesz jót az eredményességnek...

Előzmény: rage (502407)
taka63 Creative Commons License 4 napja 0 3 502441

Na, akkor. A lényeg 5:1-re nyertünk a félidőben 2:0-ra vezettünk.

Azt lehet mondani, hogy egy 10-15 perc kivételével uraltuk a meccset. Az a negyedóra viszont meleg volt, mert a Füzesgyarmat talált egy gólt, és 2:1-nél kezdték elhinni, hogy egyenlíthetnek is. Ebben az időszakban kicsit szétesett a játékunk, be-beszorultunk a kapunk elé, a kp nem volt hatékony, nem zártak vissza támadók, a védelemre nagyobb nyomás helyeződött. Ezt megelőzően simán lezárhattuk volna a meccset, de a kihagyhatatlan is kimaradt.

Molnár Csabi ma nem volt hatékony, sokszor került helyzetbe, de gólt nem rúgott. Mindez a második félidő elején történt, aztán jött egy ivószünet, 🙂 és azután sikerült rendeződnünk, Varga Donát egy szép egyéni akcióból - 3 védőt meg a kapust forgatott meg- majd 16-ról a balra mozduló kapus mellett jobbra behelyezte a labdát a kapuba. Ez a gól le is zárta a meccset. Aztán még Mamusit és Rideg is betalált, miközben a kilépő Rideget a hazai védő utolsó emberként lerántott, kiállítás, tizenegyes, amit Doni kihagyott. A kapus védte a viszonylag gyenge és rosszul helyezett labdát. Az első két gólunkat szép kontrákból Mamusits és Barkóczi rúgta.

A kapuban Dínónak sok dolga nem volt, amit kellett azt biztosan védte, a gólról nem tehetett, egy kavaradodásnál közelről lőtték. 

A védelem Farkas Jeró, Szunyog, Puskás, Szabó Levente felállásban játszott, különösebb hiba nélkül, még azt a viszonylagos 10-15 perces füzesgyarmati nyomást is, igaz, hogy néha egyszerű eszközökkel, de átvészelték. A kp Szabo Benji, Rab Boldi Barkóczi, Farkas Boti játszott, talán ez a sor volt ma a megszokottnál kicsit halványabb, Farkas Boti nyújtott jobb teljesítményt. A többieknek nem ez volt életük meccse... Mintahogy elöl Molnár Csabinak sem. Mamusits viszont jó volt. Rúgott két gólt, adott egy gólpasszt! A cserék közül Rideg Bálint újra betalált, hátha ő is elhiszi végre, hogy a Vasasban is tud gólokat rúgni...

Sonka bá jól meccselt, pont előttünk volt a kispadunk, hallottam hogy irányítja a srácokat, jól. A cseréi jók voltak, Varga Donat és Rideg is gólt rúgott.

Összességében mind a játékkal, mind az eredménnyel elégedettek lehetünk! Jó kis hajtós, eredményes, néha még tetszetős futbalt jatszó csapatot sikerült összerakni, akik közül néhánynak már valóban az első csapat környékén lenne a helye!

 

Előzmény: taka63 (502437)
tex66 Creative Commons License 4 napja 0 0 502440

Nem is pro. edzo . Papirnelkul ugy valtogatja a csapatokat , mint mas a fogkefejet .. Mikor lett o "megvalto" statuszba helyezve es ki altal?

Előzmény: Anzixx (502435)
nikU Creative Commons License 4 napja 0 0 502439

Donát ne rúgjon tizit, ha kérhetem!

Előzmény: taka63 (502437)
nikU Creative Commons License 4 napja 0 2 502438

Hülye nyúl. bent a házban minek neki előny ?

Amúgy jóóóóóóóóó.

Előzmény: spati (502434)
taka63 Creative Commons License 4 napja 0 1 502437

Ok. Meglesz, de még úton vagyunk vissza a világ végéről😀😀

Előzmény: rudinyul (502431)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!