Keresés

Részletes keresés

Alternative Thor Creative Commons License 2020.05.06 0 1 72893

Igen, a Hevisaurusért minden bizonnyal megvertek volna téged a metálosok a 80-as években.

Előzmény: parszek (72886)
Alternative Thor Creative Commons License 2020.05.06 0 0 72892

'80-as, '81-es lemezeket kellene feltenni minden év végi listára, vagy hogy érted ezt?

Előzmény: parszek (72885)
pandeamonium Creative Commons License 2020.05.06 0 0 72891

*az kimaradt, hogy "de tévedtem, hisz..."

Előzmény: pandeamonium (72890)
pandeamonium Creative Commons License 2020.05.06 0 0 72890

Fú, baszki, azt hittem, én vagyok itt (meg odaát) az egyik legvénebb bútordarab, hisz a hetvenes évek végén én még csak járni tanultam. :)

Előzmény: klogg (72878)
parszek Creative Commons License 2020.05.06 0 0 72889

Azt az "apró" dolgot érted félre, hogy a változás nem egyenlő a fejlődéssel. Az esetek nagy többségében visszafejlődés, vagy valami hasonló következik be.

Előzmény: kayleigh (72887)
kayleigh Creative Commons License 2020.05.06 0 0 72888

Akkoriban még ritka volt, mint a fehér holló a stílusok keveredése.

Előzmény: parszek (72886)
kayleigh Creative Commons License 2020.05.06 0 1 72887

Szerintem pedig a nagy többség zenei ízlése idővel változik, fejlődik. Befogad új hatásokat, ugyanakkor túllép bizonyos dolgokon. Van aki nagyobb lépésekben, van aki csak picikben. Az előadók jó része is megteszi ezt az utat. Nagyon jó példák vannak erre. Hogy csak pl. a most hallgatott Katatoniát említsem. Az a gáz ha valaki 40 éve és most is mondjuk csak az EDDA/Mobil/Beatrice hármast hallgatja, vagy mondjuk a dolgokat fekete-fehérben (értsd király-fos) szemléli :-) 

Előzmény: parszek (72886)
parszek Creative Commons License 2020.05.06 -1 0 72886

Emlékszem azokra az időkre, amikor minimum leköpték volna, ha kiderül, hogy a "legnagyobb metálos" popzenét hallgat. Itt dicséretet kapott. Hármat is.

parszek Creative Commons License 2020.05.06 -1 0 72885

Volt itt régebben egy deliriousnomad nevű nick. Sok mindenben nem értettünk egyet, de egy dologban maximálisan: amit gyerekkorában nagyon megszeretett, azok ma is a legnagyobb kedvencei közé tartoznak, akárcsak nekem. Mindig következetes volt, és ezt becsültem benne.

 

Ezek után nem nehéz kitalálni, mit gondolok azokról, akinek a listáján szereplő tételek nagy része köszönőviszonyban sincs az utóbbi 10-15 év végi listáira írt lemezekkel.

kayleigh Creative Commons License 2020.05.06 -1 0 72884

Ezért mondom én, hogy nemigen lehet egy zenekart megítélni, ha nem láttuk még élőben (lehetőleg nem egyszer).

Előzmény: divaoni01 (72883)
divaoni01 Creative Commons License 2020.05.06 0 0 72883

Világos.

 

Amúgy a Doors (leginkább persze maga Morrison) kétségkívül rendkívüli hatást gyakorolt kora és az utánuk következő évtizedekre egyaránt. Nem is annyira zenéjükkel, mint inkább az egyedi hangulatú előadásmóddal. Rájuk is simán ül a tétel, nincs igazán szükség extra technikai tudásra a zenében vagy képzett, sok oktávos torokra sem, de még lehengerlő számok sem feltétlen szükségesek. Elég ha a magával ragadó hangulat pár taktus után megteremtődik és onnan kánaán.

Előzmény: klogg (72882)
klogg Creative Commons License 2020.05.06 0 0 72882

A környezetváltozás okán. Vidéki kispolgári családból felkerültem a Kisképzőbe, ahol aztán ért sok más hatás. Pl. a Doors is ott ütött orrba, meg az alter vonal is.

Előzmény: divaoni01 (72880)
klogg Creative Commons License 2020.05.06 0 0 72881

csak te nem ocsmányodtál tovább ízlésileg

Már írtam odaát korábban, hogy a környezetem erősen rajta volt a továbbocsmányosításon, tolták le a torkomon a haverok a Venomot, Bathoryt, Sodomot, meg efféle randaságokat, de ezekre én már többnyire húztam az orrom, egyszerűen túl voltak azon a határon, amit én kellemesnek és izgalmasnak éreztem.

Előzmény: Alternative Thor (72875)
divaoni01 Creative Commons License 2020.05.06 0 0 72880

Rendben. Akkor nálad, hogyan jött elő az a bizonyos alternatív vonal(URH, Balaton, Kontroll Csoport, Európa Kiadó, Bizottság stb) amit nem túl rég a másik topikban citáltunk?

 

Hisz lemezeik nekik se nagyon voltak igen sokáig.

Előzmény: klogg (72878)
klogg Creative Commons License 2020.05.06 0 0 72879

Az ember 12 évesen már szeretne dolgokat, csak aztán az anyja elzavarja leckét írni. :)

Előzmény: pandeamonium (72874)
klogg Creative Commons License 2020.05.06 0 0 72878

Gyerekként a 70-es években meg a nyolcvanasok jó részében magasról szartam le, mi a mainstream, csak az érdekelt, mi tetszik, na meg persze mihez fértem hozzá. A Mobil meg a Ricse is lehetett volna mainstream, csak lemezük nem lévén ugye nem szóltak a rádióból.

Előzmény: divaoni01 (72876)
kayleigh Creative Commons License 2020.05.06 0 0 72877

Nálam - borsodiként - nem is lehetett más, mint az Edda :D No meg a Mobil. BP-en nyilván ez nem így volt.

Előzmény: divaoni01 (72876)
divaoni01 Creative Commons License 2020.05.06 0 0 72876

A magyar vonatkozás érdekes. Többen írtátok az Eddát konkrét vonatkozási pontként.

 

Hát, nem tudom, de a magam részéről mintha akkoriban sok minden más(P. Mobil és utód zenekarai, Beatrice, Korál, Karthágó, HIT stb) előbbre valónak tűnt volna.

 

Az Omega, Piramis, Edda, LGT, V Moto Rock, Hobo meg valahogy nagyon mainstream volt. Ettől függetlenül a Slamo féle Edda lemezek persze tökéletesek voltak még és a többi zenekarral sem volt sok baj, csak azért mégis.

 

Mondjuk később a Pokolgép, Ossián arcvonal tette rendesebben helyre a dolgokat itthon.

Előzmény: Alternative Thor (72875)
Alternative Thor Creative Commons License 2020.05.06 0 2 72875

Teljesen egyforma zenekarokon, sőt több esetben ugyanazokon a lemezeken szocializálódtunk :* (mínusz Gershwin és Doors, persze azokkal sincs bajom). A Ride is stimmel, csak te nem ocsmányodtál tovább ízlésileg :DD

A Ride kezdete nekem egészen pontosan megvan. A körúton az egyik kapualjban mindig megnéztem a kedvenc lemezboltom kínálatát, egyik nap ott volt ez a csodálatos színű és nagyon veszélyesnek tűnő borító, jó nagyban, LP-méretben ugyebár, azonnal mondtam magamban, hogy ez nekem kell, mert annyira már voltam rutinos, hogy látszott rajta, ez kurvára metál. Viszont nyugati nyomású volt, nem jugoszláv, így extrém drága, főleg egy gimnazistának. De persze kikönyörögtem anyukámtól a pénzt. Onnantól otthon nem nagyon lehetett hozzám szólni, mert folyamatosan az dübörgött. Szerintem azt a lemezt hallottam a legtöbbször életemben.

Előzmény: klogg (72873)
pandeamonium Creative Commons License 2020.05.06 0 0 72874

"...annyira szerettem volna csöves lenni ettől, de annyira"

 

:DDD

Előzmény: klogg (72873)
klogg Creative Commons License 2020.05.06 0 2 72873

Időrendben

 

LGT - Bummm! (az első hatalmas lökés a rockzene irányába)

Omega - 5 (a többi korai Omega közül ez a meghatározó)

Pink Floyd - Dark Side (szabályosan féltem tőle a hangeffektek miatt, a sikoltozástól az elején, a lihegő futástól, az óracsörgésektől, de közben nagyon mélyen rögzült)

Gershwin - Kék rapszódia (nem album ugyan, de nagyon nagy hatással volt rám)

Abba - The Album (de csak mert ez volt meg először, de a legnagyobb kedvenc dalok is itt vannak)

Edda - I (annyira szerettem volna csöves lenni ettől, de annyira)

AC/DC - Highway to Hell ("A" fordulópont: "bazmeg, mi ez?? csak ilyet akarok hallgatni ezután!")

The Doors - The Doors (aztán nem csak olyat hallgattam: a nyolcvanas évek első néhány éve nálam a Doors-ról szólt)

Iron Maiden - Killers (sodró lendület, energia, izgalmas zenei megoldások, elvarázsolódás)

Metallica - Ride the Lightning (végképp elvesződés a keményebb rockzenében)

Előzmény: kayleigh (72836)
parszek Creative Commons License 2020.05.05 0 0 72872

Oké, nagyjából megértettem. Itt a listám, egy előadótól csak egy albumot írok.

 

Deep Purple: Machine Head
Foghat: Foghat (Rock 'N' Roll)
Helloween: Keeper Of The Seven Keys Part I
House Of Lords: Sahara
Judas Priest: Point Of Entry
Korál: Korál
Roxx Gang: Things You've Never Done Before
Salamandra: Time To Change
Ted Nugent: Ted Nugent

UFO: Force It

Előzmény: kayleigh (72871)
kayleigh Creative Commons License 2020.05.05 0 0 72871

Egyszerű ez. Amik miatt ma azt hallgatsz, amit. Nem játékszabály az egy előadó egy album. Lehet első rácsodálkozás, de sokadik lemez is. Nálam is van ilyen is, olyan is.

Egyébként érdekes volna egy olyan lista is, ami az ellenkezőjéről szól. Bár az nehezebb.

Előzmény: parszek (72861)
hoichi Creative Commons License 2020.05.05 0 0 72870

Egy barátom szokta mondogatni a Venom kapcsán, hogy olyan szar, hogy az már jó :)

Előzmény: parszek (72866)
hoichi Creative Commons License 2020.05.05 0 0 72869

Számomra is. Pl a Stormwitch, az Accept, a Helloween... sorolhatnánk.

Előzmény: parszek (72866)
hoichi Creative Commons License 2020.05.05 0 0 72868

Lehet, mert ha hallotta volna őket, nagy fan is lehetett volna Parszek, akár :) 

 

Engem ez a két banda különben (Venom, Bathory) örök életre lekötelezett :)

 

 

Előzmény: pandeamonium (72865)
parszek Creative Commons License 2020.05.05 -2 0 72867

Lehet, hogy te ennyire idióta vagy, én nem szoktam összekeverni semmit.

Előzmény: pandeamonium (72865)
parszek Creative Commons License 2020.05.05 -2 0 72866

A heavy metal csodálatos. Számtalan metálbanda nyújtott már számomra felejthetetlen zenei élményt. A Venom szar. A nagy hatásai kártékonyak voltak.

Nem hallgatok Venomot, életemben egyszer bőven elég volt.

Előzmény: hoichi (72864)
pandeamonium Creative Commons License 2020.05.05 0 0 72865

Szerintem egy számot sem hallott a Venomtól, csak valamikor réges-régen meglátta a kecskefejes borítót, és azóta fikázza. Bár az is simán benne van, hogy folyton összekeveri az egyes Bathory grafikájával, így aztán mindkettőt fikázza. :D

 

 

Előzmény: hoichi (72864)
hoichi Creative Commons License 2020.05.05 0 0 72864

Miért? A metál szerinted "szar zene"? 

 

Szerintem nem az.

 

Sőt!

 

Persze, értem én, és nem akarom szavaidat kiforgatni, értem én, hogy van, hogy személy szerint valami nem érinti meg az embert - Téged pl a Venom nem érint úgy, ahogy másokat vagy engem - így most Te vagy ez az ember :)

 

Téged a Venom rosszul érint :) Vagy egyszerűen csak kimaradt nálad, valamely szubjektív oknál fogva.

 

Ettől, vagy ettől függetlenül, a Venom egy nagyhatású, klasszikus metal band.

 

Ezt firtatni, megkérdőjelezni, lehet, csak hát ugye értelme nincs, még ha valami oka látszólag van is.

 

Amúgy szerinted melyik a legszarabb Venom lemez? :) 

 

Előzmény: parszek (72828)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!