Keresés

Részletes keresés

policecars Creative Commons License 2021.09.01 0 0 47967

Egy nem hivatalos Facebook oldalon kiírták a 2022-es kecskeméti repülőnap dátumát. Meg tudja valaki ezt erősíteni vagy csak szórakoznak?

Leadfoot Creative Commons License 2021.09.01 0 0 47966

Ezt nem tudom, de hétfőn kijött, és leszedte a táblákat. Akkor már esze ágába se volt pénzt kérni a kint lebzselő nagyszámú nézelődőtől.

Előzmény: Ilovepassat (47965)
Ilovepassat Creative Commons License 2021.09.01 0 0 47965

Elvitték az öreget?

Előzmény: qWantumqWark (47964)
qWantumqWark Creative Commons License 2021.09.01 0 0 47964

Amíg el nem vitték a rendőrök :)

 

Előzmény: Ilovepassat (47963)
Ilovepassat Creative Commons License 2021.09.01 0 0 47963

Adott számlát,nem áfásat.3 ft volt az összeg ,dátum nélkül és olvashatatlan bélyegzéssel.

Előzmény: atompyka (47962)
atompyka Creative Commons License 2021.08.31 0 1 47962

"1000 Ft/fő belépőt szed"

Ja, amíg nem kèrsz szàmlát... :-)

Előzmény: Törölt nick (47912)
atompyka Creative Commons License 2021.08.31 0 0 47961

Teljesen jó volt, sokat forogtak a fejünk felett, ès azèrt a felszàllàs sem rossz (hang)èlmèny... :-)

Előzmény: block50 (47913)
Bucynus Creative Commons License 2021.08.31 0 0 47960

Többen írtátok, hogy lehet kapni szalagot, egyebet. Én konkrétan repülőnapos emléktárgyat kerestem volna, mint a SIAF-os, AirPower-es puharaim, hűtőmágnesek vagy a régebbi repnapokról például, Repülőnap 2010 feliratú hímzett RBF szalag. Végigjártam mindent standot, a griffesektől kérdeztem is, mutatta, ez van, ez repülőnapos, tegnap készült, hát nem. De úgy látszik ez csak nekem hiányzott.

Előzmény: Buba1 (47950)
block50 Creative Commons License 2021.08.31 0 0 47959

Reméltem, hogy a végén bejelentik: jövőre, veletek, ugyanitt... de nem.

Mondjuk addig lesz egy választás ami nem kedvez a szervezésnek.

Előzmény: Törölt nick (47958)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.31 0 1 47958
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.08.30 0 2 47957

Igen, a hangosítás szerintem is sok volt, azt "túltolták". Az aláfestő zene is lehetett volna halkabb, sok esetben elnyomta a hajtóművek zaját is. Pedig sokunknak az volt az igazi "zene", ugye? :-)

 

Sz. Z. produkciójában két dolog zavart:

1: következetesen "dobott orsónak" hívta a palást orsó manővert.

2: a Török Csillagok zseniális szpíkerét akkor is fordította, amikor tökéletesen érthető magyarsággal szólalt meg.

 

A szaúdiakat én még nem láttam repülni, most néztem meg őket először. Erősen emlékeztetnek (nem csak a gépek miatt) a Red Arrows kötelékre. Ettől függetlenül tetszettek.

Akiket viszont korábban már láttam, és videóztam is őket, a törökök. Fejlődtek, sokkal precízebben repültek, mint évekkel ezelőtt. Persze ők "hátrányban" vannak az F-5-k miatt.

 

Akármilyen kritikáink is vannak, jó volt ott lenni mezei, egytollú indiánként is. Összességében nekem tetszett a repülőnap.

Előzmény: vaki (47955)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.30 0 0 47956

A pénteki gyakorlás alapján az olasz Typhoonnak nagyon visszafogott a programja, gondolom a 2017-es repnapcrash miatt.

Előzmény: vaki (47955)
vaki Creative Commons License 2021.08.30 0 1 47955

A hangosításról szóló résszel maximálisan egyetértek, simán lehetne hátra rakni (akár nagyon hátra, a zöld hangárok hátuljára) mind a hangfalakat, mind a kivetítőket. Arról nem beszélve, hogy a hátsó guruló mellett is tele volt hangfalakkal (oda mi a bánatnak??), így a statikot nem lehetett nyugodtan, beszélgetve megnézni...

 

Amúgy pár szó tőlem is: bár előzetesen aggódtam a kevés forszázsos gép miatt, de összeségében tetszett, mind a bemutatók, mind a szervezők kitettek magukért. Nyilván ebben az is benne van, hogy utoljára 2019-ben Zeltwegban voltam "rendes" repülőnapon és hát azóta csak eltelt 2 év... Sajnálom, hogy a gyakorlónapokra nem tudtam lemenni, 8 éve az egy nagyon teljes élményt adott, illetve fotózásilag lehetett készülni.

A bejutással nem volt problémánk, pedig az amúgy problémásabb szombaton mentünk. Az "érkezz időben" mantra megtette hatását, fél 8-ra ott voltunk a piros parkolóban, 8kor pedig már bent sétáltunk. Kifelé is elég sima volt: egy busz ment el előttünk és a következőre már felfértünk. A földi látványosságok megnézése után a spotter emelvénytől jobbra a KC-135 mögé telepedtünk le, ide ugyanis szerencsére már nem jutott se kivetítő, se hangfal, csak az állóhelyet megvilágító lámpák oszlopai zavartak be időnként, de azzal szerencsésen megküzdöttem.

 

Jöjjön a szokásos plusz-mínusz:

+: bármi ami a levegőben volt, mindenki szépen odatette amit lehetett, nyilván kötekedni tudnék, de az nem lenne fair

     mondhat akárki-akármit, szerintem a szervezés rendben volt, a hangosításon kívül 2 kisebb problémám volt, de azt majd alant

     ami nálam a pálmát vitte(szó szerint is) a szaúdiak, tutira láttam őket már korábban is, de annyira nem ragadtak meg bennem, hogy ennyire jól csinálták volna, mint most

 

-: szerintem kevés volt a kuka, illetve azok is főleg a kajás részleg köré voltak csoportosítva, legalábbis a kerítés mellett nem találkoztam 1-el sem

    szuper hogy lezárják az elkerülőt, csak akkor miért nem lehetett a kék-piros parkolókból érkezőket mondjuk a körforgalomnál letenni és akkor spórolunk kb 5 kilométernyi gyaloglást

    kár az olasz Eurofighterért, szívesen néztem volna egy teljes programot, főlkeg az angolhoz viszonyítva, aki nagyon komolyat repült

Előzmény: tizsi_85 (47953)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.08.30 0 2 47954

Vasárnap voltunk kint, a szolnoki "bázisunkról", tömegközlekedést igénybe véve. Gond nélkül, a Vasútállomás - Reptér között állandóan forgó buszokkal sem volt gond. A be- és kiléptetés is az elvárható szinten ment, ekkora tömeget jól kezeltek.

Egy gond volt csak, de erről nem a rendezők tehettek: a MÁV hozta a szokásos formáját, a 18h48-kor Pestre induló vonat a szokásos hétvégi szerelvény volt, nem volt rajta plusz kocsi. Mi felfértünk valahogy, de szerintem volt utaslemaradás...:-(((

 

A vasárnapi program nekem tetszett, és a fiaimnak is. Legalább megmutathattam nekik, hogy hol javítgattam a 21-ket, mint vén Hangárpocok.

 

Valaki egy kalapba tette a Mig-21-t, meg a Grippen-t, hogy "szuperszonikus sportgépek". Mint egykori 21-s szerelő, azt kell írjam, hogy ez messze nincs ám így! :-)) Ahhoz képest, amit a hazai JAS-39-től korábban láttam, rendesen megtépték a vasakat pilótáink! A vasárnapi szóló repülés kimondottan élvezetes volt nekem, mint nézőnek.

 

Köszönet a szervezőknek, rendezőknek, akik lehetővé tették, hogy a civil "siserehad" megszállja két napra a repülőteret!

Előzmény: tom sawyer (47949)
tizsi_85 Creative Commons License 2021.08.30 0 3 47953

Én is csatlakozom az elégedett látogatókhoz. Jó volt ez. Egy ekkora rendezvényen elkerülhetetlen a kellemetlenség. A tapasztaltabbak, akik beáldozzák a hajnalukat azok jól jártak. Szombaton hazafelé egy kicsit mi is szívtunk. De aki repnapra jár, az számol ezzel.
Remélem ezt a fórumot olvassa valaki, aki eljuttatja a hangosítás szó szerinti visszhangját. Nekem nem Szujóval volt a bajom, mert ő volt az MC, ez volt a dolga. Azért végignyomni két napot dumával, nem kis munka az sem. Biztos sokaknak, laikusoknak jó hallgatni, hogy mit látnak. Én már régóta azt gondolom, hogy a hangfalakat hátra kellene tenni és halkabban szólaltatni. Sokszor a gépeket is elnyomta a sok rizsa és zene. Emellett pluszba' nem takarná el a kilátást. Egy repülőnap élményének, emlékének jelentős része a gépek hangja. Főleg gyerekeknél, lehet itt dönti el, hogy mi lesz ha nagy lesz. Aki pedig elől a kerítésnél szeretné hallgatni a szpíkert, annak lehetne streamelni, telefon+füles és mehet a buli. 

BXtwelve Creative Commons License 2021.08.30 0 0 47952

Nekem pont a magyarok tetszettek kevésbé. Ez a színlelt támadás játék elég gyermeteg.

A Gripen nekem a szuperszonikus sportrepülőgép kategória, kb. MiG-21. Azt szerettem volna látni, mint retróvas, dehát akkor a ceglédi úton álltunk.

Nekem a tolóerőből előadott figurák tetszenek jobban. Az angol Eurofighterről éppen lemaradtunk, az olasz meg bedöglött.

A felüljáróba beszorultunk (kb. 3/4 12 volt, nem tudom mikor nyitották meg mellette az utat.)

A beléptetésnél páromat lekapcsolták. Motozás, kézi fémkereső...kiderült az övcsat volt a baj. De nekem is pont akkora fém volt, azzal nem volt baj. Meg a csomagban volt egy kis villa, na azt kidobták.

A piros parkoló gördülékenysége piros pont. :-)

Az hogy mit ordít Szujó, nem is lenne baj, ha halkabb lett volna. Így fejfájással indultunk haza. A törökök indulásakor elindultunk kifelé, így keveset láttunk belőlük. De legalább a kommentárt hallhattuk. :-)

Romulusz nem is mond rosszat, lehetett olvasni, konfliktuskerülő, simulékony ember hírében áll. Azért is került ilyen pozícióba. :-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (47945)
Ridley4Lev Creative Commons License 2021.08.30 0 0 47951

Display team szuvenírstrandokat látott valaki?

A törököknek a KUB-al szemben volt egy kis standjuk

Az angoloknak a KC-390 mellett, de mind a két napon 09:00-10:00 körül zárva voltak

Az angol pilótát láttam vasárnap a tömegben kicsit beszélgettem vele, azt mondta 13 körül nyitnak ki

A Puma századnak szintén a hangároknál (SAAB kiállítás) a 35-ös felfegyverzett magyar Gripen mellett voltak

Az amerikai C-130-as csapat a saját gépüknél árultak és a román Spartan csapata is, de csak szombaton láttam őket

A román heli és a MiG-21-es csapat meg csak vasárnap láttam árulni. Utóbbinál én 9 körül voltam ott de mástól tudom, hogy 10 után szinte mindenük elfogyott. 

 

Vasárnap visszafele láttam pár emberen a szaudi csapat logójával ellátott basebal sapkát, de nem láttam az ő standjukat. 

 

Az Aero hangárjában lehetett matricát ingyen vinni

 

Én ennyiről tudok. 

Előzmény: Leadfoot (47932)
Buba1 Creative Commons License 2021.08.30 0 0 47950

Sajnos minden igyekezetünk ellenére nem sikerült bekerülni Kecskemétre, de ha gondolod itt vehetsz RBF kulcstarókat ;) https://www.gastore.hu/sct/307899/RBF-kulcstarto?infinite_page=2

Előzmény: Bucynus (47939)
tom sawyer Creative Commons License 2021.08.30 0 0 47949

Maximálisan egyetértek! A legnagyobb hibát mi  követtük el, azzal, hogy nem két napra mentünk mit a korábbi években, így a statikus cuccokból szinte semmit sem láttunk. Vasárnap voltunk, a szombati közlekedési káoszból semmit sem érzékeltünk. 8:00-kor álltunk meg  asárga parkolóban, 8:28-kor már a beléptetés is a múlt ködébe veszett. Minden flottul, simán zajlott. A kiléptetésnél a szakaszos kiengedés miatt várni kellett kicsit, ennyi volt az össz kellemetlenség. Kecskemétet simán elhagytuk, az M5-ösön viszont tumultus volt, bár ez emlékeim szerint békeidőben is elég forgalmas tud lenni. 

 

A leírt rossz közlekedési tapasztalatok szvsz a tájékozódás hiányából, ill. a kényemességből adódtak (9-10-es érkezés). Előrelátással, időbeni elindulással ezek simán áthidalhatók voltak.

Előzmény: block50 (47942)
Leadfoot Creative Commons License 2021.08.30 0 0 47948

Az időjárással kimondottan jól jártunk, ha az előzetes kilátásokat veszem alapul.

 

Hát igen, a kerítés... nem szégyen ám megnézni, hogy csinálják a dolgokat más repnapokon külföldön. A RIAT-on két madzag van, az Airpower-en hófogó háló (pedig ezeken a helyeken aztán nem veszik félvállról a biztonságot), de a SIAF-on vagy Radomban se szaladgálnak be emberek a derékig érő kerítésen átugrálva.

 

És valóban, a crowdline elé telepített hangszórók és kivetítők a maguk méretes tartószerkezeteivel igazi baromság, bár ezt Zeltwegben is megcsinálják.

Előzmény: elefi (47947)
elefi Creative Commons License 2021.08.29 0 0 47947

Irigykedve olvasom a beszamoloitokat, szerintem nagy dolog hogy egyaltalan lett repulosnap, ilyen inseges idokben minden gepet, esemenyt meg kell becsulni. Persze foghijas, de hat milyen legyen, a virusheyzet es egyeb okok miatt az is csoda hogy ez van es bevallaltak, ( meg ( jobb hijan) cirkuszt is kell adni a nepnek de nem ebbe akarok belemenni) . Osszehasonlitasul, az iden eddig harom repulosnap lett elhalasztva amire fixen mentem volna, abbol egy mar torolve is, ugyhogy virus ide vagy oda repulorajongoknak ez most paradicsom volt Kecskemeten. 

Szerintem az idojarassal jol jartatok, jobban mintha 35-40 fokban kellett volna megsulni, meg a felhozebb, parasabb, esosebb ido fotozasi szempontbol is lehetoseget ad klassz, felvert vizes, paralevalasos kepek keszitesere, alig varom hogy belinkeljetek ide is a termest. Ugy vagyok vele, hogy rosszabb ido = jobb fotok.

Megnezve a videokat rogton feltunt, hogy olyen szarul sikerult telepiteni mindent, hogy a kozonseg nagy resze es a palya koze kerult kivetito, hangszoro torony, emelvenyek, standok, statikus gepek, kerites stb, megis hogy gondoltak, hogy  a kozonseg latni is fog? Alig van ralatas a palyara, itt-ott. Az is nagyon zavaro volt hogy a bemondo allandoan tul akarta orditani meg az utanegetot is, raadasul valami dilettans kreten modon, ez valami magyar betegseg hogy megint a legcsokosabb hulyenak adtak a mikrofont szokas szerint, le kell halkitani a videokat hogy nezheto legyen. A masik (betegseg) ami rogton feltunt a toronymagas kerites, mint egy allatkertben, mintha attol kellene tartani hogy (a latoato fenevadak)  minden lerohannanak nelkule ha nem lenne a tomeg racs mogott. Ez 2013-ban is zavaro volt, kizarolag az emelvenyek es a szpotterjegy miatt lehetett akkor normalisan latni. Nem olvassak de ezuton uzenem a szervezoknek, hogy egy szal drot terdnel egy masik derek magassagban eleg lenne, vagy 1m magas kordon is eleg a vilagon mindenutt. A tobbi dolog  - tomeg, budi-helyzet, arusok, 1-2 kotozkodo szervezo, tobbe kevesbe velejaroja szinte minden repulosnapnak, elofordul barhol a vilagon, ezekkel egyutt kell elni, vagy ki kell kerulni ha lehet. Udv mindenkinek, toljatok a kepeket :-)

Steve the Great Creative Commons License 2021.08.29 0 0 47946

Igen, valóban annyira extraklasszis teljesítmény, hogy valaki egy másik nyelven elmond (gondolom, felolvas) pár mondatot, hogy minden egyes esetben meg kellett említeni... :S

Előzmény: Leadfoot (47941)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.29 0 0 47945

Gyorsan, frissen, dögfáradtan az én véleményem az, hogy végül ez egy jó kis repülőnap volt. Sok minden tetszett és volt néhány negatívum. Az összes magyar program nagyon klassz volt, Majerik Máté sztem az eddigi legjobb Gripen bemutató pilóta, jó volt végre látni repülni, szuper a programja.

A külföldi felhozatal messze volt a korábbi évektől, jobb lett volna jövő évre szervezni, meg talán egy-két dolog még leszervezhető lett volna, de ez most így alakult. A külföldi fellépők közül szerintem az angol Typhoon, a román 21-es, a két svéd retróvas és a török meg a szaudi kötelék volt a legjobb. A szaudiak voltak a legnagyobb pozitív meglepetés, nagyon sokat fejlődtek azóta hogy 2011-ben Zeltwegben láttam őket. A horvátok régen négy géppel is sokkal jobbat repültek, tőlük többet vártam.

 

A szervezés szerintem összességében jó volt, egy-két baklövéssel. Én úgy láttam a beléptetés flottul ment, minden katona nagyon kedves és türelmes volt. Látszik hogy a sereg egésze nagyon készült. Ami mellélövés volt az a VIP bejáró feletti felüljáró, mesterségesen csináltak egy szűk keresztmetszetet, amin feltorlódott az érkező tömeg, viszont dicséretes h gyorsan léptek a szervezők és már szombat napközben nyitottak mellette átjárót és így megszűnt a fennakadás. A megtelt parkoló szintén méretes hiba, ilyenre nem is emlékszem korábbról. A kommentálás és a hangosítás sztem borzalmas volt, sajnos Ruszin-Szendi Romulusz nem így gondolta és jól megdicsérte Szujót a végén. Asszem ez az ordibáló, gyengén fordító, lelkes laikus itt marad velünk legközelebb is. :( 

Az időjárás tökéletes volt. Az augusztus végi időpont elgondolkodtató, én affelé hajlok, h inkább legyen így esőveszély normális hőmérséklettel, mint a szinte garantált 35+fok egy nyár közepi időponttal.

Nekem mint hardcore repnapfannak nem ez lesz a legemlékezetesebb, de ezt most nem is a magamfajtáknak szervezték.

Leadfoot Creative Commons License 2021.08.29 0 1 47944

Csak pár gondolat össze-vissza:

 

- Jó volt 8 év után megint kecsói repnapon és 2 év után bármilyen repnapon lenni.

- A felhozatal nem volt rossz, a beszűkült lehetőségek mellett még jónak is mondanám. Persze pech volt, hogy vasárnapra az olasz Eurofighter mellett a KC-390 is kiesett, de ez egy ilyen műfaj.

- A szervezéssel alapjában véve meg voltam elégedve, sokkal rosszabbat vártam. A legkényesebb pont a parkoltatás volt. Azt mondjuk le kell szögezni, hogy a szűk keresztmetszetek miatt a dugó ilyenkor elkerülhetetlen, de némi átgondoltsággal azért lehet csökkenteni a bosszankodást. Az irtó gáz, hogy a kék parkoló szombaton megtelt, és erre senki nem volt felkészülve.

Emellett én úgy láttam, hogy szombat reggel és vasárnap délután között rengeteg dolog fejlődött, csak hát ezeket eleve lehetett volna jól csinálni. A forgalomirányítás a parkolóban sokkal jobb volt ma, a tömeg kezelése is a bázison a buszra szállásnál. Szombat reggel a VII-es kapuhoz bekanyarodott a csuklós, aztán tolatott ki, mert a forduló a kapun belül volt. Ma már elment a körforgalomig, megfordult, és visszafelé tett le minket.

 

Negatívumok:

- A spotter regisztráció nem ért semmi. Ingyen lehetett bemenni vele, de jegyet már amúgy is vettem... Ingyenjegyet inkább rászorulónak kéne osztani, a spotter meg fizessen, és kapjon érte extrát. Sőt, hátránnyal járt, mert szombat reggel sorba kellett állni a karszalagért, a sima jegyesek meg mehettek egyből a busszal.

- A hangosítás kritikán alulian fos volt, amit megfejelt, hogy a fejhangon hülyeségeket ordibáló Szujó Zoltán szólt. Miért nem lehet valaki olyat odatenni, aki megismer egy An-26-ost? Miért kell erőltetni a "sztárkommentátorokat"? Ha MPGy beszél, kevesebben mennek a repnapra? Aligha... A magyar-magyar tolmácsolás meg mindennek az alja, körülöttem mindenki fogta a fejét miatta.

- A székek tiltása eleve irdatlan faszság volt, az meg extrém bosszantó, hogy egyeseknek a háromlábút se engedték, más meg simán bevitte a normál horgásszéket. Ugyanígy hallottam, hogy valakitől elvették a szkennert, más meg simán bevitte. De legalább volt hely, ahol le lehetett adni, nem aközött kellett dönteni, hogy kidobod vagy visszaviszed a kocsiba.

 

Köszönjük a helyszínen dolgozóknak, mindenki kedves volt. Megjegyzem, utolsó sutyerákság pl. a dugók miatt a helyszínen dolgozókkal pörölni, akik nem tehetnek az egészről.

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2021.08.29 0 3 47943

Én még a helyszínen vagyok, és szeretném innen üdvözölni a legősibb mesterséget űző anyukáját a hangosításért felelős illetőnek. Nem a gépek hangjától lesz halláskárosodása a vendégeknek, hanem ettől az ordítástól. A többi szervezőnek, lebonyolítónak tiszteletem, komoly munkát végeztek, és mindenki kedves. 

 

block50 Creative Commons License 2021.08.29 0 1 47942

A véleményem itt is leírva:

 

Két nap spotterkedés és  szombati nap után végeztem a 2021-es kecskeméti repülőnappal.

 

Összefoglalva: EZ NAGYON JÓ VOLT és sajnálom, hogy nem tudtam vasárnapra is maradni.

 

A legfontosabb, hogy az időjárás kitartott, nem áztunk el és igazán rossz idő sem volt, bár néha az én technikámmal való fotózáshoz már túl borult volt az idő.

Mi a parkolós mizériából nem vettünk észre semmit. Bár Kecskeméten aludtunk, így fél 7 körül ott voltunk  sárga parkolóban, rá 10 percre a 10-es kapunál. Bennünket részletesen átnéztek, még a fényképező táska kis zsebeit is ki kellett nyitnom. De mindezt nagyon türelmesen és udvariasan tették, nem volt probléma. Visszafelé 3/4 6-kor indultunk, kicsit nagyobb tömeg volt a buszon, de minden ment simán. A MiG-21-es körforgalomig araszoltunk, onnan mint kés a vajban. Az autópálya már kicsit grízesebb volt, de erről majd később.

 

Ez a repülőnap és haditechnaikai bemutató  mi honvédeinkről szólt. Bármennyi vendég is volt és repültek azok nagyon szépeket, mind a légierő, mind a szárazföldi egységek tekintetében a Magyar Honvédség volt  főszereplő és ez nagyon jól volt így. Simán beleférne külföldi vendégek nélkül is egy tartalmas honvédelmi / haditechnikai nap összehozása.

 

Egyértleműen két napra lett volna szükség. Egyiken a légi programot megnézni, a másikon a statikot, kiállítókat és  a szárazföldi programot. Egy nap alatt azt éreztem nagyon sok minden kimarad és döntenem kellett. Mivel inkább repülés buzi vagyok maradt a légi program és a statikus sor, de nagyon sok hiányérzet maradt bennem

 

Összeszedem pozitív / negatívumokba az élményeimet

 

Pozitívumok:

 

- Nekünk a szervezés, de ezt tekintsétek teljesen szubjektívnek. Úgy gondolom egyébként aki elejétől - végig részt akar venni annak hajalban ott kell lennie. Minden kapunyitást láttam Kecskeméten akár 20 éves voltam ,akár 45.

- A katonák hozzáállás mindenhol mintaszerű volt, kifelé szinte sorfalat álltak és megköszönték, hogy eljöttünk. Ezt lehet, hogy parancsba kapták??  

- Jó volt a repülőprogram és nagyon sajnálom, hogy a szárazföldi programot nem tudtam megnézni, mert az is jónak tűnt . Képességbemutató szuper, felfegyverzett Gripene piros pont, legjobb szóló nálam a magyar Gripen lett, bár a Typhook erőből kinyomása mindig nagyon látványos.

- Szinte minden ki volt állítva ami a Honvédségnél rendszeresítve van. Rá kellett jönnöm, nagyon le vagyok maradva és számos olyan beszerzés történt (pl. munkagépek), amelyek nem kaptak túl nagy publicitást.

- WC-k nagyon rendben voltak. Mi nem a ToiToi-t használtuk, hanem a konténeres WC-ket. Volt olyan amelynek enni tudtál volna a padlójáról délután 5-kor és volt mellette folyóvíz és kézfertőtenítő. Nem is kellett sokat sorba állni. 3x használtam a nap folyamán és mindegyik alkalomra igaz volt

- Sok "nagyvas"  statikuson soron. Én egyszerűen imádom a nagy szállító gépeket és itt volt nekik lehetőség bemutatkozni. 

- Magyar haderőfejlesztésben megjelenő cégek bemutatkozó nagyon színvonalasak voltak.

- A KC390-es egy olyan repülőgép aminek nincs hangja!! BAkker konkrétan a repülése alatt normál hangerőn beszélgettünk a feleségemmel, meg sem kellett emelni a hangunkat.

 

Negatívumok

 

- Érkező napra örültem volna egy előzetes programnak Főleg a pénteki eső miatt nagy szívás volt állni és nem is tudtad, hogy jön-e még valami, vagy mikor várható-e gyakorlás. Ez 2013-ban ha jól emlékszem működött és kiadtak egy előzetest. NEm kéri az ember, hogy pontról pontra tartsák be, de mégis tud tervezni.

Azok a rohadt magas kerítések mindenütt!!! Miért nem lehet alacsony kerítéseket használni, azon se menne át senki, de legalább lehetne fotózni és normálisan nézni

- Az emelvények jó ötletek - főleg a magas kerítés mellett - de akkor több kellene

- Elbeszélgetnék azzal aki kitalálta, hogy nem lehet széket bevinni. Kora délutára már majd leszakadt a derekam és az emelvényen nem volt hely. A szék és - a magas kerítés miatt - a fellépőm is nagyon hiányzott.

- Szintén szubjektív, de a vendék kötelékeknek érezhetően nem tet jó a karcsúsítás. Mind a horvátok, mind a lengyelek sok üresjárattal repülnek.

- A nagyvas statikus szekcióval szemben ugyanakkor negatívum, hogy a statik külföldi vadász és vadászbombázó része igen szegényes volt (Tornado, AMX, MiG-21, PC-9)

- 10:30-kor a horvát Kiowa még letakarva állt!!! WTF??

- C-17 repülés elmaradt...

- Nem jött Tucano, pedig jó lett volna

- spíkerek stílusa... Ez nem az én világom.

 

A kajáldákról nem tudok nyilatkozni, én még egyik repülőnapon se jutottam el addig, hogy ott egyek. Túl sok időt elvesz a sorba állás. Szintén nem volt időm végignézni az árusokat és a hagyományőrzőket, pedig főleg utóbbiak nagyon színvonalasnak tűntek. Szintén indokolta volna a 2. napot!!  

Szerencsére jól zárult az olasz Typhoon hajtóműhibája. Most először tudtam rádiót hallgatni a forgalmat és érdekes volt, ahogy lekezelték. Tök nyugi és profi mindkét oldalon.

 

Szóval soha rosszabb repülőnapot, remélem nem kell újabb 8 évet várni. El tudnám viselni újra évente vagy legrosszabb esetbe minden második évben.

 

HAJRÁ!

 

 

Leadfoot Creative Commons License 2021.08.29 0 2 47941

Szujót már én is említeni akartam. A magyar szövegek ismétlése valami eszeveszett kínos volt és egyszer se hagyta ki. És hozzátette, hogy magyarul hallhattuk… hát köszi!

Előzmény: BXtwelve (47938)
Leadfoot Creative Commons License 2021.08.29 0 0 47940

Ma sikerült vennem pumás cuccokat. Nekem a hűtőmágnes a dilim. Háromféle is volt, mind remek. :-)

Előzmény: Bucynus (47939)
Bucynus Creative Commons License 2021.08.29 0 0 47939

Sziasztok!

 

Nekem nagyon tetszett a program, gyengébbre számítottam.

Időben érkeztünk, de mégsem, nem néztem meg, hogy változott a program, így a Spartant még séta közben láttuk.

Egy dolog nem hagy nyugodni, végigjártunk mindent, de se egy RBF szalag, se egy hűtőmágnes, semmi nem volt repülőnapos. Volt és mégsem néztem meg mindent, vagy tényleg nem volt semmi?

Ilyen még nem volt, hogy semmit hoztam haza repnapról, ami emlékeztet rá, hogy voltam, még egy szép jegy sem maradt emléknek.

BXtwelve Creative Commons License 2021.08.28 0 2 47938

Hiánypótló repnap volt. Így több a pozitívum.

Sajnos a tervezetthez képest elkéstünk, mert 3/4 óra / 4 km araszolás volt Cegléd felől. Utána a parkolás, buszozás zökkenőmentesen, nagyon szervezetten zajlott.

A reptérre bejutás kicsit túlszervezett volt (detektor, röntgen). Talán terrortámadástól félnek?

Az angol Eurofighter-ről épp lemaradtunk.

C-17 nagyon hiányzott.

A két hidegháborús muzeális SAAB fantasztikus volt.

A szaúdiak pozitív csalódás, vérprofik.

 

Negatívum.

Szujó Zoltán dilettáns üvöltözése egyszerűen felháborító!

Senki nem mondta neki, ez repülőnap, nem árverés??

Egyszerűen szégyen, és a vendég számára még megalázó is, hogy török szpíker teljesen érhetően, jól beszélt magyarul, ez az idióta meg minden mondatot elismételt.

 

A legrosszabb a borzalmas hangerejű hangosítás volt. A gépek hangját nem lehetett hallani az üvöltő zenétől.

Legalábbis én a repülőnapon a gépek hangját akarom hallani, nem a szánalmas poénkodást, meg tuc-tuc-ot.

Nagyon fárasztó, és teljesen felesleges ilyen hangerejű hangosítás.

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!