Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Jackson333 Creative Commons License 2021.06.08 0 0 3821

Nagyon szépen köszönöm!

Frinyi Creative Commons License 2021.06.07 0 0 3820

Üdv.

Mivel az láncos motor,előírás nincsen a cseréjére,és nem is szokott gond lenni velük,van,amelyikben már 600ezer felett van a km,és a gyári lánccal fut bontatlanul.Cseréje nem indokolt,csak ha gondod van vele.

Előzmény: Jackson333 (3819)
Jackson333 Creative Commons License 2021.06.07 0 0 3819

Sziasztok! Van egy 2007-es 1,4d4d Yarisom aminek első tulajdonosa vagyok. Jelenleg 170000km körül járok vele, nem nyúltam sosem

. Kérdésem az lenne ajánlott már vezérlést cseréltetni? Ha igen ennek kb. mennyi lesz az anyagi vonzata?

Alexpol Creative Commons License 2021.05.20 0 0 3818

Sziasztok,Toyota yaris 1.5HSD hybrid  vásárlásán gondolkodok 2015 évjáratig,gondoltam kipróbálnám 1 napra milyen vezetni,körbenéztem a neten hátha lehet bérelni,de sajnos nem találtam ezt a típust.Ezért gondoltam felteszem a kérdést hátha tud valaki ilyen bérelhető autót?Előre is köszönöm.üdv Alex

Syracusa Creative Commons License 2021.05.02 0 0 3817

https://www.youtube.com/watch?v=uZZ7WlKvhUQ

 

Mondjuk ahogy emlékszem, kb biztosan nem egy biztin vannak. De ezen belül a helyzetjelzőké is kettő kör, legalább.

Lehet az más nyűg is, pl. kapcsoló.

Előzmény: ktmatyi (3816)
ktmatyi Creative Commons License 2021.05.02 0 0 3816

Üdv: segitségeteket kérném 2004-es toyota yarisnak elment az index és helyzetjelzö melyik lehet a biztositékja és hol találom köszi

Frinyi Creative Commons License 2021.05.01 0 0 3815

Pontosan,túldúsult,ez a legújabbaknál is előfordulhat.Ha ilyen van,inkább járasd 2 percet,és nem lesz ilyen. :)

Előzmény: baradlay1 (3814)
baradlay1 Creative Commons License 2021.05.01 0 0 3814

Délután álltam vele arrébb kb 4 métert..majd leállítottam a motort.Hajnalban mentem volna el vele itthonról..és miután elindult..nagyon egyenetlenül ment majd megállt és nem tudtam elindítani.Műszeresen semmit nem tudtak kimutatni.Megszívta magát..injektoros autó?Hát nem tudom..de azóta semmi baja....

Syracusa Creative Commons License 2021.04.27 0 0 3813

Ha egyszer fordult elő, akkor az anomália, nem hiba. A régi mienknél is volt egyszer, de kb. bármelyik autónál előfordulhat. Akár a reggeli kondenzációból pár csepp koszos víz is kiütheti egy henger gyújtását átmenetileg, vagy akármi. Ha rendszeres lesz, akkor kell foglalkozni vele és kb. onnantól lehet majd diagnosztizálni is. Addig sajnos nem nagyon.
Előttem válaszoló helyesen világít rá, hogy a hidrotőke nem ragadhatott itt be.  Mondjuk ezek után lehet hogy megdöbben a szerelő, de még szelepemelő sincs. :)

 

Előzmény: baradlay1 (3811)
Frinyi Creative Commons License 2021.04.26 0 0 3812

Akkor előfordulhat,ha esetleg hidegebb időben,első indításnál picit túldúsít a benzinből,amit nem sikerül neki elégetnie,így leáll.Ilyenkor ismét próbálkozik az ember az indítással,ami még több benzint juttat a hengerekbe ezzel,még jobban ,,bezabáltatja".

Ez előbb előfordul,ha előtte nap is pl hidegen be lett indítva,és pár perc múlva le van állítva,ilyenkor túl sok benzin kerül az égéstérbe,és ezt nem tudja kezelni,elégetni.Én már új autót is indítottam így el,a hidegben ki-be állásokkal teleetették benzinnel a szerencsétlent.

Tanács,ha beindul,inkább hagyd picit melegedni,ne állítsd le pl. ha esetleg csak 2 métert kell arrébb állnod,és nem lesz vele baj.

Ja,és nem hidrotőkés az a motor,úgyhogy azok nem támasztottak ki. :)
Üdv.

Előzmény: baradlay1 (3811)
baradlay1 Creative Commons License 2021.04.26 0 0 3811

Sziasztok.Toyota Yaris Versom van.Pár napja reggel elakartam indulni de nem sikerült.Az autó beindult...döcögve járt 3-4 másodpercig..majd leállt..és nem tudtam elindítani.Szervíz...ott sem találtak semmi hibát...féktisztítóval befujtak majd többszöri próbálkozás után elindult az autó.Azóta is jól indul.Szerelők szerint...a hidrotőke akadt fent és nyitva maradtak a szelepek.Hogy ez mitől volt..ezt nem tudják...de állítólag múltkor egy ugyan ilyen hibával Golfot kellett indítani.Tehát..van erről valakinek tapasztalata?Az auto amugy tökéletesen idul hidegen melegen..nagyon szépen megy..stb...

Tibi50 Creative Commons License 2021.03.26 0 0 3810

Sziasztok!

 

Toyota Yaris 2010 hátsó helyzetjelző kiégett. W5w izzót kellene cserélnem.Visszaolvastam,áll.2 csavart kellene kivennem,hogy ki tudjam szerelni izzócseréhez a hátsó lámpát.Hol található a kettő csavar,hogy férek hozzá?Köszi

adam222 Creative Commons License 2021.03.06 0 0 3809

Sziasztok! Van egy 2005 Ts yarisom. Nagyon durván vizesedek ball elől és hátul!!! A padló szövet csurom víz...esetleg ötletek hol jöhet be a víz...tipus probléma? Köszi előre is. 

5738g Creative Commons License 2021.03.02 0 0 3808

Hello!
Max-ra tekert fűtéskapcsoló állásnál megemelkedik a fordulat, ha a venti is megy.

Forgasd visszább egy kicsit, akkor lesz normál az alapjárati fordulatszám.

A többi passz.

üdv.

Előzmény: Sipi02 (3807)
Sipi02 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 3807

Sziasztok van egy Toyota Yaris 2004-es d4d típusu kocsim.

Az alapjárat magától megemelkedik egy kis idő után, ha lekapcsolom a fűtést, akkor visszaáll az alapjárat.  Valamint ha a lámpát felkapcsolom, a rádió nem szól, csak recseg. Ugyanez van indexre is. Mintha az elektronikanak lenne gondja. Tudtok valamit ajánlani?

Köszi,

Jani

Kukacos 1 Creative Commons License 2021.03.01 0 0 3806

Köszönöm szépen a tanácsot! Megpróbálkozom. Üdv.

Előzmény: Syracusa (3805)
Syracusa Creative Commons License 2021.03.01 0 0 3805

Nem vennék rá mérget, hogy:
- az ezres motor ecujában egyáltalán elő van készítve a tempomat

- a többi hardver is elő van készítve és be van építve (pedálkapcsolók, cc gázpedál elektronika (talán 0d100 a jó), + a többi kábelezés).

- asszem TIS is kell hozzá, legalábbis a rendes működéshez

Szerintem kérdezz rá szakszervizben alvázszámmal hogy beépíthető-e, aztán ha igen, goto yarisworld.com és toyotaownersclub.com.

 

Előzmény: Kukacos 1 (3804)
Kukacos 1 Creative Commons License 2021.02.27 0 0 3804

Sziasztok!

 

Már néhány alkalommal kisegített ez a jó kis főrum.

Amiket itt olvastam hasznosak voltak.

Szeretnék kérdezni, valaki ismeri hogyan kell a tempomatot aktiválni Toyota Yarisba.

A kormány átvezetőszalagnál megtaláltam a csatlakozót és passzol is a kapcsolóval de 

mégsem működik. Az autó 2014 év végi, 1.0 benzines.

Kell esetleg valami más is? Esetleg ismer valaki egy szakit aki ilyennel foglalkozik?

Köszönöm!

Kukacos 1 Creative Commons License 2021.02.27 0 0 3803

Sziasztok!

 

Már néhány alkalommal kisegített ez a jó kis főrum.

Amiket itt olvastam hasznosak voltak.

Szeretnék kérdezni, valaki ismeri hogyan kell a tempomatot aktiválni Toyota Yarisba.

A kormány átvezetőszalagnál megtaláltam a csatlakozót és passzol is a kapcsolóval de 

mégsem működik.

Kell esetleg valami más is? Esetleg ismer valaki egy szakit aki ilyennel foglalkozik?

Köszönöm!

Rigo35 Creative Commons License 2021.02.07 0 0 3802

Akkor jól tudtam..

Akkor a nicknevére gondolt,a kombájnba lehet szűrő...(csak viccelek ne sértődj kombájnos ! )✋

 

Előzmény: adam_0301 (3800)
Sanya_Bkeszi Creative Commons License 2021.02.06 0 0 3801
Előzmény: tauferl (3794)
adam_0301 Creative Commons License 2021.02.06 0 0 3800

Igen a tankban van, ha nincs egyéb probléma nem kell hozzányúlni!

Előzmény: Rigo35 (3799)
Rigo35 Creative Commons License 2021.02.05 0 0 3799

"Őnála" nem a tankba van épitve a benzinpumpával??

Külön nincs sztem..

Nem kell,mivel magasabban van mint a tank alja.

 

Előzmény: kombájnos (3797)
Demszi82 Creative Commons License 2021.02.04 0 0 3798

Toyota Yaris 2008 gyári cd rádió tökéletesen működik 5000 Ft akit érdekel demszi82@gmail.com. Pest megy Ráckeve de Pestre gyakran járok.

kombájnos Creative Commons License 2021.02.03 0 0 3797

Hello! 2005-ös Yaris 2SZ-FE motorkóddal benzinszűrőt szoktatok / érdemes cserélni? Köszönöm.

Jozsi Somfai Creative Commons License 2021.02.01 0 0 3796

Hello ...Ki kell venni az egést lámpát amit két db csavar tart illvan 2 csap amiböl ovatosan ki kell huzni.Üdv.

 

Előzmény: Töck Jenő (3787)
tauferl Creative Commons License 2021.01.15 0 0 3794

Köszönöm a válaszokat!

 

Ezek szerint, ha 2000, vagy valamivel afölött tartom a fordulatszámot, akkor jól csinálom.

Előző autónál, ahol igazából nem is volt fordulatszám mérő, és amit 16 évig használtunk (1.2 Fiat Punto), belém ivódott, hogy a városi 50-es tempó az négyes sebességfokozat. Ha jól emlékszem, még a jogosítvány megszerzésénél az oktató is így tanította. A szokás nagy Úr. Öt éve vettünk egy 1.5 dci Dustert, és annak a fórumát olvasva jutottam el oda, hogy 50-nél nem kell még váltani, mehetek hármasban is. Meg kell mondjam, egy-másfél hónap tudatos odafigyelés kellett ahhoz, hogy átszokjak, és a motor megszokott frekvenciájú hangjánál még ne váltsak fel. 

5000-es fordulatot még nem hallottam. Nem derült ki a leírásomból, hogy az új Yaris tényleg új, 2020-as gyártású, null kilométeresen vettük, eddig 1300 km van benne, egyelőre kíméljük, bejáratjuk. 

A reset gombot tényleg nem találtam, pedig az ülőlap szintjén nézelődtem. Megint átvizsgálom, ha nem találom majd jelentkezem. 

 

radio100jozsi Creative Commons License 2021.01.15 0 0 3792

Nekem 2018 februári van ilyen 1,5-ös négyhengeres 6M váltóval. Bár én hétközben rövid távra településen használom,d e hétvégén autópályázok az országban.

 

Én figyelem a zöld váltásra utaló jelzést, és a kényelmesség szempontjából az 1500-2500 fordulattartományt szereti, városban a 2000-es fordulattal van kényelmesen. De ha az ember kimegy autópályára, vagy országútra, akkor nyugodtan lehet, sőt kell is taposni, mert 2000 fordulaton még pont nincs benne erő. Autópályán viszont 6-osban 130-al szépen elduruzsol 3000 fordulaton. Megjegyzem a korábbi Skoda Fábiám ezt 5 sebességes váltóval 4200-on tette. Viszont már egy felüljárón is jelzi a zöld nyilacska, hogy váltsunk le vagy fel, na azzal akkor nem szabad foglalkozni. 

Érezni úgy is lehet mit bír, szokás dolga majd az egész. Pld. ha az ember utasokkal, csomaggal fel akar menni az Érdi emelkedőn, akkor előtte fel ekll menni 140-re, és akkor a tetejére lesz 130, vagy vissza kell tenni 5-ösbe, és akkor még 150-re is fel lehet gyorsítani :-) Ez a helyzet az M3-ason Gödöllő előtti emelkedőn is Pest felé. Csak ott van előtte az aljában egy 120-as tábla, így nehezebb lendületet venni, így ott az 5-ösbe visszakapcsolás segít. A lényeg 3000 fordulat körül van benne, amikor ugrik.

 

Előzmény: tauferl (3790)
tauferl Creative Commons License 2021.01.15 0 0 3790

Kedves márkatársak!

 

Karácsony előtt egy Yaris 1.5 Dual VVT-iE Active City (még a 2017-ben bevezetett négyhengeres) boldog tulajdonosa lettem.

Az előzményekben valahol írtátok, hogy a fel-és leváltásra figyelmeztető jelzést nem kell/célszerű figyelembe venni. Kérdezném: ennek a motornak milyen fordulatszám az ideális? Milyen fordulatszámnál illik váltani? 90%-ban városi a használat, naponta 4-4 km megtétele a munkahelyre, s vissza. Néha egy-egy hosszabb vidéki út.

Másik kérdés: a TPMS szenzort, ha a guminyomást pl. el szeretném fogadtatni vele, mondjuk gumicsere után, hol kell beállítani? A kézikönyv azt írja, hogy a műszerfalon találok egy gombot, de ott semmi nincs a jelzett helyen!?!

Minden hozzáértő tanácsát szívesen fogadom, akár más témában is.

Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.12 0 0 3787

Lenne egy kérdésem, szeretném megkérdezni hogyan kell a baloldali féklámpa izzóját cserélni? Köszönöm a választ.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!