Keresés

Részletes keresés

bm613 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 3874

Köszi, meg is jött. 

Egy helyesbítés sajnos kell rögtön az elején: a Gullfossnál már csak 1 tányér bárányleves jár. Az viszont nagyon drága 1950-ért, és a jóllakáshoz kellett is a kettő. Hölgyeknek talán elég az egy, de azt is 1300 körül meg lehet kapni máshol.

Előzmény: Elektrofilter (3873)
Elektrofilter Creative Commons License 2018.07.22 0 0 3873

:))

 

Igen, visszaköszönsz benne. :D

 

Neked, ill. annak, aki "képben van", nem hiszem, hogy sokat ér. Az absz nulláról indulva ollóztam össze mindent, ami 1. olvasatra fontosnak tűnt (és az is annak, aki épp nekikezd).

 

Tehát egy nagy, formázatlan adathalmaz, feldolgozatlanul, kiindulásnak. Nem egy kidolgozott "útikönyvre" kell gondolni. :) Színkódokkal, stb., amit én átlátok, de nem biztos, h más is. :) De ha így is kell, küldöm, persze. :D

 

Előzmény: bm613 (3872)
bm613 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 3872

Én is elkérhetem? Voltam már 4x Izlandon, és gondolom, jó pár bejegyzésem visszaköszön a dokumentumban, de mindig tanul az ember :-) nekem is elkerülhette a figyelmemet egy-egy hasznos infó.

bm0613 kukac gmail pont com

Előzmény: Elektrofilter (3871)
Elektrofilter Creative Commons License 2018.07.22 0 0 3871

Az nem sok idő, de küldöm.

Előzmény: légiutas55 (3870)
légiutas55 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 3870

Szia!

 

Ha még el tudnád küldeni, annak nagy hasznát venném, mert csütörtökön indulunk és még mindig nem volt időm rendesen visszaolvasni...

 

Előre is köszi! dorka.p99@gmail.com

Előzmény: Elektrofilter (3867)
Benike1993 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 3869

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy megírjátok a konkrét összeget, hogy összesen (mindennel együtt) mennyi volt az utazás és hány nap? Szeretném tudni, hogy kb mennyivel számoljunk, ha majd aktuális lesz.

Köszönöm szépen

Elektrofilter Creative Commons License 2018.07.21 0 0 3868

(mármint hogy az index.hu-t nem használom alapvetően)

Előzmény: Elektrofilter (3867)
Elektrofilter Creative Commons License 2018.07.21 0 0 3867

Huhh, nem késő még??

 

Ne haragudj, alapvetően nem használom a fórumot, ráadásul az Izland témát is félretettem pár hétre, most ültem neki újra, így nem láttam. :(

Előzmény: légiutas55 (3857)
Fatboy Slim Creative Commons License 2018.07.12 0 0 3866

Lehet így is nézni

Előzmény: oleandro (3865)
oleandro Creative Commons License 2018.07.11 0 0 3865

úgy érted megfizethetetlen? olyan drága? :)

Előzmény: Fatboy Slim (3864)
Fatboy Slim Creative Commons License 2018.07.11 0 0 3864

Valóban nem voltak valami kifejlett példányok, de az élmény, amikor a hajótól úgy 20 méterre megjelentek ezek a formák és fújták ki a vizet a magasba, majd háton úszkáltak egy picit, priceless volt.

Előzmény: Tevemadár (3863)
Tevemadár Creative Commons License 2018.07.11 0 1 3863

Szép, kifejlett sirályok!

:-)

 

Vicc nélkül: klassz! :-) Irigykedek! :-)

Előzmény: Fatboy Slim (3862)
Fatboy Slim Creative Commons License 2018.07.11 0 2 3862

 

Sziasztok

 

ezt pénteken lőttem Reykjanesben. Még mindig a látottak hatása alatt az egész család...

Fatboy Slim Creative Commons License 2018.07.11 0 0 3861

Sajnos nem lett ilyen tapasztalatom, de egy helyi krimó? vagy arra az időre egy kis roaming? másfél óra (jó esetben)

Előzmény: SZOMBATI (3860)
SZOMBATI Creative Commons License 2018.07.09 0 0 3860

Annyi mobilnetre lenne szükségem amivel Izlandon vasárnap a Vb döntőt megtudnám nézni . Mit tanácsoltok ,hogy tudom legolcsóbban megoldani ? Esetleg helyi szolgáltató ?

 

bm613 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 3859

A 14:30-as visszaindulásra mondod, hogy nem elérhető? 

Egy ötlet: menj fordítva, Landmannalaugarból 18:00-kor indul a busz Reykjavíkba. 

 

Másik ötlet, persze akkor a Hiker's Passport nélkül, mindkét irányba egyszerűen az oda tartozó jeggyel: van sima menetrend szerinti járat 20:55-kor Skógarból Reykjavíkba. Kicsit későn ér be, de lehet, hogy nem lesz jobb.

https://www.straeto.is/uploads/files/R-51-pdf-a0a855a272.pdf

Amúgy ha az egyik állomásod Skógar, akkor nincs is értelme a Passportnak, nem olcsóbb. Akkor jársz csak jól vele, ha Landmannalaugar-Þórsmörk túrát csinálsz, mert e két helyre sokkal drágább az egyedileg vett jegy, akár náluk, akár máshol nézed.

 

Harmadik ötlet lett volna az izlandi telekocsioldal, a samferda.is, de meglepő módon ott nem lehet helyet beírni, csak a települések listájáról választani...

Negyedik ötlet: érkezéskor körbejársz a parkolóban, és kérdezgeted az embereket, hogy némi benzinpénzért cserébe valaki, aki úgyis arra megy, nem vinne-e el :-)

Előzmény: Govannon (3858)
Govannon Creative Commons License 2018.07.09 0 0 3858

Köszönöm, akkor lehet az lesz. Nekem az autóbérlés nem opció, mert egyedül vagyok, és jogsim sincs. MOndjuk skogarból vissza nem nagyon ír elérhető buszt...

 

Előzmény: légiutas55 (3856)
légiutas55 Creative Commons License 2018.07.07 0 0 3857

Szia!

 

Nem tudok külön mailt irni, igy itt kérdezem meg, hogy esetleg át tudod küldeni a 40 oldalas információt, amit visszaolvasásból összeszedtél? Nem szoktam ilyeneket kérni, de időzavarban vagyunk, nekem kellene útitervvel és minden egyébbel képbe kerülni nagyon kevés idő alatt. Ha igen, akkor adok e-mail cimet. Előre is köszönöm

Előzmény: Elektrofilter (3853)
légiutas55 Creative Commons License 2018.07.07 0 0 3856

Szia!

 

Nem vagyok Izland szakértő, de én a Sterna travel Highland Hikers Passport-ját vettem meg (erre volt 10% is június 15-ig). Éppen az a lényege ezeknek a passportoknak, hogy ha megveszed, már ott is jelezni kellett nagyságrendileg az indulás időpontját, majd beregisztrálsz (erre 2 órával indulás előtt ennél az irodánál, van ahol 24 óra, ez azért elég rugalmas), utána pedig ha végigjártad valamelyik irányban a túrát, akkor visszafelé biztosan van jegyed tulajdonképpen bármikor. Gondolom arra is csak be kell regisztrálni előtte, de aházaknál van net, vagy veszel mobilnetet. Csomót néztem és igy olcsóbb, mint ha külön-külön vennéd meg az oda és a visszajegyet. (Más kérdés, hogy mi most éppen visszaváltjuk a buszjegyeinket és helyette autót bérelünk és max. 1 naposakat túrázunk).

 

D.

Előzmény: Govannon (3855)
Govannon Creative Commons License 2018.07.03 0 0 3855

Sziasztok!

 

Kis segítséget szeretnék kérni. Jövő héten utazok Izlandra, és a Laugavegur+Fimmvörðuháls túrát fogom megcsinálni.  Mennyire érdemes előre megvenni a buszjegyet? A Hiker's Pass-t is néztem, de nem tűnik annyira olcsóbbnak és azt írja ha jól értettem, hogy két nappal előre kell foglalni a konkrét jegyet. A gondom, hogy ugye pont a lényegét öli meg, hogy nem tudom mennyi idő alatt érek végig, illetve nem tudom mennyire van wifi a kempingekben.

 

Előre is köszönöm.

Fatboy Slim Creative Commons License 2018.07.02 0 0 3854

3 nap!

Elektrofilter Creative Commons License 2018.06.28 0 0 3853

Köszönöm!

Ez tényleg nem is olyan vészes ár  (nem tudom, honnan vettük a 4000 ft/nap-ot).

bm613 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 3852

700 ISK/napot ír most a Blue oldala erre. Az összesen 7000, azaz 16-17 000 Ft. Spóroltatok eleget a tésztán, ezt ki lehet fizetni :D

 

A boltokat érdemes összeírni. Reykjavíkban nem gond, ott még két éjjel-nappali Nettó is van, de máshol nem kényeztetik a népet a nyitvatartással. Főként a Bónus, náluk egységesen:

  • Mondays - Thursdays 11:00 - 18:30
  • Fridays 10:00 - 19:30
  • Saturdays 10:00 - 18:00
  • Sundays 12:00 - 18:00

A többi meg összevissza, náluk is akadnak hasonlók, de jobbak is. 

Árakról tájékozódásra: https://www.aha.is/verslun/netto-mjodd

Előzmény: Elektrofilter (3849)
bm613 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 3851

Látom, ezt kicsit kaotikusra sikerült alkotnom :-)
A Dettifoss szempontjából jobb a 864, mert a keleti oldalon oda lehet menni közvetlenül a vízhez, ahol a mélybe zuhan, míg nyugatról, a 862-es felől csak megközelíteni van mód. Viszont a 864-es út egy katasztrófa, és még jelentős kitérő is a 862-eshez képest.

Előzmény: Elektrofilter (3850)
Elektrofilter Creative Commons License 2018.06.26 0 0 3850

4. Most akkor a 864 a jó v az a sz@r? ;)

Előzmény: bm613 (3848)
Elektrofilter Creative Commons License 2018.06.26 0 0 3849

Köszönöm az útvonalhoz javasolt dolgokat, jó sokat írtál. :) Mindenképp jegyzem!

A fekete partos kitérő esélye halványulni látszik, mivel a még lemondható hellai szállás árának a 2,5-3x-osáért adják a maradék vík és környéki szállásokat. :O És az idő is jobban szorítana.  Na de talán még sikerül kifogni, résen leszek. :) A hamar lejáró hellásat sztem amúgy is cserélem késői lejáratúra.

 

Nekem is a secret lagoon gyanús, a legtöbben azt írtátok alternatívaként.

 

Amúgy nagyon sok infó megvan már az innen összeollózott „kisokosomban”  (több, mint 40 oldal), már „csak” fel kell dolgozni, tervbe illeszteni, ami beilleszthető. Pl. akár még az általad is említett diszkontokat (gondolom kronan, bonus, nettó) is célszerű lenne vmilyen szinten betervezni, éppen a lehetetlenül késői nyitások miatt, ill. mert nincsenek minden kanyarban.

 

Erősíted a duty free-s kajavásárlással kapcsolatos gyanúmat, mert korábban már néztem  a http://www.dutyfree.is/  oldalt, és nem úgy tűnt, mintha árulnának élelmiszert is, viszont az erre vonatkozó infót erről a fórumról vettem, idézem: „Akár pár napos délnyugati ízelítőre, akár több hétre érkezik valaki, nemszabad kihagyni a nagybevásárlást, rögtön az érkezéskor. Izland nem tagja az Európai Uniónak, a reptéren pedig adómentesen vehetnek az érkező utasok is sok alapvető élelmiszert. Tapasztalataink szerinta legolcsóbb diszkontáruház is drágább, mint a reptéri duty-free.” De ha nincs is így, az sem baj, tekintve, h előrelátó módon beszereztem már jópár magas tápértékű zacskós tésztát, mikor akciós volt, így legalább 700 ft-ot megspóroltam a majd’ félmillás útból. Büszke vagyok. :)

 

Nőuralom lesz: 1 f + 3 n. ;) A sofőr a kisebbséghez, én a többséghez tartozom. :) Sztem is megfontolandó a + sofőr, de tényleg iszonyú lehúzás, asszem ~ 4 rugó /nap volt, de nem emlékszem jól, a kölcsönzők bogarászását és a bérlést nem én intéztem (de arról is nagyon sok infó meg tapasztalat van itt, írom ezt azoknak, akik hezitálnak a visszaolvasáson). Egyébként igen, volt olyan, ahol grátisz lett volna a + sofőr, de összességében értékelve a feltételeket végül a blue rentalra esett a választás (Toyota RAV4 4x4).

Előzmény: bm613 (3848)
bm613 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 3848

Ha a komolyabb fürdők közül akartok egyet, akkor Secret Lagoon az Arany-kör után este, így még az időbeosztásba sem kavar bele. Flúðir faluban van, a Kék árának töredékéért, 2800 ISK/fő. 10-ig nyitva van. A Gullfosstól Hella felé menve útba is esik.

 

1. nap: Kajára nem tudom, mennyire jó ötlet a duty free. Alkoholt ott kell felpakolni, ha van rá igény, csokik vannak, de mindennapi élelmiszert nem is kapsz szerintem. Három (és fél) Lidl-Aldi-szerű üzletlánc van az országban: Bónus, Nettó, Krónan (utóbbit délen néhol Kjarval helyettesíti; mint Bajorországban a CSU a CDU-t :D), ezekben érdemes bevásárolni. Keflavíkban is van valamelyik. Mindegyiknek a honlapján megtalálod, hogy hol és mikor üzemelnek. Vidéken néha meglepően rövid a nyitvatartás, érdemes felkészülni.

Látnivalók még a félszigeten: Híd a kontinensek között, Gunnuhver, Brimketill, Krysuvík-Seltún. Ne nagyon hagyjatok belőle a 9. napra, Víktől nyugatra jőve elképesztő sűrűségben vannak a látnivalók, azokkal ellesztek bőven.

 

2.: Deildartunguhver, Hraunfossar+Barnafoss (ez kitérő, de a Hraunfossart nem szabad kihagyni), Glanni+Paradísarlaut, Grábrók

3. Ha belefér +1 óra autózás, akkor Hvammstangiból észak felé induljatok, járjátok körbe a félszigetet. Fókakolóniákat lehet itt-ott látni, + a Hvítserkurt érdemes megnézni.

Visszaérve a főúthoz Kolugljúfur kanyon.

Akureyriben botanikuskert, szintén 10-ig nyitva.

4. Myvatnnál vegyetek forró földben sült kenyeret. Tavaly a reykjahlíði benzinkútnál levő hátsó boltocskában volt (nem a szupermarket, kicsit arrébb). 

https://www.google.com/maps/@65.641,-16.9114027,3a,90y,88.15h,95.93t/data=!3m6!1e1!3m4!1sDkhnPs2dlO8L_FdYxSBn6g!2e0!7i13312!8i6656 

Magát a Myvatnt én nem tartom annyira sokra, mint sokan mások, de nem rossz. A közelben viszont kihagyhatatlan a Krafla és kicsit távolabb a Dettifoss. Utóbbihoz jobb a keleti 864-es út, amit a Google is mutat alapból, de a 862-esen is lehet menni, a nyugati oldalról sem rossz látvány, és sok időt lehet vele spórolni. Meg a 864-es félelmetesen szar, igaz, ez terepjáróval nem annyira lényeges.

5. Akureyriből is lehet északnak indulni Dalvík felé, állítólag azt a félszigetet is érdemes körbejárni, szintén +1 óra. Ez persze cserélhető a 3. napi plusszal, vagy tetszőlegesen kombinálható. Szerintem a két napba belefér a két kitérő. Ezen a részen a főút igen eseménytelen, bár persze így is szép.

6. Snaefellsnesben én sem vagyok profi, de a Kirkjufell egyértelmű. Meg Ytri-Tungánál a fókák, ha még nem untátok meg őket a 3. napon :-) Egyesek azt mondják, hogy ez a félsziget Izland kicsiben, annyiféle különböző jellegű látnivalója van, hogy szinte mindenből akad ízelítő. Még egy picike gleccser is, amíg a klímaváltozás meg nem öli…

8. Dyrhólaey, mindenképpen még ezen a napon este a lundák miatt, ha érdekelnek. Köv. nap reggel is lehet menni, de akkor ők már kint halásznak az óceánon.

9. A fekete parton kívül: Sólheimajökull, Skógafoss+Kvernufoss (és esetleg séta a Skógafoss fölötti túraúton valameddig, ahol további vízesések jönnek párszáz méterenként; 82 km után egyébként Landmannalaugarba is elvinne az út :-) ). A Skógafoss közelében Skógar skanzen, ha ilyen kulturális dolgok is jólesnek a társaságnak.

Seljavallalaug, Seljalandsfoss+Gljúfrabúi, Urriðafoss. Ha van rá igény, akkor Hvolsvöllur Lava Center. Nem voltam ott, az értékelések szerint jó, de sokak szerint túl van árazva.

 

Hányan lesztek?

A +1 sofőr majdnem mindenhol extra költség (kivéve mycar.is), én eleve úgy számolok, hogy ha van felára, akkor hozzáadom, és így hasonlítom össze a lehetőségeket. Gusztustalan lehúzás, de ez van. Bármi történhet az 1 sofőrrel, legyen tartalék. (Nem tragédiákra gondolok, de elég egy begörcsölő vagy túrán elfáradó láb ahhoz, hogy ne legyen az embernek kedve még pár órát vezetni. És eleve a sorozatos többszáz km-es napok igen megterhelőek, no meg az utasülésről a tájat is lehet nézni valamennyire.) Adjátok hozzá utólag a második embert, akár a helyszínen. Nem fognak kötekedni, örülnek, hogy pluszpénzt kapnak a semmiért.

Előzmény: Elektrofilter (3846)
Elektrofilter Creative Commons License 2018.06.25 0 0 3847

rumos, koszonom neked is,mindenkepp megnezem holnap a videodat.

igen, a deli reszt kerdeztem, a Bm altal linkelt 1. video 23:07 tol azt a reszt mutatja.

kezdem egyre jobban sajnalni, h 1 sofort jeloltunk meg, es az nem en vagyok.:( (amelyiknel vegul bereltunk, napidijas lett volna a +1 sofor). vegre nem a varosi forgalomra kene figyelni, csak a terepre. :(

Elektrofilter Creative Commons License 2018.06.25 0 0 3846

nagyon koszonom, hat ez igazan gyors volt. :)

megneztem az erintett szakaszt, egyaltalan nem tunik veszesnek. es a 2,5 h is realis lehet, kb. feloras a videoban az adott szakasz, es 5x-os sebessegre gyorsitott a felvetel. mar csak azt kell kitalalni, h a szallas-attervezest celszeruen meg lehet-e oldani.

 

a hosszabb utvonal azert nem jo, mert epp a visszautat hellaba akartam kiiktatni. arrol van szo, h a szukos idobe bele akartuk iktatni landmannalaugart is, es celszeruen ugy sikerult, h egyik ejszaka szallas hellaban (ez volt a legkozelebbi elfogadhato lamndmannalaugarhoz, figyelembe veve az azt megelozo majd a kovetkezo napon megteendo utat is, vmint a szallasarakat), majd reggel lanmannalaugar, estere meg ugyanarra a szallasra, hellaba vissza, reggel onnan folytatva az utat mar vissza, reykjavik-keflavik fele. na de itt irtatok par hozzaszolassal ezelott a fekete homokos partot (francba:)), es hat megneztem, utba ejtheto-e....

 

marciusban gyorsan kellett megtervezni a fo utvonalat, h mielobb lefoglaljuk a szallasokat, ez is sok ido volt a nullarol indulva, a reszletekre vegkepp nem volt ido (feltem is attol, h majd a reszletes tervezesnel derul ki, h ide is kene, oda is kene.... :))

 

vegul ugy dontotttunk (nem volt konnyu, es azt se tudom, h vegul jol dontottunk-e), h nem "rohanjuk korbe" a szigetet itt-ott megallva (tudom, h ugy is elmeny), inkabb rovidebb szakaszokon tobbmindent megnezve, igaz, igy 1-1 utszakaszt 2x teszunkmeg, max az oda- es a visszautra elosztjuk a leteroket, latnivalokat.

 

ok, akkor leirom nagy vonalakban a tervet (amugy is csak nagy vonalakban van meg), ha mar itt kerdezek :))) tableten benazom most, ezert fejbol irom (bocs a rosszul irt helysegnevekert)

 

1. erkezes, duty free kaja felpakolas, auto atvetel utan ami belefer a kotelezokbol a reykjanes fsz-en (reszletek kidolgozasra varnak) a reykjaviki gyors varosnezes, szallaselfoglalas elott. ami nem fert bele a fsz-en, talan potolhato az utolso napon.

2. akureyri fele vesszuk az iranyt, szallas hvammstangiban. utkozben latnivalokrol , kiterokrol meg semmit nem tok, nemtom, mennyi idott emesztenek fel, szal kidolgozas alatt :)

3. tovabb akureyri fele (reszletek kidolg. alatt), erkezes

4. myvatn to es kornyeke, ami belefer (reszl. kidolg.) estere vissza akureyribe (itt fordulunk tehat vissza, nem teve meg a kort az 1-esen.)

5. visszafele vesszuk az iranyt, vmeddig, asszem hvammstangiig ugyanaz az ut, es onnan mas uton bordeyri fele, szallas ott (utkozben mit nezunk, kidolg alatt)

6. itt sajnos nem westfjords kovetkezik :(, hanem sneafellsnes fsz. sajnos itt meg korvonalak sincsenek, h milyen latnivalok vannak, errol egyaltalan nem olvastam meg semmit. emellett csak az dontott, h a westfjords nem fer bele, igy adott volt ez a helyszin (erzesre ez kicsit unalmasabb resz lehet - mar ha izlandon beszelhetunk ilyenrol - de lehet, h tevedek, max kellemesen fogunk csalodni). szallas vmi fura nevu helyen :)) (nem sok ilyen van arrafele:)), nem jut eszembe (vmi hitarnesfjordblabla?)

7. a fura nevu helytol kiindulva arany korut, majd hella szallas

8. hellatol landmannalaugar, este vissza hellaba - na itt jon be a kepbe az esetleges modositas, h nem megyunk vissza hellaba, hanem vik fele megyunk a(z F)208-ason, szallas vhol vik utan NY-i iranyban.  

9. tovabb az 1-esen reykjanes fsz. fele, utkozben latnivalok stb. + ami kimaradt az 1. napon a reykjanesen, es van ra ido, energia,kedv. szallas nem keflavikban, hanem sandgerdiben.

10. auto vissza, repter, konnyes bucsu, de ugyis elegunk van mar egymasbol. >:)

 

remelem, egyelore ennyi eleg. :) es persze ugyis minden borulni fog, ahogy belemelyedek a reszletekbe, ahogy jo esellyel a fekete homok is lehet, h megvarialja a 8. napot. meg betervezni pl. a furcsit is vhol (blue lagoon kizarva), balnales nem erdekel, boltok hol esnek utba stb.

 

M.

 

rumos14 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 3845

a kolléga a másik, keleti, délkeleti oldalról való megközelítésre kérdez rá.

de igazad van, az unalmas északi megközelítésnél (F26, F208) sokkal szebb a 26, F225 (Landmannaleid nevű út). 

véletlenül erről is van videóm :) https://www.youtube.com/watch?v=zN8OvCQBg2o

 

Előzmény: bm613 (3842)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!