Keresés

Részletes keresés

sanofi Creative Commons License 2020.11.03 0 2 15208

Az éjszakás gyógyszeripari munkás is nagyon köszöni :-)

Előzmény: falum (15198)
inthewoods Creative Commons License 2020.11.03 0 0 15207

Én is lenyúltam, köszönettel, falum kolléga!

Kíváncsivá tettetek!! :)

Selax Creative Commons License 2020.11.03 0 0 15206

Először is örök hála Falum-nak!

A remasterizálásról egyébként nekem vegyes tapasztalataim vannak - más bandáknál is.
Leegyszerűsítve: a 70-es évek elején néha mostoha körülmények között rohamtempóban felvett és elég szarul kikevert albumok egy részénél szerintem sokszor megérte ezt a garázdaságot elkövetni. Nálam sokszor bejött, különösen ha 5.1-es DVD-Audiót csináltak belőle: pl. a Genesis, King Crimson vagy Yes DVD-audióinak egy része más és új élmény nyújt. Ugyanakkor számos esetben "csak" más hangzást hallhattam, de igazi plusz vagy új élmény nélkül.

A teljes Dominion koncert azért érdekes, mert számomra a Tangerine Leaves felvétel eddig mérsékelten volt élvezhető. Most végre (fénykorukból) egy valódi jó koncertet hallgathatok  - ugyan annak machinációival és hibáival együtt, de jó minőségben.

A Keep-et pedig imádom, szerintem egészében véve ez a legjobb filmzenéjük, de ez akkor derül ki igazán, ha az egyébként inkább érdekes és szórakoztató, de nem igazán komoly értékű filmet is megnézitek. Minden hang együtt rezonál a film minden pillanatával. A TD brutálisan zseniálisat alkotott.
A nyitó vokális szám "Puer Natus Est Nobis" Thomas Tallis 16. sz.-i zeneszerző műve. A TD ritkán vett át mástól zenei motívumokat, de ez most fantasztikus telitalálat volt.

(A Thief zenéje egyébként hasonlóan kiváló, de nem talán nem harmonizál annyira még az előbbinél is gyengébb filmmel.)

Denon x4300 Creative Commons License 2020.11.03 0 0 15205

Na, meghallgattam a 4 új lemezt.

- A The Keep fantasztikus és nagyon, de nagyon hiánypótló. Ezentúl az eBay-en még 2005-2006 körül 55 Euróért Jerome-tól vett 1997-es The Keep valószínüleg csak porosodni fog a polcon

- A The Soldier inkább egy érdekes mint hiper-szuper fantasztikus filmzene. Olyan "jó, hogy ezt is kiadták" c. valami. Érdekes a Dolphin Dance variáció, de összességében nem dobtam egy hátast töle. Én értem, hogy annak idején miért nem lett hivatalos kiadvány belöle.

- The Dominion Koncert - nagyon jó, hiánypótló természetesen, de az én füleimnek furcsa. Olyan mintha kihallanám a layer-eket a koncertböl (vagyis az a rész, ami szalagról ment a koncerten - mert ugye tudjuk, hogy volt ilyen akkoriban - néha teljesen elválik azoktól a részektöl, amik élöben mentek, vagy legalábbik furcsa echókat hallok itt-ott amott, elég sokat. Mintha két külön zeneszám lenne, és gondolom, hogy a TD nem azt akarta, hogy ez így hallatszódjon vissza, ezért nem jelent meg eddig hivatalosan a koncert és a legjobb részeket ezért vették fel egy 45 perces szvit-ként késöbb a stúdióban, mert ugyebár tudjuk, hogy a Logos is egy asszisztenciával utólag megspékelt stúdió cucc 100%-ban, akárcsak pl. az Albuquerque koncert:).

Na, de üsse kö - hiánypótló cucc ez a Pilots box úgy ahogy van, vagyis nekem az lesz, majd ha egyszer megérkezik :(((

Denon x4300 Creative Commons License 2020.11.03 0 1 15204

Ha valakit érdekelnek borítók az új lemezekhez ...

falum Creative Commons License 2020.11.03 0 0 15203

Nincs mit.Én a Logos-tól vagyok elájulva.Ez kész van.

Előzmény: Denon x4300 (15202)
Denon x4300 Creative Commons License 2020.11.03 0 0 15202

De a The Keep szépen szól még 320-ban, munkahelyi számítógépen, olcsó hangfalakon is.

Köszi szépen falum Kolléga!

Előzmény: Denon x4300 (15201)
Denon x4300 Creative Commons License 2020.11.03 0 0 15201

Biztosan megteszik:))) Tudod jól, hogy addig vagy fontos amikor veszel valamit, ameddig gondolkodsz rajta, hogy megveszed-e. Ha már kifizetted / elhoztad az árút, akkor a cégek 99%-nál már a f***t se érdekel, hogy mi a kívánságod és mik a bajaid.

Én épp a 4. levelemet írtam a ném,et Amazonnak, 200-as a vérnyomásom, de sajnos csak annyit tudnak továbbra is mondani, hogy "under dispatching process, we can't change the order, wait patiently, You are a valued customer, we understand Your dissapointment but we can't do more right now". Szóval én is várhatok … Közben ma már az ausztrál (nem ausztriai) barátom is megkapta a boxot:(((

Előzmény: Epsilon (15200)
Epsilon Creative Commons License 2020.11.03 0 0 15200

Na, én is elküldtem egy üzenetet a MM-nak, hogy emeljék már fel a sejhajukat vagy a telefont és rendeljék be a pénteken megjelent box-ot és teljesítsék a megrendelést.

Denon x4300 Creative Commons License 2020.11.03 0 0 15199

Köszi! Én is leszedtem. Megteszi míg megkapom az enyémet… Ha a köcsög, xarházi, idióta Amazonosok végre elküldik az én boxomat is, akkor majd meghálálom;)))

falum Creative Commons License 2020.11.03 0 2 15198

Itt a megosztás:

https://drive.google.com/file/d/1G-K10PYd1DsA08gtxLSXDmV4T6Mq_GX_/view?usp=sharing

Így legalább nem maradtok le a most pénteki Logos koncertről.:)) Már nagyon kellett ez a teljes felvétel.

Jó hallgatást!

Üdv,falum

Epsilon Creative Commons License 2020.11.02 0 0 15197

Általában ez az info van kint náluk, ha a saját raktárukban nincs, de forgalomban lévő termékről van szó.

Előzmény: pergamoon (15196)
pergamoon Creative Commons License 2020.11.02 0 0 15196

Elég elszomorító infót láttam a Media Markt oldalán: Megjelenés 2020.10.30. Kiszállítás várhatóan 1 hónap. Ez valami antikvárium? 

falum Creative Commons License 2020.11.02 0 0 15195

Nem.A soulseek áruházból 320-as sebességgel.:)))

Előzmény: Epsilon (15193)
Denon x4300 Creative Commons License 2020.11.02 0 0 15194

Nekem még mindig nem és most már nem kicsit vagyok dühös … már szinte az egész kib***ott világ megkapta ezek a köcsög Amazonosok meg nem tudom mit a f***t csinálnak:( Hétvégén 2x írtam nekik, ígértek füt-fát, meg bizonygatták, hogy mennyire sajnálják, meg, hogy mennyire fontos kuncsaft vagyok nekik - meg is írtam nekik, hogy b***s**t amit írnak:( Ha ma estig nem postázzák, akkor estére már az anyjukba fogom öket küldeni:(

Nem az a fö bajom igazából, hogy már szinte mindenki megkapta, hanem az, hogy

ad 1 - pár hete már eljátszották velem, a Gin Rosé Lp kapcsán, hogy 1 hétig nem küdték a megjelenés után és aztán simán megszüntették a rendelést azzal az ürüggyel, hogy már nincs nekik raktáron

ad 2 - a Corona-helyzet miatt nem tudom meddig fognak még postázgatni Európán belül :(

Előzmény: falum (15192)
Epsilon Creative Commons License 2020.11.02 0 0 15193

A MediaMarkt-tól érkezett?

Előzmény: falum (15192)
falum Creative Commons License 2020.11.02 0 0 15192

Na nekem már megérkezett. Belehallgattam,nagyon jó. Most a kütyün keresztül fogom folyamatosan hallgatni. Ez lesz a heti program.:)) Amúgy aki nem bírja ki a deezeren hallgathatja addig is. De meg is oszthatom,ha gondoljátok.:)))

kiralev Creative Commons License 2020.10.30 0 0 15191

Na, ott azon a fórumon épp az amcsik rinyálnak, hogy egy hónap lesz, mire megérkezik :) És szidják a USPS-t. A Deutsche Amazonnal nekem mindig jó tapasztalataim voltak, minden gyorsan megérkezett, de most a MM-re váltottam falum tagtárs tippjére (mégiscsak olcsóbb lesz egy tízessel). Eddig velük is minden rendben ment. Amúgy a korona most borít mindent: néha azonnal megkapok egy csomagot, néha napokig kering, függetlenükl a kiszállítótól.  

Előzmény: Denon x4300 (15190)
Denon x4300 Creative Commons License 2020.10.30 0 1 15190

Nemcsak a németek, hanem egy csomó amerikai (!), francia, angol is mgkapta. Igazából úgy érzem, hogy a TD FB csoportban amiben benne vagyok már szinte mindenki megkapta rajtam kívül. Kicsit igazságtalan, hogy a Compact Disc Sevices cég már a hónap közepe körül postázta az amerikaiaknak, így sok amerikai már az angolok előtt megkapták a boxokat a CDs-től. Így jártam a Hades box-al is, de ez van... Sajnos kb. 30-35 euróval drágább lett volna nekem ha bárhonnan máshonnan rendelem meg mint a német Amazon, de ennek most az az ára, hogy 1-másfél héttel később kapom meg (november 9-re ígérik az Amazonosok:(.

Murphy apó megint beigazolódik - előzőleg, amikor a Schulze Silhouettes special box-ot meg a Depeche Mode Violator single box-ot rendeltem ugyancsak a német Amazontól, már a hivatalos megjelenés előtt 1 nappal elküldték és a hivatalos megjelenés napjára meg is érkezett, de mivel mindkét alkalommal el voltam utazva, csak másfél héttel a megérkezés után tudtam felvenni a csomagokat. Most itthon rohadok és ugyancsak másfél héttel a hivatalos megjelenés után fokot hozzáférni az új box-hoz ... ez van. Ha nem így lett volna, akkor Murphy apó nem maradt volna a történelemben szoktam volt mondani😡😡😡

De nem panaszkodok - azt is látom a FB fórumon, hogy sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy megvegyék a boxot és vagy csak letöltik hivatalosan az anyagot, vagy várják, hogy olcsóbb legyen:(

Remélem, hogy Neked is sikerült a MM-os akciós áron megrendelned!

Előzmény: kiralev (15189)
kiralev Creative Commons License 2020.10.30 0 1 15189

Néhány német rajongótárs már megkapta a boxot, íme egyikük rövid leírása a SteveHoffman-féle fórumról: "The remastering of the previously released album is fantastic and the unreleased stuff as far as I have listened to it is outstanding as well.
Great box."

Denon x4300 Creative Commons License 2020.10.20 0 0 15188

Szuper! Szívesen! Örülök, hogy sikerült megszerezned :)

Előzmény: VideoDream (15187)
VideoDream Creative Commons License 2020.10.20 0 0 15187

Én a német Amazon Hades-box akciójával éltem - köszi, Denon :)  Még aznap megrendeltem, és tegnap délben már kézbesítette is a DHL... Igaz, először rám hozták a frászt, mert eredetileg mára ígérték a szállítást, aztán tegnap nem találtak meg a munkahelyemen (pedig mindvégig ott voltam). "Ennek megfelelően" este várt egy kellemetlen hibaüzenet a csomagkövetés utolsó sórában: a kézbesítés meghiúsult, a csomagot visszaküldik a feladónak, a pénzt meg visszautalják. Ma meg alig győztem visszavonni a tegnap esti reklamációmat, mert délelőtt szóltak a munkahelyem postázójából, hogy a futár tegnap délben leadta a cuccot a közeli postahivatalban, onnan meg ma reggel áthozták a többi küldeménnyel. Szóval megérkezett, sértetlenül, szép is, jó is...

falum Creative Commons License 2020.10.20 0 0 15186

Nekem is,de már hallottam olyat,hogy valakinek a rendelését elszúrták.

Előzmény: Epsilon (15185)
Epsilon Creative Commons License 2020.10.20 0 0 15185

Nekem CSAK jó tapasztalataim vannak az MM-mel. Rendeltem már tőlük ilyen nagy boxokat kedvezményesen a múltban. Inkább amiatt parázok, hogy Mo-ra később érkezik a nagykerbe a cucc, mint a megjelenés. Én már tűkön ülök. Igazából csak a Dominion koncert és a Soldier anyag hoz lázba, de azok nagyon. (Plusz a könyv).

Előzmény: falum (15184)
falum Creative Commons License 2020.10.20 0 0 15184

Az csak pár napos akció volt. Remélem,hogy mivel ez előrendeléses státuszban volt a box, nem törlik a kedvezményt. A MM-ből bármit kinézek...

Előzmény: Denon x4300 (15183)
Denon x4300 Creative Commons License 2020.10.20 0 0 15183

A két hetes csúszás az angol Amazon idiotizmusa miatt volt. Mindenhol máshol október 30 volt feltüntetve (még a többi Amazonon is), de még így is jó, hogy nem 1 héttel azután jelenik meg mint mindenhol máshol - legtöbbször ezt az utat választja az Amazon:(

Én a németen rendeltem, mert nekem így ingyenes a posta - tény, hogy az Amazon nagyon "lusta" az utóbbi idöben (volt, hogy egy rendelésemet 3 hét után küldték el - mindegy, megérkezett), úgyhogy én örülök ha olyan nov. 8-10 körül megkapom.

Ez is mindegy, csak érkezzen meg … úgyis az utolsó 2 hónapban megint bekattantam és rendeltem vagy 120-130 CDt innen-onnan amonnan, úgyhogy van mit hallgassak addig is ...

Közben látom, hogy a 15%-os árengedmény már nem él … remélem jó sokan megrendeltétek (lehet. hogy túl sokan?:)))

Előzmény: Epsilon (15181)
kiralev Creative Commons License 2020.10.18 0 0 15182

Nagyon köszi, töröltem is az amazonos rendelést, ez vagy egy tízessel olcsóbb lesz!

Előzmény: falum (15179)
Epsilon Creative Commons License 2020.10.18 0 0 15181

Hálás köszönet, Falum pajtás, a MM akció figyelembe ajánlásáért. Az angol Amazon-on volt eddig előrendelésem, és egy kicsit szívtam a fogamat a 115 fontos végösszeg miatt, ami a Ft mélyrepülése miatt már az 50 rugót súrolta!!! Lehet, hogy így pár nappal később lesz a kezemben (és a lejátszóban), de már amúgy is be kellett nyelni egy 2-hetes csúszást...

Denon x4300 Creative Commons License 2020.10.17 0 1 15180

Ez tényleg jó ár annak, aki Mo.-on él :( Ez így 32500 HUF körül van, a német Amazonon meg 100 ajró, ami ugye több ennél pár ezer forinttal. Hajrá!

falum Creative Commons License 2020.10.17 0 3 15179

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!