Keresés

Részletes keresés

John Zero Creative Commons License 2000.03.22 0 0 196
eXXon:
Hmmm, igazabol hulye tipp volt ;)
Talan meg mindig a legbiztosabb tipp az Budapest a neten... Ugyhogy akkor feltetelezem, hogy budapesti vagy, es akkor meg kizartam egy csomo internet-szolgaltatot ;-)
Előzmény: eXXon (195)
eXXon Creative Commons License 2000.03.22 0 0 195
Nem talált. Van még bőven cég az ISZT-ben. Amúgy a három nap arra kell, hogy a domain.hu-ból átkerüljön nic.huba. Ez az on-line világ. Az Interware irta a kíváló szoftvert. De jó duma a posta nem? ( A Dravecz nem ér rá ide irogatni, most is szop talán benn, annyi az igénye, hiába. ők az elsők darab számban... )
Előzmény: John Zero (193)
sólyom Creative Commons License 2000.03.21 0 0 194
nem is a netX!
Előzmény: John Zero (192)
John Zero Creative Commons License 2000.03.21 0 0 193
eXXon:
EuroWeb is kizarva ;)
Hmmm... MATAV altal fedett teruleten vagy.

Tippre talan Kelet-Magyarorszag? Meg bizonytalanabb tipp: Miskolc?

De hat csak itt tippelgetek, hogy szorakoztassam magam ;)

Előzmény: John Zero (192)
John Zero Creative Commons License 2000.03.21 0 0 192
eXXon:
En viszont azon gondolkozom, hogy te ki lehetsz ;)
Azt mar kezdtem megtippelni, hogy regisztrator, de melyik cegnel?

Hmm... Szerintem Telnet, TVnet kiesik... Datanet, Matavnet, Antenna Hungaria, Westel900, Euroweb, Deltav, Digitel2002, BankNet, Irisz Multimedia, Hungarian Network, Synergon, EMITel szinten, ezek tul komoly cegek... C3 is kiesik...

Elvileg Interware is kiesne, de az meg eselyes.
Cory-Net szinten, mert onnan Grin van.

Hat meg eleg sok lehetoseg marad igy is ;)

Előzmény: eXXon (189)
John Zero Creative Commons License 2000.03.21 0 0 191
EasyRider:
1. Ok.

2. 15.napon? Hat mar bocs ;)
Ha van egy palyazat, aminek a beadasi hatarideje mondjuk januar 2, es postan kell beadni, akkor feladhatom-e januar 3-an?
A valasz: nem.
Miert? Pedig en mar januar 2-an ejfel elott fel oraval eldontottem, hogy feladom postan a palyazatot! (Csak epp nem volt nyitva posta.)

3. Nem jol ertetted ;) De eXXon korrigalt a 3 nappal kapcsolatban. Na de azzal akkor megint nem szamoltatok, hogy mi van, ha a posta csak 4-5 nap alatt er at?? Mondjuk valaki kulfoldrol adja fel? Vagy csak epp sztrajkolnak a vasutasok ;-)

Bukik a rendszer?
Miert nem 100 nap akkor mar? Annyi alatt gyakorlatilag biztos, hogy ater a posta.

De amugy megint nem ertem, hogy miert kell ennyire a postara epiteni.
Ha valakinek gondja van, bemegy a legkozelebbi regisztratorhoz a 14 napon belul, es elmondja a bajat. A regisztrator eloszor elektronikus formaban azonnal jelzi, hogy a domain-t vitatja valaki, majd errol a hivatalos papir ater par nap alatt postan.
Ekozben a vitatott domain kiadasaval lehetne varni.

Előzmény: EasyRider (185)
EasyRider Creative Commons License 2000.03.21 0 0 190
Nem, vezercikket kapok valami szenny^D^D^D^D ize internetes lapban :)
Előzmény: eXXon (189)
eXXon Creative Commons License 2000.03.21 0 0 189
Te is elnök leszel az ISZT-ben, arra gondolsz?
B:-) (Napszemüveg a homlokra tolva. )
Előzmény: EasyRider (188)
EasyRider Creative Commons License 2000.03.21 0 0 188
En egyelore idealista vagyok, hiszek az erveles erejeben. Talan meg egy ujsagirot is meg lehet gyozni. Lehet, hogy majd ugy vegzem mint grin? :)
Előzmény: eXXon (187)
eXXon Creative Commons License 2000.03.21 0 0 187
Amúgy azt hittem Takács úr beszólása után megpusztul a topic. Ilyen stílus után miért írsz ide egyátalán, ha ő az indexhez tartozik? Amúgy nem tudom, miért kellene őt ismernem. Híres ember?
Előzmény: EasyRider (185)
eXXon Creative Commons License 2000.03.21 0 0 186
Kedves EasyRider? Nem emlékszel? Az ISZT gyűlésen elhangzott: 3 napot azért várunk, mert ha valaki postán támadta meg az igényt, 3 napot még illik várni. (Ha az utolsó, még évényes napon adta fel a levelet... különben nem.)
Amúgy szerintem két hét után már prioritásos csak perelhet szerintem, hisz a domain bejegyezik. A regisztrátor akkor fogja átírni, ha a tulajdonos beleegyezik vagy elvették tőle. Kiváncsi vagyok, a Janiék a primonline-t megkisérelték e.
Előzmény: EasyRider (185)
EasyRider Creative Commons License 2000.03.21 0 0 185
1. De valos, ujabban szinte csak errol szol az ISZT levlista. Nem csak prioritasos perelhet.
Peldaul az ujsagok nevei nem prioritasosak.
Nekik a TT vagy a per marad, ha valaki el akarja orozni a nevuket.

2. Igen, a 15. napon is beadhato. Gondolj bele, hogy mi van ha az utolso oraban veszi valaki eszre. _Elvileg_ idoben eszrevette, elhatarozta, de gyakorlatilag igen kis eselye van, hogy talaljon egy regisztratort, letetbe helyezze a TT eljarasi dijat, es a TT ele vitesse az ugyet.

3. Akkor a rendszert a jovo heti lottoszamok meghatarozasara hasznalna az ISZT inkabb es nem erdekelne a domainregisztracio :) Vagy nem ertem a kerdest?

Előzmény: John Zero (184)
John Zero Creative Commons License 2000.03.21 0 0 184
EasyRider:
Amit vazoltal az szerintem nem valos problema.
Ha valaki perelni akar, az azert teszi, mert prioritasos helyzetu. Bar akkor meg nem is kell perelnie.

Masreszt: ha nem jelentenek be egy X domainre (ellen)igenyt a 14.napon se, akkor miert kell megis 3 napot varni?
Esetleg a 15.napon megis bejelentheto az igeny?

Mi lenne, ha akinel bejelentettek ellenigenyt a domainre, annak +3 nap lenne, a tobbiek pedig utana egybol megkapnak?

Előzmény: EasyRider (183)
EasyRider Creative Commons License 2000.03.21 0 0 183
Ez miert poen? A kethetesbe kerules _nem jelenti_ a bejegyzest, tehat lehet ujabb igenyeket benyujtani ra. Ha az elso elviszi, torlodnek a tovabbi igenyek. Ha megsem jegyzik be neki, (pl visszavonja az igenylo, mert valaki felvilagositotta, hogy mennyibe fog kerulni neki ha szetpereli az arcat :) akkor a masodik kerul a nyero helyre.
Előzmény: John Zero (181)
EasyRider Creative Commons License 2000.03.21 0 0 182
A 3 nap azert van, hogy ha valaki a 14. napon vette eszre, hogy valamit a TT ele akar vinni, az is megtehesse.

Annyira rosszak ezek az "ujabb trukk" jellegu beszolasok.

Előzmény: tjman (180)
John Zero Creative Commons License 2000.03.21 0 0 181
Igen, 21-en (ma) telt le.

De mire fel a haromnapos varakozas??? De hallom amugy poen is szuletett:
A listabol kikerult egy X domainnev, amit 3-an megnyert valaki, de kozben ujra bekerult varolistara, merthogy kozben mas is igenyelte, latvan, hogy szabad (gondolom).

Nem hinnem, hogy most mar kozdomainne lenne nyilvanithato barmi is (a 2 het utan).

Tenyleg, a lego.hu, mercedes.hu-t vegul elvittek?

Előzmény: tjman (180)
tjman Creative Commons License 2000.03.21 0 0 180
Letelt 2 het. Most nemtom miert de megint lehet varni 3 napot.
Tud nekem valaszt adni arra valaki hogy optimalis esetben mikortol elnek a regisztralt domainek ?

Nem tudja vki h ez mifele 3 nap? Ez ujabb trukk ??
Csemegeznek ujabb kozdomainok utan ??

Tisztara nemertem.

EasyRider Creative Commons License 2000.03.20 0 0 179
Olyan is lehet, hogy egyik sem jogosultabb. Aki elobb ebredt, aze lesz.

Sajtoszovivo lesz, a legutobbi kozgyules eldontotte.

Előzmény: John Zero (178)
John Zero Creative Commons License 2000.03.20 0 0 178
Na, ket gondolat eszembejutott:

1. a ki-a-jogosultabb esetben neha ez eleg bonyolult, vagy talan jogosan el se dontheto kerdes! Bar belegondolva a prioritasos dologba, nem is pont ez a problema.

A problema:

Vegyuk a kerek.hu (fiktiv) domaint.
Ki a jogosultabb ra, a "Kerék Autógumi-szerelő Kft", vagy a "Kerek Szolgáltató Kft."
Vagy a lego.hu-ra egy fiktív példa: ki a jogosultabb rá, a "Lego" cég, vagy a "Légó Programfejlesztő Kft" (hivatalos bejegyzett rövid névvel: Légó Kft.)?

Tehát az ékezetekkel gond van.

2. Az ISzT-hez: mint egyesületet, hivatalosan az elnök képviseli (mivel sajtószóvivő, stb. nincs).
Tehát ha bárki az egyesület HIVATALOS állásfoglalását akarja megtudni, az hiába kérdezi a regisztrátort (aki csak egy tag), a regisztrátor pedig hiába is válaszolna. Interjút meg pláne nem adhat.
Azt hiszem Takács Viktor is erre célzott.

Lépesméz Creative Commons License 2000.03.20 0 0 177
Kedves Grin,
sajnálattal látom, hogy VJA-nak ajánlod bizonyos Btk-s paragrafusok tanulmányozását, holott ezt elsősorban - lásd lejjebb, személyem és mások irányába tett megjegyzéseidet, Torgyán szavaival élve "tényállításaidat" - jómagadnak kellene olvasgatni.

Bocsánatkérésedet elfogadom, azzal, hogy név és fogalomzavarod további enyhítése végett 1 db URL-t majd közlök privatice.

Önzetlen szolgálatotokról - amelyet eme nemzet oltárán végeztetek - alkotott véleményemet fenntartom azzal, hogy VJA-hoz hasonlóan lehetőséget biztosítok ellenvéleményed változatlan formában történő megjelentetéséhez, ha az az ISZT hivatalos állásfoglalása.

Sörözési kihívás elfogadva, s mivel útba esik jövet-menet, javallom, hogy Pázmándon kerüljön rá sör - bocsánat: sor.

Előzmény: grin (149)
eXXon Creative Commons License 2000.03.19 0 0 176
Ha jól sejtem, az indexnél vagy. Látom letettetek arról, hogy ISZT tagok legyetek.
Előzmény: Takács Viktor (174)
EasyRider Creative Commons License 2000.03.19 0 0 175
Nem ez volt. Egy elobbi. Meg a regi szabalyzat idejebol. Ott az iszt tagok voltak egyenlobbek.
Előzmény: Takács Viktor (174)
Takács Viktor Creative Commons License 2000.03.19 0 0 174
Itt van ebben a topicban, visszakerestem most: 92. hozzászólás. Nekem úgy tűnik, mintha az mp3-as cikkre vonatkozna, tekintve erről beszélgettél.

Itt a hozzászólás:

"En tagja vagyok az iszt regisztracios bizottsaganak.

Laczcika: orok tanulsag: Sose higyj egy ujsagnak!
Az indexen megjeleno cikkek kulonosen nelkulozni szoktak a valosagos alapokat az isztvel kapcsolatban. :)"

Kommentáljam, hogy mit gondolnak - egyes - ISZT tagok az újságírókról/újságokról? :-))

Ja, és hogy megkíméljelek, itt a hasonlatunk, erre gondolhattál:


Mindenki egyenlő, de vannak, akik egyenlőbbek - az orwelli mondás a magyar domainszabályozásra is érvényes. A "bárki bármit bejegyezhet" elv csak bizonyos esetekben érvényesül: vannak olyan igények, melyek prioritást élveznek.

Mi ezzel a gond?

Előzmény: EasyRider (173)
EasyRider Creative Commons License 2000.03.19 0 0 173
Ugyemlexem en irtam azt, hogy az index cikkeiben keves a valosagra utalo jel. Akkor nem pont az mp3rol szolo cikkre gondoltam, hanem pl arra melyikben Orwell 1984 cimu regenyebol vett hasonlatok segitsegevel volt az ISZT jellemezve. Ennyit a ragalmazasrol :)

Előzmény: Takács Viktor (169)
John Zero Creative Commons License 2000.03.19 0 0 172
initex:
Na így kell lebukni ;)
Előzmény: initex (170)
EasyRider Creative Commons License 2000.03.19 0 0 171
Komolyan irtam a felet, de nem azert, mert barmilyen infom lenne arrol, hogy eddig hany panasz erkezett. Tehat komolyan _lehet_ :)

Mi kb 200 nevet adtunk be marc 1. ota es eddig 3-4-en kerdeztek meg tolem, hogy lehet tiltakozni, a kezembe meg 1 tiltakozas sem kerult eddig.

Nalunk is ki kell fizetni a be nem jegyzetteket is, mivel a mi munkank ugyanannyi, ha nem tobb vele.

Előzmény: eXXon (168)
initex Creative Commons License 2000.03.19 0 0 170
Takács Viktor:
"Bár ezt sokan tudjuk, de a kedvedért leírom: John Zero és Vértes János nem az Index munkatársai - mindketten a Primnél dolgoznak, pontosabban VJA vezeti a céget."

Pontosítanék még egy kicsit: jelenleg a Prímnek _is_ dolgozok (és még két másik cégnek).

Előzmény: Takács Viktor (169)
Takács Viktor Creative Commons License 2000.03.19 0 0 169
eXXon: szerintem ezt az összehasonlítást még te magad sem érted...

Bár ezt sokan tudjuk, de a kedvedért leírom: John Zero és Vértes János nem az Index munkatársai - mindketten a Primnél dolgoznak, pontosabban VJA vezeti a céget.

De néztél te már engem itt Matáv dolgozónak, így nem lepődök meg azon, ha az átlagosnál is nagyobb tájékozatlanságról teszel tenúbizonyságot.

Grin:

1. Ha már analógiát keresünk, akkor az Index fóruma az bizony hasonló, mint mondjuk a Népszabadságban az olvasói oldal, csak kicsit nagyobb. Tehát ha saját emillel nyilatkozol itt ebben a körben, akkor semmiképpen sem áll meg a kocsmai beszélgetés analógia - ez nem jelszóval védett zárt oldal, vagy online chat, ahol csak az adott pillanatban bent lévők olvashatják gondolataidat.

2. Őszintén őrülök, hogy megszólalnak a regisztrátorok - még ha a látszat szerint, néhányan csak freemailes cím mögül és álnéven mernek nyilatkozni.

3. Az ISZT kommunikációs stratégiája szánalmas, amatőr és dilettáns. S ezt a korábbi, saját tapasztalatot erősitik meg itteni nyilatkozataid. Szomorú, ha egy kalap alá veszed a domain nevet regisztrálni kívánó ügyfelet és a tájékoztatásra vágyó újságírót. Szomorú, ha a határidő lejárta után, a hétfői rohamnál egész nap elérhetetlen az ISZT elnöke, mert még a mobilja is ki van kapcsolva. Szomorú, ha azt mondod, hogy munkaidejében zavarjuk és köszönjük meg, ha szóba áll velünk.

Óvatosan jegyezném meg: Önként vállalta a tisztséget. Mint ahogy gondolom, neked sem volt kötelező az elnökségi tagságot vállalni. Azt a kijelentésedet pedig nem tudom értelmezni, hogy a közeljövőben sem fogsz hivatalos nyilatkozatot adni. Ki fog akkor? Lesz sajtószóvivő?

Nem tudom, már ki írta, de elhangzott ebben a topicban egy finom rágalom, az mp3.hu ügyben írott Index cikk valóságtartalmával kapcsolatban. A rágalmat a leghatározottabb módon visszautasítom!

A példa viszont nagyon jó: ebben az esetben nyilatkozott a kérelmező, nyilatkozott a regisztrátor - aki az ISZT-re mutogatott. Nos, mit tehetünk ilyen esetben? Ha elfogadom Grin érvelését, akkor semmit, mert az ISZT csak virtuális szervezet, nincs titkárság. Nos, mi nem elégedtünk meg ezzel, napokig üldöztük az ISZT regisztrátor által néven nevezett munkatársát. Meg is lett az eredménye: egy igencsak kurta-furcsa válasz. "Rossz információt kapott, nem tudok önnek segíteni a kérdésben."

Mellesleg az elérhetetlen elnöknél csak egy jobb van: a regisztrátor, aki úgy fél a nyilatkozattól, mint ördög a tömjénfüsttől.

eXXon Creative Commons License 2000.03.19 0 0 168
Azt komolyan írtad, hogy lehet, hogy felét sem jegyzik be? Ennyi kifogás érkezett? Az eurowebnél úgy tudom azokat is fizetni kell, melyeket nem jegyzik be...
Előzmény: EasyRider (167)
EasyRider Creative Commons License 2000.03.19 0 0 167
Igen, ez az ujitas a szabalyzatban, hogy ha senki nem tiltakozik _jogosan_, akkor lehet olyan nevet is kapni aminek semmi koze sem volt azelott az igenylohoz. A tiltakozas jogossagat pedig az iszt tagjaitol tok fuggetlen jogi szakemberek allapitjak meg.

Tehat nem az az uj szabalyzat lenyege, hogy "barki barmit".

Előzmény: eXXon (166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!