Keresés

Részletes keresés

Beugró lány Creative Commons License 2013.02.09 0 0 69872

Tetszik az új neved :) Bár lehet, csak nekem új

Előzmény: évi36+10 (69870)
morc-ordaska Creative Commons License 2013.02.08 0 0 69871

Én a Rokkában vettem. Bp. XIII. Petneházy 86-88. 

Előzmény: vargaagi (69865)
évi36+10 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 69870

Hát, nem látszik a bolhabetű, úgyhogy emgpróbálom bemásolni.

 

A QUILT STÚDIÓ 13 BEMUTATJA

 

TEXTIL kurzus I-II.

 A fehér vászontól a műalkotásig…

 

A kurzus ideje:

-         I. kurzus (2013. márc. 7., 14., 21., 28.)

-         II. kurzus (2013. ápr. 11., 18., 25., május 2.)  

2x4 alkalom, csütörtökönként 16-20 óráig.

A kurzust vezeti: Polyák Ildikó és Kacsuk Éva

Helye: Újlipótvárosi Klub Galéria (1136 Budapest, Tátra utca 20/b.)

 

Tematika:

I. kurzus: Különböző festési, díszítési technikák elsajátítása

- alapszínek, kevert színek festése Procionnal (paletta, parfé)

- az alapok befestése különböző technikákkal (shibori,arashi shibori)

- stencilezés, monotípia, nyomdázás, discharge (színkivétel)

- textil kombinálása papírral és egyéb médiumokkal

 

II. kurzus: Egyéni inspiráció alapján készített falikép a I. kurzuson festett textilek felhasználásával

-           Művészetelméleti alapok: színtan, kompozíciós elemek és elvek

-           Az ötlettől a tervig: gyakorló feladatok, a munka megtervezése.

-           A tervhez illeszkedő technikák kiválasztása. Egyéni munka a tervek alapján.

-           A kész fedlap tűzése, díszítése különböző technikákkal és elemekkel.

 

Részvételi díj: 15 000 Ft/4 alkalom (4x4 óra)

-         Napi belépő: 4000 Ft/alkalom (4 óra)

(Az I. kurzus anyagköltsége az aktuális foglalkozásnak megfelelően, helyben fizetendő.)

 

Jelentkezés az I. kurzusra 2013. február 28-ig a quiltstudio13@gmail.com e-mail címen,

illetve 5000 Ft előleg befizetésével.

Várjuk azok előzetes jelentkezését, akik csak egy-egy foglalkozáson kívánnak részt venni.

 

 

Előzmény: évi36+10 (69869)
évi36+10 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 69869

Sziasztok, 
kicsit hülyén jön ki, hogy egy reklám után dobok egy másikat, de erz tényleg nektek szól. :)

Sokan festettünk már procionnal, színeztünk mással, készítettünk textilszerű anyagokat nem annak szánt alapanyagból.

Aki még, és érdekelné sokfajta izlagmas textilfestési technika, most kipróbálhatja.  

 

Szeretettel várunk!
Ildi és Évi 

Zsóka67 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 69868

Sziasztok!

Goblenek varrását vállalom minden méretben!! Nyíregyházi vagyok, de a távolság nem akadály!! Ön elküldi a goblent, és ha elkészült én visszapostázom önnek. A minőséget az 50-60 saját varrású goblenemmel biztosítom!!! Hívjon, és megbeszéljük a részleteket. Érdeklődni: +3630 653 9198

 

borcsamama Creative Commons License 2013.02.03 0 0 69867

Szia!

 

Ha Pécs neked elérhető távolság, akkor tudok konkrét lelőhelyet mondani, és azt hiszem WEB-boltjuk is van.

 

www.bartabt.hu

 

 

Előzmény: vargaagi (69865)
JUllrichfan Creative Commons License 2013.02.03 0 0 69866

Nem tudom a háttérben válaszolt-e már Neked valaki? Minden esetre leírom, amit egy blogon olvastam.

A kollegina edényfogó  kesztyűket varrt, és ezüst színű teflon anyaggal bélelte őket. A kommentekben rákérdeztek, ezt hol lehet venni, és a válasz:

minden méteráru boltban.

Én azért nem hinném, h. minden méteráruban, de kétségtelen, hogy a legtöbben valóban árulják. Esetleg a patchwork kellékekre szakosodott boltok, mint a Mesebolt vagy a Hunyadi fiúk, náluk el tudom képzelni, h. van.

Jó vasárnapot

JU

Előzmény: vargaagi (69865)
vargaagi Creative Commons License 2013.02.02 0 0 69865

Sziasztok !

Remélem itt van még valaki azok közül akik tudják hogy hol lehet a vasalódeszkára azt a bizonyos ezüst színű védőhuzatnak való anyagot venni méterben ? Kérlek írjátok már meg ! Nagyon köszönöm !

szeleszte2 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 69864

Kedves Fórumozó Társak! :)

 

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a sok segítséget,  A Foltvarrás Szenvedélye című könyvel kapcsolatban!

Sikerült megtalálni, és legnagyobb meglepetésemre ajándékba kaptam meg! :)

 

Nemsokára fel is teszem az első neszeszert, amit megvarrtam a könyv segítségével!

szeleszte2 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 69863

Kedves komórka!

Köszönöm a tanácsot!

Igen már rengeteg helyen próbáltam, többek közt a Praktikánál, a Sanománál, és antikváriumokban is, vaterán is, stb...

Viszont már sikerült közben megszerezni a könyvet, nemsokára felteszem az első munkámat is belőle! :)

Előzmény: komórka (69862)
komórka Creative Commons License 2013.02.01 0 0 69862

Szóval nem akarlak félrevezetni, ma megnéztem a könyvet és nem az Aréna adta ki, hanem Praktika könyvek és a Sanoma kiadó. Csak magyarul jó?

Előzmény: szeleszte2 (69855)
kultakutri Creative Commons License 2013.01.31 0 0 69861

Kedves katafa14  és Mums!

 

Kissé megkésve ugyan, de köszönöm a válaszokat! Az általatok ajánlott oldalakon sajnos már jártam (a kettő amúgy egy cégé), és nem találtam náluk olyan tépőzárat, amilyet keresnék. Most megpróbáltam nekik írni egy levelet is, hátha csak a leírásokból nem volt számomra egyértelmű, hogy rendelkeznek-e ilyen tépőzárral, de addig is továbbra is várom a tippeket, ajánlatokat arra vonatkozóan, hogy hol tudnék ilyen tépőzárat venni :)

 

Köszönettel,

kk

Előzmény: Mums (69833)
komórka Creative Commons License 2013.01.30 0 0 69860

A kiadónál próbáltad? Ha bp-i vagy akkor érdmes elmenni hozzájuk. (www.arena2000.hu)

Ha még aktuális. De antikváriumokban is érdmes körülnézni.

Előzmény: szeleszte2 (69855)
b.valcsi Creative Commons License 2013.01.26 0 0 69859

Köszönöm a segítséget!

Nagyon jó az album.

Előzmény: Jolimama (69845)
Jomama Creative Commons License 2013.01.23 0 0 69858

Újra indult a Kultúraquilt csoport , nézzetek körül ,az első megadot ország Peru volt.    http://kulturaquiltek.blogspot.hu/

irmanagyi Creative Commons License 2013.01.22 0 0 69857

Egyszerű, de nagyszerű húzózár javítást találtam a neten. Kipróbáltam, ezért merem ajánlani Nektek is:

 

http://fabolfabrika.blogspot.hu/2013/01/ki-utalja-cippzarjavitast.html

szeleszte2 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 69856

Kedves b.valcsi!

 

találtam pár régi, könyvben bébiruhákat, de túl nagy a kép, hogy ide feltegyem.

Átküldhetem emailben ha gondolod!

szeleszte@gmail.com

Remélem segít!

Előzmény: b.valcsi (69843)
szeleszte2 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 69855

Sziasztok!

 

Régóta keresem A foltvarrás seznvedélye című knyvet a Sanoma kiadótól!

 

Ha valaki esetleg eladná használtan, vagy tud egy tippet, hol megvan (a kiadónál, a vaterán, stb. már sokszor próbáltam) nagyon örülnék neki!

 

A szeleszte@gmail.com email címen elérhető vagyok!

 

Köszönöm előre is! :)

 Szép napot!

nenca Creative Commons License 2013.01.10 0 0 69853

Szevasztok Lányok!

 

Régebben én is sokat olvasgattalak Benneteket,de egy idő után  " leült " a topik és azóta a " facén " cserélünk tapasztalatot és mintákat.Nagyon sok tagja van a csoportnak,de akik valójában szinte naponta ott vagyunk,az pár ember.

Ott is sok kedves , segítőkész foltos van.

A jövőben szívesen jövök közétek ,látogassatok el Ti is  FB-ra.

Üdvözlök Mindenkit szeretettel ! Nenca/ Manyi

TJucus Creative Commons License 2013.01.10 0 0 69852

Szerbusztok Foltvarrók!

 

Hát igen, mire a bátorságomat és a vélt "ügyességemet" összeszedtem, tényleg igen kevesen maradtatok. Pedig nagyon jó volt itt olvasgatni, tanulni Tőletek!

 

Remélem azért nem hal ki a fórum és tudunk még beszélgetni egymással.  Talán rajtam kívül is vannak még kicsit bátortalan kezdők, akiknek segítség lehet ez a Fórum.

 

Farkaszsuzsa2! Köszönöm a híradást a fesztiválról, hamarosan hivatalosan is jelentkezem barátnőmmel együtt. Már volt szerencsénk Nálatok vendégeskedni, sokat tanultunk és nagy élményekkel tértünk haza.

 

Abban a reményben kívánok még ha későn is nagyon Boldog Új Évet Mindenkinek, hogy feléled ez a Fórum.

 

farkaszsuzsa2 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 69851

Kedves Foltos Ismerőseim!
Tudatom Veletek, hogy a tatabányai Foltvarázslók hagyományos tavaszi quilt fesztiválja 2013.03.23-án lesz a szokásos helyen.
Már lehet jelentkezni a fottilia@gmail.com e-mail címen.
Idén is sok meglepetéssel várunk benneteket. Részletes program később.

Kriza Creative Commons License 2013.01.07 0 0 69850

Szerintem nem csak a foltvarrott takaróknál használják így, alapjában véve ők így takaróznak, nem behúzott paplannal, hanem lepedő és azon az évszaknak megfelelő különféle típusú és számú takarók.

Előzmény: komórka (69847)
gubike Creative Commons License 2013.01.07 0 0 69849

Szia,

ami takarókat varrtam, mi rendes, takaródzó takarókként használtuk. (Komórka lepedő ötlete nagyon jó.) Én mosógépben mostam őket. A mű flízek kb. szublimálnak, mert vékonyodtak a takarók. A vatelinosok jobban bírják a strapát. Azoknál azt a hibát követtem el, hogy az aljuknak öreg dunyha huzatokat használtam, és azok foszlanak.

Előzmény: 4Hópihe (69846)
4Hópihe Creative Commons License 2013.01.07 0 0 69848

köszönöm szépen a válaszod)

Előzmény: komórka (69847)
komórka Creative Commons License 2013.01.07 0 0 69847

BUÉK mindenkinek!

Pw takarókat az amerikaik használtak ill. használnak. Sokszor -úgy vettem észre- alá tesznek egy lepedőt hogy védjék. A párnában szerintem olyan változatot kell választani, hogy az a rész ami találkozik az arcoddal, az ne legyen se részekből szabott, se steppelt. Viszont a párnáknál el kell gondolkodni, hogy érdemes a sok munkát bele fektetni, hiszen gyakran kell mosni. Takarónak én a lepedővel való használatot ajánlanám. Eleinte furcsa a használata, de hamar meg lehet szokni.

 

Hogy miért vannak többen a FB-on? Könnyebb feltenni a képeket és videókat. Viszont nem lehet csevegni, csak pár szóval. Nekem annyira nem tetszik, de azért a saját oldalamra felteszek érdekes képeket és videókat, amiket ide nem tudnék. Ja és a Pinterest is sokakat elvisz innen. Pedig milyen jó volt itt csevegni!

Előzmény: 4Hópihe (69846)
4Hópihe Creative Commons License 2013.01.07 0 0 69846

boldogulosabb uj esztendöt mindenkinek)

 

 a nagyon rutinos foltmániásoktól szeretnék információt kérni.,hogy ágynemüt foltvarrni  szoktatok-e  és vagy nemcsak diszpárnában és ágytakaróban érdemes e játszadozni a textillel-gondolok arra,hogy egy sok varrásból + tüzött párnahuzaton milyen érzés az arcnak pihenni...reggel esetleg  a saját ráncokon kivül még egy steppelésmintával is találkozhatunk e a tükörben a reggeli fogmosás közben....

Jolimama Creative Commons License 2013.01.06 0 0 69845

Szia!

Nézzetek körül ebben az albumomban, nagyon baba- és gyerekruha van, biztos találtok segítséget.

Előzmény: b.valcsi (69843)
Annamária36 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 69844

A "szomszédok". :))    (Kézimunka:horgolás,kötés......)   

 

B.Ú.É.K. varrósok.

Igen,nagyon sokunkat elszippantott a face. Sokan ott árulnak is. Én már "kigyógyultnak" mondhatom magam. Mondhatnám azt is,hogy "....Szép vbolt,jó volt! Köszönöm,ennyi!...."

Kívánom mindenkinek aki ott van,hogy sikerüljön a kigyógyulás!

 

Előzmény: b.valcsi (69843)
b.valcsi Creative Commons License 2013.01.06 0 0 69843

Hello! Szeretnék segítséget kérni kötésminta ügyben.

Anyukám bébi kabátot vagy kardigánt szeretne kötni. Elég gyakorlott a mintákban csak az összeállításban van gondja. Jó lennne egy mintadarab részletes leírással, fotóval stb. Ki tud ebben tanácsot adni?

 

Laurendilla Creative Commons License 2013.01.04 0 0 69842

én néha benézek :))) persze én is sajnálom, hogy túl nagy itt a csend, szívesen olvasgattam (írogattam) én is... mondjuk most lefoglalnak a mindjárt 3 éves meg az éppen 6 hetes gyerkőcök, de azért ha tehetem bekukkantok. Bár blogot én is vezetek, nem költöztem facebook-ra mint sokan - állítólag ott nagy a nyüzsgés a foltvarrós oldalakon... 

Előzmény: borcsamama (69841)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!