Keresés

Részletes keresés

Don Valentino Creative Commons License 2003.12.21 0 0 158
Igen. Az albumokat le kell tolteni, es nem 1Ft jogdijjal tamogatni a zeneszeket (a tobiivel ugyis csak a geci kiadok zsebet tomnenk), hanme elmenni a koncertjeikre, mert abbol tenylegvan penzuk.
Ezzel szemben manapsag altalaban pangas van a koncerteken. Csak a kozonseg nem jo be.
Előzmény: Wisey_ (157)
Wisey_ Creative Commons License 2003.12.20 0 0 157
Szép gondolat, hogy támogassuk a zenészeket, de bizonyára Te is tudod, hogy az emberek nagy része csak másolgatja a lemezeket! Van pár előadó, akiknek eredetiben veszem a cédéit, de mindent nem győznék pénzzel. Ha lenne annyi pénzem, én is csak eredeti lemezt vennék, csak hát nem engedhetem meg magamnak.
De erről szerintem felesleges is tovább vitatkozni...

Amúgy láttam a CD Pincében Hova lett... bakelitet! Azt hiszem, 800 forintért.

Előzmény: Camouflage (156)
Camouflage Creative Commons License 2003.12.20 0 0 156
Tehát ha például írsz egy könyvet, akkor el kell venni tőled a kész kéziratot, s azt sokszorosítani és terjeszteni kell úgy, hogy te egy fillért se kapj.

Így gondolod?

Amúgy nem is lehetne sokkal hosszabb a cd, mivel anno egy oldalra általában max. 24 percet vettek fel, nem maradva sokkal a 30 perces határ alatt, így általában a két oldal együtt volt nem hosszabb 48 percnél.

Nagyon ritka volt akkoriban az ennél hosszabb könnyűzenei lemez.

Előzmény: Wisey_ (155)
Wisey_ Creative Commons License 2003.12.20 0 0 155
A kultúrát minden módon terjeszteni kell! :)

Amúgy elérhető áron meg lehet kapni CD-n is, igaz, csak kb 37 perces mindkét album.

Előzmény: Camouflage (154)
Camouflage Creative Commons License 2003.12.19 0 0 154
Hát szabad ilyet?

És a zenészek miből fognak megélni?

Előzmény: Wisey_ (153)
Wisey_ Creative Commons License 2003.12.19 0 0 153
Akinek van BCDC++ programja, keressen meg emailben. Nekem is megvan mindkét Ősbikini lemez + a 99-es koncertlemez is. Úgyhogy tőlem le lehet tölteni, csak szerverre nem tudom feltölteni...
Camouflage Creative Commons License 2003.12.19 0 0 152
Én megvettem bakeliten is és cd-n is. Műsoros kazettát nem nagyon gyűjtök, azokat csak kapni szoktam (volt).

Ha szépen megkértek, beindulhat a postai csomagküldő szolgálat...

:)

Előzmény: Alhazred (151)
Alhazred Creative Commons License 2003.12.18 0 0 151
Pedig valaki feltehetné már valahova azt a két remekművet, mert nagyon vacak kazettaminőségben vannak meg... megvenni cédén meg nincs fölös keretem.
Előzmény: Camouflage (150)
Camouflage Creative Commons License 2003.12.18 0 0 150
Nem azt mondtam, hogy ott megtalálod őket, csupán azt akartam jelezni, hogy ott gyülekezik a hazai Bikini rajongók gyakran internetező része...
Előzmény: joe69 (149)
joe69 Creative Commons License 2003.12.16 0 0 149
Meg van az oldal de sajna ott nem találtam a számokat letölthető formában.De azért köszi
Előzmény: Camouflage (148)
Camouflage Creative Commons License 2003.12.15 0 0 148
Camouflage Creative Commons License 2003.12.15 0 0 147
Camouflage Creative Commons License 2003.12.12 0 0 146
Pesti arc vagyok, jobban mondva...

Pesthy Artcz vagyok.

De az internet csodákra képes...

Előzmény: joe69 (145)
joe69 Creative Commons License 2003.12.11 0 0 145
Szia

Engem érdekelne nagyon mp3-ban mind a két album.
Mely környékről vagy ?Mert ha Somogyország béli akkor akár el is tudnék érte ugrani.

Előzmény: Camouflage (144)
Camouflage Creative Commons License 2003.12.10 0 0 144
http://bikiniclub.fw.hu

Ott a Bikini élet...

Amúgy az említett albumok nekem megvannak, cd-n is és bakeliten is.

Ha érdekel valalkit...

Don Valentino Creative Commons License 2003.12.10 0 0 143
Fero a Hova lettert szerintem Kossuth dijat erdemelne.
Előzmény: joe69 (142)
joe69 Creative Commons License 2003.12.10 0 0 142
sziasztok

Keresem a Bikini 1983-as és 1984 -es lemezeit.Ha tudna segiteni valaki azt nagyon megköszöném.Mp3-ban lenne a legjobb.Vagy egy cím ahonnan letölthetem.Előre is köszönöm.

Camouflage Creative Commons License 2003.10.31 0 0 141
1997-ben, a Bikini újrakezdés kapcsán került kidásra, még a BS koncert elött.

Nagyon jó könyv. Szomorú, de a 2002-ben megjelent Trunkos által írt Bikini könyv meg sem közelíti.

Maróthy a Bikiniről írt, 1982-1997 intervalumban, persze az előzményeket is megemlítve, míg Trunkos bácsi a '80-as, '90-es évek és napjaink világát elemzi, erről fejti ki véleméyét, amihez a Bikini sztori csak keretet, vagy inkább hátteret ad.

Ha türelmes vagy, tudok szerezni neked mindkét könyvől, bár a Trunkos ndrás féle kiadvány még kapható a könyvesboltokban, meg az Auchan típusú áruházakban.

Előzmény: Don Valentino (140)
Don Valentino Creative Commons License 2003.10.31 0 0 140
MIt tudtok elmondani a Marothy Gyorgy fele konyvrol? En eddig azt sem tudtam, hogy van ilyen. Mikor adtak ezt ki? A Ferós Bikinirol is szol?
Camouflage Creative Commons License 2003.09.13 0 0 139
Rossz hírem van:

MÉG MINDIG NEM TELJES!!!!!!

Bővebb infó nálam.

Előzmény: Wisey_ (138)
Wisey_ Creative Commons License 2003.09.11 0 0 138
Camouflage Creative Commons License 2003.08.23 0 0 137

HAHÓ!!!! FONTOS!!!!!

ELADÓ EGY BELÉPŐ A JÖVŐ HETI (AUG. 29.) BIKINI KONCERTHAJÓRA!!!!!

BOLTI (TELJES) ÁR: 1800FT.

DE ALKUDNI LEHET!!!!!!!!

NEM AKAROK EZEN MEGGAZDAGODNI!!!!!

kekgab Creative Commons License 2003.08.23 0 0 136
Na ez az! Hogy az csak átmeneti visszatérés volt.

A Gallai viszont még ki se vált. '84 óta ott van. Kissebb nagyobb szünetekkel. Ezértis van a képe benne az előző album borítóján. Egyébként, a képeket nem azért szokták berakni a borítókba hogy megmutassák kik azok akik az albumon játszanak, hanem hogy kik azok akik az együttes tagjai. Na jó álltalában az együttes tagjai zenélnek az albumon, de most azért mert nem a Gallai játszotta föl a szintit vegyék le a képét és rakjanak be mégegy Lojzit. Mostantól úgyis megint velük fog koncertezni. Amúgy énis nagyon sajnálnám a Szabolcsot. Tényleg nagyon ada illik.

Node hagyjuk már ezt a témát!!!! Majd meglátjuk hogy mi lesz!

Camouflage Creative Commons License 2003.08.21 0 0 135
Minek jön vissza?

A legutóbbi lemezen sem szerepelt már, csak a fotója.

Nagyon kedvelem, de szerintem a Szabolcs nagyon jól passzol a bandába, kár lenne kitenni!!!!

Főleg ennyi idő után.

Ha csak 2 hónapról lenne szó...

A Daczinak sem kellett mennie 1997-ben a Vedres (átmeneti) visszatérésekor!!!!

Előzmény: kekgab (134)
kekgab Creative Commons License 2003.08.21 0 0 134
Erről nem érdemes vitatkozni. A Szabolcs csak Gallai helyére "ugrott be". (2 évig) A Gallai FaVágózott + egyéb "problémái" akadtak. De most egy héten belül visszajön a Bikinnihez....
Camouflage Creative Commons License 2003.08.12 0 0 133
Háj!

Nem akarok politizálni, de a Bikini lemezt 2001 novemberében és decemberében rögzítették, a választás pedig 2002. április 7-én és április 21-én volt.

A "három gyerek, három szoba, négy kerék" aranyköpet (függetlenül attól, hogy jó-e vagy sem) Orbán Viktor találmánya.

A "...jött egy újabb tigris" kitétel sem Meggyóra vonatkozik, hiszen nem ő, hanem Vitya hasonlította magát tigrishez.

Erről ennyit, s bármennyire szeretnék páran, ettől még nem leszek maszopos.

Más: akit érdekel, Bördén Szabolcs billentyűzik a D.Nagy 1998-as szólólemezén. A 2002-es Bikinin viszont "csak" Lojzi. De erről már írtam.

Viszont: ki mit gondol a Daczi-Ómen-Oki dologról?

kekgab Creative Commons License 2003.08.11 0 0 132
Én Balatonbogláron biztos ott leszek. Ha minden igaz ugyanaz nap EDDA koncert is lesz... Szóval tuti a buli... Gyertek ti is.... :-)
HENCSI Creative Commons License 2003.08.10 0 0 131
Üdvözlök mindenkit.
Aug. 2-án klassz volt a koncert Gárdonyban, a tegnapi tiszacsegei viszont káosz. Igaz, erről nem a zenekar tehetett. Áram nélkül ugyanis elég nehéz rockkoncertet produkálni... Másfél órán keresztül kergették szerencsétlen csegeiek a fényt - végül sikerrel -, aztán rekordidő alatt összerakta a felszerelést a stáb (Elismerésem!), így éjjel fél egy körül már el is kezdődhetett a koncert.
Rosszul is esett volna, ha úgy autózom egy éjszaka alatt 500 km-t, hogy nem hallok élő Bikini-zenét.
Kalandos és kanyargós hely az a Tiszacsege.

Ki merre mozdul Bikini-koncertre?

H.

Luppapa Creative Commons License 2003.08.05 0 0 130
Mivel Lojzi polgári kör tag, nem tartom valószín?nek, hogy az Orbán-kormányt szapulta lemezein és istenítette a Megyó-kormányt.
Az általad idézett szövegrészek nagyon is egyszer?en és logikusan ráhúzhatóak az akkori (98-2002) ellenzékre.
De az is lehet, hogy a dalok megírásakor még másként vélekedett, és a választások els? fordulója után jött meg az esze. Bár ennek kisebb a valószín?sége, mint amit fentebb írtam. De amit te írtál, annak a legkisebb - tekintettel arra a tényre, hogy polgári körös, ami nem véletlen.
Előzmény: Camouflage (129)
Camouflage Creative Commons License 2003.07.25 0 0 129
Kedves mindenki!

Az Álomból ébredve című lemezt 2001. decemberében vették fel, ezt írja a belső borító is, ha jól emlékezem. Én speciel az albumot az első választási forduló másnapján vettem (április 8.), így nem íródhatott a lemez a választások után!!!!!!!!!!!!

Gallai: 2002. júliusában Gallai ott volt a Bikini hajón, igaz nem ő, hanem Szabolcs billentyűzött, mivel Gallai jó szokásához híven segg részeg volt.

Elmondása alapján nevét az együttes a cd-borítón csak barátságból tüntette fel, a szinti részeket Lojzi játszotta fel!!!! Így az utolsó Gallai-s Bikini album a Nem lesz ennek jó vége... 2000-ből.

Politika: Lojzi polgári körözése elég vicces, ha figyelembe vesszük, hogy milyen dalszövegek kerültek fel a Bikini lemezekre 1999 és 2002 között!!!!!

"Nem fordul fel a politikus gyomor..."
"Három szobában éldegélsz..."
"A cirkusz az ugyanaz..."

És a többi...

Diszkográfia: még dolgozom rajta, de elég jól állok már most is. Kislemezek, nagylemezek, válogatások (ahol más előadók is szerepelnek), videók (több is volt), és egyebek...

Kérdésre szívesen válaszolok, de a teljes "művet" majd egy saját oldalon teszem közkinccsé!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!