Keresés

Részletes keresés

tamás015 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 2279

ezek szerint akkor láthatatlanba tudsz véleményt mondani bármiről.

Irigylem ezen képességedet:)  de tényleg.

ezen képességre én is vágynék nagyon.

giornalista Creative Commons License 2014.11.21 0 0 2278

kevés sértőbb dolgot tudnál rám mondani, mint azt, hogy megvettem egy LLL-könyvet.

Előzmény: tamás015 (2277)
tamás015 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 2277

honnan tudod , hogy szar lett a könyv.

Olvastad??, bár hozzászólásodból ítélve meg sem vetted szerintem:)

Láthatatlanban véleményt mondani...............

Előzmény: giornalista (2275)
tamás015 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 2276

szerintem mindegy hogy egy vagy két kötetes, az ára akkor is 3299FT lenne

giornalista Creative Commons License 2014.11.21 0 0 2275

hogy a sok agyhalott rajongónak kevesebb betűhulladékot kelljen magával cipelnie, amikor a villamoson égeti magát azzal, hogy olvassa.

Előzmény: CJKrisz (2274)
CJKrisz Creative Commons License 2014.11.21 0 0 2274

Az új könyv apropóján felmerült bennem (ismét) a kérdés, hogy Laci bácsi miért erőlteti ezt a kétkötetes megoldást? Jelen esetben az első kötet 235, a második 265 oldal. Ez nem fért volna el egy kötetben?

krt19 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2273

Nos a Csillagok háborúja nem éppen sci-fi közelebb áll a fantasyhoz. Hisz tele van meseszerű dolgokkal a sci-fi meg a tudományos alapokkal is foglalkozik.

Előzmény: giornalista (2272)
giornalista Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2272

aham... ha a Star Wars nem sci-fi, akkor a sci-fi konkrétan nem létezik.

Előzmény: KJK-Fan (2270)
KJK-Fan Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2271

Solarisból van egy 2002-es feldolgozás. Ha nem is láttad, azért illik tudni róla, ha szereted a filmeket. :)

Előzmény: dzsugasvili82 (2269)
KJK-Fan Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2270

Lehet, hogy sablonos meg kiszámítható, de gondolom sokan megszokásból, nosztalgiából veszik a könyveit.

 

Mint amikor megnézel egy Knight Rider vagy MacGyver vagy Dallas epizódot. Mai szemmel nézve lehet, hogy gagyi, de aki azon nőtt fel...

 

Star Wars nem gagyi...ugyanakkor nem is scifi, inkább akció. :)

dzsugasvili82 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 2269

Igen, de a Solarisra is hivatkozik, mint sci-fi történetre, az meg 1961-es, a saját fiatalkorából való, mára már abszolút nincs benne az általános köztudatban. Sci-fiben lehet, hogy korszakalkotó volt, nem tudom, de én eddig még sose hallottam a címét. Úgy gugliztam rá. A folyamatosan primitívesedő nyelvezetben ez azért így nem előnyös.

Előzmény: tamás015 (2268)
tamás015 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 2268

Elolvastam a Haragos Vizeken című könyvét.

Sok esemény nem történt benne, olyan natúr kis olvasmány volt.

Én gyengének találtam ezt az írását.

A befejezést másképp kellett volna megoldani szerintem, izgalmasabbra. a lezárása a könyvnek szerintem nem volt valami jó.

 

Aki nem szereti a Lőrincz néven írt könyveket annak nem ajánlom, hisz ezen könyvekbe szinte mindig természet feletti dolgok vannak. Akinek az ilyenek nem jönnek be el se olvassa.

 

nekem valahogy nevetségesen jött ki, legalábbis én magamban röhögtem rajta, amikor a szerző előjön olyan dolgokkal  KIm Dzsong , meg hasonlók.

Illetve hogy távol keleten mészárolják a delfineket orrba szájba.

persze tudom, hogy próbál  a mostanság történt dolgokból is belecsempészni az író

 

ha osztályoznom kellene  akönyvet akkor sajnos: 10/6

nannau Creative Commons License 2014.07.01 0 0 2267

Valóban egy Lawrence fórum, kedvelem is a könyveit, bár inkább a Lőrincz néven iródottak jöttek be, (Nagy mészárlás, Kicsik, stb)

Ha összekellene állitani egy Top5, Lawrence könyvekből, az enyém így nézne ki:

 

5. Huan-ti átka

4. Halálkiáltók

3. A nagy madár

2. Holdanyó fényes arca

1. Rodzsungok kolostora

 

Lőrincz könyvekből viszont igy:

 

5. Gyilkos járt a kastélyomban

4. Manituk

3. Kicsik

2. Föld alatti piramis

1. A nagy mészárlás

 

 

Nektek, hogy nézne ki az a bizonyos Top5?

 

Stephen Kinget nagyon szeretem. Szintén meg van minden könyve, bár mostanában elég gyengéket ir. Viszont a novelláskötetei remekek :-)  Szerintem a fia (Joe Hill) nemsokára lekörözi a "fatert" mert neki is jó könyvei vannak.

 Viszont ha választanom kellene Stephen King és Dean R. Koontz között, az utóbbira tennék, mert neki sokkal jobb fantáziája van!

 

 

Előzmény: tamás015 (2257)
krt19 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 2266

Igen ez érdekes....erre úgy lehetne választ kapni hogy egy hölgy tenné ezt. Több mindent írtam de kitöröltem....

Sok  minden lehet az oka pl: kiszámíthatóság, magabiztos főhős, 

Előzmény: mr.popeye (2265)
mr.popeye Creative Commons License 2014.06.25 0 0 2265

miért olvas még valaki aki elmúlt 25 éves Lörincz L Lászlót?

 

passz, komolyan... passz.

De ami tény, hogy ha ránéztek az fb-oldalra, azt láthatjátok, hogy a harminc-negyven közötti nők (anyukák) elsöprő, lehengerlő többségben vannak.  Ez számomra finoman szólva is meglepő. Abszolút ez a korosztály dominál, egyáltalán nem a tizen-és huszon-évesek. A fiúk és férfiak aránya emellett pedig nem hogy kicsi, hanem elenyésző. Nem tudom mire vélni ezt a jelenséget.

Előzmény: krt19 (2262)
krt19 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 2264

Igen igazad van Ludlummal kapcsolatban.

Lőrincz meg csak ismétli magát de sokaknak ez kell ez a biztos kiszámítható...mennyire izgalmas amikor eltünik a hulla...persze nyomtalanul...:)))

Az első regényekben még tetszett is de már 100adjára..na neee.

De nyugodtan vegyétek és ha a Facén csak jót olvashatunk akkor még gondolkodnunk sem kell!!!

Szép világ...Nem írtam hogy Szép új világ mert ennek utána kellene olvasnotok...( cinikus hozzászólás volt)....

Előzmény: giornalista (2263)
giornalista Creative Commons License 2014.06.23 0 0 2263

Ludlum is írt gyengébb műveket, a vége felé, de nála az tette be a kaput főleg (a hírnevének), hogy a követői/tanítványai kezdték el írni a Ludlum-könyveket, a szerző halála után, elég gyenge történetekkel.

 

de a régi Ludlum-könyveknek páratlan hangulata van.

Előzmény: krt19 (2262)
krt19 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 2262

Ami számomra is rejtély miért olvas még valaki aki elmúlt 25 éves Lörincz L Lászlót? Sokkal jobb írók vannak akik nem csak ismétlik magukat...

Ha felmerül valakiben akkor elmondom nagy rajongó voltam. De jött a Naraszinha oszlopa, Az ördög fekete kalapja nos ezek beleolvasva sorakoznak a polcomon....naív történetek.

Persze azóta is bele-bele olvastam de változás az semmi...ajánlom váltsatok más íróra! De persze ugyanígy jártam Ludlummal is . 

De akiben még nem csalódtam az James Hadley Chase. Ott van még Dashiell Hammett, Don Winslow.....Olvassatok MÁST is!!!

Előzmény: mr.popeye (2261)
mr.popeye Creative Commons License 2014.06.21 0 0 2261

A hivatalos fb oldalra elég pusztán egy olyan hozzászólást írnod, hogy "nekem nem tetszett a könyv", és két perc alatt törölnek. A leghihetetlenebb az, hogy milyen baromságokat oszt meg az oldal rendszeresen, amiknek egyébként semmi közük LLL-hez.

Példának okáért... a mai bejegyzéseik:

-Elhunyt Daniel Keyes (hogy ezt miért fontos tudnia egy LLL rajongónak, nem értem)

-Egy párbeszéd a Kincs ami nincs-ből (WTF?!)

Mundzsuk Creative Commons License 2014.06.21 0 0 2260

A facebookon Leslie L. Lawrence hivatalos oldala megosztotta a jegyzetét: Lőrincz L. László megjelent műveit. Első olvasásra minimum három hiba van benne:

- Egy sír Dardzsilingban nem novella, hanem egy cikk Körösi Csoma Sándorról. 2009 végén került fel a www.lorinczl.fw.hu -ra, addig sehol sem említették.

- Ausztrál nyár néven futott régebben A halott város árnyai könyv elektronikus változata. Ilyen címmel soha sem jelent meg novella.

- Meghívás a kastélyba egy gyilkosságra szintén kamu cím. A Gyilkos járt a kastélyombanGyilkos járt a kastélyomban könyv terjedt így elektronikusan.

Köszönöm ezt a profizmust, ahogy lejáratják az írót.

CJKrisz Creative Commons License 2014.06.16 0 0 2259

Na, de azért csak hallottál róluk másoktól, mint ahogy az utóbbi években az LLL könyvekről. Mások véleménye alapján mi a véleményed? :)

Előzmény: giornalista (2258)
giornalista Creative Commons License 2014.06.15 0 0 2258

nem olvastam tőle semmit, így nem tudok véleményt mondani.

 

én főleg Ludlumot olvastam ezen a vonalon (krimi). onnan bátran tudnék neked nagyon jókat ajánlani.

 

ha meg más típusú könyvek is érdekelnek, akkor Grisham :)

Előzmény: tamás015 (2257)
tamás015 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 2257

Bár ez egy Lawrence fórum

DE Stephen King könyveiről mi a véleményed?

giornalista Creative Commons License 2014.06.15 0 0 2256

"- Nézd, az emberi természet olyan, hogy a dicséretet jobban el tudja viselni. A negatív meg... De nem nagyon találkozom én negatív dolgokkal. Nemigen foglalkozik velem az emberiségnek az a része, amelyiknek esetleg nem tetszene a munkásságom."

 

naná :)) facebookról kitöröltök mindent, a csúnya emaileket nem olvassátok... így könnyű, lacibácsi, de azért szolgálatra jelentkezem :)))

giornalista Creative Commons License 2014.06.15 0 0 2255

"Ha nem is abban a kálvini értelemben, hogy minden szögig és minden hajszálig pontosan előre megvan határozva minden, de az embernek küldetése van valamire, amit legjobb tudása szerint végre kell hajtania. Latin-Amerikában ezt úgy fogalmazzák meg, hogy Isten azért adta a rumbatököt az embereknek, hogy rázzák. Én ezt kaptam. Nevezz engem akárkinek, valamilyen módon kaptam valakitől egy megbízást valamire nézve, amihez tehetséget is kaptam, és az a dolgom, hogy ezt csináljam."

 

a válasz arra a kérdésre, hogy "lacibácsi, mi a fasznak írsz évente 2 könyvet már 10 éve ugyanarról, csak más szereplőkkel?"

 

Isteni sugallat, gyermekeim.

 

persze aki Victor Hugótól tanulta meg, hogy hogyan kell jó párbeszédet írni (csak bazmeg egyszer írna egy jót végre :D), attól nem csodálkozok, ha az atyaistentől eredezteti az írói képességét és kötelességét.

 

és neki fizettek ki évi 7-8 ezer forintot :)))

giornalista Creative Commons License 2014.06.15 0 0 2254

"- Képes vagy végigolvasni akkor is, ha valaki csúnyát ír rólad?

- Nagyon kevesen írnak csúnyákat... Persze a negatív kritikát senki sem szereti. Az ember nem arra született, hogy eleve mazochista legyen - gondolom én."

 

jogos kritika befogadása = mazochizmus. 

 

ha valaki még reménykedne abban, hogy valaha ír még egy értelmes könyvet ez a könyvgyáros, akkor itt a válasza :)))

 

szerintem ezt a topikot már rég nem olvassa az öreg, bár ki tudja, ott a piros iksz mindegyikünk neve mellett :)))

giornalista Creative Commons License 2014.06.15 0 0 2253

"Egyszer találkoztam egy kanadai-magyar írónővel, aki bűnügyi regényeket ír. Kellemesen eltársalogtunk, és ő elmesélte, hogy éppen alkotói válságban van - így mondta -, mert háromnegyed részben megírt már egy bűnügyi regényt, és röviddel a befejezés előtt rájött, hogy senki nem lehet a gyilkos. Velem azért ilyen nem szokott előfordulni..."

 

nem, lacibácsi. nálad az szokott előfordulni, hogy megírod a könyvedet, a 675. oldalig, majd ráböksz valakire, hogy "na, akkor ő lett a gyilkos", és befejezed :)))

 

édes istenem, ez az interjú zseniális :D

 

giornalista Creative Commons License 2014.06.15 0 0 2252

"De volt ennél fontosabb is: a papír. A kiadóknál papírkontingens volt, és le volt bontva könyvekre, hogy egy évben hány mázsa jut neked, amit nem lehetett túllépni. Ha Lőrinc L. Lászlónak 92 mázsa papír jut erre a könyvre, de ő olyan vastag könyvet írt, hogy nem old­ható meg csak 150-ből, akkor meg kell húzni 92-re. Meg is mondták világosan: „Ha magának ebből a kétkötetes könyvéből nem csinálunk egy kötetet, akkor a Valamilyen Mariska a gyerekkönyvét nem tudja kiadni, mert maga elviszi a papírját.” Ezt nem kívánhattam, de nem is lehetett volna, így a kétkötetesből egykötetes lett."

 

tessék, íme, emiatt a fiatalkori frusztrációja miatt fosik tele 750 oldalt gyerekkönyvi betűkkel, amikor normális szerkesztéssel 250-ből bőven kijönne az egész! és most már csak azért is 2 kötet egy könyv :)) csak a végére lehet járni ennek a paranormális jelenségnek! 

giornalista Creative Commons License 2014.06.15 0 0 2251

de már dolgozik rajta a betűöntő kisiparos! meg a 4 tanítványa... :))

Előzmény: tamás015 (2249)
giornalista Creative Commons License 2014.06.15 0 0 2250

"Írni ugyanis úgy lehet megtanulni, ha valaki nagyon sokat olvas. Anélkül nem megy. Ott tanultam meg tulajdonképpen írni, noha egyetlen huncut szót sem írtam még le. Oldalakat föl tudtam memoriterként mondani a Viktor Hugo-kból, a Monté Cristóból. És anélkül, hogy tanították volna rá, megtanult az ember egy csomó dolgot: hogyan kell jó párbeszédet írni, valamit jól leírni, hogyan kell feszültséget teremteni, hogyan kell jó figurákat csinálni."

 

azért nem kis emberekhez hasonlítja magát, meg nem egyszerű helyekről eredezteti az "íróságát" ez a vénember...

 

könyvgyáros.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!