Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.15 -2 0 11890

Gondolom, hogy akkor ezt már nem fogod olvasni, de nagyon helyes döntés. Hamarabb is eszedbe juthatott volna! 

Előzmény: Amphicoelias (11886)
PCM-1630 Creative Commons License 2021.12.15 -1 0 11889

EI sima ügy CD-n, meg ugyanaz a master (a streaming is, így brutális dinamikavesztes pl. a Souvenir of China) csak utána vinylesíti. De ami hibák pl. a "Chronology" 6-ban, Oxygene 7-ben maradtak a trackek elején, az borzasztó igénytelen. Amúgy tudna ő tisztességes mastert, csak sajnos még mindig nem látták be JMJ-vel együtt, hogy felesleges már ez a loudness war szintű széttaposás.

Előzmény: Amphicoelias (11887)
Amphicoelias Creative Commons License 2021.12.15 -1 0 11888

Én arra lennék kíváncsi, hogy mondjuk Scott Hull vagy a régiek közül bárki mit kezdene mondjuk az Oxygene 3-al vagy az E.I.vel, ők milyen masterelést csináltak volna "Vízapukához" képest. :)

Előzmény: falum (11885)
Amphicoelias Creative Commons License 2021.12.15 -1 0 11887

Amúgy szerintem a Dadwaterek-nél a CD verziók szoktak zavarosak lenni, digitális formában és vinyl formában kevesebb panaszt olvasni a JMJ oldalakon a vásárlóktól. Főleg az Equinoxe Infinity-re gondolok most.

Előzmény: PCM-1630 (11884)
Amphicoelias Creative Commons License 2021.12.15 -2 0 11886

De érzékeny itt valaki egy poénra. A személyeskedő az bizony te voltál, nemcsak Jarre zenéjéről írtál "személyes" véleményt, hanem Jarre személyéről ÉS Jarre rajongóinak emberi minőségéről is világosan kifejtetted a véleményedet, hogy mi, akiknek tetszenek bizonyos zenéi, amiket az utóbbi 20 évben kiadott, agyatlan bálványimádók vagyunk, Jarre meg kapzsi szemétláda, aki eladja nekünk az olyan lemezeket, mint az Amazonia. Szóval nem éppen konstruktív elemzést adtál az újabb lemezeiről. (Azt is leírtam már neked, hogy nekem sem tetszik minden, amit kiadott, mindössze veled ellentétben nekem egy része tetszik az újabb lemezeinek is.) Idejössz a "Jean-Michel Jarre" nevű topikba, rendszeresen a sárga földig gyalázod, majd csodálkozol, hogy akik szintén ideírnak, azok közül nem mindenkinek tetszik a fórumtevékenységed. Én egyébként őszintén megmondom, azért jöttem ebbe a topikba eleve, mert azt hittem, hogy az új albumok elemzéséről, megtárgyalásáról lesz szó, hogy mindenki az adott lemezről írja meg, hogy éppen tetszik-e és megadja az esélyt, ha már minden idők egyik legnagyobb alkotójáról és előadójáról van szó, egy hat évtizedes életművel és állandóan változó stílussal. Hogy objektíven elemezzük, hogy melyik része milyen egy albumnak. Ehelyett ez a topik (is) arról szól lassan, hogy az idősebb generáció hisztizik a régi analóg hangzásért, amihez személyes kötődésük van a fiatalságuk miatt, az új lemezek meg első hallgatás után kuka, 0% nyitottsággal. És erre én már nem vagyok kíváncsi, de sajnos ez az egyetlen JMJ-t tárgyaló magyar nyelvű fórum, szóval valahogy meg kéne férnünk egymás mellett.

 

Mindössze arra vonatkozott a hozzászólásom, hogy miután az utóbbi években, mint Jarre személyesen sértett volna, a sárba tapostad az összes lemezét, nem csak a mastering-et hanem magát a zenét is, kicsit vicces volt, hogy bejelented, hogy készen állsz pénzt fizetni és egy koncertre utazni, hogy megnézd ezt az embert, majd amikor valaki egy viccet megereszt erről, akkor gyors visszakozás. (Igen, azt írsz Jarre-ról meg a zenéjéről, amit akarsz, de miután kifejtetted a véleményedet a rajongóiról is, nehogy már veled kapcsolatban ne szabadjon egy szarkasztikus beírást megengedni! Bocs, de túl magas labda volt ez a koncertes írásod.)

 

De tényleg mondom, írd is be majd a következő lemeznél is a szokásosat, hogy aki megveszi az agymosott, de én meg erre már nem vagyok kíváncsi. Aki ezen az oldalon bejelentette egyszer csak 1-2 éve, hogy "jé, felfedeztem egy ilyet, hogy Carbon Based Lifeforms" és hogy hogy tetszik egy olyan lemezük, amit már a csúcson régen túl adtak ki és csak egy korábbi lemezük ismétlése, aki a múltkor általam felsorolt (és elég ismert) lemezeket nem ismerte, annak a 21. században kiadott elektronikus zenével kapcsolatban nem tudok adni a sokat véleményére. Aki szerint nincs korszakalkotóan jó album a 90-es évek óta, aki az IDM, a psybient vagy prog-trance műfajokat nem ismeri, annak helyén tudom kezelni a véleményét egy új elektronikus zenét illetően.

 

Szóval, hogy ne legyen sem szemétkezés, sem anyázás ebből, most fogom és szépen rámegyek arra, hogy "Denon x4300 hozzászólásainak elrejtése" és mindenki írja csak tovább Jarre újabb munkáiról a véleményét.

 

 

Előzmény: Törölt nick (11883)
falum Creative Commons License 2021.12.15 0 1 11885

Ezt kell hallgatni: 

 

EPC 487375 2, Masterdisk, Scott Hull, 1997,esetleg az első kiadást,a többi kuka szerintem.

PCM-1630 Creative Commons License 2021.12.14 0 0 11884

A 2014 "bass enhanced", a 2016 nem, és némileg zajosabb. Az Oxygene LIYLR anno nálam is sokat volt hallgatva (és ugye az is "Dadwater").

Előzmény: Amphicoelias (11880)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.14 -2 0 11883

Nem és ha belegebedsz, akkor is be fogom ide írni a SZEMÉLYES véleményemet járról, viszont ha te folytatod a SZEMÉLYESKEDŐ SZEMÉTKEDÉST velem, akkor anyázás lesz a vége. Értem én, hogy egy 14 éves csitri szintjén rajongsz járrért, de tartsd meg magadnak a személyeskedő véleményeidet! A bientot! 

Előzmény: Amphicoelias (11882)
Amphicoelias Creative Commons License 2021.12.13 0 0 11882

Arra nem gondoltál, hogy nyitsz egy külön topikot, aminek a neve: Jean-Michel Jarre 1969-2002 és oda írsz?

Előzmény: Törölt nick (11881)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.13 0 0 11881

Elhamarkodott döntés volt... Pierre Henry miatt mentem volna, de látom, hogy ő már 2017 óta az égi hárfákon nyomja. Gondolom akkor Jarre megint összekotyvaszt valami logikátlan hangkavalkádot, aztán meg ráfogja Pierre-re, aki már úgysem tud védekezni. Majd azt fogja mondani, hogy tribute Pierre-nek meg bla bla bla. Mégsem megyek. 3. oltás pár hónap múlva, mert most immunis vagyok még. Majd esetleg kiadják a kotyvalékot CDn, mint minden más szemetet, amit az utolsó kb. 20 évbe "kreált". Ha olcsó lesz és jó valamennyire, akkor megveszem, ha nem, akkor esetleg letöltöm valahonnan. 

Előzmény: Amphicoelias (11879)
Amphicoelias Creative Commons License 2021.12.13 -1 0 11880

Az eredeti vagy a 97-es, amúgy a 2014-es és 2016-os Dadwater között az én fülem nem hall érdemi különbséget. Mondjuk én a milliónyi más remaster helyett inkább meghallgatom az Oxygene is your Living Room-ot, mint pontosan ugyanazt a lemezt milliónyi más változatban.

 

Előzmény: PCM-1630 (11874)
Amphicoelias Creative Commons License 2021.12.13 -2 0 11879

Miért mész meghallgatni ezt a gagyi trance meg zajtechno-t játszó vénembert, aki csak égeti magát az Equinoxe Infinity meg Electronica és hasonló albumokkal? Te is egy ilyen fogysztói társadalom bálványimádója lettél, aki elmegy a koncertre mert Jarre? Napra pontosan 20 éve elveszítette a tehetségét, hétfőről keddre! Pedig a 90-es években a Tesco polcain 210 forintért kaptál olyan zenét, mint amit ő játszik....! :) 

(Ez volt a harmadik oltásod :P) 

 

Amúgy viccen kívül: engem is érdekel a koncert, de szerintem ha pl. tiszta analóg hangzású ambient koncertre számítasz, akkor lehet, hogy csalódni fogsz.

Előzmény: Törölt nick (11873)
Amphicoelias Creative Commons License 2021.12.13 -1 0 11878

Az egy dolog, de az Equinoxe is decemberi. Az az érdekes, hogy Jarre az albumai nagy részét vagy ebben a november-tél időszakban adta ki, vagy a késő-tavaszi időszakban. Nyáron megjelenő albumai alig voltak.

Amúgy jó, amit csináltál, retro, de jó érdelemben. Ez egy nagyon jól hangzó szinti (és szerintem nem csak az eleje Jarre ihletésű, a végénél pl. az Oxygene 11 jutott kicsit eszembe.)

Előzmény: Epsilon (11872)
Amphicoelias Creative Commons License 2021.12.13 -1 0 11877

Újabb díj a WTTOS-nak, Jarre most köszönte meg a nézőknek:

 

Epsilon Creative Commons License 2021.12.13 0 0 11876

Én ezt.

  • UDCD 613, MFSL, 1994
Előzmény: PCM-1630 (11875)
PCM-1630 Creative Commons License 2021.12.13 0 0 11875

Kihagytam még:

  • UDCD 613, MFSL, 1994
Előzmény: PCM-1630 (11874)
PCM-1630 Creative Commons License 2021.12.13 0 0 11874

Ki melyik (re)mastert hallgatja legszívesen "etalonunkból" az Oxygene-ből, már ha van ilyen preferencia?

  1. 800 015-2 02...06 Polydor mátrixok, vagy az ezeknek megfelelő francia kiadások
  2. EPC 487375 2, Masterdisk, Scott Hull, 1997
  3. 88843024682, Yakuda, "Dadwater", 2014 (elvileg ez van fent a legtöbb streaming izén is)
  4. 88985361862, Yakuda, "Dadwater", 2016 (Trilogy)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.13 0 0 11873

Január 21, 22, 23 Jarre + Pierre Henry koncertek Párizsban (Oxymore).

Na, ez már ígéretesnek tűnik!

 

Van két oltásom, most lábaltam ki egy Covid fertőzésből, úgyhogy immunis vagyok mint egy kib@szott tank. Lehet bevállalom az egyik koncertet (ha jól láttam mindhárom este 2-2 koncert lesz, 21:30 meg 23:00-tól)

Epsilon Creative Commons License 2021.12.11 0 0 11872

Nem is tudtam, hogy december hónapban jelent meg az Oxygene. (Most ünnepi hangulatban hallgatom)

 

Köszi az ARP2600 interjút. Szokszor beszélt már erről a fantasztikus szintiről, de hogy most Alan R. Pearlman lánya interjúvolta meg, az külön megható.

Nekem is kedvencem ez a csodás hangszer, és ha az eredetin nem is játszottam, az első szoftveres emuláción, az Arturia 2600V-n sokszor elszöszmötölök. Akit érdekel, a Soundcloud-on meghallgathatja egyik ilyen merész szekvencia felvételemet. Az eleje eléggé Jarre-ihletésű, aztán bekeményít, megmutatván milyen vad dolgokra képes ez a szintetizátor - és valóban, ahogy Jean-Michel is említi az interjúban, meglepő balesetek tudnak új utakat nyitni a 2600 használatában. Mén sem tudom, hogy sikerült a fura elhangolódó trillázásokat elérnem, de még jó, hogy el lehetett menteni a plugin-ben. Az ARP2500-as eurorack modulokkal vagyok úgy, hogy egy jól sikerült patch összehuzalozása után hetekig nem merek hozzányúlni, nehogy örökre elvesszen az összeállítás (egy fénykép nem sokat segít).

https://soundcloud.com/warp2600/eclipse

Előzmény: Amphicoelias (11871)
Amphicoelias Creative Commons License 2021.12.11 -1 0 11871

Másodikán volt 45. éves az Oxygene, de nem jelent meg semmi ezzel kapcsolatban. (Talán majd az 50. évfordulón jó lenne egy koncert, amin csak 3 Oxygene-ről játszik.)

 

Viszont itt egy érdekes JMJ interjú az ARP 2600 szintetizátorral kapcsolatban: https://www.youtube.com/watch?v=fUBWOsxkp3k

 

Ramses II Creative Commons License 2021.11.30 0 0 11870

Köszi Epsilon :)

 

Én meg ezt találtam. Ricsi méltatja az Amazoniát:

https://www.youtube.com/watch?v=cdlk7ag1408

 

Ezt meg az Indexen, aki igazi rajongó, erre nagyon büszke:

https://index.hu/kultur/2021/04/22/top-5-giga-koncertek-rio-moszkva-berlin/

Amphicoelias Creative Commons License 2021.11.24 -1 0 11869

Ezt láttátok már?

Egy fiatal elektronikus-zene kritikus elég érdekes sorrendbe teszi a JMJ albumokat, mármint, ami a Magnetic Fields és a Chronologie helyezését illeti............

https://www.youtube.com/watch?v=fqVqhP8prdA

 

(Mondjuk a Zoolook és a Metamorphoses magas helyezésének örülök, azok tényleg mesterművek.)

Epsilon Creative Commons License 2021.11.19 0 0 11868

Papírtokot, azaz nem a hagyományos műanyag CD-tokban van.

Előzmény: Ramses II (11867)
Ramses II Creative Commons License 2021.11.19 0 0 11867

Mit jelent az Equinoxe Infinity lemeznél a Digipack jelölés?

Amphicoelias Creative Commons License 2021.11.18 -1 1 11866

https://www.euronews.com/next/2021/11/16/jean-michel-jarre-enters-the-metaverse-and-says-why-we-shouldn-t-be-afraid-of-a-dystopian-

 

JMJ egy Sensorium Galaxy nevű VR világ megalkotásában fog részt venni, ahhoz készít háttérhangokat, háttérzenét. Itt egy "trailer", hogy milyen lesz:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Lp1q9wmhhd4

 

A nyilatkozatain látszik, hogy nagyon tud lelkesedni minden iránt, ami technológia. :)

opdavid Creative Commons License 2021.10.18 0 1 11865

2010 március 26. Strasbourg, március 28. Liége

Előzmény: LoviGabi (11864)
LoviGabi Creative Commons License 2021.10.15 0 0 11864

Ezt tudnád pontosítani, hogy melyik két koncert, melyik évben? :)

Előzmény: opdavid (11858)
Amphicoelias Creative Commons License 2021.10.12 -1 0 11863

Főleg a WTTOS kapcsán kérdeztek tőle az emberek. Egyébként szerintem ez a koncert csak képpel együtt az igazi, pusztán a hang miatt nem hiszem hogy érdemes, az album verziókon nem sok változott, kivéve talán a Stardustot, ami tényleg még jobban hangzik, mint az Electronica-n.

 

Viszont volt egy olyan válasz is, ahol megint szóba került, hogy Electronica Tour DVD-t adna ki és magyarázta, hogy a Chile-i koncert anyagát tennék rá elvileg, mert a közönség ott volt a leginkább lelkes szerinte. Remélem lesz ebből valami tényleg.

 

Ja és amúgy az Electronica 3-ról még mindig semmi, lassan 2,5-3 éve (oké, járvány is volt, meg az első kettő is sokáig készült, szóval ez érthető, csak remélem előbb-utóbb lesz belőle valami) és az életrajzi kötet angol verziója is még készül, lassan már 2 éve fordítják azt a könyvet franciáról angolra......

Előzmény: Miracle74 (11860)
Amphicoelias Creative Commons License 2021.10.12 0 0 11862

Szerintem nem, sőt, ahogy olvasom, a moszkvai nagykoncert hivatalosan nem is volt az állomása annak a turnénak, attól függetlenül, hogy ugyanazt játszotta. Az Oxygéne Tour első része júniusban véget ért és a moszkvai koncert szeptember 6-án volt, külön felkérésre, Moszkva városának alapításának 850. évfordulója alkalmából (és ugye Diana hercegné temetése napján). Utána már csak október közepétől folytatta a turnét, de CSAK Franciaországon belül, külföldre nem ment ezzel az anyaggal Moszkva után.

Előzmény: opdavid (11859)
Miracle74 Creative Commons License 2021.09.10 0 0 11861

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!