Keresés

Részletes keresés

Cactus Creative Commons License 2000.01.06 0 0 750
Olvastátok itt az Indexen a New York Times cikket? Rajtunk röhög a világ. Volt már itt király nélküli királyság, most rendeztek egy király nélküli koronázást. Mi lesz a következő lépés?
medve Creative Commons License 2000.01.06 0 0 749
Kedves aggályos, lehet, hogy hülye vagyok, de esküszöm, egy mukkot sem értek abból, amit mondani akarsz.
Előzmény: aggályos (748)
aggályos Creative Commons License 2000.01.06 0 0 748
Végighallgattam a "Nemzeti Múzeumban egy kis eldugott szobában..." szöveget anyóséktól.

Egyszerű kérdéseim voltak (itt lefutott egy hónapja):
- Ki van kormányon ?
- Ki a Nemzeti Múzeum fenntartója ?

Jééééééééé, khm. ahogy itt píároznak maguk ellen az Ovi-ék :)))

Végül, mondom az egy klimatizált páncélszoba.

Újabb jéééééééééééé

Tripletheader Creative Commons License 2000.01.06 0 0 747
hangnem a Poltikaban? errol eddig nem hallottam. persze lehet, hogy van.
azert igyal egyet a "mileneumra" a kedvemert!

- th

Előzmény: medve (745)
Zmac Creative Commons License 2000.01.06 0 0 746
Az aktuális Budapest Sun címoldalán egy cikk a Szt. Korona Parlamentbe szállításáról. Fénykép, alatta a következő felirat:

"Nice hat: The crown was given renewed official status with its relocation."

Nem tudni ki jegyzi a cikket, nem merte aláírni. Nem csoda.

medve Creative Commons License 2000.01.06 0 0 745
Kedves T nevű barom! Örülök feltünésednek ezen a vitafórumon. Egy kicsut tanulmányozd a stílust, ami itt szokás, és akkor rájösz, hogy milyen nagyon-nagyon hülye vagy. Elnézést a többiektől a hangnememért, de evvel ennyi.
Előzmény: Tripletheader (743)
soltika Creative Commons License 2000.01.06 0 0 744
Önálló koronaünnepséget tartanak a kisgazdák
Saját háromnapos szent korona-ünnepet tart a hét végén az FKGP Budapesten, a budai várban.
Az eseménysorozat január 6-8. között zajlik tájékoztatta a Magyar Hirlapot Liebmann Katalin, az FKGP budapesti elnöke.
üdv:
soltika + Finci kutya
PS.:
No most jön a róka és a nyúzás esete.
/Cs.I.pártja ezidáig halgat, de szerintem a bizniszből ők sem fognak kimaradni/
Tripletheader Creative Commons License 2000.01.05 0 0 743
> kívül kevesen érzik bele azt a mileneumi ünnepség nyitányában, mint ők. Ezért az Új Generáció bár

Ha mar annyira nagy esemeny szamodra az orszag fennallasanak ezredik evforduloja, akkor legy oly jo, es tanuld meg, hogy mi ennek a neve. Sajnos nem "milleneum". Es az, hogy a bemondok keptelenek ezt megtanulni, teged nem mentesit alola.

Tisztelettel:

- th, nagyonliberalisertelmiseg (en nem akarom irtani a masik fajtat, ellentetben a masik fajtaval, aki szivesen iratna engem)

Előzmény: medve (739)
Tripletheader Creative Commons License 2000.01.05 0 0 742
Es a hujeknek miert az en penzembol csinalnak unnepseget?

- th

Előzmény: medve (736)
medve Creative Commons License 2000.01.05 0 0 741
OK Csülök, elfogadom, bár a létszám kérdésében azért vannak konkrétumok. Szerintem is, aki nem akar ünnepelni, ne kelljen neki, aki meg akar, azt engedjék és a politikáa tartsa magát távol.
Előzmény: Csülök (740)
Csülök Creative Commons License 2000.01.05 0 0 740
medve,
ne menjünk bele itt a létszám vitákba, mert az ma mérhetetlen. Sokan örültek, sokan nem örültek, mégtöbbeket nem érdekelt a dolog. Így lesz ez mindennel, bárki is kormányozzon...
Előzmény: medve (739)
medve Creative Commons License 2000.01.05 0 0 739
Kedves Ghanima!

Az új generáció igenis egy ellentüntetést szervezett. Az Új Generáció és az SZDSZ kétségbeesetten keresi a kiútat abból a helyzetből, melyben a párt van. Ehhez megpróbálnak olyan módszereket alkalmazni, mint a Demokratikus Charta idején. Csakhogy a helyzet megváltozott, az Új Generációsok és az SZDSZ 4 évig kormányon voltak, és rajtuk kívül kevesen érzik bele azt a mileneumi ünnepség nyitányában, mint ők. Ezért az Új Generáció bár kapot visszhangot a médiában, senkit sem érdekelt igazában, és az emberek megünnepelték a milleneumi nyitányt. Csak még megjegyzem, hogy a TV közvetítést másfél millióan nézték.

Előzmény: Ghanima (738)
Ghanima Creative Commons License 2000.01.05 0 0 738
Az Új Generáció nem tüntetést szervezett. Koronabúcsúztató Bulit hirdettek, ami véleményem szerint honpolgárok civil megnyilvánulása volt egy kormányzati intézkedéssel való egyet nem értésnek.
Előzmény: medve (724)
Ghanima Creative Commons License 2000.01.05 0 0 737
lujza!
Kaiser gondolom, azért nyilatkozott, mert felkérték rá. Ő pedig_elmondta_a_véleményét.
Ráadásul Kaiser nem "javasolta", hamis titulussal, hogy valamit tegyen meg egy idegen kormány.
Előzmény: lujza (686)
medve Creative Commons License 2000.01.05 0 0 736
Kedves Csülök! A korona átvitele egy ünnepség volt. Ez a lényeg és azt nem értem, hogy ebből csinált 1 párt politikai ügyet. Sokan igénylik az ünnepséget, és egyszerre nézhetik majd meg ebben az évben a parlamenttel együtt. Ennyi az egész.
Előzmény: Csülök (735)
Csülök Creative Commons License 2000.01.05 0 0 735
Szerintem is fontos ereklye a korona, de könyörgöm, miért tudja joban jelképezni a magyar államiságot a Parlamentben mint a Nemzeti Múzeumban?
(cc. 100.000.000.- ért...)
Előzmény: medve (734)
medve Creative Commons License 2000.01.05 0 0 734
Kedves Voltaire! Nem a klirályságot, hanem Magyarország történelmét is képviselheti. Mindennel, ami benne van ebben: jóban és rosszban.
Előzmény: Voltaire (729)
medve Creative Commons License 2000.01.05 0 0 733
Kedves Csülök! 1000-ben lett Magyarország állam. Nem vagyok vallásos, de attól még megünnepelhetem ezt nem? Ráadásul politikai ügyet ebből csak 1 párt, az SZDASZ csinált. Az ünnepség központi szereplője ráadásul Göncz Árpád volt, ő írta alá ünnepélyesen a törvényt.
Előzmény: Csülök (725)
A.kárki Creative Commons License 2000.01.04 0 0 732
O.K. most már tudom, hogy küldi el valaki 2X ugyanazt a hozzászólást - sorry!
A.kárki Creative Commons License 2000.01.04 0 0 731
Felőlem tényleg odaviszik ahová akarják, csak a logikát keresem. (a hivatalos magyarázatot nem ismerem, vagy legalább is nem hagyott mély nyomot bennem) Tehát nem értem, hogy köztársaságban miért pont az Országházban a helye? S ha ott a helye, miért 999 évvel az esemény után?
Jó nem kell más országot majmoni, csak kérdezem viszonyításul: máshol is van ahol a parlamentben tárolják? Írjátok már meg légyszi!

BBF! a példáid tökéletesek, csodállom, hogy nem nyársaltak mások fel. Ezekben az országokban az államformát úgy hívjuk: alkotmányos monarchia, amiből következik, hogy csak jelképes hatalma van az uralkodónak. Régen a királynak ennél több volt...

A.kárki Creative Commons License 2000.01.04 0 0 730
Felőlem tényleg odaviszik ahová akarják, csak a logikát keresem. (a hivatalos magyarázatot nem ismerem, vagy legalább is nem hagyott mély nyomot bennem) Tehát nem értem, hogy köztársaságban miért pont az Országházban a helye? S ha ott a helye, miért 999 évvel az esemény után?
Jó nem kell más országot majmoni, csak kérdezem viszonyításul: máshol is van ahol a parlamentben tárolják? Írjátok már meg légyszi!

BBF! a példáid tökéletesek, csodállom, hogy nem nyársaltak mások fel. Ezekben az országokban az államformát úgy hívjuk: alkotmányos monarchia, amiből következik, hogy csak jelképes hatalma van az uralkodónak. Régen a királynak ennél több volt...

Voltaire Creative Commons License 2000.01.04 0 0 729
Igen, szerintem a kiralysagot szimbolizalja. Ha lenne magyarorszagon tronkovetelo, akkor el lehetne vitatkozni ezen, de mivel magyarorszag tortenelmi helyzetebol adodoan nem rendelkezik ilyen szemellyel, ezert nekem a horthysta "kiraly nelkuli kiralysag" jut rola eszembe (ami mar magaban egy nevetseges dolog volt, minek ezt eroltetni, aktualizalni?). Es a kirlysag, tehat nem az alkotmanyos monarchia (ami mo.-n ertelmetlen es megvalosithatatlan, es egyaltalan, minek?), szoval a kiralysag onkenyuralmi rendszer volt, de mara elavult. Muzeumban a helye.
Előzmény: BBF (708)
RobUr Creative Commons License 2000.01.04 0 0 728
jdr haver,
Minel jobban tiltakozol, annal gyanusabb leszel. Most mar ugy viselkedsz, mintha a cipodbe lenne a kavics. Nem veszed eszre, minel duhosebb vagy, annal nagyobb derultseget keltesz? Hogy lehet, egy artatlan megjegyzesen igy fennakadni. Remelem azert meg tudsz aludni?
Latod, ilyen messze lehet kerulni a Koronatol, ha nem mersekled magad. Pedig, ugylatom, abban megegyezunk.
Előzmény: jdr (726)
Vajk Creative Commons License 2000.01.04 0 0 727
beany, draga naivitas !!

irod:
"Ismeri valaki az éves hasznát? Évi 4-5 millió Ft.
haszonnal dolgoznak"

Veletlenul "kicsit" jaratos vagyok a dologban es nekem elhiheted, hogy a havi tiszta haszon tobb ennel.....
Persze az Apeh mindent elhisz, foleg a Fonok papajanak....

Előzmény: beany (698)
jdr Creative Commons License 2000.01.04 0 0 726
Lujza, ne reménykedj én nagyon meg szoktam válogatni, hogy kinek milyen szívességet teszek és te nagyon nem férsz bele egyik kategóriába se, pedig van olyan is, ahol nagyon alacsonyra tettem direkt miattad a mércét, de hát nem és nem férsz bele:)))

RobUr! Menjél szépen játszál a kavicsaiddal, meg ami még a kezedbe akad, mellesleg beany-nak viheted, mert neki szüksége van rá, nekem nincs. Te tényleg agyilag ennyire zokni vagy, hogy nem érted, hogy nálam mellényúltál okoska, vagy magyarázzam el szájbarágósan?

beany: vigyen neked a RobUr szép kavicsokat, akkor majd érteni fogsz valamennyit a dologból:)))

Ttelettel:
jdr

Előzmény: lujza (690)
Csülök Creative Commons License 2000.01.04 0 0 725
te medve,
az ország 1000 éves születésnapját nem ünnepelhette senki 2000-ben, mert 1000-ben ez az ország már legalább 140, de a kettős honfoglalás elméleztét vallók szerint több mint 200 éves volt!
Egyébként a modern magyar állam megteremtését én is szivesen megünnepeltem volna, veletek együtt, de arról ebben az esetben szó sem volt.
Itt azt ünnepelték sokezren, hogy a magyar nemzet egyik legfontosabb ereklyéjét, politikai számitások mián átszállították a magyar nemzet múzeumából, ahol méltó körülmények közt, a neki járó tisztelettel és biztonsággal volt elhelyezve a magyar köztársaság parlamentjébe, ahol semmi keresnivalója nincsen...
Előzmény: medve (721)
medve Creative Commons License 2000.01.04 0 0 724
Kedves Speaker! Ha Mécs Imre el tudott menni, mások miért nem. Miért kellett Magyar Bálintnak még aznap is gyalázkodnia, miért kellett az Új Generációnak tüntetést szerveznie. Csak csöndben jegyzem meg, hogy OV beszédét leszámítva többet lehett látni Göncz Árpádot, és szerintem ez így rendben is volt.
Előzmény: speaker (723)
speaker Creative Commons License 2000.01.04 0 0 723
Például az SZDSZ-es Mécs Imre.
Előzmény: medve (722)
medve Creative Commons License 2000.01.04 0 0 722
Kedves Lujza!

Az SZDSZ azért jön ki ebből az egészből rosszul, mert exponálta magát. Érdekes, most senkinek nem jut eszébe az MSZP. Mire volt ez jó? Ráadásul fenntartom a véleményemet, hogy a téren nagyon sokan olyanok is lehettek, akik az ellenzék szavazói. Egyszerűen ünnepeltek. Ezt miért nem képesek felfogni?

Előzmény: lujza (705)
medve Creative Commons License 2000.01.04 0 0 721
Kedves Rokata!

Az emberek nem annyira a koronát ünnepelték, hanem az ország 1000 éves születésnapját. És mindezt egy szép ünnepségen keretében.

Előzmény: Rokata (719)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!