Keresés

Részletes keresés

Eriel :) Creative Commons License 2013.02.28 0 0 1531

Ja, én nem tudom :) Csak gondoltam, hiányoljátok itt néhányan a hatékonyabb párbeszédet, hátha ez egy működő(bb)kapcsolat. Nézd, én elég szkeptikus vagyok sajnos, hiába akar valamit akár sok ember is, ha ütközik valakinek a... mondjuk zsebével. Fordítva is igaz: a mobilgátat például senki nem akarta, mégis lesz. Ezek után szerinted mit érdekel engem az egész? Vagy például a cirkusz a macskakővel, szavazzunk meg minden,  hát persze...

Előzmény: Lactarius Curtis (1530)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.02.27 0 0 1530

Bocs, de nem látom mi szükség van ezekre a XX. század első feléből szalajtott kdnp-s cserkészekre, amikor eleve a fidesz/kdnp brancs irányítja a várost évek óta, az eredmény ismert. :) :((

Előzmény: Eriel :) (1529)
Eriel :) Creative Commons License 2013.02.27 0 0 1529
Gyötör Creative Commons License 2013.02.19 0 0 1528

Van olyan ismerősöm, aki márciustól októberig Püspökmajorból a pesti Belvárosig minden nap biciklivekl jár. (Alap edzettség nélkül azért nem ajánlom.:-)

 

Ha csak heti három utazás lesz, nem biztos, hogy megéri a bérlet, sem a HÉV-ra, sem a VOLÁNBUSZ-ra.

Tessék számolnai.

 

Az útvonalterveződet felejtsd el, nem a 11-es autóúton jár a HÉV, jó nagy kitérőt tesz Pomáz-felé.

 

+1 tipp: Javaslom ismerkedj meg a szomszédaiddal, ki mikor hová megy autóval, és ha lehet próbálj "telekocsit" szervezni magadnak.

 

És igen, horror a közlekedés ára -is -,  sajnos ma már nem is 100,-Ft a liter benzin vagy a gázolaj (pedig annó azért volt a taxis-sztájk!!!)!

 

 

Előzmény: yaminka (1523)
yaminka Creative Commons License 2013.02.17 0 0 1527

Köszi! Ezen filózom, a bérlet jóval drágább, mint ha megveszem kétnaponta a jegyet oda-vissza, ki érti ezt?

(sőt, ha minden munkanap bemennék Pestre és haza, akkor is olcsóbb lenne jegyet venni, mint bérletet, vagy csak én nem tudok két/három jegyű számokat összeadni és szorozni...)

Nagyon úgy néz ki, hogy olcsóbb lesz jegyet venni, mint bérletet akár HÉV, busz, metróról van szó.

 

Előzmény: Eriel :) (1526)
Eriel :) Creative Commons License 2013.02.17 0 0 1526

Szerintem jelen pillanatban a legolcsóbb a távolsági busz, 310-ért, az állomástól a Városkapuig. Ha jó neked a kék metró vonala, akkor ebbe az irányba érdemes kacsintgatni. A bérletárakat nem tudom, kérdezd meg az irodában.

Előzmény: yaminka (1523)
yaminka Creative Commons License 2013.02.17 0 0 1525

talán majd nyáron, ha megtanultam annak a kétkerekű szörnynek a használatát...

Előzmény: Tibbe (1524)
Tibbe Creative Commons License 2013.02.17 0 0 1524

Bicikli?

(bocs, de nem tudtam kihagyni.)

Előzmény: yaminka (1523)
yaminka Creative Commons License 2013.02.17 0 0 1523

Tudna valaki segíteni?

 

Hogyan jutok Szentendréről Pestre és vissza heti 3szor 6 héten keresztül?

 

HÉV bérlet? Bp bérlet? Minden nap külön jegy? Kiegészítő bérlet? Környéki bérlet?

Teljesen kiakadtam, semmilyen kedvezményem nincs, és horror árakkal találkoztam...

Ha 1 hónapban összesen 24 szer utazok (Szentendréről busz/hév, Pesten csak metró), akkor érdemesebb minden alkalommal jegyet, Pesten meg gyűjtőjegyet használni?

 

 

és még egy kérdés, a HÉV távolságok hogy működnek? Tényleg Szentendre HÉV állomás - Békás HÉV állomás 10.1 km?!? hogy pont  a 15 kmes bérletet kelljen megvenni?

és a Batthyányi térig meg 20,9 km a 25 kmes bérlet miatt? útvonaltervezővel a házunktól (ami messzebb van mint a HÉV állomás) a békási állomás 9 km(?).

ez most tényleg így van, vagy népszop@tás?

 

Lényeg, a kérdés: hogyan a legolcsóbb? mert nem birok kiigazodni ezen a rendszeren.

yaminka Creative Commons License 2013.02.14 0 0 1522

Lehet, hogy ezt 'öregektől' kellene megkérdezni!

Előzmény: Lactarius Curtis (1517)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.02.13 0 0 1521

Csak egy komolyabb árvíz ne jöjjön...

Előzmény: Eriel :) (1519)
Eriel :) Creative Commons License 2013.02.13 0 0 1520

Szerintem időszakos csatorna lesz, egyik térképen sincs neve. Be van rajzolva, de nincs elnevezve.

Előzmény: Lactarius Curtis (1517)
Eriel :) Creative Commons License 2013.02.13 0 0 1519

Mit szóltok?

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.300072666786293.67075.206954829431411&type=1

cdsa Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1518

A szentendrei adománybolttal mi lett?

Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.02.04 0 0 1517

Na végre találtam egy térképet, ahol jól látszik:

 

http://www.izbeg.feriweb.hu/izbeg/index.php

 

szóval "alul" a Bükkös, "felül" a sztaravodai patak és akkor a középső mi, ami később bele is folyik a sztaravodaiba (ez valamelyik forrás pl. kisforrás, aporvölgyi stb időszakos vize?)

Előzmény: Lactarius Curtis (1516)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.02.04 0 0 1516

de, illetve onnan, hogy régi térképen még patakként volt feltüntetve, csak szerintem a vízutánpótlása csökkent/megszűnt, a medre feltöltődik

Előzmény: yaminka (1515)
yaminka Creative Commons License 2013.02.04 0 0 1515

azaz! ahol az ifjúsági tábor volt, köszi!

 

patak: tősgyökeres debreceniként nem vagyok a helyzet magaslatán ebben az ügyben:D de igyekszem szentendreisedni:D szóval ha jól értem egy olyan vízfolyásról van szó, ami a sztaravodába fut bele, már amikor van benne víz, a víz mennyisége meg az időjárástól függ, nem? az hogy kiszárad időnként az meg elég sok vízfolyással előfordul... vagy nem onnan indult az egész, hogy miért nincs benne víz?

Előzmény: Lactarius Curtis (1514)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.02.04 0 0 1514

1. patak témában megint máshogy gondolom :), a google térkép szerint a sztaravodai patak az úthoz képest északabbra folyik és állandó vízfolyás, míg az általam említett "árok" csak valami régebbi térképen látszik, és az út alatt átfolyva torkollik bele végül az igazi sztaravodai patakba

 

2. szerintem az izbégi iskola / régi temető feletti részre gondolsz, oda viszik ki a gyerekeket is, ha jó idő van; utcanevet fejből nem tudok, de sokszor járunk arra; volt ott valami malom is talán (a régi kocsigyár lejjebb van, abból lakópark lett); aztán a tisztá végén jön a dzsungel, pedig még feljebb régen ifjúsági tábor volt

Előzmény: yaminka (1513)
yaminka Creative Commons License 2013.02.04 0 0 1513

nem tudom most hogy néz ki, ennyit találtam:

http://www.mayermiklos.com/Landscapes-1/Apatkuti-Sztaravoda/10842014_ZXX8XQ#!i=756173603&k=vcxLNG7

(szép képek)

http://www.dunakorzo.info/index.php/kepgaleria/pusztitott-a-sztaravoda-patak-is

(híd rendbe tétel amit a patak mosott el)

 

ha már patak: tavaly nyáron voltam valahol a Bükkös 'felsőbb' folyásánál, de még városon belül, ahol vannak jó kis bukkanók, kis dimbek-dombok, sok-sok fa, bokor, mező.

A fa játszótérnél szerintem jóval fentebb van, mert odáig még egyszer sem sikerült elsétálnom, de tuti hogy itt van valahol, valaki esetleg hely- vagy utca nevet tudna nekem mondani?

 

Előzmény: Lactarius Curtis (1512)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.02.04 0 0 1512

Igazad van, ennek kell a Sztaravodai pataknak lennie, akkor viszont szomorú, hogy ez lett belőle.

Előzmény: Lactarius Curtis (1511)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.02.03 0 0 1511

Sztem ami a Skanzen felől jön, az feljebb folyik el, de most akkor utánanézek.

Előzmény: yaminka (1510)
yaminka Creative Commons License 2013.02.03 0 0 1510

erről eszembejutott, hogy anno suzuki swifttel bementem a tankgyakorlo palyara boviteni az 'ismereteimet', meg mert a fiuk nem mertek... (leesett a motorvedo lemez alulrol, az egyik rendszamtabla, betort az egyik index, de eljutottam A-bol B pontba:D) csak nem tudom hogy tort be a lampabura:D de nagyon meno voltam:DDD

 

szoval vedd kihivasnak az utca allapotat! es tedd folyamatos hivasra a telefont:D e-mail?

 

a sztarovodai ut mellett nem a sztarovodai patak van? vagy en keverem valamivel?

 

Előzmény: Lactarius Curtis (1509)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.02.02 0 0 1509

speciel én elkezdtem hétközben hívogatni a VSZ-t az "utcánk" állapota miatt, ami jelenleg egy tankcsapda és egy spontán patak keveréke (apropó, 2010 után megint van víz a sztaravosai út melletti patakban is, fénykorában a régi térképeken még neve is volt, manapság már csak időszakos vízfolyás), de persze foglalt...mindig

Előzmény: yaminka (1508)
yaminka Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1508

költői kérdésre megint értelmes választ kaptam... volt a két íráson gondolkodni való! Úgy érzem, hogy itt mindenki ül a langyos vízben, néha elmondja a véleményét, de SENKI nem tesz SEMMIT. Ezt most ne vegyétek külön magatokta, hanem az egész ország 99%-ánál nagyobb hányadára értem! én se csinálok semmit, mint már írtam a véleményalkotást is meghagyom másnak, én csak figyelek és csendben elmélkedek.

 

megnéztem és tetszikeltem a FB profilt:) legalább elsőkézből ismerem meg a másik oldal nézőpontját

kedvenc szövegem idézem: "Van egy percem a vezetői értekezlet közben, úgyhogy ezt kihasználom és kiteszem Eszes Viki és a Background Neonzöld című számát..."

és még ki is írja, hogy KÖZBEN?:D


Eriel :) Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1507

Mostantól lehet egyenesen a polgármestert kérdezni :)

 

https://www.facebook.com/home.php#!/DrDietzFerenc?fref=ts

Előzmény: Lactarius Curtis (1504)
Golyva Gizi Creative Commons License 2013.01.23 0 0 1506

Tudja valaki, hogy mi volt a mai rendőrségi akció a Lázár Cár téren?

Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.01.22 0 0 1505

pontosabba útépítésre, mert nincs mit felújítani :-(

Előzmény: Lactarius Curtis (1504)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.01.22 0 0 1504

Útfelújításra lehet vmilyen EU-s alapból pályázni? Mert akkor megteszem az önkori helyett. Közlekedni már alig tudunk, az utca közepén patak folyik a hóolvadékból, a kátyúkban már elmerül a kerék. De azért minden a legnagyobb rendben van.

Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.01.15 0 0 1503

Ezzel 100%-ig egyetértek, csak sajnos az emberek közönyénél csak a lustasága nagyobb.

Előzmény: lostrider (1501)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.01.15 0 0 1502

Ezt a gusztustalan cikket meg a legújabb Pravdát (ingyenes Szevi) én is olvastam. Micsoda siker, csak miért (kik miatt) jutott ide a város? Tegnap reggel hókotrót még a 11-es út sem látott, sikerült is 2,5 óra alatt beérnem a munkahelyemre. Az összes mellékutca továbbra is havas, latyakos, ma reggel tolnom is kellett az autót az iskolánál. Apropó, iskolák: az államosítás olyan jól sikerült, hogy teljes a (lét)bizonytalanság, számlájuk már nincs, így az ebédet kp-ben kell befizetni. Bezzeg 1 mrd-os múzeum- rekonstrukciór, 85%-ban EU pénzből támogatott belváros-szépítésre és pismányi csatornázásra mindig van/lesz pénz, ellenben iskolára, aszfaltozott útra minek, ahogy P. is mondta az ilyen fejlesztésekről.

Előzmény: yaminka (1500)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!