Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 2110

> 1) Láttam TDK 80 perces lemezt 350 Ft-ért

 

 

Hol láttad?

Előzmény: Törölt nick (2109)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 2109

1) Láttam TDK 80 perces lemezt 350 Ft-ért

 

2) Van valakinek tapasztalata vinyl lemezek md-re való átvételével? Klasszikus lemezetek vennék át egy MDS-JE330 segítségével. Még nincs működőképes lemezjátszóm, így tapasztalatom sincs. Mekkora macerára kell számítanom? (felvételi szint belövése, trackekre tördelés, stb.) Van itt olyan olvtárs, aki csinált sok ilyet?

sarkany2004 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 2108
Sziasztok! Cd-röl Md-re való felvételnél a számcimek mikor és hogyan mennek át az md lemezre? Nekem nem örökli a számcimeket, ha optikain keresztül veszek fel! Köszi: Sanyi
close652 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 2107
gregreg Creative Commons License 2007.12.23 0 0 2106
SZia, árat és esetleg képet tudsz küldeni róla??

gregreg@citromail.hu
Előzmény: csigusz74 (2105)
csigusz74 Creative Commons License 2007.12.22 0 0 2105

Üdv Mindenkinek!

 

Érdekel valakit MZ N1-es milleniumi MD?Vagy elcserélhető MZR 90-re.Esztétikailag és műszakilag is hibátlan.

gregreg Creative Commons License 2007.12.18 0 0 2104
SZiasztok!

Valaki tudna tanácsot adni hogy a ma boltokban kapható hordozható Sony MD -k közül melyik az ami tudásában a legközelebb áll a mz-nh700 -as típusú gépezethez??

Köszönettel: gregreg
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.17 0 0 2103
Köszi az infókat! Végül osanban sikerült vennem 74 perces Fujit 489/db-ért.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.08 0 0 2102
Egy Sony márkaboltban vettem nemrég 80-ast 500 Ft-ért, 74-est 400-ért. Ha jól emlékszem, a Hi lemez 2100 vagy 2200 Ft volt.
Előzmény: Törölt nick (2099)
close652 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 2101
De olcsóbb volt mint a MediaMarktban, ahol szintén lehet kapni.

ebay?
Előzmény: close652 (2100)
close652 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 2100
Alexandra boltjaiban láttam Fujit és Sonyt.
Az árat nem tudom.
Előzmény: Törölt nick (2099)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.08 0 0 2099
Nem tudjátok, hol lehet manapság üres lemezt kapni? Normál 80 perces kéne.
(A futárszolgálatos (+1500 Ft) webshopos megoldások nem érdekelnek.)
almera28 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 2098

Szia!

 

Nem rémlik. Szerintem nincsen,de majd ha megyek haza, megnézem.

Előzmény: lipot (2097)
lipot Creative Commons License 2007.12.03 0 0 2097
Szia,

a lemezek között van fehér Sony ES is?
Előzmény: almera28 (2096)
almera28 Creative Commons License 2007.12.03 0 0 2096

Hali!

Nekem ilyenem van, elvileg van hozzá,de csak Karácsonykor megyek haza. Majd megnézem. Tényleg mit ér egy ilyen manapság? Egy évben 1-2 alkalommal kapcsolom be, szóval nagy szükségem nincs rá, de elpotyázni sem akarom. Szerintetek? Kb.10 éve vettem 55eFt-ért. Ja, van hozzá több, mint 50db lemezem is.

Mailem publikus.

Almera

Előzmény: kopaszkari (2095)
kopaszkari Creative Commons License 2007.11.30 0 0 2095

Hali!

Sony mds je-510-es minidischez keresek magyar nyelvű kézikönyvet. Tudna valaki segíteni?

Köszönöm!

cirrocumulus Creative Commons License 2007.11.02 0 0 2094

Kösziii :o))

Ez jó, sőt, úgy látom, CD és DVD is nagyon olcsón kapható itt!

Előzmény: close652 (2091)
close652 Creative Commons License 2007.11.02 0 0 2093
jó látni itt (is) újra :)
Előzmény: Varázsos Barát (2092)
Varázsos Barát Creative Commons License 2007.11.02 0 0 2092
Bocsánat, csak abbéli örömömnek akartam hangot adni, hogy milyen sok hasznos hozzászólás keletkezett eleddig itt, köszönet érte mindenkinek! :)
close652 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 2091
véletlenül találtam:

400ft a 80p-es TDK

http://www.mediadepo.eu/
-Csacso- Creative Commons License 2007.10.30 0 0 2090
Szívesen! Igen ha koax -ról akarod optikaira, ahhoz átalakító kell és 5-6 ezer még jó ár is érte. Szóval nem éri meg, ahogy te is látod + tanácsolják.
Előzmény: Phnx (2087)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.28 0 0 2089

Amíg nem volt RH1-em, jack-jack dugóval kötöttem az MD felvevőt a PC analóg audio bemenetére, és HarddiskOGG programmal vettem fel (digitalizáltam újra) az anyagot az MD-ről. Mivel kicsi és gyenge PC-m volt, rögtön (wav kihagyásával) MP3-ba mentettem a felvételeimet, és MP3 DirectCut programmal vágtam, szerkesztettem azokat. Ez volt az a program, ami a szerkesztéshez sem nagyította wav-vé az MP3 file-okat.

 

Az eredeti lemezeket mindig megőriztem, így régi felvételeimet most az RH1-gyel sokkal jobb minőségben is átvehetem PC-re, ha szükségem van rá. Az eredeti felvételek lemezeit továbbra is őrzöm, mert nagyobb biztonságban tudom rajtuk az anyagokat, mint bármilyen PC-s file rendszerben, vagy írható CD-n, DVD-n.

 

Van többek közt felvételem egy több órás beszélgetésről Dr. Szentpétery Tiborral, aki haditudósító fotós volt a második világháborúban. Esetleg láthattátok azt a fotót, amin azzal a szétlőtt Leica-jával látható, ami a szíve fölött állította meg a géppisztolygolyót. Hozzáértő emberek, történészek kérdezték, ő pedig olyan dolgokat is elmondott, ami talán sehol nincs leírva, fantasztikus felvétel.

 

Történt egy súlyos (és szerencsétlen) eset a magánarchívumommal: két külön winchesteren voltak a fotóim és a hangfelvételeim, és mindkettő tönkrement, nagyon sok gigabyte adatot veszítettem el. Akkor értékeltem igazán azt a döntésemet, hogy az eredeti MD felvételeket nem törlöm le, nem hasznosítom újra az MD lemezeimet. Az RH1 birtokában pár nap alatt helyreállítottam azokat a hangfelvételeket, amelyeket korábban több havi munkával dolgoztam fel az analóg vonal segítségével.

Előzmény: Phnx (2081)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.28 0 0 2088

Annyira olcsó és könnyen, gyorsan használható MP3 lejátszók vannak, nem hiszem, hogy ma érdemes lenne egy gyors digitális csatlakozással nem rendelkező készüléket, vagyis egy régi MD-t hordozható zenelejátszónak rendszeresíteni.

 

Szerintem az MD ma elsősorban a felvételi minőségével emelkedik ki a hordozható személyi audio készülékek mezőnyéből, de toronymagasan. Mint jó minőségű felvételkészítő eszköz képviseli a legnagyobb értéket egy olyan ember számára, akinek nincsenek eleve MD felvételei, műsoros lemezei, amiket hallgatni szeretne.

 

Ha meg is oldod az átjátszást a hordozható MD felvevő optikai bemenetén keresztül CD-ről, azt a mai gyors USB-s készülékek világában nagyon szokatlannak, kényelmetlennek fogod találni, hogy egy órányi felvétel átjátszása egy óráig tart.

 

MP3 lejátszó helyettesítésére tehát semmiképpen nem ajánlanám az MD felvevőt, de saját felvételek készítésére feltétlenül. Annyi megörökítésre méltó hangélmény és hangzó érték vesz körül bennünket: beszélgetések, műsorok, idős (vagy fiatal) emberek csak elbeszélésben létező tapasztalatai, tudása, melyek örökre elszállnak, ha valaki meg nem örökíti azokat. Szerintem az MD ilyen alkalmazásban nyújthat legtöbbet tulajdonosának és az utókornak. Ehhez persze szükség van egy (vagy több) jó mikrofonra, szerencsére az MD-hez elég nagy választékban találhatók ilyenek, a profi mikrofonok árának töredékéért.

 

Saját felvételeidet egy analóg dróton átjátszva is jobb minőséget kapsz, mint legtöbb más eszközzel, és ha tényleg értékes felvételeket készítesz, akkor vagy vehetsz, vagy kölcsönkérhetsz egy olyan készüléket (MZ-RH1), amivel veszteségmentesen átteheted a felvételeidet MD lemezről PC-re.

Előzmény: Phnx (2087)
Phnx Creative Commons License 2007.10.27 0 0 2087
Nagyon köszönöm a kimerítő választ!

Azóta már okosodtam kicsit, és rájöttem, hogy a felvett anyagokat nem tudom digitálisan áttölteni. Ez nem is baj, végülis amit mikrofonnal veszek fel, azoknak a minősége eleve olyan, hogy nincs jelentősége annak, hogy analóg vagy digitális módon másolom fel gépre, kábellel sincs túl nagy minőségromlás... legalábbis egy mikrofonnal készített felvételnél biztosan nem hallható ki.

Inkább az a fontos, hogy felvenni tudjak a készülékkel optikán keresztül digitálisan. Ehhez van is egy CD lejátszóm (ROTEL), amin van digi kimenet, de sajnos koax (RCA csatlakozóval).

Így nem tudom közvetlenül összekötni az MD-vel, mert kéne valami opto-koax átalakító, amire nekem azt mondták elektró-auidó alkatrészboltban, hogy 5-6e Ft a konverter ára. Ez igaz? Mert sima jack-toslink opto kábel van náluk 1500 Ft-ért, az nem vészes, de az 5-6000 ft-os konverter már brutális, annyit nemtudom ér e az egész móka... majdnemhogy olcsóbb, ha veszek egy használt, régebbi asztali CD lejátszót, amin van optikai kimenet.
Előzmény: -Csacso- (2083)
eref Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2086
Az Onkyonak van: http://www.sharoma.com/minidisc/reviews.htm

Előzmény: opdavid (2084)
-Csacso- Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2085
Igen, Onkyo csinált párat 2005 ben.
Csak sajna a szószerinti Deckeknek nincs digitális kimenete.
Viszont a Micro - Mini (?) hifik közt van ami ezt is tudja.
http://www.minidisc.org/part_Hi-MD_Onkyo.html
Előzmény: opdavid (2084)
opdavid Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2084
Létezik Hi-MD deck?
-Csacso- Creative Commons License 2007.10.24 0 0 2083
Digitális jelet optikai kábelen keresztül rá tudsz küldeni és azt rögzíteni is tudja. Mikrofonról az analóg bemeneten keresztül tudsz rögzíteni. Kifelé viszont csak a fülhallgatón keresztül analógban megy ki a jel. Sajna ezen a készüléken még nincs USB.
Itt találsz pár infót + linket az angol manualhoz (magyar nem létezik):
http://www.minidisc.org/part_Sony_MZ-R90+R91.html
A te készüléked még a tömörített formátumokban sem tud rögzíteni, lejátszani. Így pl. a 60 perces lemezre 60 percet rögzít.

Hi-MD típusoknál lehet csak visszatölteni veszteségmentesen a pl. mikrofonnal rögzített hangot (USB –n keresztül. Saját programjával SonicStage). És csak akkor ha HiMD módban rögzítetted azokat. Ezek WAV ban is tudnak rögzíteni és azt visszatölteni.
Erre megfelelő típusok:
MZ-NH700
MZ-NHF800
MZ-NH900
MZ-NH1

MZ-RH910 (MZ-M10)
MZ-RH10 (MZ-M100)

MZ-RH1

Ezek használtan is 35ezerről indulnak ( így is bőven megéri(né) ) , de egyre ritkábban van eladó készülék.

Az utolsó legtöbbet tudó készülék, ami 2006 ban jelent meg tudja egyedül veszteségmentesen visszatölteni számgépre a nem HiMD ben rögzített anyagokat(pl. a te készülékeddel rögzítettet)! Semelyik másik korábbi készülékben nincs ez engedélyezve!

A Net MD USB –s készülékek csak abban jobbak a tiednél, hogy USB –n tudsz rá feltölteni zenét. Vissza szintén csak analógban tudod fülhallgató kimeneten.

Még van egy variáció sima MD lemezek áttöltésére, de nem éri meg (csak erre): Asztali MD Deckek, amin van Digitális kimenet és persze a számgépeden kell digitális bemenetnek lennie. Ezek a Deckek szintén 30 felett vannak használtan (lényeg a digitális kimenet).

Ezen infók majd 100% ezen a fórumon is megtalálható.
Előzmény: Phnx (2081)
Jimby Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2082

Sziasztok!

 

Van nekem egy JA20ES készülékem, igen sokat nyüstöltem eddig. Most meg adta magát. Tudtok-e egy jó szervízet Szeged környékén ahol ismét lelket tudnának lehelni bele?

 

Köszi!

Phnx Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2081
Sziasztok!

Van nekem egy régi hordozható Minidisc felvevőm, a típusa Sony MZ-R90. Azt szeretném megtudni, hogy tudok e ezzel digitális formában másolni? Tehát arra gondolok, hogy tudok e valahogy rá zenéket nem analóg módon "másolni"? És visszafelé, hogyha veszek fel pl mikrofonnal valamit vele, akkor áttudom e azt másolni PC-re digitális formában, veszteség nélkül?

Milyen kábel és program kell hozzá? Egyáltalán lehet ezzel a kütyüvel ilyet, vagy csak analóg átvitelre képes?

Sajnos totál nem értek a minidiscekhez, ez az első ilyen cuccom, kellene vele rögzítenem dolgokat (tehát diktafonként használom majd), és jó lenne valahogy átküldeni a felvett dolgokat PC-re, digitálisan. Meg persze ha már van, hallgatnék is időnként vele zenét, ebben az esetben is jó lenne a veszteség nélküli zeneátvitel.

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!