Keresés

Részletes keresés

J.Geri Creative Commons License 2006.09.11 0 0 395

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az "olcsó, piaci" szemüvegek ronthatják a látást?

Mert én mindig szeptember környékén veszem észre, hogy már megint romlott a látásom a nyár végére, de ezt nem tudom elmondani pl márciusban, szeptemberhez képest.

Van olyan hely, ahol be lehet méretni egy napszemüveget, hogy ronthatja-e a látást?

alainx Creative Commons License 2006.09.01 0 0 394
Valami oldalt összebarkácsolhatnál azért ideiglenesen.
Előzmény: posap (393)
posap Creative Commons License 2006.09.01 0 0 393

Üdv a topiclakóknak!

Csak most tévedtem erre, viszont én is napszemüvegekkel foglalkozom! A SMITH márka hazai képviseletében szívesen segítek bárkinek választani, vásárolni, vagy szervízelni.

Jelenleg napszemüvegeinkből 15%-os kedvezményt és egy ajándék neoprém pántot tudok adni a fórumozóknak! Foglalkozom még sí- és motocross szemüvegekkel is.

A választék nagy része itt is megtekinthető: www.smithoptics.com

 

Üdvözlettel: posap

alainx Creative Commons License 2006.08.29 0 0 392
Felhívtam, van, megrendelte. Kb. 1 hét....
Előzmény: malenykij polgar (391)
malenykij polgar Creative Commons License 2006.08.28 0 0 391
Ügyes vagy.
Én ugyan kisebb összegre emlékszem, de még így is töredéke az új szemüveg árának.
Előzmény: alainx (390)
alainx Creative Commons License 2006.08.25 0 0 390

Na nagynehezen elvittem nekik a szemüveget egy üveggel.Pechemre pont délben zártak (pénteken) így nem tudták megmondani ki tudják-e cserélni vagy sem.

Na mindenesetre leírták az adatokat, hétfőn hívom őket mi a szitu.

Ha van akkor megrendelik és egy hét múlva mehetek és belerakják.

Állítólag 25 Ajró a műtét költsége....

Előzmény: malenykij polgar (383)
alainx Creative Commons License 2006.08.09 0 0 389
De nyilvánvaló hogy nem a teljes szortiment kapható a katonáknál....
Előzmény: Helianthus.annus (388)
Helianthus.annus Creative Commons License 2006.08.09 0 0 388

Néha azért jó dolog, hogy keresztpapi őrnagy a magyar hadseregben, és imádja a külföldi missziókat. RB napszemüvegek féláron...:D

Előzmény: malenykij polgar (387)
malenykij polgar Creative Commons License 2006.08.09 0 0 387
A KFOR vagy US ARMY katonai boltjaihoz képest semmivel sem olcsóbbak. Azt hiszem, egy árban vannak az otthoniakkal, de nem tudom pontosan, mert otthon is olcsóbban vettem. (Sógornöm optikai szalonban üzletvezetö.) Viszont otthon nem cserélnek lencsét 15 euro/pár áron.
Rendszeresen fórumozom 1996-7 óta, itt leszek késöbb is.
Előzmény: Helianthus.annus (386)
Helianthus.annus Creative Commons License 2006.08.09 0 0 386

malenkij: Szerencsére egyenlőre nem kell ilyesmiben gondolkodnom. :-) Viszont amikor eljön ez az idő, nagyon egyszerű lesz a dolog, mert csak okosan előszedem az e-mail címed, és hajrá. Mondjuk, ha rendszeresen fórumozol, akkor nem kell e-mail cím, mert itt +talállak. :D

 

Az Osztrákoknál mennyivel olcsóbb egy Ray-Ban a magyar árakhoz képest?

Előzmény: malenykij polgar (385)
malenykij polgar Creative Commons License 2006.08.09 0 0 385
Meg akarsz kérni, hogy bonyolítsam le a szemüveged lencse-cseréjét?
Előzmény: Helianthus.annus (384)
Helianthus.annus Creative Commons License 2006.08.09 0 0 384

malenkij polgar: felvenném veled a kapcsolatot e-mailben.Légyszives adj egy e-mail címet, vagy ide dobj egy levelet: helianthus.annus@freemail.hu

 

Előre is köszi!

malenykij polgar Creative Commons License 2006.08.09 0 0 383
Az a valaki én vagyok, mivel Bécsben élek. Eredeti Ray Ban lencsét kapsz, nem szovjetet. Nem hiszem, hogy telefonos bemondásra eljátszák a postai utánvétet, másrészt nekem mindig ott kellett hagyni a szemüveget. A régi lencséket visszakapod.
Az apró karc viszont relatív fogalom. Ha zavart a látásban, kicseréltem a lencsét. 10-15 euro nem a világ.
Előzmény: Helianthus.annus (382)
Helianthus.annus Creative Commons License 2006.08.09 0 0 382

Úgy sasolom, hogy a malenkij polgar benne van a témában. :-) Az én szemüvegem tulajdonképpen nem az USA-ból érkezett, hanem a keresztpapi hozta a KFOR Balkáni Missziójának amerikai boltjából.

Kérdés:

Amikor teljesen összevissza karcoltam a lencséket benne, mertugye használja az ember, és óhatatlan hogy kisebb nagyobb plezúrok érik az amúgy nemolcsó cuccot, akkor mi a teendő? Elhajintós a téma (90USD-s szemüveg), vagy lehet polírozni, (cserélni) a lencsét? Olvastam, hogy valaki cseréltette a cuccot kinn Bécsben, csak azt nem írta, hogy original RB gravírozott a csereüveg, vagy csak sima feliratnélküli "mezei" lencse? Meg azt, hogy egy üvegcseréért ki kell menni Bécsbe, vagy neadj' isten postai utánvéttel is cserélik. ( mondjuk ez kicsit meredek:-) )

Az apróbb karcokkal mit lehet tenni? Optikai szaküzletben felpolírozzák ezt egyáltalán, vagy mindenképp üvegcsere?

Nekem egy RB3025 AVIATOR van, zöld G-15-ös üveggel.

 

Konklúzió:

Kb. 100db "mezítlábas" napszemcsim volt eddig. Polaroid, Avanglion, 100Ft-os, kínai, tadzsik, de a Ray-Ban magasan üti a mércét. Annyira kontrasztos a "látvány", meg kellemes a keret, hogy szinte élvezet viselni. Eddig nem tudtam, hogy ami a rák kerülhet egy szemüvegen 30-40k HUF-ba, de mikor feltettem az RB-t egy csapásra világossá vált. Mondjuk ahogy olvastam, itt sokan istenítik az OAKLEY-t is, de nekem az valahogy nagyon bohócosnak tűnik. Ízlések és pofonok...

malenykij polgar Creative Commons License 2006.08.08 0 0 381
A Ray-Bant mint céget adták-vették, mint a használt autót. Volt önálló, volt a Bausch & Lombé (innen a BL a lencsén), aztán a Luxottica vette meg (ez olasz cég, innen a Made in Italy), hogy most még az olaszokhoz tartoznak, vagy épp egy indonéz benzinkúthálózatnak adják el, nem tudom. Lehet, hogy a te szemüvegben lencsét cseréltek vagy két lencse raktárkészlet keveredett.
Akkor is jó szemüvegek, feleségemmel hatot vagy hetet birtoklunk, és maradunk a márkánál.
Előzmény: Helianthus.annus (378)
Lebenstod Creative Commons License 2006.08.08 0 0 380
Hahó! Indul már a márkás napszem-k szokott nyárvégi árengedményes vására?
Gilbert Creative Commons License 2006.08.08 0 0 379
Hát nem tudom. Nekem mindkét Ray Ban szemcsimbe B&L monogram van gravirozva (Bausch&Lomb) és nem RB. Plusz a BL monogram megtalálható mindkét lencsébe. Aztán a szárán semmiféle felirat nincs ehelyett a keret két lencse közötti fémvázán ha felülről nézem a következő felirat van B&L Ray Ban USA. A fehérrel felvitt Ray Ban felirat pedig a szemcsi jobb oldali lencséjén található (a BL gravir pedig a lencsék külső szélein és középen találhatóek)

Mindkét szemcsit Canadában vásároltam hivatalos Ray Ban outletben.

Szerintem nézesd meg valahol ahol hivatalosan árulnak Ray Bant.

Üdv,
G.

Előzmény: Helianthus.annus (378)
Helianthus.annus Creative Commons License 2006.08.07 0 0 378

Szasztok!

 

Kicsit ledöbbentem. Vételeztem egy Ray-Ban napszemüveget az USA-ból, és amikor tüzetesen megnéztem, a szárába Made in Italy van írva. Szerintem a szemcsi tutkó original, mert az egyik lencsébe a Ray-Ban felirat van írva, a másikba meg az RB monogramm van gravírozva. Az USA a macskaevőkkel csináltatja az RB napszemcsiket? :-)

Lebenstod Creative Commons License 2006.08.01 0 0 377
Jó sezmüveg nélkül képrdezem esedezve: nem lesz most aug 1-től napszemüv. árleszállítás? Nekem erősen sötétítő, és persze jó minőségű kellene. Hol, hova?
Előzmény: elore1 (376)
elore1 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 376
Zolikám, azt hiszem ez a topik besült. Ülünk itt, mint a hajótöröttek a lakatlan szigeten és várjuk a híreket...szemüveg nélkül...
MaciBácsi Creative Commons License 2006.06.24 0 0 375

Sziasztok!

 

Én is hasonszőrű lennék.

Sehol nem találok Cebe napszemüveget.

Pécsen kellene, de még nem is hallottak róla.

Nagyon nagyon kéne!

 

Ha valaki tudna szerezni írjon pls a zotyoking at freemail dot hu e-mail címre.

 

Köszi!!!

 

Zoli

alainx Creative Commons License 2006.06.24 0 0 374
Köszi, megtaláltam az oldalukat. Javításról , cseréről nem nagyon írnak, de majd én írok nekik:)
Előzmény: malenykij polgar (372)
elore1 Creative Commons License 2006.06.24 0 0 373

Sziasztok,

sajnos nem látok egyetlen hozzászólást a Cebe-ről, pedig szeretném megtalálni azt a helyet, ahol vehetek egyet. Két-három éves beírásokon láttam, hogy a Montex forgalmazza itthon, de felhívtam őket és azt mondták, náluk már nincs. Ki tud róla valamit?  

malenykij polgar Creative Commons License 2006.06.24 0 0 372
A 115. sz. alatt van a Böhmert. Szerintem én ott voltam. Viszont be kell adni a szemüveget. Fizetni csak az elhozatalkor kell.
Előzmény: malenykij polgar (371)
malenykij polgar Creative Commons License 2006.06.24 0 0 371
hogy hívják a 121. szám alatt levöt?
Előzmény: alainx (370)
alainx Creative Commons License 2006.06.23 0 0 370

Köszi!!

Rákerestem, a 121 -ben van egy optikus, meg még vagy 20 az utcában:)

Lehet hogy felhvom őket hétfőn,  mert e-mail címet nem találtam.

Előzmény: malenykij polgar (369)
malenykij polgar Creative Commons License 2006.06.23 0 0 369
Minden optikus, aki Ray Bannel foglalkozik. Nekem a Mariahilfer str.-én esik közel egy. A felsö részén, a Westbahnhof felé, páratlan oldal, valahol a 100-as számok környékén.
Előzmény: alainx (368)
alainx Creative Commons License 2006.06.22 0 0 368
Köszi a tippet, valami cím vagy telefonszám esetleg?
Előzmény: malenykij polgar (366)
bollébollé Creative Commons License 2006.06.22 0 0 367

mi a véleményetek a Bollé márkáju napszemuvegekrol?

én vettem egyet de nem igazán jon be, mikor rajtam van kicsit másképpen látom a járdákat és lépcsoket, nem pontosan erzekelem a helyuket, minthaminden kicsit magasabban lenne:) de tényleg

hogy lehetne megoldani a problémát?

malenykij polgar Creative Commons License 2006.06.22 0 0 366
Már tippeltem. Itt Bécsben kb. 15-20 euroért cserélik a Ray Ban-ek lencséit. De ha 30-at kérnek, az sem a szemüveg új ára. Egy hét alatt meg szokott jönni, eddig három szemüvegemben kb. ötször cseréltem a lencsét.
Előzmény: alainx (365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!