Keresés

Részletes keresés

forumozo54 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 2439

Sziasztok

Egy vállalkozás létrehozása előtt állok, két forma között vacilálok: egyéni vállalkozás vagy kft.

A cég belföldi kereskedelemmel foglalkozna, az árbevétel néhány 10 millió ft. lenne évente, 2 fő alkalmazottal, beleértve engem, mint tulajdonost.

Tudnátok segíteni, vagy ajánlani egy oldalt, ahol össze van foglalva a 2 típus közötti különbség? Adózásra(van különbség az Áfa fizetés között?), költségekre lennék igazán kíváncsi.

Köszi!

 

 

ihi007 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 2437

Tevékenységi körön kívüli munka végzése ill.számlázása?

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.Olyan építőipari munkákat kellene végeznem,számláznom amik nem szerepelnek a tevékenységi körömben. 

1:Bővíthetem-e a tevékenységi körömet, ill. "foglalkoztathatok"-e megbízási szerződéssel  valakit,akinek megvan a megfelelő képesítése ?/ ács,kőműves /Ilyenkor milyen bérezést,járulékokat kell fizetni?

2: Van egy egyéni vállalkozó ismerősöm ,ővele társulhatnék -e úgy,hogy ő képesítéseivel elvégeznénk a munkát,de csak én számláznék ?

3:Egyáltalán tudtok javasolni valami megoldást az ilyen helyzetekre ?

Borzosland Creative Commons License 2013.01.22 0 0 2436

Cég székhely

 

Előzmény: willis_gigi (2435)
willis_gigi Creative Commons License 2013.01.22 0 0 2435

Főállásban alkalmazottként dolgozom napi 8 órában, mellette van egy vállalkozásom 2010 óta.

 

Egy éve elköltöztem, más lakcímen élek. Költözésem óta most kellene egy számlát kiállítanom, de nem tudom, hogy a régi vagy az új címemet írjam rá. A vállalkozás telephelye, székhelye maradt a régi címem, csak a lakásom változott.

Ez esetben mit kell feltüntetnem a számlán?  

Lacivill Creative Commons License 2013.01.21 0 0 2434

500e ft tőke elég, és kb 100e az alapitás.

Minimálbérre be kell jelenteni magát az EV-nek.

Kft ben viszont lehet 1 alkalmazott akár 2-4 órában is.

Ez nem olyan dolog, hogy itt neten megmondják a tutit erre.

Előzmény: runner 125 (2433)
runner 125 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 2433

.. pár éve volt még közgáz órám, nekem ez rémlik. Legalábbis akkor még volt. Ma már ezek szerint nincs?

 

Ha, a kérdéseimre is kapnék választ, megköszönném.

 

 

Előzmény: Lacivill (2432)
Lacivill Creative Commons License 2013.01.21 0 0 2432

honnan veszed az 5m tőkét???

Előzmény: runner 125 (2431)
runner 125 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 2431

Sziasztok,

 

Vállakozásokban zöldfülűknt volna pár kérdésem;

 

Egy jó baráttal közös vállalkozást terveznénk, egészen pontosan számítástechnikai üzletet szeretnénk csinálni vidéken.

 

- Milyen jogi formában volna a legoptimálisabb (adózás, és mindenféle szempontból) elkezdeni? (Kft. kilőve, mivel 5m tőkénk nincs.)

 

- Egyéni vállakozásként mindkettőnek muszáj minimálbérre bejelenteni, vagy pl. van lehetőség mondjuk a másik felet más - járulékok szempontjából kedvezőbb - módon bejelenteni? (Ő eleve nem is tartózkodna annyit az üzletben.)

 

De, nekem az is megfelelne, ha belinkelne valaki egy oldalt, ahol esetleg minden össze van gyűjtve.

 

Köszönöm.

 

 

 

 

 

outsider1983 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2429

Itt tudsz kicsit olvasni arról, hogy milyen finanszírozási lehetőségei vannak egy kezdő vállalkozónak: http://ertekmero.hu/mit_tehet_egy_kezdo_vallalkozas

Előzmény: rushbo (2422)
gyuszi1989 Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2428

Üdv mndenkinek!!

 

Sok érdkes dolgot olvasni ezen a fórumon igazából én is már egy ideje tervezgetem hogy egyéni vállalkozást nyitok.

Kérdéseim lennének hogy én dolgozok egy helyen hogy lehet e igy vállakozást nyitni és ez mivel jár pontosan?

Illetve hogy hogyn müködik ez kiket kell felkesenem ez ügyben?

 

Előre is köszönöm mindenkinek

pixellab Creative Commons License 2012.12.06 0 0 2427

Sziasztok!


Kutatást végzek egy témával kapcsolatban, összeállítottam egy kérdőívet vállalkozóknak, vállalkozást tervezők számára.
Szeretném megkérni azokat, akiknek cégük/egyéni vállalkozásuk van, és van 5 percük 5 kérdés kitöltésére, segítsenek nekem ebben.


A kérdőív itt érhető el: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dHFMcVVhdE9pQ01JSzhGSTZwQUJvLVE6MQ


Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

eb2004.hu Creative Commons License 2012.11.16 0 0 2426

Kicsit OFF, de a nyeremény hasznos lehet mindenkinek"

 

"Ajánld oldalunkat (http://www.alexgraphics.hu/) a Google Plus-on és 1 hónap múlva nyerhetsz egy "Kisvállalati marketing" (Rekettye Gábor) könyvet!"

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 2425

Esetleg valaki "alatt" meg tudod ezt valósítnai? Lehet, hogy rosszabbul jársz, ha kiváltod az egyénit... :( bár nyilván ez mindig vitatéma, ez csak nálam szubjektív... kíváncsi vagyok mit mondana egy könyvelő...

Előzmény: Gy.uri (2424)
Gy.uri Creative Commons License 2012.11.04 0 0 2424

Szeretném valakinek a segítségét kérni, előre leszögözem hogy teljesen laikus vagyok a témában.

 

Nappali hallgatói jogviszonnyal rendelkezem és szeretnék egyéni vállalkozóként gesztenyét sütni és árulni a helyi piacon. A sült gesztenye elkészítése és árusitása minek minősül? Milyen vállalkozói tevékenység szükséges hozzá?

 

Illetve forraltbor árusítása (nem a helyszínen készül, csak egy 20literes termoszbol kerül adagolásra) hogyan valósítható meg, szintén ev.ként?

 

rushbo Creative Commons License 2012.10.16 0 0 2422

Van egy külföldön forgalomban lévõ, szerintem viszonylag könnyen elõállítható, egyszeru édesség, amit itthon nem árulnak (letezik egy nagyon hasonlo, de kezmuves edessegkent sajnos nem tudnam megcsinalni, mert kell hozza gep, viszont csak egy-ket apro dologban ter el a magyar megfelelojetol), de feltételezem nagy sikere lenne a hazai fogyasztók körében is. Szeretném itthon forgalomba hozni és van néhány ötletem, de nem tudom milyen uton induljak el, milyen jogi és anyagi elõfeltételei vannak. nehany otlet, amiken eddig gondolkoztam:

 

1, importálni: létrehozni egy importõr céget, de feltételezem ez egy termék esetében nem érné meg... esetleg kooperálni egy mar meglevo importor ceggel, viszont ebben az esetben hol lenne az en hasznom?

 

2, egy hazai hasonló gyártóval megegyezni: akik legyártanák az édességet az általam kialakított névhez és csomagoláshoz (a marketinget megoldanam). ilyen megoldas letezik idehaza? ha igen, mi a szakneve? azt nem tudom rendelkezik-e vmi fele know-how-val, jogi oltalommal, de tegyuk fel hogy nem. a hazai edesseget csak minimalisan kene kiegesziteni.

 

3, létrehozni egy üzemet: talán ez a legdrágább megoldás, viszont hosszútávon lehet jobban megérné, de sajnos erre nincs megfelelõ forrásom, kockazati tokest pedig aligha talalnek ra...

 

Szeretnek jobban belelatni az adott temaba, mert eddig teljesen hianyosnak erzem a tudasomat.

 

1, Melyik lehet a legjobb ut a 3 kozul? Esetleg mas megoldas?
2, Milyen tipusu vallakozast celszeru erre letrehozni? Milyen jogi/anyagi feltetelei vannak?

 

 

Elore is koszonom a valaszokat!

 

 

lacifej Creative Commons License 2012.10.03 0 0 2421

sziasztok! export importtal kapcsolatos kerdessel fordulnek hozzatok. Szeretnek Azsiai orszagba exportalni elelmiszerek es onnan importalni is ( oroszorszag ) Hol tudnek talalni kulonbozo vammal es illetekekkel valo informaciot? nagyon fontos lenne, koszi a segitseget!

enetter Creative Commons License 2012.10.03 0 0 2419

Köszönöm!

Előzmény: szenyor Lopez (2418)
szenyor Lopez Creative Commons License 2012.10.02 0 0 2418

Persze, sztornóznod kell. Azért a postával fuss egy kört, mert ajánlott levélnél és csomag küldésnél van kártérítési kötelezettség.

Előzmény: enetter (2417)
enetter Creative Commons License 2012.10.02 0 0 2417

Segítséget szeretnék kérni:

 

Volt egy eladásom a vevő utalta a pénzt én feladtam a csomagot. (szinte egy időben)

Sajnos szinte biztos, hogy a csomag elveszlett, a posta annyit tud mondani, hogy 1x sikertelen kézbesítési kísérlet volt és utána semmit nem látnak. Már több hét eltelt azóta, tehát meglepő lenne, ha előkerülne. Benne volt a számla is.

 

A vevő megvette máshol a terméket, pénzt szeretné visszakapni, tehát vissza kell utalnom a pénzt. Ilyen esetben sztornószámlát kell kiállítanom?

venoruti Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2416

Köszi, pont ez hiányzott.

Előzmény: Törölt nick (2415)
venoruti Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2414

Ha csak tulajdonos, de nem biztosított sehol, akkor sem kell a minimálbér után fizetnie.

Csak az eg.szolg.jár. megfizetésére kötelezhető.

Ha OTP részvényes vagyok, akkor is fizetnem kell?

Előzmény: Erzsébeti (2408)
venoruti Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2413

A vállalkozásnak ehhez semmi köze. Az a kérdés, hogy csinál-e valamit a vállalkozásban.

Előzmény: szenyor Lopez (2409)
venoruti Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2412

Én nem így gondolom. Mi a helytelen?

Előzmény: Törölt nick (2410)
venoruti Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2411

De nem mindegy, hogy mit kell fizetnie.

Ha csak tag, és nem személyes közreműködő vagy nem ügyvezető, akkor elegendő a havi 6390 Ft megfizetése magánszemélyként, egyébként pedig legalább a minimálbér után kell járulékot fizetnie.

 

Azért nem mindegy.

Előzmény: szenyor Lopez (2409)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2410

Helytelen választ adtál.

Előzmény: venoruti (2405)
szenyor Lopez Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2409

Igen, én is így tudom. Az alapeset az, hogy valakinek meg kell fizetnie a járulékokat. Ha nincs más: munkahely, gyes, ápolási díj, nyugdíj vagy egyéb jogcím, akkor magadnak kell, ha van egy vállalkozásod.

Előzmény: Erzsébeti (2408)
Erzsébeti Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2408

Én  úgy tudom, hogy amennyiben egy "fapados" tulajdonos is vagy és nincs más olyan állásod ahol fizetik a minimál dolgokat legalább akkor itt kell megfizetned ezeket.

Tehát olyan nincs már, hogy tulajdonos vagy, de nincs tisztséged-nem vagy foglalkoztatva akár itt, akár máshol akkor megúszhasd a minimális fizetendőket.

Előzmény: venoruti (2407)
venoruti Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2407

Akkor mentesülsz, ha módosítjátok a társasági szerződést. Nem lehetsz ügyvezető és személyes közreműködő, csak fapados tag lehetsz. Sajnos ez sok pénzbe fog kerülni.

Előzmény: ermissik (2406)
ermissik Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2406

Igen, ez világos. De kérdésem arra irányul, milyen esetben mentesülök, vagy csökkentem a minimális szintre. :)

Előzmény: venoruti (2405)
venoruti Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2405

"végzettséggel rendelkezik az egyik fél, akkor a másik után nem kell járulékot fizetni"

 

Mivel ügyvezető vagy, ezért legalább a minimálbér után fizetned kell a járulékot.

Előzmény: ermissik (2404)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!