Keresés

Részletes keresés

alibi-man Creative Commons License 2005.09.03 0 0 1822
A kérdés kissé általános, de igyekszem pontosan válaszolni - a lehetőségeimhez képest.

Attól függ melyik cuccról van szó.

Sima LE2

Ez csak egy szoftver, bármin megy realtime, ha a cpu legalább 2 GHz (Centrino 1.5 GHz). Ha van firewire port a gépen, akkor realtime kiömlik rajta keresztül a timeline, rendering nélkül. Ha még valamilyen D/A konverter van a portra akasztva, akkor (természetesen) az analóg kimenet is realtime. D/A konverter lehet olyan kamera ami a DV bementét konvertálja, vagy valamilyen doboz, Canopustól pl. valamelyik ADVC.

LE2 RT

Ebben van egy kártya is, ami jól láthatóan nem más, mint az ADVC-1394, de csak analóg bemenete van (DV ki/be persze). A szoftver ua. Minden realtime rendering cpu erőből van.

EL2 RT+

Ez egy AceDVio kártya + LE2 szoftver. Analóg ki/be, meg DV ki/be. Természetesen a kártyán lévő NEC csip végzi az AD / DA konverziót. Megfigyelhetó, hogy ha külső monitort használsz szerkesztés közben, hogy a PCn lévő overlay kép, és a monitor képe közt 1-2 frame idő különbség van. Persze, mert a konverzió, és bufferelés miatt van egy konstans időcsúszás. Minden rendering cpu erőből van. Szal a kártyán nincs semmileyn gyorsító hardver.

A DVX / NX / SP / SD / HD stuffoknál már más a helyzet. Egyrészt itt már bizonyos részfeladatokat, pl. színtér konverzió már a kártya végez. Ezért ezekkel a kártyákkal már sokkal több videó réteg szerkeszthető realtime. P4 2.4 GHz-el tipikusan 10-14 réteg. Összehasonmlításul a Matrox RTX100 2 videó és 3 grafikus réteget képes realtime szerkeszteni, függetlenül a CPU-tól. Itt nincs az overlay és a külső monitor között észlelhető csúszás, mert (például) a kártyákon van egy direct PCI overlay kezelés, és másképp van megoldva a D/A konverzió is.

Ugyanaz a feledat elvégezhető egy AceDVio és egy NX kártyával is (pl. DIUS szoftvert használva) a különbség az lesz, hogy az előbbinél sokkal nagyobb lesz a cpu terheltség.

A gyártók szeretnek csúsztatni a realtime képességekkel kapcsolatban. Csak figyelmes olvasás után derül ki pl. hogy adott terméknél csak "realtime preview" van. Tehát a kimenetre renderelni kell. Ez a fogalom nem létezik a canopusnál. Ha ők azt mondják, hogy realtime, az az, kompromisszumok nélkül.

Egyébként most ingyen adják a fullos LE2 szoftvert bármelyik Canopus konverterhez. Meg a lecckriét dévédét is. Ez akettő együtt kb. 25 ezer forintos érték.
Előzmény: _AiRMAN_ (1817)
alibi-man Creative Commons License 2005.09.03 0 0 1821
Nem úgy reatime. Hanem "rendesen". Egy P4 2 gigás gépen nem kell renderelni az effektek 90 százalákát. Egy 3 gigáson meg semmit.

Töccsed le a demót, aztán meglátod.
Előzmény: _AiRMAN_ (1815)
oca Creative Commons License 2005.09.03 0 0 1820
A Vegas 4-t használtam a 6-ost még nem. Egyébként meg voltam vele elégedve!
Az igazság az, hogy annyi funkciója van, amit Én nem használok ki, hogy amikor Canopusra áttértem, akkor maradtam is ennél. A canopus 'egyszerü' softwarei álltal nyújtoot, nem kevés lehetőség nekem bőségesen elég! Mivel van egy Canopus kártyám és ehhez kaptam a software-t, ezért is maradtam ennél.

A vegas4 is jól együttműködött a Canopus kártyájával!
Amiért még szerettem a Vegas4-et az a DV kamera vezérlés ki és bekapcsolósi funkciója volt!

oca
Előzmény: Rigor (1818)
oca Creative Commons License 2005.09.03 0 0 1819
Analogra igen DV-re nem kell mert az ott van, olyan formátumban.
Előzmény: _AiRMAN_ (1817)
Rigor Creative Commons License 2005.09.02 0 0 1818
Pilótavizsga?? éppenséggel sokkal egyszerűbb és ergonómikusabb mint mondjuk az A.E (vagy combustion, shake - jó persze ezek nem egy kategória)  - ha csak a négyest láttad, javaslom nézd meg a hatost:) - otthoni gépre vegas, a többivel rendesen dolgozni sem lehet ha nincs alatta rendes vas, de hát arra is lettek kitalálva.
Előzmény: oca (1816)
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.09.02 0 0 1817
Na várjunk 1 másodpercet! Akkor nem lehet, hogy a kártya végzi el a DV konvertálást akkor is, mikor a gépböl jön az adat? :)
Előzmény: oca (1816)
oca Creative Commons License 2005.09.02 0 0 1816
A LE2 gyakorlatilag olyan sebességü algoritmusakoat használ, amely az egyszerübb szűrők esetén, megfelelő gépen valós időben el tudja végezni a rendelerést.
De, szerintem az a biztos ha az ember a kimenetre küldés elött lerendelerteti az anyagot, amit egy parancsal könnyen elérhet!(ezt is nagyon gyorsan elvégzi)

Én Lets'Editet használtam korabbán, most LE2-t használok, és meg vagyok vele elégedve.
Az én szükségleteimet bőven kielégíti.
Használtam Vegas4-et is. Azt is jó programnak tartom és tud egy csomó mindent(sok mindenben többet mint a LE2),de pilóta vizsga kell hozzá, és átlag ember úgysem használja a funkciók töredékét sem!

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Canopus digitalizáló kártyát használok, amely DV és analók ki/bemenetekkel van felszerelve.Az analóg jelet DV-formátumba konvertálja!
(régi vhs felvételek digizése,stb.)Ezen a kártyán keresztül az analóg és a DV csatornán is ki lehet küldeni a jelet az előbb említett real-time módban.
Előzmény: _AiRMAN_ (1815)
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.09.02 0 0 1815
Már bocs, de nem úgy real time, mint a Premiere? Ha le van renderelve, akkor persze, hogy már le tudod játszani. Szerintem firewire-re nem küld ki olyasmit, amit még csak akkor számolt ki....
De lehet, hogy én vagyok a tudatlan.
Előzmény: alibi-man (1814)
alibi-man Creative Commons License 2005.09.01 0 0 1814
Csak véletlenül idetévedtem...

VV4 a táskáját nem viheti az LE2-nek. Mert utóbbi ugye teljesen realtime, még egy 2 Ghzs P4-en is. Egyszerre tud szerkeszteni MPEG-t és DV-t. És még spec. hardver se kell hozzá. Ráadásul magyarul beszél, és teljes magyar doksi van hozzá.

Csak hát nincs annyi gombja, mint a VV4-nek, ezért tünik egyszerübbnek, ,a szürök el vannak rejtve. Jobb egér klikk a film felett, és "Videó szürök", aztán láss csodát, old movie, kromakey, meg sok csicsás marhaság, Mind mind realtime, valóban. Annyira, hogy ha ráköcc egy ollan DV kamerát a firewire portra aminek a bemenete is él, és bekapcsolod az le2ben a realtime kimenetet, akkor minden kimegy a kamerára is szerkesztés közben.

Aztán a szerklécről ír DVD-t, stb.
Előzmény: gusson (1790)
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.08.09 0 0 1813
hú, ez az asfjoin jól hangzik... :D
Előzmény: kdb (1812)
kdb Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1812
Néhány ingyenes ASF/WMV szerkesztő: Virtualdub 1.3c, AsfBin, AsfJoin (GUI az előző AsfBinhez), Steeper (ez meg az AsfBin elődjén alapszik). Egyiket sem próbáltam.
Előzmény: Szőke herceg (1804)
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1811
Halvány fingom nincsen.
Előzmény: nagymesterg (1808)
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1810
Ja, sajnos a VDub-os gyereknek ki kelllett vennie a MS videók támogatását, gondolom rászoltak a köcsögök....

De akkor is újra kellene tömörítened, mert az csak aviban tud menteni. Ezért nem lehet mpeg videót se gyorsan összefűzni vele, mert át kell konvertálni.

Simán összefűzni tem tom, mivel lehet, talán gspot, vagy valami kevéssé elterjedt lejátszó progi.

Ha meg nem gond az áttömörítés, akkor bármilyen más szerkesztőprogi, ami megnyitja. Én a vdub-on kivül csak a Premiere-t ismerem, szal ezt tudom mondani biztosra.

Vagy hagy a fenébe, és a lejátszóban állítsd be, hogy játssza le egymás után.
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1809
Hogy most akkor kész van a videó, csak nem tudod berakni? Milyen formátumban van?
Előzmény: sinok15661 (1801)
nagymesterg Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1808
Hi!
Ingyenesen letölthető (vagy crack-kel azzá tehető :) ) feliratozóprogi kéne. Most éppen olyan x-akták stílusú feliratot keresek, amikor úgy néz ki a dolog, mintha írógéppel írnák a képernyőre, persze a megfelelő hanghatással kísérve.
Nagyon jó lenne, ha vki tudna ajánlani ilyen programot.
PirosKalap Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1807
Akkor valószínűleg, még a régebbieket láttam. Jó ideje már nem használok wmv-t.
Előzmény: Szőke herceg (1806)
Szőke herceg Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1806

1.3.x óta hiányzik belőle ez a formátum és egy szép nagy ablakot tol a képedbe, hogy ne is kérd vissza! :-(

(barom M$ licenszpolitikájának hála...)

Előzmény: PirosKalap (1805)
PirosKalap Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1805

Talán a VirtualDub-bal próbáld meg. (Nem vagyok biztos benne, hogy tudja a wmv, de azt hiszem igen.)

PK

Szőke herceg Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1804

Össze kellene fűznöm kb. 10-20mp-es darabokból álló videokat.

Sajnos .wmv (alias ASF) formátumban kaptam meg őket.

Létezik erre valami free szoftver ami esetleg még viszonylag gyors is?

(a Movie Maker-nek egy kb. 40mp-es adag összerakásához majd' 7 perc kellett :-( )

PirosKalap Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1803

Az EncoreDVD-t még csak most tanulom, alapban inkább speciális efektekkel foglalkozom, de ha tudok, szivesen segítek!

PK

Előzmény: sinok15661 (1802)
sinok15661 Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1802

Köszi PirosKalap!

Megpróbálom az Adobe-t.

Te használod?

Előzmény: PirosKalap (1800)
sinok15661 Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1801
Igen kicsit rosszul fogalmaztam. Inkább egy kis videó lenne, amit már már össze is állítottam.  Ulead-ot használok, az még nem olyan bonyolult nekem.
Előzmény: _AiRMAN_ (1798)
PirosKalap Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1800

Az animációt célszerű valamilyen animációs programmal összehozni (pl.: Blender, Maya, 3D Studio MAX, stb.), majd egy DVD kiadó programmal (pl.: Adobe EncoreDVD) összeállítani a menüt, felvezető animációt.

PK

Előzmény: sinok15661 (1797)
opcsi_gyuri Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1799

Videofelvétel-készítés (miniDV kazettára, DVCam formátumban is) családi

eseményről, esküvőről, céges rendezvényről, sporteseményről, stb. igény

szerint számítógépes utómunkával (vágás, feliratozás, stb. Canopus Edius Pro 3-on). Az elkészült anyag CD-n, DVD-n vagy videókazettán (pl. VHS-en) elvihető.

Ugyanitt audiókazetták, videókazetták, filmfelvételek (8-16-35 mm)

digitalizálása és archiválása CD-re, DVD-re (Audio-CD, MP3, DVD-Video,

MP3-DVD, stb.), igény szerint menüs, chapteres DVD-készítéssel.

Jogsértő tevékenységek kizárva!

Árak: megegyezés szerint.

Kővári György

opcsi@freemail.hu

06-20-386-7203

_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1798
Magyrán egy kis videót szeretnél, ami nem film, hanem animáció?
Hát, mivel is készíthatnéd el.... a Premiere talán megfelel, de nem pontosan értem, milyen animációt akarsz. Talán a Vegas is tud valami ilyesmit. Vagy kockánként elkészíted, és Virtualdubbal összerakod. De nem tudom, milyet szeretnél, és nam is vágom annyira az ilyen progikat.
Előzmény: sinok15661 (1797)
sinok15661 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 1797
Sziasztok!

Egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni. Házi videóimat szeretném DVD videóvá alakítani. A TMPGen Authoring (remélem jól írom) programot használom és elég jól sikerülnek, csak szeretnék egy animációt berakni a DVD-re mielőtt még megjelenne a főmenü. Ahogy a nagy filmgyártók megjelenítik a DVD-k elején a logojukat. :)  A fenti programban nem találtam benne lehetőséget. Tudnátok valamit ajánlani?

Előre is köszi.
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1796
Jó, ezt csak poénból írtam!!! Mert a csávó nem tervez kártát venni....
Szerintem amennyibe kerül egy fw kártya, azt nem kell nagyon tervezni, meg kell venni és kész. Vagy ha már úgyis megérett a kép a felújításra, akkor olyan alaplaopo kell venni, amin van FW.
Előzmény: JVilleneuve (1795)
JVilleneuve Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1795
Szerintem ilyen nagyméretű winyók mellett, amik mnapság már vannak  teljesen felesleges. DV Type 2 avi ami kell a premiernek 13.3 GigaByte az egy órás fim mérete. Ebben megvágni és utánna Mpg -et belőle. Na ez az én javaslatom inkább.
Előzmény: _AiRMAN_ (1794)
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.07.16 0 0 1794
Vagy azzal digizheti, természetesen RW-re, aztán lemez a gépbe, és vágja az mpeg2t. Rosszabb minőség, lassabb műveletek.
Előzmény: vw1966 (1793)
vw1966 Creative Commons License 2005.07.15 0 0 1793

egy kb 2-3000Ftos firewire kártya kell hozzá amihez jár kábel is DE ez se kell ha van az alaplapon firewire =IEEE1394port =ilink ezen át simán átöltheti a filmjeit DV Aviba amit utánn tetszés szerint Adobe Premier pro vagy vegas video vagy studio9 stb alatt megvághat ...majd tömöritheti mpeg2be pl procoderrel és authorizálhat belőle pl Adobe Encore DVD vagy Tmpeg DVD vagy DVDLab vagy DVD architeckt stb progikkal mensü DVD lemezt

az asztali meg mehet a sarokba mozikat rögziteni RW-re video helyett

Előzmény: Broome (1792)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!