Keresés

Részletes keresés

Hooshee Creative Commons License 2018.05.24 0 0 43328

És igen, akkor ha nem is vadonatúj, de még nem túl régi eljárás volt, szóval olyan max 15 éves lehet a technika, inkább kicsit kevesebb.

Előzmény: nóném1 (43325)
Hooshee Creative Commons License 2018.05.24 0 0 43327

Vissza kellett nyúlnom a protean féle táblázathoz :)

 

http://protean.uw.hu/

 

2008ban műtöttek, szóval jubilálok... Asszem idén csak elmegyek már egy kontrollra :)

Előzmény: nóném1 (43325)
MaRCImin Creative Commons License 2018.05.24 0 0 43326

Sziasztok! Négy éve rohamosan elkezdett romlani a szemem, aztán két évvel ezelőtt megállt a romás, de szemüveg nélkül már nem láttam. Egy éves gondolkodás után elmentem egy vizsgálatra, ahol megnézték a szemem, hogy alkalmas vagyok-e a műtétre. Mivel alkalmasnak bizonyultam, február végén meg is műttettem a szemem. A műtét előtt a jobb szemem -1-es, a bal pedig -2,75-ös volt. Féltem tőle, ezért is gondolkodtam rajta ilyen sokáig. Becsülettel végignéztem az orvos válaszol rovat tájékoztató filmjeit és ezeknek is hála, viszonylag pozitív gondolatokkal mentem a műtétre. Annyira izgultam, hogy sokmindenre nem emlékszem tisztán. Annyira igen, hogy pár perc várakozás után behívtak és elejétől a végéig elmondtak mindent, hogy mi hogyan fog történni. Akkor nem figyeltem annyira, de azért feltettem pár kérdést, aztán belefeküdtem a "lézerágyba" és hozzáláttak a kezeléshez. Nagyjából olyan volt, mint amire számítottam, nem fájt, nem nyomott, talán egy pici kellemetlen nyomást éreztem, de mire elkezdtem volna felfogni, vége is lett. A műtét közben is mindent mondtak, hogy éppen most mit csinálnak. A szemterpesz miatt éreztem egyedül szárazságot a szememben, de a cseppektől jobb lett. Pár órával a hazaérkezésem után, a sötétségből kinyitva a szemem, szinte élesen láttam, mintha szemüvegben lettem volna. Aztán volt, hogy visszahomályosodott, meg halo effect is volt, de mindig kitisztult. Az első hetekben mindent el akartam olvasni, meg akartam nézni, hogy a sok elmulasztott homályt bepótoljam. :D Nemrég voltam kontrollon és a korábbi mérésekhez képest mindkét szemem 125%-s bár ez szubjektív, pont úgy látok, mint szemüvegben. Elégedett vagyok, csak az zavar, hogy nem csináltattam meg már előbb. Érdekelne, meddig kell műkönnyön élni? Kicsit fárasztó, hogy folyton cseppenteni kell, de ha az eredményre gondolok, ez eltörpül mellette. A műtötteket kérdezem, hogy meddig használtátok a szemcseppet?

nóném1 Creative Commons License 2018.05.24 0 0 43325

Azt meg lehet kérdezni, hogy mikor volt a műtéted?  A FEMTO-s (intralasik) műtétek, olyan 10 éve vannak, ha ha jól tévedek, ugye?

Előzmény: Hooshee (43323)
Hooshee Creative Commons License 2018.05.22 0 0 43324

Vizsgálatra meg mindenképp menj el, az semmire sem kötelez, viszont eldönthet egy csomó mindent (pl hogy egyáltalán választhatsz-e eljárást, vagy determinált vagy valamelyikre, esetleg alkalmas vagy-e egyáltalán, stb).

Előzmény: Hooshee (43323)
Hooshee Creative Commons License 2018.05.22 0 0 43323

-2,75, szóval nem -4, és 30 éves korom körül volt a műtét (vissza kéne itt keresni, hát nem tegnap). INtraLasik volt (tehát Femto). Visus 1,2 egy szemmel, 1,4 két szemmel. Konrtollon már piszok rég voltam, de nincs érezhető romlás, vagy bármi.

 

Viszont amit a kolléga ír, az valós: ezt a döntést csak úgy szabad meghozni, hogy tényleg tisztában vagy minden kockázattal, amit vállalsz, mert akármennyire rutin ma már, és a Femtolaseres műtétek is már bőven 10+ évesek, a PRK meg már bőven 30 körül, azért ez akkor is egy műtét, amivel az egyik, ha ugyan nem a legfontosabb szervedbe nyúlnak bele.

 

Én személy szerint úgy gondolom hogy életem egyik legjobb döntése volt, hogy megcsináltattam. De tisztában voltam vele, hogy milyen kockázatok vannak, milyen valószínűséggel, és úgy döntöttem hogy vállalom. Neked is azt javaslom, hogy inkább háromszor is gyere vissza, kérdezz, és egészen addig olvass utána, vagy gondolkodj, amíg tényleg el nem döntötted, hogy akarod, és magad miatt akarod.

Előzmény: SReka74 (43320)
nóném1 Creative Commons License 2018.05.22 0 1 43322

Ezek szerint még nem voltál vizsgálaton? Érdemes inkább csak utána parázni, mert lehet, hogy nem is vagy alkalmas... Bocs:)

Előzmény: SReka74 (43320)
dzoltan82 Creative Commons License 2018.05.21 0 0 43321

Parazzal is.

 

Ez egy olyan dontes, amit nem szabad felvallrol venni.

 

Ha evek mulva kialakul valami komplikacio, szamolni kell vele, hogy a motanitol csak rosszabb lesz a latasod, esetleg nem is lesz korrigalhato szemuveggel, mint most!

 

Ismerosnek a -5 szemeibol csinaltak -1 es -0.75 -ot.

Szemei brutalisan szarazak lettek, szenved december ota, szemuveget ugyanugy hordania kell, de irodai munkajara nagyban kihat :(

 

Ha idovel kialakul egy ectasia, akkor lehet keresgelni Nemetorszagban (legkozelebb), ki fog scleral lens-t tudni adni a szemedre, ami talan segit, talan nem...

 

Egyesek elbagatelizaljak a dolgot itt a forumon, mert nekik jol sikerult, de kozuletek ki ajanlana feleloseggel, nevvel, cimmel telefonszammal, hogy tiz ev mulva bekopogtathasson valaki, ha gondja van. En biztos nem!

Forumon kovetkezmenyek nelkul konnyu ajanlgatni, de meg az orvos se mer garanciat vallalni sosem!

Előzmény: SReka74 (43320)
SReka74 Creative Commons License 2018.05.20 0 0 43320

Sziasztok!

 

Rengeteget olvasgattam, de még mindig parázok :D Amúgy (ha alkalmas vagyok rá) a FEMTO kezelésen gondolkodom.  

 

Abban kérném a segítségeteket, hogy van-e itt olyan akinek legalább fél éve volt a műtéte és -4 körüli volt a szeme.

Egyébként 40+-os vagyok még ráadásnak.

 

Szóval nem fiatal, rossz szemmel. Hátha akad hasonló paraméterekkel műtött egyén :D 

 

A helyzet az, hogy szemüveg nélkül semmit nem látok. Utálom. Viszont annak meg nem sok értelmét látom, hogy megműtik és ugyan sokkal jobb lesz, de mégis szemüveg kell. Volt valaki aki így járt?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket. 

 

 

lancsa85 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 43319

Sziasztok! Engem a műtét utáni mihamarabbi munkábaállás izgatott, ezért választottam a VisuMaxot. Külföldön dolgozom, de itthon csináltattam meg a műtétet féléve. A kinti árakhoz képest még ez is olcsónak számít. A jobb és bal szemem is csak mínusz 1-es volt, most 115% és 125% lett! Egégedett vagyok. A személyzet kedves volt, de nem másztak az arcomba, pont amennyire kell.

nóném1 Creative Commons License 2018.05.07 0 0 43318

A st james, mint vezető klinika még mindig nincs előttem. Amúgy miben vezető? Valami "leg"-et kellene produkálnia: legnagyobb, legrégebbi, legmodernebb, legfelkészültebb, legprecízebb, legtapasztaltabb stb... ezek a jelzők még mindig a sasszemre, focusra illenek a legjobban.

A legolcsóbb remélem ezen a piacon nem tesz valakit naggyá :)

Előzmény: KZS74 (43316)
KZS74 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 43317

Szia! Hát ezt nem tudom. Az elején leírja, hogy azért nem foglalkozik a focussal, mert a sasszem és focus tulajdonosi körben ugyanaz, a sasszemnél kapott tájékoztatást a Visumaxról is. ÉN a blog alapján úgy látom, hogy a Visumax is egy sima femtolézer, csak így nevezték el, ráadásul egy magasabb energiájú lézer.

Előzmény: nóném1 (43313)
KZS74 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 43316

A Sasszem és. a Saint James tényleg két vezető klinika, de ne hagyd ki a számításból a Budai szemészetet és a focusmedet sem.

A sasszem csinálta a legtöbb műtétet, de mindig kérdés az, hogy hány orvos operál. Lehet, hogy a legtöbbet ott csináljákl, de szerintem orvost válassz, mert lehet hogy olyanhoz kerülsz aki még 100-on sincs túl.

 

A femtok között sok különbség nincs szerintem, én csak szubjektív tudok lenni, mert a Budai Szemészeti Központban csináltatta a szemét az egész család és mi elégedettek vagyunk. 

nóném1 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 43315

Bocs a belekötésért, de azt tudom (ott van a honlapjukon), hogy a sasszem 100.000 műtétnél tart, ami elég nagy szám :) ez lehetne a legjobb egyik összetevője, de hogy a saint james mitől lenne a legjobb az országban azt nem igazán értem. Merthogy azt írod, hogy mindkettő a legjobb az országban.

Előzmény: Hatospista (43314)
Hatospista Creative Commons License 2018.04.18 0 0 43314

Üdvözlöm a fórumozókat. Hosszas vivódás után eldöntöttem hogy alávetem magam a femto kétlézeres szemműtétnek.mindkét szemem 2 dioptriás. Mindent elolvastam és mindennek utánajártam.Már csak egy kérdés maradt,amiben segitséget ill véleményeket kérek.A SASSZEM KILINIKA   VAGY A SAINT JAMES??? Mindkettő szétreklámozza magát!!! Mindkettő a legjobb az országban!! Viszont tisztában vagyok vele ,hogy ez is csak üzlet!!!   szóval ki melyiket ajánlaná és miért???? Köszönettel várom a válaszokat!!

nóném1 Creative Commons License 2018.04.13 0 0 43313

Kösz, hogy szóltál megnéztem.

Olyan fura. Próbál teljes képet adni, de kihagyja a legrégebbi klinikát a focust és a szintén nagyon régóta bizonyító optimumot? Ráadásul akkor, mikor a jelenlegi legszuperebb lézer, a visumax a focusban van? Mintha nem tudná a blogger, hogy mit is akar tulajdonképpen. Tájékoztatni? Bemutatni eljárásokat, folyamatokat? Reklámozni valakit? Mindenesetre, nem volt alapos az biztos. De még pótolhatja a hiányosságait.

Előzmény: KZS74 (43312)
KZS74 Creative Commons License 2018.04.09 0 0 43312

Sziasztok!

 

láttátok már ezt a blogot?

 

http://tisztanlatok.blog.hu

 

Szerintem tök jó! Eléggé objektívnek tűnik, leírja az elejétől a végéig a menetét a dolgoknak, én sok mindenre találtam már választ, pedig még nem is írt az alkalmassági vizsgálatokról.

keratokonusz Creative Commons License 2018.04.01 0 0 43311

Szervusztok!

Most találtam rá erre a fórumra, régebben egy másikon kutakodtam (Szaruhártya átültetés – keratoconus), de sajnos nem igazán kaptam megfelelő választ a problémámra.
IV. stádiumú keratoconusom van, RGP lencsét hordok, de a Tömő utcában Görög doktornő már nem nagyon tud illeszteni (több lencsét már elhagytam, mert kiesett, a por is alámegy, ami szinte elviselhetetlen + nagyon elvékonyodott a szaruhártyám), ezért szaruhártya átültetést javasol, amit én több okból nagyon nem szeretnék. Az interneten kutakodva láttam, hogy vannak újabb lencse típusok, pl. hibrid, sclera (sclerál, kontakt kagyló), amelyek jobban illeszthetőek, nem esnek ki, a por sem megy alájuk, és még kényelmesebbek is. Görög doktornő szerint ezek nekem nem jók, s a Mária utcai klinikán (kontakt labor) is azt mondták, hogy rossz tapasztalataik vannak ezekkel a lencsékkel („rácuppan” a szemre, s a leváló hámsejtek miatt egy idő után zavaros lesz a látás). Mások viszont nagyon jónak tartják (pl. Tönköl Tamás – Oasis stúdió). Az egyik kérdésem, hogy van-e vkinek tapasztalata ezekkel a lencsékkel?
A másik kérdésem Arcibasevvel (gyémánt sebészettel) kapcsolatos. A másik fórumon - és ahogy beleolvastam, itt is – úgy látom, hogy nagyon eltérőek a vélemények, érvek és ellenérvek vannak, viszont tapasztalatot ezzel kapcsolatban sem olvastam, hallottam. A mellette szóló érvek számomra talán kicsit meggyőzőbbek, viszont azok a szemészek, akiket kérdeztem, mind határozottan ellene vannak, mert a „metszegetésnek” nagyon súlyos következményei lehetnek, s az érveik is logikusnak tűnnek. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e vkinek tapasztalata (saját, esetleg ismerős által) a gyémánt sebészettel kapcsolatban?
Köszönöm, ha vki tud válaszolni.

Mese20 Creative Commons License 2018.03.07 0 0 43310

Köszönöm a megnyugtató szavakat!
A Sasszemklinikán voltam.

Előzmény: nóném1 (43307)
Mese20 Creative Commons License 2018.03.07 0 0 43309

Köszönöm szépen a választ!

Előzmény: Szipolykaa (43306)
nóném1 Creative Commons License 2018.03.07 0 0 43308

Erre az újracsatlakozásos témára kerestem rá a napokban és a wikipédián ezt találtam: 

https://hu.wikipedia.org/wiki/L%C3%A9zeres_szemm%C5%B1t%C3%A9t 

itt lényegében arról ír, hogy kell egy kis idő, míg a szaruhártyában lévő szemszárazságot jelző receptorok "újraélednek" és viszik az infót a megfelelő könnytermelés helyreállásához. Ezért kell csepegtetni nagyon sűrűn az elején.

Mivel aztán fokozatosan visszaáll a normál könnytermelés, ezért elmúlik a szemszárazság és beáll az éles kép :). Türelem kell hozzá.

 

Emellett elég érhetően leírja a visumaxos femtolézerrel készített lebeny előnyeit: 

 

"A Visumax eljárás két lényeges szempontból különbözik a LASIK illetve FEMTO eljárásoktól:

Egyrészt a szaruhártya hagymahéj szerű szerkezetében a héj lemezeit tökéletesen követve végzi a vágást, tökéletesebben mint a hagyományos FEMTO vagy LASIK, vagy IntraLASIK. Ennek köszönhetően a szaruhártya mechanikailag stabilabb marad, kevesebb ideg átvágására kerül sor, így a szemszárazság is kevésbé jellemző.

Másrészt nem okoz átmenetileg sem szemnyomás emelkedést a kezelés alatt, kíméletesebb, így azoknak is elvégezhető, akiknek a vannak szemfenéki elváltozásai, mint pl. a nagyfokú rövidlátóknak általában. A készüléket a német Zeiss gyártja."

Előzmény: dzoltan82 (43289)
nóném1 Creative Commons License 2018.03.07 0 0 43307

Nekünk is kb. ilyen volt, nyugodj meg, be fog állni a látásod tisztára, élesre, stabilra. A végleges regenerálódási idő pár hónap, attól függetlenül, hogy már egy-két nap múlva mehetsz a dolgodra :). Csepegtess és semmképpen ne legyél türelmetlen. A többit elvégzi a szervezeted. Hol voltál helyileg?

Előzmény: Mese20 (43305)
Szipolykaa Creative Commons License 2018.03.07 0 0 43306

A ferjemnek erosen hullamzik a latasa meg mindig (1 honapja mutottek). De javulo a tendencia. Ez teljesen normalis, ne aggodj.

Előzmény: Mese20 (43305)
Mese20 Creative Commons License 2018.03.06 0 0 43305

Sziasztok!

Csütörtökön volt Femto (intralasik) kezelésem. A jobb szemem -5,25, a bal -4,75 volt a műtét előtt. Minimális cylinder is volt mindkét szememen, mint azt az alkalmassági vizsgálat alatt megtudtam. 23 éves vagyok, azt mondták ez a cylinder a korom miatt is kialakulhatott. Kb. 11 évesen kaptam az első szemüvegem, aztán kontatklencsére váltottam,amit már 9 éve hordtam. A szemem kissé szárazabb volt de még nem vált a műtétet kizáró tényezővé.
A kezelés gyorsabb, mint amire számít az ember még nagy felkészülés után is :D 
A műtét után 1-1,5 óráig a váróban ültem, és 15 percenként csepegtetnem kellett. Ez alatt az idő alatt a szemem fényérzékeny lett, csípett,mint hagymapucolás közben és nem igazán tudtam kinyitni. Aztán megvizsgált a doktornő és rendben talált mindent. Fátyolosan láttam de már így is simán el tudtam közlekedni mindenféle segédeszköz nélkül. 
Aznap sokat pihentettem és csepegtettem. Nekem a fátyolos látás még másnap is megvolt kicsit. Az 1 napos kontrollon a jobb szemem 100% volt, míg a bal (amin eredetileg kisebb dioptria volt) 80%-os lett. Érzékeltem már a nap elején hogy kicsit rosszabbul látok de nem zavart egyáltalán.
Ma (5. nap a műtéthez képest) bementem az egyetemi órámra és a legelső padból néztem az interaktív táblát (kb. 3-4 méter a távolság). A fény zavart (még mindig megvan az a "szövődmény", hogy a fényforrásokat kicsit elmosódva látom)ugyanakkor éreztem,hogy kicsit begörcsöl a fejem. Ilyet akkor éreztem régen amikor az egyik szemem romlott és zavaró volt már a két szemem közti különbség amit akaratlanul is kis hunyorgással próbáltam ellensúlyozni. 
A kérdésem a következő lenne: Van olyan, akinek hullámzott a látása (hol jobban hol rosszabbul látott) a femto kezelését követően 3-4 hetes intervallumon belül? 
Olvastam,hogy sokaknak hol az egyik, hol a másik szeme volt kicsit gyengébb de a végére beállt sőt feljavult, mondjuk az 1 napos kontrollhoz képest. A jobb szememmel stabilan éles a látásom de a bal szemem élessége szerintem az 1 napos kontrollhoz képest is romlott.
Sokat segítene ha kíméletlenül őszintén írnátok nekem tapasztalatot, hogy mire számíthatok!
Köszönöm előre is!

vojudit79 Creative Commons License 2018.03.06 0 0 43304

Ma volt femto műtétem, délben jöttem ki a műtőből. Az első egy óra brutál rossz volt, hazafele a kocsiban is végig csukva volt a szemem, nem bírtam kinyitni. Itthon aludtam másfél órát és mintha egy hetet aludtam volna át. Megszünt a fényérzékenység, a fátyol is majdnem teljesen eltünt. És az az érzés, hogy kinyitottam a szemem és láttam, elmondhatatlan:) Hihetetlen az egész:)Csak bíztatni tudok mindenkit, aki fél tőle, hogy vágjon bele nyugodtan.

 

Szipolykaa Creative Commons License 2018.03.06 0 0 43303

Annyit tudok rola, hogy az emberek kb 40%-a alkalmas ra. Az agyra itt nagy munka harul, a ket kulonbozo elessegu kepu kozul kell mindig a jot kivalasztani. Aki alkalmasnak bizonyul (ez elozetes vizsgalatokkal eldontheto), az altalaban elegedett szokott lenni az eredmennyel.

Előzmény: nóném1 (43302)
nóném1 Creative Commons License 2018.03.05 0 0 43302

Szia, az a másik, amikor ez egyik szemet közelre, a másikat távolja optimalizálják, az a Femto LBV lesz? Erről tudsz valami bővebbet?

Előzmény: Szipolykaa (43294)
seftess Creative Commons License 2018.03.05 0 0 43301

Elolvastam a hozzaszolasaidat, kiakaszto, ahogy "nemtajekoztattak". Hol volt mindez, ahol meg ma is a "sima" lasikot csinaljak, anelkul, hogy barmilyen hatranyrol, vagy kockazatrol tajekoztatnanak??? Valamelyik hozzaszolasodban irtad, hogy nem magyarorszagon voltak ezek, jol ertettem, hogy kulfoldrol van szo? 

Előzmény: dzoltan82 (43299)
Szipolykaa Creative Commons License 2018.02.26 0 0 43300

Ja értem. Azt hittem, a körkörös profilra gondoltál.

Előzmény: dzoltan82 (43299)
dzoltan82 Creative Commons License 2018.02.26 0 0 43299

a jobb-bal homalyos latas szerintem nem agyban tortenik, hanem fizikailag.

Sima LASIKnal is ez volt. Elso ket honapban folyamatos volt, ahogy a lebeny jobban tapad, mar ritkul.

Mult heten volt egy homalyos latasom  a jobb szememre ismet. Kulso behatas nem volt.

Előzmény: Szipolykaa (43298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!