Keresés

Részletes keresés

cyr45 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 6193

Szűk két hónap van hátra a BÁ-ig.  Ki, hogy áll?...  Én még mindig csak heti 1x, de igyekszem a távot növelni.  Pontosabban az úszott időt, mert a hosszakat a fene se' számolgatja 25-ösben!

anya banya Creative Commons License 2018.04.01 0 0 6192

Köszi cyr45!Én is kellemes ünnepet kívánok mindenkinek!Holnap zárva az uszi,úgy hogy én leúszom az adagom ma is.Vállaim rendben tehát semmi nem akadályoz.szép napot mindenkinek!

cyr45 Creative Commons License 2018.03.30 -2 0 6191

Mindenkinek kellemes ünnepet, a hölgyeknek sok locsolót, és utána jó hajmosást! :-)

 

A fiúknak mértékletességet, és gyalogos közlekedést...

encián Creative Commons License 2018.03.17 0 0 6190

Nagy figura.:-)

Előzmény: cyr45 (6178)
Alexfux Creative Commons License 2018.03.17 0 0 6189

Hát nem egyszerű lemosni, az biztos.

 

Én nem félek a hideg víztől. Olyan fókahájjal rendelkezem, hogy az Északi tengeren is úszkálhatnék. :-)

 

 

Előzmény: cyr45 (6188)
cyr45 Creative Commons License 2018.03.17 0 0 6188

Aki kidörzsölödêsre hajlamos, annak êrdemes.

Ên nem szeretem a vazelint, mert tûlsâgosan ragaszkodônak talâlom.:-)

Meg nem is vagyok fâzôs, ês mostanâban nem is volt hideg a vîz!

Emlêkezetem szerint utoljâra 2011-ben, elötte meg 2004-ben volt kicsit hüvösebb a viz...

Előzmény: Alexfux (6187)
Alexfux Creative Commons License 2018.03.17 0 0 6187

Ez így tökéletes leírás volt.

 

Annyiban egészítem ki, ha nem baj, hogy én a vazelinnel be szoktam kenni a forgópontok körüli bőrterületeket, ahol súrlódik az egyik testrész a másikhoz, (nyak, hónalj, combok belső oldala). Kifejezetten kenési okokból. 

Előzmény: cyr45 (6183)
Alexfux Creative Commons License 2018.03.17 0 0 6186

Én pont azt kérdeztem, hogy mi a célod ezekkel a segédeszközökkel. Én is úgy tudom, hogy ezek inkább technika fejlesztésben játszanak szerepet. De már láttam sporit, aki kézellenállásban úszta át a Balatont.

Hát sokat javult a technikája az tutti. :-)

Előzmény: Tami06 (6181)
cyr45 Creative Commons License 2018.03.16 -2 1 6185

Remélem, nem vetted zokon, hogy kijavítottalak? :-)  Sokan írják rosszul, csak azért említettem.

 

Bólya egy község neve, innen származik a Bolyai név, semmi köze a bójához, ami a vízben van!

És a Balatont sem árt nagy betűvel kezdeni, amúgy...

 

Remélem, hogy mindketten (és mindenki, aki szeretne) részt vehetünk az idei BÁ-on! :-)

Előzmény: anya banya (6184)
anya banya Creative Commons License 2018.03.16 0 0 6184

Üdv cyr45!     

Köszönöm szépen a mindenre kiterjedő,-ez vajon milyen jé?-és alapos válaszodat!Remélem neked sem fog semmi közbe jönni és eltudsz indulni.üdv mindenkinek

cyr45 Creative Commons License 2018.03.16 -2 1 6183

Akkor sorban: nem mentőcsónakok vannak, hanem lehorgonyzott vitorlások kb. 50 méterenként, tehát jó sűrűn!  Mindegyiken van létra, amibe bele lehet kapaszkodni, szükség esetén kimászni.

De ha látják a fedélzetről, hogy nagy sz.....,  akarom mondani bajban vagy, akkor ki is húznak!

Megpihenhetsz, (ameddig akarsz) kaphatsz szőlőcukrot, meg inni, aztán folytathatod, ha akarod.

De ha eleged volt, mert kikészültél és feladod, akkor a következő motoros kivisz Boglárra.

 

Fél km.-enként kicsi, km.-enként nagy bója van, (így, j-vel :-) amelyen rajta van a szám is, mennyi.

A csomagátküldés tuti biztonságos, nekem még soha nem veszett el semmim, és nem is hallottam

ilyenről másoktól sem. De megbízhatóan csukható (cipzáras, vagy beköthető) táska ajánlatos,

mert az lehet, hogy a pakolásnál egy nylon zacskó esetleg kiszakad, vagy kiborul belőle a cucc.

 

Hogy kell e majd neked vazelin, az nyilván az adott vízhőmérséklet, és egyéni tűrésed függvénye.

Általában olyan vízhőmérséklet esetén , ami az átlag úszónak már hideg, inkább halasztanak.

Nem humanitásból, hanem mert kevesebb résztvevő lenne várható!  Az meg bevételkiesés.

De fényvédő naptej, vagy krém mindenképpen kell!  Meg világos színű úszósapka valamint jó úszószemüveg (az is lehetőleg fényvédős) szintén ajánlott, a napsütés miatt.

 

Ha átérsz, az elkerített "cél" karámon belül nix mosdás! Ami szokott lenni, az hidegvizes zuhany.

Ott benn kaphatsz teát, szőlőcukrot, kávé és egy kis süti is van, és megkapod a pólódat, méretre.

A csomagodat majd csak a karámon kívül veheted át, de ha kilépsz, vissza már nem mehetsz!

 

Ha mégis vazilinoznál, mert fázós vagy, tehetsz a csomagodba egy tekercs törlőpapírt, leszedni.

 

Az indulásnál (Révfülöpön) a vízmélység a lépcső után rögtön úszható, nem kell semmit gyalogolni!

Célbaérkezésnél (Bogláron) fakultatív a dolog, az utolsó 100-150 m.-nél már leér a láb, aki akar,

gyalogolhat is úszás helyett.  De a lépcsőig is lehet úszni, még ott is van 40-50 cm, mély.

 

Azt hiszem, valamennyi kérdésedre válaszoltam...

 

További jó felkészülést!

 

 

 

 

Előzmény: anya banya (6179)
cyr45 Creative Commons License 2018.03.16 0 0 6182

Ne krenkold magad, mert felmegy a vérnyomásod, aztán nem engednek átúszni! :-))

 

Inkább olvasd el, amit Alexfuxnak írtam, a 6163 hsz-ban...

Előzmény: Tami06 (6181)
Tami06 Creative Commons License 2018.03.16 0 0 6181

Szégyen és gyalázat, hogy mindenki azt hiszi, hogy ezek konkrétan az átúszáshoz kellenek!

Hát itt senki nem készül az átúszásra, nem jártok uszodába edzeni, gyakorolni, technikát fejleszteni?!? :P

Előzmény: encián (6160)
anya banya Creative Commons License 2018.03.15 0 0 6180

Ja és a leglényegesebb.Heti négyszer 800 méternél tartok,ezt így bírja a vállam.Az erőnléten dolgozok,cél már nincs hogy mikor mennyit emelek a távon.Úgy gondolom junius elején döntök a nevezésről,de ha csak jövőre jön össze az se baj.Tanulság volt a saját hülyeségem,és az uszonyos csaj.Viszont semmi féle plusz eszközt nem akarok használni,inkább feladom ha nem bírom.no most a jó éjt

anya banya Creative Commons License 2018.03.15 0 0 6179

No kedveskéim!Először is...Azt vágom hogy bólyák vannak kirakva végig a vizen,és a mentcsónakok milyen sűrűn vannak?Mennyire biztonságos átküldeni csomagot?Tuti az csak kellene egy pici megerősítés,hogy nyugodtan pakolhatok pénzt ,telefont,pipere holmit,szőke hajfestéket stb...Lesz egyáltalán mosdási lehetőség a túlparton?Na és a vazelin...Egész test???Hol veszem?Mennyit?Milyen vastagon kenem.Fiúk nem poénkodni!!!Nincs időm netezni örülök hogy rátok találtam.Ti mindent tudtok.Mennyire mélyül a balaton azon a 2 parton?Nyilván térdig érő vízben még nem úszunk.Hirtelen ennyi lenne.üdv mindenkinek

cyr45 Creative Commons License 2018.03.15 -1 0 6178

Jól idéztél.    Engem! :-)      A nickem eleje onnan jött, hogy szeretek csípkelődni.

Előzmény: encián (6177)
encián Creative Commons License 2018.03.15 0 0 6177

Nálad azért fiatalabb vagyok, de 3 dolog soha nem zavart: az életkorom, a ráncaim és az ősz hajszálaim - ezek szervesen hozzátartoznak az élethez, egyik sem fáj és nem harcolok feleslegesen az idő múlásával. Azt szoktam mondani, hogy: "hátulról líceum, elölről múzeum" - ahogy Cirano mondta: magamat kigúnyolom, ha kell, de mástól ezt nem tűröm el - az idézet nem biztos, hogy szó szerint pontos.

Előzmény: cyr45 (6176)
cyr45 Creative Commons License 2018.03.15 0 0 6176

Kösz, hogy előkotortad, és gratula!   Te sem lehetsz egy mai csirke... :-)

Az én nickemben a születési évszámom szerepel.

Előzmény: encián (6175)
encián Creative Commons License 2018.03.15 0 0 6175

A kedvedért kibányásztam a fiók legmélyéről, és állati nagy meglepetés ért. Az év 1982, a táv 7 km!

Ennyit ugyan nem úsztam érte, de az 5,2 helyett a 6 km biztos megvolt, mert gyorsúszásban nehéz a célra tartás - legalábbis nekem, a többi úszásnem hosszabb távon pedig nem jön be. 

Előzmény: cyr45 (6172)
cyr45 Creative Commons License 2018.03.15 0 0 6174

Szerintem ne kímélj bennünket!...       Amúgy meg, a derültség az élet sója. :-)

 

De sok mindenre (majdnem mindenre) választ találhatsz a net-en is, ha ügyesen keresel!

Előzmény: anya banya (6173)
anya banya Creative Commons License 2018.03.15 0 0 6173

Szép napot mindenkinek!Én mint első BÁ.-ra készülő laikus nagyon nagy érdeklődéssel olvasom a párbeszédeiteket.Mindig van valami hasznos.Nos nekem lennének nagyon szőke nős kérdéseim-bár nem vagyok szőke-,feltehetem e ide őket,és kibírjátok e röhögés nélkül???üdv mindenkinek

cyr45 Creative Commons License 2018.03.14 0 0 6172

Hányban volt ez?...    Szerintem én akkor nem voltam, mert nincs olyan törölközőm!

Van viszont egy rakás pólóm, de én használom is őket.

Nem utcára, mert nem akarom kiröhögtetni magam, hogy mit villog ez a vénember? :-)

De itthoni használatra, meg pl. aludni bennük, nagyon megfelelnek!

Ebből adódóan, a mosások következtében egyik-másik már igencsak leharcolt állapotú, jónéhány

már ki is lett dobva.    Érdekes módon, nem okvetlenül idősorrendben adták meg magukat!

 

Előzmény: encián (6171)
encián Creative Commons License 2018.03.14 0 0 6171

Ez sajnos nálam is előfordul, hiszen ez természetes, és annyi mindent történt azóta. Még őrzöm a törölközőt a sikeres teljesítés jutalmaként, amiben szépen bele van szőve az évszám is. Nem is nagyon használtam, nehogy kopjon, most pedig már sportrelikvia kategória.

Előzmény: cyr45 (6170)
cyr45 Creative Commons License 2018.03.14 0 0 6170

Nekem meg sajnos már erőteljesen összefolynak az emlékeim, a régiek főleg. :-( 

Ezt a matyóruhás, feltűnési viszketegségben szenvedőt se' tudom, hányban volt, csak azt, hogy volt.

 

Fel nem jegyeztem semmit, pedig most milyen jó lenne.  Szerencse, hogy legalább 2002-től már

Sárkányék csinálják, és hozzáférhetővé tették az eredménylistát! :-) 

Előzmény: encián (6168)
encián Creative Commons License 2018.03.14 0 0 6169

A kötelező orvosi vizsgálat után rengeteg emberrel manuálisan, de pörögtek a hosszú sorok, és folyamatosan indultak Révfülöpre a hajók. 

Ne felejtsük el, hogy akkoriban közel nem volt ennyi résztvevő, mint azóta folyamatosan. Jól kinőtte magát ez a rendezvény.

Előzmény: Alexfux (6166)
encián Creative Commons License 2018.03.14 0 0 6168

Rá nem, mert mindannyiszor a kissé hisztis vízirendőr főparancsnokkal voltam elfoglalva.

A legkisebb fuvallatra is belengette, hogy halasztás lesz, mert nem engedélyezi a rajtot, de sikerült kihízelegni az indítást természetesen a legfrissebb meteorológiai előrejelzések birtokában.

...na aztán késő délutánra jött az iszonyat nagy vihar, de akkorra már mindenki kint volt a vízből, csak még a fődíj kisorsolása volt hátra. Sokan emlegetjük azt az évet.

Előzmény: cyr45 (6165)
Alexfux Creative Commons License 2018.03.14 0 0 6167

:-)

 

Én kérek elnézést. néha valóban kicsit túlreagálok dolgokat.

 

Köszi a javítást, én is ismertem a kifejezést, csak nem jutott az eszembe, a rövidítést sosem hallottam. A teknőcöt egyszer kipróbálnám, bár meg kellene előtte tanulnom rendesen, értsd megfelelő technikával úszni. Gyakorlatilag sosem tanultam úszni, amit tudok, azt autodidakta módon szedtem össze.

 

Öreg Bobby! :-)

 

Én nem aggódom, hidd el. :-)

 

Azt hittem, valami jó kis úszásoktatós videót kínálsz. Ez jobb volt.

Előzmény: cyr45 (6163)
Alexfux Creative Commons License 2018.03.14 0 0 6166

Köszi!

 

Az elhiszem, hogy régebben kezdetlegesebb lehetett a rendezés, egyrészt eddigre jó sok tapasztalat összejöhetett, de a technika is jelentősen segíti a lebonyolítást. Nem is beszélve a Sponzorokról. :-)

 

Annak idején hogy volt az adminisztráció? Még a vonalkód előtti időszakban.

Előzmény: encián (6164)
cyr45 Creative Commons License 2018.03.14 0 0 6165

Azok más idők voltak.   Most meg ez van!    A lökött matyóruhás tűzoltóra is emlékszel?...

Előzmény: encián (6164)
encián Creative Commons License 2018.03.14 0 0 6164

"De ezt te úgyis jobban tudod, hiszen nem egyszer úsztad át, ugye?" - igen, így volt, sőt a 80-as években az első kettő szervezésében is vastagon benne voltam, és ezek még sprődek voltak a maiakhoz képest.

Sok sikert a teljesítéshez!

Előzmény: Alexfux (6162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!