Keresés

Részletes keresés

Celeron Creative Commons License 1999.11.28 0 0 672
SSE

Befejezhetnéd, már ezt a bunkózást. Mert szerinted vesztes vagyok, az nem jelenti azt, hogy vesztes vagyok. Amúgy nagyon nagy az arcod ezen a nyílt fórumon. Fussunk eccer össze. Egyre kíváncsibb vagyok rád. De szerintem csak itt vagy nagycsávó. Múltkor is nagyon lapítottál.
És amint látom mást sem kímélsz.
Más munkáját könnyű lefikázni. Kiváncsi lennék te mit "gányolsz" össze. De ez jellemző is volt rád. Látatlanba itélsz.
És honnan tudod, hogy gyorsabb a Ge256 az UT-ben? Csak nem próbáltad?
Amúgy a V3 majdnem egy éves kártya, a Ge256 pedig alig pár hónapos.

hirisov Creative Commons License 1999.11.27 0 0 671
Udv!

No, rövid leszek igérem...

Unified driver: én úgy tudom, ezeket a 3Dfx követelésére a creative visszavonta, nem fejlesztik már - warez helyeken persze elérhető. Nem próbáltam, csak olvastam róla. Jó ha van, és működik, ám nem hinném hogy ez lenne az Unreal Tournament probléma legegzaktabb megoldása...:)

SSE: hogy SZERINTED mi az 1000 éves szar, azon biztosan nem fogunk összeveszni...több okból sem (pl. azért, mert ez erősen szubjektív...és azért, mert engem ez spec. nem érdekel annyira, hogy vitát nyissunk róla ). Csak sajnos az a SZERINTEM szó az eredeti hozzászólásból kimaradt, ezért írtam le a véleményemet. Egyébként ugyan miből gondolod hogy "azok általában iszonyatos gányolmányok"...? Láttad őket? Próbáltad? Vagy honnan ez az imho kisssé általános vélemény?? Tudod, ez azért kissé sajátos hozzáállás mások munkájához...csak azért írom, mert magam is programozok, és gondolom véleményed nem (csak ) CsabA-nak szólt...Nagyon szívesen megmutatom egy munkám forráskódját, és kiváncsian várom véleményedet, hogy az miért is "gányolmány", hol lehet benne javítani, stb. szóval bármi konkrétumot...mert biztos meg tudod indokolni, nem csak úgy mondod. bár látatlanban ez nem semmi teljesítmény, de hát azért vagyunk itt, hogy tanuljunk egymástól....

Egyébként milyen az a típus akit lenyűgöznek a demók?...magas? alacsony? buta? kövér? nőtlen? csak azért kérdem, mert ugye Arty egy ilyen típus...talán nem csak nekem nem egészen tiszta, hogy ez mit jelent.

Elnézést, ha nyers lettem volna...;)

bye, hirisov

merkava Creative Commons License 1999.11.27 0 0 670
bocs, nem az nvidianak van unified drivere, hanem a creative labsnak
Előzmény: merkava (667)
Dimy Creative Commons License 1999.11.26 0 0 669
Ejha, ez duuurva...
SSE Creative Commons License 1999.11.26 0 0 668
Lajoska: Ha tetszett Celeron stílusa akkor csak sajnálni tudlak. Feltételezem, hogy ez az érzelmi kötődés is oka volt annak hogy voodoo-t vettél. Meg is szívtad! Gratulálok! :) Sok ilyen csalódás vár még rád ha a vesztesekhez húzol. ;) De ez a Te dolgod, sok sikert hozzá!

hirisov: Azt bízd rám, hogy NEKEM mi az 1000 éves szar. Hidd el, ezt én tudom a legjobban.
"CsabA-nak (és mindenki másnak) teljesen jogos igénye, hogy a fejlődés ne abban mutatkozzon meg, hogy dobálhatjuk ki a régi programokat..." igen, de azok nem 'programok', hanem általában iszonyatos gányolmányok, amik még a fénykorukban sem mentek minden gépen, nemhogy néhány évvel később.

Arty: Elhiszem, hogy téged lenyűgöznek a demo-k, Te egy ilyen tipus vagy! :D

merkava: GeForce-al az UT gyorsabb 32 biten mint V3-al 16 biten glide-ban.

merkava Creative Commons License 1999.11.26 0 0 667
Van unified drivere az nVidia-nak tnt-re es a poen az hogy azzal gyorsabb az UT mint D3D-vel.
A planetunreal-en olvastam Sweeney nyilatkozatat, hogy debugoltak az UT-t es kiderult hogy minden texturat ketszer tolt be a memoriaba 32-bites uzemmodban, ezert minimum 128 mega kell neki. Szerinte ez az nVidia driverneka hibaja - ez egyertelmu, ugy gondolom.
Meg egy gondolat - tnt2 kartyam van a felreertes elkerulese vegett - epp az volna a lenyeg hogy ha fps-sel jatszunk nagy legyen a frame rate. Ha valalki vesz gy v3-at, beteszi a gepe es minden kivaloan fut vele - hala a glidenak. Szoval az a helyet, hogy most sem a 16 bites rendereles sem a glide nem halott, hanm ez a legkiforottabb dolog.
Barcsak elmondhato volna ez a 32 bites rendeles megvalositasarol es a tobbi api-rol.
Előzmény: hirisov (664)
duck_ Creative Commons License 1999.11.26 0 0 666
Hali!

Voodoo3 3500TV - Pici csalodas...
- A CD-n levo osszes programhoz le kellett tolteni a patch-okat, ahhoz hogy
megfeleloen mukodjon (Unlicensed version expired, stb... hibauzenetek)
- A mellekelt VirtualReality software (Tv tuner, mpeg2 digitalizalas, stb... funkciok
vannak benne) csak akkor hajlando elindulni ha a WebTv for Windows fel van
telepitve!! Ami persze csak az angol Win98-ban van benne!
Tehat "teljesen" Plug&Play volt az uzembehelyezes.
A 3D tudasaval nincs gond: 1280x1024-ben siman mennek azok a progik,
(CELERON 466,64MB) amik a Voodoo1-nel mar 640x480-ban akadozgattak.
A bibi csak az, hogy a 3D tudasa mar egy kisse elavult technologia (minimum 1ev)
Peldaul: 16bit
Az MPEG-2 tomoritesre szerencsere nincs panaszom, bar meg nincs teljesen letesztelve
Es persze mindez aranyert (65+AFA)

Hapi, hapi:

Duck

Arty Creative Commons License 1999.11.26 0 0 665
SSE: ne hidd h. a jövő demoi Direct3Dsek lesznek, marad a VESA3.Az 1000 éves dolgokat Te nyugodtan felejtsd el.Nekem öröm (lenne!) végignézni pl. az Assembly 98 demoit. DE csak elvétve fut 1-2.
hirisov Creative Commons License 1999.11.26 0 0 664
Udv!

Merkava: hát igen, ez sokak számára fájó pont...Az "igazi ok" ugye az, hogy az Unreal (Tournamet) eredetileg Glide driverre lett megírva, a D3D drivert csak később készítették el hozzá, mivel úgy másfél éve még az Unreal hw igénye nagyon magasnak számított, nem kellett ezen még a DirectX 5 remek teljesítményével is rontani...egy saját API meg ugye mindig gyorsabb azért, mint egy általános (főleg, ha a programot eredetileg arra fejlesztik). A megoldás valószínüleg az általad javasoltak közül az első lenne, vagyis írhatnának már így másfél év után egy rendes D3D drivert ahhoz a szegény programhoz...nem az nVidiat akarom védeni, de ebben ez ügyben nem sokat tehet...ha csak ki nem hoznak egy Glide drivert TNT chipre, de azért ugye sejtjük, hogy ennek mennyi esélye van...

Szóval (egymás helyett) a GT-t kellen noszogatni, talán pont az ilyen fórumoknak, szerte a világon. Talán erre már adnának...vagy ki tudja.

SSE: nem hinném, hogy akár a demoscene alkotásait, akár mások szellemi munkáját "1000 éves szarnak" kellen neveznünk...CsabA-nak (és mindenki másnak) teljesen jogos igénye, hogy a fejlődés ne abban mutatkozzon meg, hogy dobálhatjuk ki a régi programokat, demokat (melyek közt - szerintem - koruk ellenére is van jó néhány maradandó darab :). Filozófikus vita lenne az, hogy erről spec. ki tehet, de abban azt hiszem egyetértünk, hogy nem a felhasználó...aki ráadásul még időt/energiát is szán arra, hogy megtanulja programozni. Szóval ne bántsuk ezért szegényt...főként, mert igaza lehet.

bye, hirisov

merkava Creative Commons License 1999.11.25 0 0 663
miert van a hogy az UT repeszt v2-n. v3-on,
tnt/tnt2-n pedig elvezhetetlen ha nincs minimum 128 mega ramod, oke a problema gyokeret tudjuk, de mi a halalert nem jon ki patch az ut-hez (azota ugye megjelent mar egy, de semmi fix ezzel kapcsoaltban se a vegleges verzioban)
se uj driver az nvidiatol
na ezt adjuk ossze! :)
alan Creative Commons License 1999.11.25 0 0 662
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ASUS V3800-al TV-out módban?

Lajoska Creative Commons License 1999.11.25 0 0 661
SSE!

Kissé elfogult vagy!
mikor volt a Celeron kontra SSE, stílus dolgában egyértelműen Celeron emelkedett föléd. Úgyhogy erre nem vagyok kíváncsi. Javaslom hirisov mester válaszát....

Lajoska

Előzmény: SSE (655)
DcsabaS_ Creative Commons License 1999.11.25 0 0 660
Kedves SSE!

A Trident 8900-asnak _még_ nem volt VESA kompatibilis a BIOS-a.

Előzmény: SSE (659)
SSE Creative Commons License 1999.11.25 0 0 659
Egyetértek! Aki 1000 éves szarokat akar futtatni, az vegyen Trident 8900-ast! ;)
Előzmény: CsabA (657)
Arty Creative Commons License 1999.11.25 0 0 658
nem csak a régi programok, hanem a demók 99%a a lényeg... mondjuk voodoo3on is csak 320*200/16bit müxik, a 24 és a 32 nem. :-(

Anno g200on egyik mód sem ment. Ennyit a VESA3 kompatibilitásról :-(((((

CsabA Creative Commons License 1999.11.25 0 0 657
Én pedig a TNT2-ben csalódtam egy nagyon-nagyot, miután nem futottak rajta a Vesa-szabvány szerint írt programok. A BIOS-ában nem volta Vesa funkcíók. Elismerem, ki a franc ír ma már ilyen programokat, amikor ott az OpenGl, DirectX srb., de én a régi progijamita, különösen amiket én magam írtam, szeretném még használni. Úgyhogy gyorsan le is beszélek mindenkit a TNT-ről.
Előzmény: Lajoska (654)
Dimy Creative Commons License 1999.11.23 0 0 656
Hehe, es meg mondjak, hogy nincsen NBK :)
SSE Creative Commons License 1999.11.23 0 0 655
Megértelek hogy csalódtál a voodoo-ban. Elavult technológia, és egyre több problémád is lesz vele.
Jer hát, csatlakozz a jó oldalhoz! :)
Előzmény: Lajoska (654)
Lajoska Creative Commons License 1999.11.22 0 0 654
HellÓ!

Köszi a tippet, már megbántam a voodoo-t. Azért döntöttem mellette, mert az előző kettővel semmi de semmi gond nem volt. Asszem tn2 lesz a jó megoldás... Bár kíváncsi vagyok mikor lesz király k6-2 támasz a v3-hoz... Kár hogy azt írták a kb. júliusi driver mellé, hogy supporting 3dnow!... csalódtam bennük.

Lajoska

Előzmény: hirisov (653)
hirisov Creative Commons License 1999.11.20 0 0 653
Udv!

Lajoska: azért lassabak, mert a voodoo3 driverek 3DNow! támogatása sokkal gzengébb mint a v2 kártyáké. Nem a Te gépedben van a hiba, és nem is tudsz vele igzibol semmit csinálni - ha ragaszkodsz a v3-hoz. Ha nem, akkor javaslom próbálj ki egy Riva TNT(2)-es chipsetes kártyát. Az ehhez illeszkedő Detonator driverek 3DNow! támogatása nagyon jó, láthatóan/érezhetően gyorsabb lesz a géped.

Az a cashe egyébként Cache, de biztosan csak elírás volt Celeron részéről...:)

bye, hirisov

nesz Creative Commons License 1999.11.20 0 0 652
Celeron

Megnézem. A BIOS-ban mindkét Cashe be van kapcsolva.
Következő ötlet?

Előzmény: Celeron (650)
nesz Creative Commons License 1999.11.17 0 0 651
Celeron

Kösz a tippet, megnézem és referálok.
Egyébként tudsz olyan címet, ahonnét az említett tesztprogikat le lehet tölteni?

Előzmény: Celeron (650)
Celeron Creative Commons License 1999.11.17 0 0 650
nesz
A Bios-ban (tudod hol van ugye?) van egy ilyaen menü. Bios Features Setup. Szerintem mindenhol így hívják. Ott vannak ilyen beállítások, hogy CPU Level1 Cashe és CPU Level2 Cashe. Ellenőrízd, hogy mind a kettő engedélyezve van-e.
Amúgy teszteld le a vasakat más progikkal is Q2, Q3, UT...!
nesz Creative Commons License 1999.11.17 0 0 649
Celeron
Az adatok (3DMark99Max):
Diamond Viper V550
3148 3DMark
4115 CPU
Aopen TNT2
3160 3DMark
4110 CPU
A Voodoo3-ét nem tudom fejből, de az eltérés legfeljebb 20-as volt mindkét adatnál.

"Be van kapcsolva a külső és belső cashe?"
Ha megmondon konkrétan mire gondolsz, mit és hol nézzek meg, akkor tán tudok rá válaszolni. Én ugyanis legfeljebb "hobbi" számítógépes vagyok, azok közül is a képzetlenebb. :-)))

Előzmény: Celeron (648)
Celeron Creative Commons License 1999.11.16 0 0 648
nesz
Áruld el a számszerű eredményeket kártyákra lebontva
Be van kapcsolva a külső és belső cashe? :-)))
Lajoska Creative Commons License 1999.11.16 0 0 647
Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, hogy miért lassabbak a játékok v3-on mint v2-n voltak?
Ami v2-vel siklott az most akadozik pl.: nfs III (patchelve)
rendszer:k6-2 375 (5x75) 64mbram, epox alap)
Azt ne írjátok hogy k62 suxx, mert v2-vel király volt!
Köszi!

Lajoska

SSE Creative Commons License 1999.11.15 0 0 646
Motion Blur n-edszer.
Ebben az anyagban

http://www.3dfx.com/3dfxTechnology/vsa100presentation.pdf

van Q3 kép MB-el. Mindenki döntse el, hogy kell-e ez majd neki. Én köszönöm szépen, de nem kérek belőle. :)

Laa-Yosh Creative Commons License 1999.11.15 0 0 645
Pusztán egy megjegyzés: felhívnám a T. társasgá figyelmét egy mostanában indult új topikra :)
nesz Creative Commons License 1999.11.15 0 0 644
A gépben egy 300-as Celeron fut, természetesen 450-en. (Másfél éve hibátlanul)

Csak a halál biztos, de ez ráadásul nem zacskós termék, hanem dobozos. Ha ez nem eredeti ULTRA, akkor semmi!

Előzmény: Az Utolsó Európai (643)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 1999.11.15 0 0 643
Nesz, az tényleg fontos, hogy milyen gyors a procid. Teszem azt egy 200-as játékossal csakugyan kihasználatlanul maradnak az izmosabb kártyák (TNT2, Voodoo3) bónuszai.
Mellesleg az az Aopen 16 Mb-s kártya biztos, hogy ultra?
Előzmény: nesz (642)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!