Keresés

Részletes keresés

Babco Creative Commons License 2010.06.25 0 0 21037

Javaslom hogy kövezzük meg, de mindenképp 50 botütést érdemel.

 

Ez most amúgy tragédia volt? Én linkelés nélkül is el tudtam olvasni...

Előzmény: Tafkó Birgut (21034)
titkom Creative Commons License 2010.06.25 0 0 21036
OFF

...ne itt, ha lehet kérni...
Előzmény: Hermelin (21035)
Hermelin Creative Commons License 2010.06.25 0 0 21035
Tafkó!

Nem tudok linkelni!

írd le, hogyan kell!
Előzmény: Tafkó Birgut (21034)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2010.06.25 0 0 21034
Előzmény: Hermelin (21033)
Hermelin Creative Commons License 2010.06.25 0 0 21033
Ez a középkori célkitűzés (és annak teljes megvalósítására történő intézkedés), Semlyén úr és a KDNP hatalomra jutása esetére nagyon is várható volt:

http://www.stop.hu/articles/article.php?id=689772


A katolicizmus és a protestantizmus KEZET FOGOTT....

Ez is várható volt. Hisz fentiek és társaik ennek eredményei.
titkom Creative Commons License 2010.06.24 0 0 21032
??? diszkrimináció? ...szokásos?

Már megbocsáss, nyilván bennem van a hiba, de most ezt nagyon nem értem... kik vannak hátrányosan megkülönböztetve?
Előzmény: satya (21031)
satya Creative Commons License 2010.06.24 0 0 21031
Szerintem F.B. I. doktor, ha élne még annak örülne, hogy a hátrányos diszkrimináció megszűnik. Ugyanis csak erről van szó.
Előzmény: titkom (21021)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.22 0 0 21030
Csak a szokásos. (ásít)
Előzmény: titkom (21029)
titkom Creative Commons License 2010.06.22 0 0 21029
Így bizony: sokaké... azoknak jó ez, akik másokra akarják tuszkolni vallásukat (papok), és azoknak, akik ködösíteni akarnak (politikurvákok)...
Előzmény: Babco (21026)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.22 0 0 21028
Más: "Most of the federal states of Germany, which has a long history of almost even division between Roman Catholicism and Protestantism, have an arrangement where the religious bodies oversee the training of mainline Protestant, Catholic, and Jewish religious education teachers. In one of the federal states this includes Orthodox Christian teachers as well. The training is supposed to be conducted according to modern standards of the humanities, at mostly state-run colleges and universities. Those teachers teach religion in the public schools, paid by the state but answerable to the churches for the content of their teaching; however they must not teach behaviour that is against the law. Children who don't belong to a mainstream religion or wish to opt out for another reason must usually attend neutral classes in "Ethics" or "Philosophy" instead. From the age of 14, children may decide on their own if they want to attend classes and which. For younger children it is the decision of the parents. The state also subsidizes religious schools by paying up to 90% of their expenses. These schools have to follow the same curricula as the public schools of their federal state, however."
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.22 0 0 21027

"Nem csak egy ember véleménye, hanem nagyon is sokunké."

 

a) Kettő sem ország még.

b) Sokunk véleménye meg a tieddel ellentétes. Akkor ez is annyira számít. És annyira releváns is.

 

Előzmény: Babco (21026)
Babco Creative Commons License 2010.06.22 0 0 21026
Nem csak egy ember véleménye, hanem nagyon is sokunké.
Előzmény: Édy Endre (21025)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.22 0 0 21025
Majd ha te leszel az ország, figyelembe is veszem. Egy ember marginális véleménye az ország nevében fellépve: mulatságos. :)
Előzmény: csapo (21024)
csapo Creative Commons License 2010.06.22 0 0 21024

A csuhásoknak meg a valláskárosultaknak.

 

Az országnak szomorú, de nagyon.

Előzmény: Édy Endre (21023)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.22 0 0 21023
Pozitív hír.
Előzmény: titkom (21021)
Babco Creative Commons License 2010.06.22 0 0 21022
Jogos, figyelmetlen voltam.
Előzmény: Józsikácska3 (21020)
titkom Creative Commons License 2010.06.21 0 0 21021
...nem örülne napjaink híreinek a téma indítója, F.B. I. doktor, ha élne még...
Előzmény: F.B. I. doktor (-)
Józsikácska3 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 21020
Elárulok neked egy titkot: a Tóra a keresztény Biblia része.
Előzmény: Babco (20965)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.18 0 0 21019

"Ja, de akkor ha nem bájcsevegtél vele, akkor honnan tudod hogy ez volt a véleménye? Bejött az ajtón és közölte hogy utálja a keresztényeket?"

 

Még az sem köllött hozzá. Elégséges volt meghallanom pár telefonbeszélgetését, amelyet volt szíves a jelenlétemben eszközölni - merőben udvariatlan módon (később ezt jeleztem is - merőben udvariasan).

 

"Ja, személyes tapasztalatom nekem is van, amikor megmagyarázzák hogy a Biblia szerint eszközzel kell verni a gyereket. Az egyik jó keresztény ismerősöm naponta megveri valamelyiket. Persze övvel, fakanállal."

 

Én meg ismerek gyermekbántalmazó ateistákat. Most akkor végülis számít - vagy sem?

 

"És ez a Biblia? Felolvasunk belőle pár részletet, a vérengző oroszlán máris megszelídül?"

 

a) Nagyon rá vagy cuppanva erre a témára. :)

b) Lehet bármilyen könyv, csak hasznos legyen.

Előzmény: Babco (21017)
titkom Creative Commons License 2010.06.18 0 0 21018
...mondok jobbat: mondjuk működjenek úgy, mint az önkéntes nyugdíjpénztár: úgyis lelki segély - aki igényt tart rá, az fizesse meg...
...akinek meg nincs rá pénze, szociális alapon kapjon minimál-szolgáltatást, mint a TB-ben...
Előzmény: Törölt nick (21010)
Babco Creative Commons License 2010.06.18 0 0 21017
"Lexartam. Nem azért fizettek, hogy bájcsevegjek vele, hanem azért, hogy ne bukjon meg angolból."

Ja, de akkor ha nem bájcsevegtél vele, akkor honnan tudod hogy ez volt a véleménye? Bejött az ajtón és közölte hogy utálja a keresztényeket?


"A legtöbb esetben talán nem, de szignifikánsan jellemzőbb - ez a személyes tapasztalatom."

Ja, személyes tapasztalatom nekem is van, amikor megmagyarázzák hogy a Biblia szerint eszközzel kell verni a gyereket. Az egyik jó keresztény ismerősöm naponta megveri valamelyiket. Persze övvel, fakanállal.


"Neki? Minek? Először legyen valami infó a fejében, amelyik az aktuális szórakozási trendeknél magasabb kulturális nívó felé terelgethetné."

És ez a Biblia? Felolvasunk belőle pár részletet, a vérengző oroszlán máris megszelídül?
Előzmény: Édy Endre (21015)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.18 0 0 21016
idóta idióta
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.18 0 0 21015

"Megkérdezted hogy miért?"

 

Lexartam. Nem azért fizettek, hogy bájcsevegjek vele, hanem azért, hogy ne bukjon meg angolból. És hálistennek, ez bejött.

 

"Bohó, középsulis gyereknek miért ilyeneket tanítasz? Ha az én gyerekem nyelvtanára tanítana ilyet, a mogyoróit összetörném."

 

Ezek csak példák voltak - nemrégiben találtam őket valami idóta site-on. :)

 

"Úgy érted egyházgyalázó=sötét bunkó?"

 

A legtöbb esetben talán nem, de szignifikánsan jellemzőbb - ez a személyes tapasztalatom.

 

"Amúgy meg mi lett volna a megoldás? Nyomassuk neki a Bibliát ezerrel?"

 

Neki? Minek? Először legyen valami infó a fejében, amelyik az aktuális szórakozási trendeknél magasabb kulturális nívó felé terelgethetné.

Előzmény: Babco (21013)
Babco Creative Commons License 2010.06.18 0 0 21014
A pünkösd nálunk csak egy szimpla pizsamanap, amikor lehet sokáig durmolni és egész nap pihizni, húsvétkor meg ajándékot hoz a varázs-nyuszi és megünnepeljük a tavaszt, szerintem a gyerekeim örülnének ha egy évben kétszer jönne a Télapó. :-)
Előzmény: Édy Endre (21012)
Babco Creative Commons License 2010.06.18 0 0 21013
"Nekem réges-régen volt egy ilyen kekec tanítványom (nyelvoktatás, semmi komoly), aki ugyanezt a fújjmocsokkeresztények-mentalitást vitte az életében"

Megkérdezted hogy miért?


" (bohó gyermek volt még), de nemhogy Ausztrália fővárosát nem tudta, hanem a minket körülvevő országokat sem ismerte névről - pedig középsulis volt a lelkem -, így aztán hiába a kezdő angolos próbálkozás a "Where are you from? I am from Fucking, Austria. (I am from Dildo, New Foundland, Canada. I am from Titty Hill, Sussex, England. I am from Whiskey Dick Mountain, Washington, United States. I am from Muff, Donegal, Ireland.)" esetében is csődöt mondott."

Bohó, középsulis gyereknek miért ilyeneket tanítasz? Ha az én gyerekem nyelvtanára tanítana ilyet, a mogyoróit összetörném.


"Gondolod, hogy bepróbálkozna az ember Indira Gandhival? Mindezek után"

Úgy érted egyházgyalázó=sötét bunkó?

Amúgy meg mi lett volna a megoldás? Nyomassuk neki a Bibliát ezerrel?
Előzmény: Édy Endre (21011)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.17 0 0 21012

"...de mellette - mivel kissé tágabb lett a világ mint 50-100 éve - illő ismerni a világ többi, jelentős vallását is, mint ahogy ismerni illik azon neveket is, hogy Indira Gandhi vagy Nelson Mandela, továbbá hol folyik az Amazonas és mi Ausztrália fővárosa."

 

Már annak is örülhetsz, hogy nem a télapó tojását kell festened pünkösdkor. :)

Előzmény: Babco (21008)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.17 0 0 21011

Nekem réges-régen volt egy ilyen kekec tanítványom (nyelvoktatás, semmi komoly), aki ugyanezt a fújjmocsokkeresztények-mentalitást vitte az életében (bohó gyermek volt még), de nemhogy Ausztrália fővárosát nem tudta, hanem a minket körülvevő országokat sem ismerte névről - pedig középsulis volt a lelkem -, így aztán hiába a kezdő angolos próbálkozás a "Where are you from? I am from Fucking, Austria. (I am from Dildo, New Foundland, Canada. I am from Titty Hill, Sussex, England. I am from Whiskey Dick Mountain, Washington, United States. I am from Muff, Donegal, Ireland.)" esetében is csődöt mondott.

 

Gondolod, hogy bepróbálkozna az ember Indira Gandhival? Mindezek után?

Előzmény: Babco (21008)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.17 0 0 21010
Osszuk le a népesség arányában, és legyen 5% a bejutási határ... :)
Előzmény: Édy Endre (21004)
Babco Creative Commons License 2010.06.17 0 0 21009
Én honnan tudjam?
Előzmény: Édy Endre (21007)
Babco Creative Commons License 2010.06.17 0 0 21008
Tévedni teccik, nem azzal van a probléma, hogy a kereszténységről szóló infók jobban elterjedtek (most akkor lenni sötétség a fejekben, vagy mégis tudunk valamit a kereszténységről? - merthogy eddig az volt a baj, hogy a kereszténységről se tudunk semmit, akkor mit akarunk tudni a többiről), hanem hogy van egy szervezet, amely az elmúlt 2000 évben igencsak csúnyácska dolgokat tett, napjainkban dettó vannak botrányaik és bele akarnak szólni a nem hívők dolgaiba is (ld. vizet prédikál és bort iszik esete). Úgyhogy mivel ejrópa történelmét (is) igencsak meghatározták, rengeteg a hívük, ezért persze hogy ismerni illő a nem hívőknek hogy mégis ezek kicsodák és mit akarnak, de mellette - mivel kissé tágabb lett a világ mint 50-100 éve - illő ismerni a világ többi, jelentős vallását is, mint ahogy ismerni illik azon neveket is, hogy Indira Gandhi vagy Nelson Mandela, továbbá hol folyik az Amazonas és mi Ausztrália fővárosa.
Előzmény: Édy Endre (21005)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!