Keresés

Részletes keresés

calyx71 Creative Commons License 2009.11.24 0 0 243
Itt a kép, asszem dogon.
joy Creative Commons License 2009.11.24 0 0 242

"Osztom a véleményed. Az elmúlt napokban megnéztem néhány Deniken filmet, és rá kellett döbbennem arra, hogy semmit sem tudunk az emberiség múltjáról. Sőt az sem biztos hogy tudnunk kell egyáltalán. Nem hiszem, hogy a régészek..."

 

Nekem nem az jött le írásodból -különösen az előzményeket is figyelembe véve-, mintha hinnél a tudományos eredményekben.

Sokan, köztük közvetlen előzményed is, etalonként tekintenek D. "munkásságára".

 

Sokan vagyunk, akik így-úgy kénytelen-kelletlen nem "hétköznapian" foglalkoztunk az emberiség múltjával.

Mindig elképeszt, mire képes a taudatlansággal párosult hit. Az meg elkeserít, hogy akik bírtokolt(j)ák a tudást, hatalmuk biztosítása érdekében milyen testet-lelket ölő pusztításra rombolásra voltak képesek, teszik ezt ma is. Megdöbbent, hogy mennyien követik ezeket a hamis prófétákat.

 

Pont azt kérdem én is, mire ez az egész?

Előzmény: calyx71 (238)
menroting Creative Commons License 2009.11.24 0 0 241
Érdekes ez az afrikai falrajz.Hol található és milyen korúnak gondolják ?
Előzmény: calyx71 (239)
joy Creative Commons License 2009.11.24 0 0 240

Egy dolog játszani a gondolattal, én is örömmel teszem számtalanszor.

De a ködbe kitekintve csak azt hoszem el, amit tisztán látok, nem terjesztek okosságként hamis látomásokat.

Mert még látomásoknak is hamisak némelyek megfellebbezhetetlen valókként -jó pénzért- terített irományai.

 

A logikusnak tűnő okosságokat átrendezett, hamistott bizonyítékokkal támasztják alá ezek a sarlatánok. Akik edig nem tudni, hanem hinni akarnak, azok fozetnek, hát fizessenek érte!

 

É elutasítom, ellenzem mások hülyítését.

Előzmény: calyx71 (236)
calyx71 Creative Commons License 2009.11.24 0 0 239
Amúgy az egyik képen egy afrikai falrajz láható néhány ezer éves, jobbra valami repülni látszik, de az érdekes az ami az egyik ülő fickó alatt van, mert az az afrikai kontinens felülről vazze!
calyx71 Creative Commons License 2009.11.24 0 0 238
Egyébként itt nem Denikenre gondoltam, de nem is említettem. Itt idézem:
"Nem hiszem, hogy a régészek illetve a történelemmel foglalkozó tudomány ne vitatna néhány dolgot amit nem tud megmagyarázni, csak egyszerűen mi "hétköznapi" emberek nem vagyunk rá "méltók", vagy érettek, hogy ezeket a titkokat megismerhessük."
Tehát világosan kiderül a saját idézetemből, hogy Denikent nem is tekintem tudományos réééégéééészneeek sőt, őt is az ún. hétköznapi kategóriába soroltam volt persze lehet, hogy tévesen. Akkor mire ez az egész Tisztelt topiktársam!
Előzmény: joy (234)
calyx71 Creative Commons License 2009.11.24 0 0 237
Nem. Ezt:http://www.youtube.com/watch?v=WuH7J4CoLc0
Előzmény: joy (235)
calyx71 Creative Commons License 2009.11.24 0 0 236
Vaszizdancighúzentróger?
Te mit reggeliztél?
Figyu!
Én szeretek eljácccccani a gondolattal, hogy mi közben a porosz iskolarendszer gyűri az agyunkat, vannak ablakok is az iskolán amin ki lehet nézni.
Neked is jó reggelt!
Előzmény: joy (234)
joy Creative Commons License 2009.11.24 0 0 235
Előzmény: calyx71 (230)
joy Creative Commons License 2009.11.24 0 0 234

Däniken és a történelmi hitelesség.

Nohiszen!

 

NewYorkban jártál már?

Előzmény: calyx71 (229)
calyx71 Creative Commons License 2009.11.24 0 0 233
S18 10 W63 49
Ref: 883
Asszem.
Előzmény: Törölt nick (231)
joy Creative Commons License 2009.11.24 0 0 232

És azt tudod-e, hogyan építették az egyiptomi piramisokat?

Mentáli energiával!

Deleje a HóóRukk!

Áramfejlesztője a korbács.

Előzmény: alto (201)
calyx71 Creative Commons License 2009.11.23 0 0 230
Most raktam fel!
http://www.youtube.com/watch?v=WuH7J4CoLc0
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WuH7J4CoLc0" target="_blank"></a>
calyx71 Creative Commons License 2009.10.27 0 0 229
Osztom a véleményed. Az elmúlt napokban megnéztem néhány Deniken filmet, és rá kellett döbbennem arra, hogy semmit sem tudunk az emberiség múltjáról. Sőt az sem biztos hogy tudnunk kell egyáltalán. Nem hiszem, hogy a régészek illetve a történelemmel foglalkozó tudomány ne vitatna néhány dolgot amit nem tud megmagyarázni, csak egyszerűen mi "hétköznapi" emberek nem vagyunk rá "méltók", vagy érettek, hogy ezeket a titkokat megismerhessük. Ahogy néztem az óriási építményekről és szobrokról készült képeket, úgy éreztem, borzasztóan kicsik vagyunk, valamihez, vagy valakikhez képest, és ez nem jó érzés.
Előzmény: Rejtélyvadász (228)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2009.10.23 0 0 228


Nem jártam. Csak igy, könyvekből, meg a neten tájékozódom az ilyen jellegű dolgokról, és nem tagadom, néha ámulok. De nem valószinű, hogy ezzel egyedül vagyok.

Viszont az ilyen jellegű épitmények? - egyáltalán nem illenek bele abba, amit tanultunk. Meg még sok minden.

A tudomány pedig ezeket a dolgokat legfeljebb megemlíti egyes képviselői által - néha - azon kivül semmi.

Mert ezek nem férnek bele az eddig megalkotott világképbe. Ezért mondom, hogy olyan, mintha a Majmok bolygóján lennénk. Ugyan a tudomány magas szinten lévő vezetői sok mindent tudnak, de a "lentebb" lévő embereknek nem mondanak semmit.

Ilyenkor a módszer : eltitkolás, letagadás és nevetségessé tétel.

Pedig ezt a fogalmat, hogy "eltünt civilizációk" ismeri, néha használja is a tudomány. Csak tartalmat nem adnak neki.

Igaz, akkor ujra kellene irni és át kellene értékelni sok mindent.

Hogy mi lett az épitményekkel Puma punkunál ? Jó kérdés......:)))




Előzmény: Törölt nick (227)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2009.10.20 0 0 226


Mikor ilyen "dolgokat" látok, mindig a "Majmok bolygója" jut eszembe.......


Előzmény: Törölt nick (225)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.18 0 0 224
Számos elmélet van prehisztorikus, óriás humanoid populációk létezéséről, bár a legtöbb erre vonatkozó leletről kiderült: hoax...

Eme elméletek kedvelői szerint e megalitikus építmények eme eleink ereje eredményezte...

Itt tárgyaljuk: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9158817
Előzmény: Rejtélyvadász (221)
calyx71 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 223
Egyszer amikor egy napon megfordultak a mágneses sarkak vagy kok hirteln óriási mértékben lecsökkent a gravitáció a Földön. Ekkor a nagy testű talajhoz nem rögzített állatok , mint a dinoszauruszok egyszerűen kilebegtek a világűrbe. Ott a nyomáskülönbségtől szétpukkadtak. Néhány dínó akkor lelte halálát amikor a hirtelen visszaálló gravitáció hatására a már kozmikus sebességhez közelítő emelkedő állatok sajnos visszazuhantak a bolygóra és szétplaccsantak. Szörnyű. Nem igaz?
calyx71 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 222
És akkor jöttek a transformerek és összedobálták az egészet.
Karaj ez a kép. Tényleg megdöbbentő méretekkkel állunk szemben, vagy háttal.
Rejtélyvadász Creative Commons License 2009.10.15 0 0 221


Elhiszem, hogy nagyon ügyes emberek voltak az ókorban, de vajon mi szükségük volt azoknak az embereknek az ilyen NEM emberléptékű építkezésekre ?

Azzal együtt én nem tudom felfogni, hogy hogy rakták, illesztették egy-
másra, egymáshoz azokat az irdatlan köveket. Azt pedig, hogy mindig
mindet felhasználták az bizonyitja, hogy "selejt" nem maradt utánuk.
Előzmény: alto (219)
calyx71 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 220
Elnézést kérek a nyelvtani hibáért, de jó lenne, ha rendesen elolvasnád, amit írtam és értelmeznéd is. Nem állítottam, hogy nem emberek építették a piramisokat, csak azt mondtam, hogy szerintem sziszifuszi munka lenne megépíteni ezeket a kőgúlákat ma is. Ráadásul micsoda költségvetés kéne egy ilyen építkezéshez. De az emberi erő mindenképpen kevés. Azon kívül ahhoz, hogy eredeti állapotában álljon a piramis, úgy, hogy a járatok és kamrák, tehermentesítő kamrák és a borítás is megfelelően illeszkedjen, nagyon pontos tervezési és kivitelezési munka kell. Ezt nagyon nehéz kötelekkel, emberi erővel folyamatos közbeni mérések nélkül megoldani, az akkori szerszámok, és mérőeszközök folyamatos ellenőrzése nélkül nem lehet ilyen pontos munkát végezni. A szerszámok, mérőeszközök elérnek, elhasználódnak, etalonok kellenek, amikhez állítani lehet az eszközöket stb. És a tudás, tapasztalat e képpeni mértéke mindenképpen azt feltételezi, hogy már rendelkezni kellett valamilyen tapasztalttal. A topik címe is ez eltűnt civilizációk nem? Már legalább négyszer volt jégkorszak. Valószínűnek tartom, hogy nagyon régi tudás van és volt az ókori és mai emberek birtokában is, aminek az eredete mindenképpen homályba vész. Általában csak a „kiválasztottak” kapták meg és örökítették át a tudást. De honnan? Óriási fehér foltok vannak a történelemben. Igen. A középkori templomépítő kőművesek birtokában is volt nem gyenge ismeretanyag de már nekik volt bizonyítható tapasztalatokra épülő ismeretük. Az egyiptomiaknak ködbe vész a tudásmúltjuk. Azon kívül ezeket az embereket ki kellet szolgálni: evésivás alvás, tisztálkodás, és milyen csiszolásról beszélsz, nem két meg tíz ember kellene a munkafolyamatokhoz, hanem százak és ezrek, ugyan ennyi kellene a munkafolyamatosság megteremtéséhez, a hátteréhez, és nem volt annyi ember. És eltérő méretű kövekről van szó nem szabványos legóról.
Üdv: calyx
Előzmény: alto (219)
alto Creative Commons License 2009.10.15 0 0 219
Picit visszatérve a csiszolás problémájára. A Nagy Piramisnak csak az alsó pár rétege gránit, a többi mind nummuliteszes mészkő, ami a Gizai-fennsíkot is felépíti (ilyen kőzetet Magyarországon is láthatsz, pl. Ajka mellett).

Ez puha kőzet, látszik is 4000 év hatása a piramis kövein már. A mészkövet pedig lapos kövekkel dörzsölt homokkal gyorsan lehet csiszolni.
Előzmény: alto (218)
alto Creative Commons License 2009.10.15 0 0 218
Bár nem volt már szándékomban visszatérni erre az áltudományos topicba, nem tudtam ellenállni a kíváncsiságnak és elolvastam, amit beírtál.

Biztos nem ugyanazt a cseh könyvet olvastad (Már megbocsáss, de a magyar nyelvben a népneveket kisbetűvel írjuk. Nagybetűvel írni durva hiba.).

Mai eszközökkel simán fel lehet építeni a piramisokat, még volt is nagy építőipari cég (talán a Bechtel, de ebben nem vagyok biztos), ami azzal reklámozta magát, hogy neki nem kell 20 év a Nagy Piramis felépítésére. Ez valami lázas téveszme, hogy ma nem lennénk képesek felépíteni. Semmi gondot nem okozna.

A kövek felületének megmunkásához megint csak nem kellenek valami titokzatos szerszámok. Homok és kő: ez van ott bőven és sok ember sok idő alatt nagy felületet képes megmunkálni. A homokot mellesleg máig használják csiszolóeszközként széles e világon.

Nem kell a görgőket - tágabb értelemben az egyszerű gépeket, azaz egy- és kétkarú emelőket, ékeket, rámpákat lebecsülni. A mai emelőgépek is ezek elvén működnek, csak persze bonyolult eszközök ma már. De az alapelvük változatlan.

A kövek meg egyáltalán nem pontosan helyezkednek el a piramisokban. Menj el Kairóba és nézd meg közelről. Egymás mellé rakott nagy kövek, de szó sincs valami hihetetlen pontosságról, amihez lézeres irányzó kéne.

Azt végképp nem értem, mit csodálkozol azon, hogy kamrák és járatok vannak bennük. Az ókori építőmesterek sem voltak hülyék és buták, és pont egy olyan építményben könnyű kialakítani jártokat és kamrákat, amit szinte a Lego építőelemek elvén raktak össze.

Rabszolgák az Óbirodalomban nem voltak, a piramisokat sem építhették tehát rabszolgák.

Az teljesen mindegy, hogy te mit hiszel és mit "eszel meg". A tények számítanak. Azok pedig minden nyitott kérdés ellenére semmivel nem támasztják alá a piramisok építéséről szőtt hagymázas teóriákat.

Azt végképp nem értem egyébként, hogy miért a piramisok építésén rágódtok. Egy középkori katedrális, vagy pl. a Hagia Sophia építése sokkal bonyolultabb feladat volt, és az építési idejük is általában sokkal hosszabb volt, mint a Nagy Piramisé.

Szóval szerintem a valóság és a régészet által feltárt tények sokkal izgalmasabbak, mint a butábbnál butább mindenféle zagyva elméletek a piramisok állítólagos űrbéli lények általi építéséről.
Előzmény: calyx71 (217)
calyx71 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 217
Tisztelt Alto!
Az a meggyőződésem, hogy te csak a szemednek hiszel, ami persze nem megvetendő dolog, bár a szkepticizmusod ellen szól, hogy te is itt vagy ezen a fórumon. Azt hiszem én is olvastam a Cseh eredetű könyveket és ha jól emlékszem az is benne volt az egyikben, hogy akkoriban csak a réz edzését ismerték és hát ugyan edzett réz szerszámokkal, de akkora felületet kellett megmunkálniuk mélyen tisztelt szerencsétlen rabszolgáknak, vagy egyesek szerint az uralkodóhoz hű polgároknak (ha már a hivatalos tudományos álláspontnál maradunk), mint a Kis Tátrában lévő tavak összes felülete. Hát ezzel szemben már viszont én vagyok szkeptikus. Mert beültetnek egy történelem órára és "megetetik" az emberrel azt, hogy az ókori emberek nagyon ügyes kezűek voltak és kész. Valószínűleg az ember hihetetlen dolgokra is képes(jeges vízben úszás, parázson járás, szöges fakírmutatványok stb.), de csak képzeld el, hogy vajon megtudnák e építeni mai gépekkel, mai eszközökkel ezeket a piramisokat. Ezek nem vas és üvegszerkezetes építmények, hanem egymásra rakott kövek halmaza amikben kamrák, járatok, pontos mérnöki "mutatványok" helyezkednek el. Fa meg görgők, vagy hajók segítségével? Nem volt lézer meg ultrahangos távolságmérő, meg, Katerpillerek, meg Kato daruk amik odaemelték volna ilyen pontosan, ilyen eszközöket fából készíteni meg kötelekből lehet de olyan pontosan dolgozni velük, előzetes statikai számítások meg teherbíró próbák meg ilyesmi, hát nem is tudom? Én ezt nem eszem meg Tisztelt Alto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Üdv:calyx
Előzmény: alto (213)
menroting Creative Commons License 2009.10.04 0 0 216

Lánszki úr szemmel láthatóan valóban talált a helyszínen ősi romokat.

A kérdés csúpán csak az lehet hogy valójában Sicambria romjait találta meg vagy mást.Mindenesetre az már most is látszik hogy nem egy hajdanvolt kőfejtő maradványa.

Egy  tanulmány az Ősi Buda kereséséről :

http://www.angelfire.com/realm3/hmult/cikkek/pilis.htm#r000

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Az egyiptomi építmények tájolásáról  pedig egy idevágó részlet Graham Hancock

könyvéből :

 

"Az ókori egyiptomiak egy igen erős égi jelet - a Szíriusz (ízisz istennő jelképe az

egyiptomi és a „hermetikus" mi­tológiában) napközeli (hajnali) felkelését - használták napfáraóik születésének szentesítésére és szimbolizálására.

Rónáid Wells csillagász, az ókori egyiptomi csillagászat elismert szaktekintélye szerint:ízisz istennőt, Re (a napisten) lányát is a Szinusszal azonosítot­ták.

 

A csillagászati kapcsolat nem csak azért jött létre, mert (a Holdat nem számítva) a Szíriusz az éjszakai égbolt legfényesebb égiteste, ahogy a Nap a nappali égbolt legfényesebb égiteste, ha­nem azért is, mert a téli napforduló idején a Szíriusz hajnali felkelése igen közel esik a horizont azon pontjához, ahol Re felkel a téli napfor­duló születésének reggelén. Az, hogy évente egyszer közel ugyan­azon a helyen jelenik meg, illetve az a tény, hogy a folyók is ebben az időpontban indultak

áradásnak, szent és sérthetetlen ese­ménnyé tették ezt a kettős égi

eseményt.

Ron Wells számításai szerint Kr. e. 3500-ban a Szíriusz csillag pontosan ugyanazon a helyen kelt fel, ahol a téli napforduló idején a napfelkelte történt. Az ő számítása „egyenletes, fénytörés nélküli horizontot" tételezett. Saját (R. B.) számításaim szerint a mai Kairó szélességi foká­ról nézve a felkelés délkelet 29,5 ° körül

játszódhatott le. Kr. e. 3300 környékén, a dinaszti­kus Egyiptom megalapítása idején ez délkelet 28° táján mehetett végbe. Egy egyszerű szá­mítás szerint a téli napforduló idején abban a korban a Szíriusz pontosan ugyanazt az utat járhatta be, mint a Nap. Éjszaka szó szerint „második Napként" haladt az égbolton. Kr. e. 3300 azért rendkívül jelentős dátum, mivel a dinasztikus Egyiptom kezdetét jelentette,

amikor az egész ország egyetlen király uralma alatt egyesült.

Régen, az ókori Egyiptom idejében, a Kr. e. 3. ezredfordulón a Szíriusz napközeli felkelése a nyári napfordulóhoz volt közel, amely (a mi modern, Gergely-naptárunk szerint) június 21-re esik. Az egyiptomi civilizáció végére, nagyjából Kr. e. 30-ra azonban a boly­gónk tengelyének előrehaladás-ciklusa miatt a Szíriusz napközeli felkelése a nyári napfordulóhoz viszonyítva „elcsúszott", hogy az­tán csaknem egy

hónappal később menjen végbe, vagyis július 20-a körül. Amikor Bartholdi az 1860-as években Egyiptomba látogatott, a Szíriusz napközeli felkelése még inkább a nyári napforduló utánra tolódott, és azt a Kairó közelében lévő ókori Héliopolisz szélességi fokáról augusztus 5. reggelén észlelték volna.
Ma már jól megalapozott tény, hogy az ókori Egyiptomban a templomokalapkőletétel! szertartását- mely „a zsinór kifeszíté-seként" ismeretes

- időtlen idők óta egy Szesat istennőt megsze­mélyesítő papnő hajtotta végre -, s a fenti istennőnek hétágú csillag volt a szimbóluma, melyet a feje fölött viselt. Szesatot mint „az építők úrnőjét" tartották nyilván, s ezen címe révén a templomépítők, építészek és kőművesek védelmezőjeként vált elismertté. Érdekes, hogy egyúttal Thotnak, a bölcsesség ókori egyiptomi istenének is a felesége volt.

A Szűz csillagképet ízisznek szentelték, az Oroszlánt pedig férjé­nek, Ozirisznak [...] búzakalászt tettek a Szűz kezébe, hogy ezzel fejezzék ki a hónapjához kapcsolódó alapgondolatot, talán azért, mivel a Szűz csillagjegyet a keletiek epinek, azaz búzakalásznak hívták."


 

 

Előzmény: alto (213)
alto Creative Commons License 2009.10.04 0 0 213
Az a gubanc, hogy volt szerencsém Lánszki úrtól élőben végighallgatni a teóriáját.

És kénytelen voltam megállapítani, hogy azon "tudósok" közé tartozik, aki a már kidolgozott teóriájához keresi - és mily' meglepő: meg is találja - a tényeket, nem pedig a fellelt tényeket próbálja meg értelmezni és valamiféle rendet teremteni köztük.

Magyarul, fordítva ül a lovon, ami a régészetben és a történei kutatásban legalábbis megengedhetetlen.

Mellesleg ugyanez a módszere a mindeféle széllelbélelt (ál)egyiptológusnak is, akiket valami lázas ösztön hajt, hogy a Kheopsz-piramis geometrikus alakzatának méreteiből kozmikus következtetéseket vonjanak le. Így jön be például az északi pólus emlegetése - pedig ha már erre adják a fejüket, tudniuk illene, hogy a piramisok korában a Föld tengelye bizony nem a mai Sarkcsillagra mutatott, lévén, hogy a tengely nem állandó helyzetű.

Pár évtizede megjelent egy remek könyv magyarul is - cseh egyiptológusok írták. Mindegyik jelentős piramis leírását tartalmazza, de az írók kénytelenek voltak egy egész fejezetet szentelni az általuk csak piramidiotizmusnak nevezett, széles körben terjengő téveszméknek és sarlatánságoknak.

Holott a valóság sokkal izgalmasabb szokott lenni, mint a mindeféle kitalált baromságok.

Na, ennyit erről a témáról.
Előzmény: menroting (207)
alto Creative Commons License 2009.10.04 0 0 212
Nem tudom, mit rugózol itt a templomi tárgyakon. Egyáltalán nem meglepő, ha pár ezer év távlatából nem maradt meg ezekből sok, hiszen bárki elvihette őket, és mint tudjuk, Egyiptomban sem volt ismeretlen a tolvajlás fogalma...

A haditechnikát pedig hol is emlegettem?

Előzmény: Törölt nick (209)
menroting Creative Commons License 2009.10.03 0 0 211
Sajnos nem.
Előzmény: Törölt nick (210)
menroting Creative Commons License 2009.10.03 0 0 208

 Davidovits professzor elektronmikroszkóppal elemezte  a mintát  a francia Geopolymer Intézetben,és megerősítette hogy a minta  ősi beton.

http://meimor-antichecivilta.blogspot.com/search/label/Bosnian%20Pyramid%20of%20the%20Sun%20Foundation

 

Ugyanez magyarul google fordítóval:

 

http://translate.google.com/translate?u=http%3A//meimor-antichecivilta.blogspot.com/search/label/Bosnian%2520Pyramid%2520of%2520the%2520Sun%2520Foundation&hl=hu&langpair=auto|hu&tbb=1&ie=utf-8

Előzmény: Törölt nick (187)
menroting Creative Commons License 2009.10.03 0 0 207

Budakalász környékén talált.

 

http://sicambria.org/core/prospektus/Os_Buda_CMYK.pdf

 

http://sicambria.org/core/mp3/MR_interju-Lanszki_20080303.mp3

 

 

 

 

1

 

 

2

 

 

3

 

 

 

5

 

 

 

6
Előzmény: alto (200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!