Keresés

Részletes keresés

Thekristianszabo Creative Commons License 2020.05.07 0 1 10350

Sziasztok!

Akit érdekel a gravel bemutató (Kellys soot 30) itt megtekintheti. 

https://www.youtube.com/watch?v=R8sq1xYIrZc

Üdv: Krisztián

Előzmény: Biciklis Józsi (10349)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2020.05.06 0 0 10349

Szia Vizus!

Meg a földutakon nyugalom és békesség is van. Nincs benzingőz, bár van helyette por, meg sár.

Én néha csomagokkal megrakottan is lemerészkedem ilyen helyekre, még külföldön is. Ilyenkor azért örülök, hogy előkerülök...

Biciklis baráti üdvözlettel!

Előzmény: vizus (10348)
vizus Creative Commons License 2020.05.05 0 0 10348

Plusz ugye a földutak mellett van eperfa, potyogós szilva, almafák. ( Ronda, de finom almákkal. Ha nem szedem fel, ott rothad meg a fá alatt.) Elvadult tanyahelyeken, ha az ember áttör a bozóton: körte, szőlő, szilva, stb. Gomba, szeder, kökény ( Lekvárnak). Hegyen erdei cseresznye, som, szamóca.

Előzmény: Biciklis Józsi (10346)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2020.05.04 0 0 10347

Sokszor irigykedem, hogy ennyi időd/energiád van. (Bár nyilván más ligában játszunk...)

Szóval a drónos betétek tényleg színesítik a videóid.

Köszönöm az információt, így most már én is helyére tudom tenni az ügyet, mert én is kaptam már ilyen értesítést a Király-hegyi videóm kapcsán.

Biciklis baráti üdvözlettel!

Előzmény: cobranco (10345)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2020.05.04 0 1 10346

Szia Krisztián!

A földutakon való biciklizésnek sajátos hangulata van. Ahogy idősödöm, egyre jobban megszeretem.
A "Híd a Drinán" könyv zseniális és hűen mutatja be a Balkán ezerszínű világát. És a híd tényleg csodálatos, ha lesz rá módod, akkor meleg szívvel ajánlom.

Hajrá!

Előzmény: Thekristianszabo (10344)
cobranco Creative Commons License 2020.05.04 0 0 10345

Nagyon sok gond van. Már az iszonyú meló, míg talázsz megfelelőt, a tartalomba illőt, utána levadászni a készítőt. Igen, mindenkitől van írásbeli engedély. Muszály, mert a youtube felismerő rendszere jelzi az eredeti feltöltő felé, a másodfelhasználást. Én is kaptam már ilyen értesítést, mikor az én videómból használtak fel, ráadásul TV-műsor. Szóval, nem árt biztosra menni :)

És akkor csak utána jön a beszerkesztés úgy, hogy ne akassza meg a film eredeti folyamát. Nem könnyű és persze melós.

Előzmény: Biciklis Józsi (10342)
Thekristianszabo Creative Commons License 2020.05.03 0 0 10344

Szia Józsi! 

Többen kérték, így készítek egy filmet magáról a bringáról. :) Egész télen földutakon edzettem, mert tavaly december óta van meg, s nincs semmi gond terepen. 

Terveim vannak, természetesen hazaiak, többet nem árulok el, mert kipattant az agyamból egy remek koncepció, s nem égnék be ha nem jön össze. Egyébként idén Bosznia lett volna a célpont.

Most fogom kiolvasni a Híd a Drinán című könyvet. :) 

Üdv: Krisztián

Előzmény: Biciklis Józsi (10343)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2020.05.03 0 0 10343

Szia Krisztián!
Hát ez azért nem lesz egy túl nehéz vállalkozás... Egyébként én is kíváncsi vagyok az új szerzeményre. A gravel valószínűleg több terepezést tesz majd lehetővé számodra. Milyen tervek vannak a mostani korlátozott szezonban? A minimalista túrafelszerelésen én is sokat gondolkodtam, de végül minden maradt a régiben.

Üdv: Biciklis Józsi

Előzmény: Thekristianszabo (10340)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2020.05.03 0 0 10342

Szia Cobranco!

Én is támogatom a drónos betéteket, amelyek jó eszközök a profi film készítésében. Más kérdés, hogy gondolom sok macera van velük a szerkesztésnél.
Mindenkitől kérsz engedélyt a bejátszáshoz?

Üdv: Biciklsi Józsi

Előzmény: cobranco (10325)
pchris84 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 10341

Az enyém elvileg légnyomás alapján számolja a magasságot és eddig nekem többnyire reálisnak tűntek a mérései, már amennyire így szemre meg tudtam saccolni például az emelkedőket. Bár gyalogtúráknál előfordult már, hogy hátizsákban hordva alaposan mellélőtt a napi szinttel erdős-sziklás terepen. Volt olyan, hogy utólag visszanéztem a nyomvonalat és láttam, hogy egy magas sziklafal mellett arrébb ugrott hirtelen a jel, majd vissza. Ezeket betudtam a hátizsáknak, mert hát nem igazán arra tervezték, hogy abban hordjam. De kerékpáron nagyjából stimmeltek az adatok. Általában le szoktam ellenőrizni online térképeken is a szint- és távolságadatokat túra előtt és után is. Már tervezésnél sem hagyatkozom egyetlen forrásra, mert előfordult már, hogy megszívatott egy-egy útvonaltervező és hát a betervezett napi 1000 m szintből 2000 m lett. Igazából anno azért vettem meg ezt az órát, mert előfordult, hogy régebbi vezetékes óránál a küllőmágnes adta meg magát, esetleg csak simán elmaradt valahol vagy vezeték nélkülinél a jeladó vacakolt, aztán betelt a pohár. Na meg jelöletlen utakon utólag könnyebb visszakövetni a nyomvonalat, ahol jártam, az alapján pedig már lehet esetlegesen utólag pontosítani a szint- és távolságadatokat. Valószínűleg egy drágább megbízhatóbb készülék jobb lenne és biztosan pontosabb is, de annyit nem szeretnék rákölteni, mint amennyibe azok kerülnek.

Előzmény: cobranco (10339)
Thekristianszabo Creative Commons License 2020.05.02 0 0 10340

Szia!

Mások is kérték már, így nincs más dolgom, minthogy keresek valami sík vidéket Debrecen mellett és készítek róla egy videót. :)

Előzmény: Alexfux (10336)
cobranco Creative Commons License 2020.05.02 0 0 10339

A legnagyobb problémám a Brytonnal nem a kalibrálás, hanem az, hogy az alapfunkciókban nagyon pontatlan. Sebességmérés talán még elmegy, de a magasságnál brutálisakat téved. Az emelkedési % meg gyakorlatilag használhatatlan. Hogy érzékeltessem, van olyan, hogy emelkedőn felfelé minuszt mutat. Persze a végén kiszámol valami átlagot, ami talán közelít a valóshoz,  de a live kijelzések, mérések kukák. Azt mondják a GPS alapú mérések miatt van, de valaki kipróbálta szenzorokkal is, ugyanez van. Szerintem valami nagyon el van kur..a szovtveresen.

Előzmény: pchris84 (10337)
cobranco Creative Commons License 2020.05.02 0 1 10338

Az az érdekes, hogy mi is kapukra számítottunk. Még mondom is mikor közeledünk, hogy van B-terv, megkerüljük az öblöt, ha be van zárva. Ehhez képest nem hogy nem volt bezárva, de nyoma se volt kapuknak, ez látszik is a filmben. Egyébként, ha meg kellett volna kerülni az öblöt, az katasztrófa lett volna, mivel, akkor biztos lekéstük volna a kompot és buktunk volna egy napot, teljesen szétesett volna a túra. Sok itt a "volna", de azóta eltelt 4 év, már csak egy szép emlék :)

Előzmény: KawaBazsy (10333)
pchris84 Creative Commons License 2020.05.02 0 0 10337

Sziasztok! Olvasgatom a fórumot a háttérben, csak nem nagyon van időm hozzászólogatni. :) 

Krisztián: Jól stabilizál az új kamera, lassan nekem is váltanom kellene valami optikai stabilizátorosra, de valahogy ez a GoPro forma nekem nem áll kézre. Egyelőre várok kicsit, hátha a Sony is beújít valamit.

Wellon: A szép és az élethű nem zárja ki egymást. Sajnos automata módban a legkevesebbszer adják a kamerák a legjobb képet. Az automata mód arra való, hogy az esetek nagy többségében elfogadható legyen a képminőség. Például egy sötét erdőben automata módban a kamerák rendszeresen kivilágosítanak mindent, holott a valóságban egyáltalán nem úgy néz ki. Szerintem nem gond, ha valakinek van ideje és türelme hozzá, akkor akár manuális módban videózzon vagy belenyúljon a felvételekbe a jobb minőség érdekében. Persze ez roppant időigényes már túra közben is, nem beszélve az utómunkáról, de kétségtelen, hogy sokkal jobb eredmény érhető el vele. Én mondjuk személy szerint ehhez túlzottan lusta vagyok. :)

Cobranco: Nekem Bryton Rider 310 van, kicsit szokni kell, de szerintem sokkal jobb, mint a régi normál órám volt. Az adatokat érdemes a túra végén - még a rögzítés leállítása előtt - bemondani a videón, mert utána már kevesebb dologhoz férhetünk hozzá az órán. Gyalogtúrákon is használom néha, csak simán a hátizsák külső zsebébe rakva, így például a jelzetlen utakon sokkal egyszerűbb visszakövetni az útvonalat.

Már egy pár éve foglalkoztat engem is ez a drón kérdés, két éve majdnem vettem is egyet, de jelenleg szinte lehetetlen legálisan reptetni, így az utolsó pillanatban visszatáncoltam. Elvileg nemsokára rendezik a helyzetet és egyszerűbb lesz a használata jogi szempontból. Persze túra közben ez megint egy plusz időigényes feladat, de kétségkívül egy új nézőpontot ad a filmekhez.

Alexfux Creative Commons License 2020.05.02 0 0 10336

Szia Krisz!

Ha van rá érkezésed, mutasd be légy szíves az új bringát, akár itt, pár mondatban, esetleg egy linkkel kiegészítve, vagy(és) egy kis videóval.

Nem kívánok olyan videót, mint cobranco csinált az Ő új gépéről, de kíváncsi vagyok, mert a gravel nekem is a célkeresztemben van. Én mondjuk maradnék a számomra már megszokott márka a Merida mellett. 

Előzmény: Thekristianszabo (10314)
Alexfux Creative Commons License 2020.05.02 0 1 10335

Kedves Bazsy!

Ne vizsgáljuk metafizikusan a világot. A világ változik. Ami tegnap le volt zárva, az lehet, hogy ma nyitva van :-) És két év nagy idő. :-)

Előzmény: KawaBazsy (10333)
VodkaTam Creative Commons License 2020.05.02 0 0 10334
Valóban, mintha már írtad volna. Így már érthető, köszönöm a válaszod.
Előzmény: cobranco (10328)
KawaBazsy Creative Commons License 2020.05.02 0 0 10333

Jut eszembe, a Kefalóniás videóban (2016) simán átmentél a gyaloghídon Argostoliba. Nem tom hogy intézted el.. :-)  Nekünk 2014-ben nagy kapuk állták utunkat, meg a google maps-on is látszik, h le van (volt akkor) zárva..

Előzmény: cobranco (10328)
KawaBazsy Creative Commons License 2020.05.02 0 1 10332

Ki szokta írni a filmek végén, hogy kinek mond köszönetet a drónos videókért.

Előzmény: pobeda (10331)
pobeda Creative Commons License 2020.05.02 0 0 10331

Tovább olvastam, nem te drónozol, de azért nem bsj ha szerepel.

Előzmény: pobeda (10330)
pobeda Creative Commons License 2020.05.02 0 0 10330

Nekem tetszenek a drónos felvételek, te is akkor használod mikor helyén valónak látod. Ne hagyd abba.

Thekristianszabo Creative Commons License 2020.05.02 0 0 10329

Wellon! 

Nem dobom ki, mert még 7 hónap törlesztőrészlet van rajta. :) 

Szép képet ad magától is, az effektezés, amolyan bevált filmes eljárás. Általában minden filmet effekteznek, azt is, amit milliós kamerákkal vesznek fel. (Pedig azok jó képet adnak.)

Ha már a kajás példát hozom fel, minek fűszerezzük az ételeket, mert elveszi az eredeti ízét. Mégis ízesítünk. 

Cobranco: 

Azért fikázzák, mert eddig kilóméter órára voltak szocializálva, ez meg nem az. Más az elv. Én 90%-ban edzeni használom, s arra tökéletes, meg navigálásra, és arra is. Az eredeti árának a feléért vettem, s annyit megért. Értem(!) azokat, akik nem szeretik, s tudom mit nem szeretnek benne, de egy Garmin (ami nem 10x éves modell) közelebb van a 200-hoz.  A 450 egész naposan (12 óra) két napot bír, edzéseim alatt 2-3 hetente töltöm. 

Amit írt Bihargó a 450-et tudom kalibrálni menet közben telefonról.

cobranco Creative Commons License 2020.05.02 0 0 10328

Nem kell egy mondatod sem írnom ezekről :)

A kérdéseidben benne volt, hogy miért nem lehet dronozni túra közben, mivel kivitelezhetetlen, teljesen szétesne a túra. Lehet, nem volt világos, de pont ezek miatt én nem reptetek drónt, sokkal egyszerübb a már meglevő anyagokat elkunyerálni olyanoktól, akik profik ebben.

És nem gondolnám, hogy ezzel sérül az elmlegetett "cobranco feeling", mivel a filmekben ezek nem alkotnak külön blokkot, csak illusztrációk, mondhatni egy plusz kameraállások, a szöveg, a tartalom, ezek a alatt is saját.

Előzmény: VodkaTam (10327)
VodkaTam Creative Commons License 2020.05.01 0 0 10327

Engem a drónos túravideózásnak inkább a háttér része érdekelne, mármint túra szempontból. Nem sok dolgom volt még velük, de amennyire képeken látom, azért ezek nem olyan kicsik, meg gondolom sérülékenyek is. Én csak fényképezni szoktam, de még ott is van, hogy elgondolkodok azon, hogy megint megálljak-e, amikor most indultam el, tettem el a fényképezőmet. Pedig az ott van kéznél a kormánytáskában. Miben tartod? Gondolom nem csak bedobod a csomagtartó táskába. Nem kell azt valamennyire szétszerelni/összecsukni a tároláshoz? Hogy zajlik ez egy túra során? Látsz valami érdekeset, amiről úgy gondolod, hogy jó lenne madártávlatból is levideózni, akkor megállsz, kipakolsz, szerelsz, röptetsz, majd ismét szerelsz, és csomagolsz? Nem veszítesz ezzel sok időt? Amellett gondolom az akkukat is zabálja, minden este töltöd? Mi van így a vadkempinggel? Napelemmel minden más mellett nehéz elképzelni, hogy még erre is jut energia. Vagy hordozható atomerőműved is van? :) Írhatnál pár mondatot ezekről.

cobranco Creative Commons License 2020.05.01 0 0 10326

Krisztián, ha már említetted a Brytont, nézz már be a vendégkönyvembe, ha időd engedi, folyik a Brytonok fikázása, az élen velem. Jó lenne egy Te gyakorlati tapasztalatod is.

Előzmény: Thekristianszabo (10319)
cobranco Creative Commons License 2020.05.01 0 1 10325

Furcsa, mert Te vagy az első, aki a dronos snitteket negatívumként jelezte vissza. Az ötlet mögött az áll, hogy egyre hosszabb filmeket csinálok és bár próbálom kamera-váltásokkal változatosabbá tenni, a monotonítás megtörése a leginkább a légifelvételek bevágásával megy. A másik, hogy vannak olyan helyek, amik sokkal jobban mutatnak fentről, de a bringatúra korlátai miatt máshogy nem lehet, nem  tudom bemutatni. Nyilván, ha több hasonló vélemény lesz, levonom a konzekvenciákat.

Előzmény: -Wellon (10318)
KawaBazsy Creative Commons License 2020.05.01 -1 1 10324

De hát csak pár bevágásról van szó, nem az uralja a filmeket. S így az adott látványosság, vagy táj más perspektívából is szemügyre vehető.

Előzmény: -Wellon (10322)
-Wellon Creative Commons License 2020.05.01 -2 0 10323

Egy túravideó ne szép legyen, hanem élethű. Ha nem adja vissza az eredeti színeket, dobd ki a kamerát...

Előzmény: Thekristianszabo (10319)
-Wellon Creative Commons License 2020.05.01 -1 0 10322

Ennyi erővel a wikipédia vonatkozó részét is betehetné. Én szeretem Cobranco filmjeit, nagyrészt a stílusát is, nekem ebbe az összképbe rondít bele egy drónfelvétel. Veszít a cobrancoságából.

De nyilván minden szubjektív, nincs is ezzel baj.

Előzmény: KawaBazsy (10321)
KawaBazsy Creative Commons License 2020.05.01 0 2 10321

Nekem tetszenek a drónos felvételek, nem tudom, mi a baj velük.

Előzmény: -Wellon (10318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!