Keresés

Részletes keresés

Schaf Creative Commons License 2020.01.28 -1 1 74554

Ez a másik hozzáállás, amikor a tolvaj/ügyeskedő nekilát magyarázni a bizonyítványát.  "Én nem tudtam.."   Hát hogy a faxba ne tudtad volna? Nyilván a készüléket "üresen" vetted és jól körülnéztél okosba mit lehet, mit nem. Ezt a hozzáállást azért én erősen nem nevezném "nem tudtam"-nak.

Amint más is említette, a gányolt, kókányolt verzióknak ezer baja lehet, nem beszélve arról, hogy magyar módra "minek fitzessek, majd valaki ingyen megoldja" alapon állnak sokan a dolgokhoz.


Villanyszámlára nincs pénz, de navi az kell neki...  pedig azt gondolom az NNG termékek Google Pay ára ma már a megfizethető kategóriába esik, tehát az, ha valaki egy Android eszközre mégis lopott szoftvert tesz fel, az jogosan háborít fel sokakat a szakmában. Főleg, hogy pont az ilyen warezhuszárok miatt nem lehet ma már normális szakembert találni a témában.

igen..  én is szoktam segíteni, ha pl. valaki elakad egy problémával és az NNG support (amely ritka szar) nem segít. De az, hogy tolvajozzuk a kormányt, miközben fél ÁFA-val meg okosba akarunk mindent, szerintem röhelyes. Az meg hogy ezen a fórumon, ahol DEKLARÁLTAN TILOS A WAREZ ezen valaki fennakad, az meg a legalja.

A stílusom pedig az elmúlt X év eredménye... hogy sok ügyeskedő az itt kapott információk alapján gányol a vidéki városokban készülékeket, többségükben úgy, hogy még a kapott információt sem képes normálisan megérteni. Aztán ömlenek ide az "ügyfelek". A legtöbbjüket mondjuk egyből kiszúrja az ember, mert nem túl életszerű, hogy hetente más típusú készülékkel van problémája, amire "nem megy fel az íííígóóó"..


Mesélje már el valaki a hőbölgők közül, hogy mi lenne szerintük a megfelelő hozzáállás? A mi tudásunk, a munkánk ingyen van? A tiétek miért nem? Vajon milyen arcot vágnátok, ha a munkahelyen a főnök közölné, "bocs ebben a hónapban csak fele bér, mert egy fórumon megoldották okosban"...?  Arról már ne is beszéljünk, hogy egy esetleges jószándékú segítő simán bukhatja emiatt a több éves index acountját, ahogyan az a szabályzatban olvasható is.
Az Index anno deklarálta, hogy nem tűri az illegális tevékenységet és akkoriban erősen fel is lépett ellene. Nem tudom mi most a helyzet, de részemről nincs miért kockáztatni. Főleg nem egy olyan fórumozó miatt, aki azonnal nekilát hisztizni, hogy "honnan veszem már, hogy az ő szoftvere lopott"?  Onnan pubi, hogy veled ellentétben én értek hozzá...  ;)

Fricu1 Creative Commons License 2020.01.28 -2 0 74553

Rózsaszínnel ki van emelve. Mi a bajod vele? Nem érdekel, nem olvasod. Te is önkéntes rendőr vagy?

Előzmény: Csigabiga 1 (74548)
BiharyG Creative Commons License 2020.01.27 0 0 74552

Akartam írni én is, de Doky megelőzött :)

Előzmény: Doky586 (74551)
Doky586 Creative Commons License 2020.01.27 0 0 74551

Akkor neked nem GPS antenna, hanem bluetooth-os GPS vevő kell..

Előzmény: ZOLII (74549)
olahtamas Creative Commons License 2020.01.27 0 0 74550
Előzmény: ZOLII (74549)
ZOLII Creative Commons License 2020.01.27 0 0 74549

Sziasztok!

 

Androidos tablathez keresnék külső (lehetőleg bluetooth-os) GPS antennát aminek a jelét kapná a telepített térkép program (OsmAnd).

Van valakinek valami ötlete?

Előre is köszönöm.

Zoli

Csigabiga 1 Creative Commons License 2020.01.24 -1 0 74548

Rendes hirdetést nem is tettem volna szóvá (a másodikkal már nincs is problémám), csak az ilyen "úgy teszek, mintha semmi közök nem lenne hozzá, közben pedig én árusítom" dolgok nem szimpatikusak.

Előzmény: RadiX (74547)
RadiX Creative Commons License 2020.01.24 0 1 74547

Ha egyszer fizetett az Index-nek azért hogy reklámozhasson itt, akkor nyilván reklámozni fog.

Előzmény: Csigabiga 1 (74545)
Zoltán Horváth 2 (X) 2020.01.24 -2 0 74546

Mágeses GPS nyomkövető készülékkel is megoldható a menetlevél készítés létezik 5.000mAh akkuval (TKSTAR TK905) 10.000 mAh akkuval (TKSTAR TK905B) és akár 20.000mAh LK209S akkuval is nyomkövető készülék utóbbi akkár 1 év készenléti idővel rendelkezik. Ezek a készülékek egy töltéssel több hétig sőt több hónapig is képesek a folyamatos 10mp-es adatsűrűséggel üzemelni, nem szükséges beszerelni őket. 

Csigabiga 1 Creative Commons License 2020.01.24 -1 1 74545

Kedves Ügyvezető Igazgató!

Nem itt, és nem így kéne reklámozni a termékedet!
Itt többnyire hozzáértők fordulnak meg, és most fetrengenek a röhögéstől a "több hónapos" üzemidő hallatán!

Szóval máshol keress palimadarat! :)

Előzmény: Zoltán Horváth 2 (74544)
Zoltán Horváth 2 (X) 2020.01.24 -6 0 74544

TKSTAR TK905 GPS mágneses nyomkövető

Használja valaki ezt a típust? Több hónapig bírja egy feltöltéssel mágneses gps nyomkövető.

robba Creative Commons License 2020.01.23 0 0 74543

Sziasztok, 

 

Az alábbi problémám van egy Garmin Epix GPS órával:

 

Álló helyzetben a gps sebességmérő 2-5km/h között ugrál... Találkozott már valaki hasonló jelenséggel? Szoftveres vagy hardwares hiba lehet?

 

Köszönöm ha megosztjátok a tapasztalatokat. 

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.19 0 0 74542

Mondjuk az is elég lett volna (HA kértem volna)segítség gyanánt (nekem) .hogy ad egy olyan vállalkozás (igen vállalkozás) nevet-címet ahol ISMÉT de MOST MÁR VÉGLEGESEN - VÉGRE használható állapotba hozza ezt a nyüves készüléket .Ha már voltam olyan bírka ,hogy megvettem ezt a kerék alávaló sz@rt a kukába való "szigyicses" programjával egyetembe.

Azon túl ,még elvárásom lenne ,hogy AZT CSINÁLJA a készülékkel amit én kérek,tehát (azért mert ők heti xx ilyen programot frissítenek) NEKEM nem feltétlenül jó pl a "primó" akármilyen kamionos is mert főkép "Sk-Cz" járatokat csinálok ahol tele van az út át ereszekkel-kanális hidakkal...ami korlátozó táblával van ellátva és folyton folyvást "újra tervez,kikerül..."stb .DE erre fel a pökhendi mocsokja csak ezt rakja fel rá igen drágán (számlásan) és még a "google maps" is folyamatosan lefagy .Magyarázatként pedig az itt olvasható stílusban kioktat.....

Ennyi nem több,nem mindenki szeret a "parkolói egytemek-fészbukon" vizsgázott informatikusaival javíttatni,frissíteni.

Maradok tisztelettel!

Előzmény: olahtamas (74540)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.19 0 0 74541

Mindkét esetben mint ahogyan írtam  Nyíregyházi műszaki vállalkozás lap-top,fénymásoló..) melyeknek a "GPS " készülék javítás illetve frissítése a fő profiljuk. ENNYI látod ismét jön  a magas "C" még azt sem tudod ki illetve kik és milyen formában barmolták szét a készülékemet de már ugyanazon pökhendi-kioktató stílusban nyilatkozol mint ők?Nem véletlenül te vagy az egyik szakbarbár?

Egyébként azt is te mondod meg ,hogy mitől "neves" e vagy nem "neves" egy vállalkozás?

Előzmény: Jahno (74538)
olahtamas Creative Commons License 2020.01.19 0 0 74540

Azért egy újoncot nem kell egyből letorkollni.

Bár kétségtelen, hogy sokszor csak vásárlás után találják meg a fórumot, amikor már a probléma előkerült.

De sokszor előre nem látható problémák is előjönnek.

 

Én is belefutottam ilyesmibe, hogy egy gyártó cuccához keresgélve, csak annyit találtam, hogy legalább android 6.0 -kell.

De azt, hogy abból is csak olyan, ami 64bites processzorral megy, már csak akkor derült ki számomra, amikor nem akart menni a készülék programja.

Aztán ha megnézem a webshopokat, még most is csak nagy nehezen vadászható ki, hogy az adott készülék hány bites processzorral rendelkezik.

De sebaj, úgy is kell telefont újítanom, csak így ez korábban jött, mint ahogy előre számítottam...

Hőböröghetnék, különféle fórumokon, de én nem voltam kellően körültekintő...

Mondjuk a hőbörgés esetleg mások számára lehetne hasznos, hogy ez egy komoly probléma, és oda kell rá figyelni.

 

Előzmény: Jahno (74539)
Jahno Creative Commons License 2020.01.18 -1 0 74539

Kinek milyen jogon? azzal mi a baj, ha oda küldünk vissza, ahol az adott cuccot szerezted? Megoldani amúgy ezeket nem lehet, a téma visszatérő, azt sem tudjuk általánban milyen kavarc verziók vannak. Ezzel nem lehet előbbre lenni. Tipikus "doktor úr fáj" kijelentés, de mi és merre, azt már nem tudjuk meg, megoldás sem szokott tetszeni. Itt lógunk 10 éve, öregszünk nahh, ha minden nap ugyanaz van.

Előzmény: Törölt nick (74537)
Jahno Creative Commons License 2020.01.18 -1 0 74538

El bírom képzelni azt a neves szervízt. Mitől is van neve?

Előzmény: Törölt nick (74535)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.18 0 0 74537

Felőlem aztán legyen önkéntes rendőr.Keresek egy másik fórumot.Nem igazán értem ,hogy milyen JOGON beszél így mindenkivel.

Előzmény: obsitos3 (74536)
obsitos3 Creative Commons License 2020.01.18 0 0 74536

Engem nem riasztana el az SOS-jel leadásától az,hogy egy önjelölt segédmoderátor simán letolvajoz.

Előzmény: Törölt nick (74535)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.18 0 0 74535

Igazad van, csupán csak ezért nem kérek itt segítséget.Engem kétszer egymàs után szivattak meg az Android-os WayteQ-mal.Kétszer tettek rá két semmire kellő programot, kétszer fedezték szép úgy,hogy még a "gugli maps" is hébe hóba megy 6 hónapos Médiában vásárolt készülékeken.Ja mindkét kókànyolás neves hivatalos Nyíregyházi szervíz én történt.Ahová mondanom sem kell hiába mentem vissza,szakbarbár kifejezésekkel megrázták.

Előzmény: obsitos3 (74534)
obsitos3 Creative Commons License 2020.01.16 0 2 74534

Valamiben,valamilyen szinten talán igazad van,de az a bunkó mód,ahogy előadod magad,felháborító.Ezek az emberek,akik segítségért fordultak a fórumhoz-nem személyesen hozzád,a közösséghez,-úgy néz ki,hivatalos,vagy legalábbis engedélyezett helyen vásároltak cuccot,nincs törvény,ami előírja,hogy szakértőnek kell lenni a vásárláshoz.Te nem követnéd el ezt a hibát,ők meg benézték. De nem ők hibáztak,a rendszer a hibás,ha megengedi,hogy ügyeskedők átverjék a naív vásárlókat.Miért nem a vámszerveket cseszteted,hogy ne engedjenek be hamis,hibás terméket?Miért nem hozol törvényt,hogy a kínai boltokat zárják be,hogy vegyék le a polcokról a selejtet?

Előzmény: Schaf (74531)
Schaf Creative Commons License 2020.01.06 -3 0 74531

Nyilván a lopott-gányolt szoftverével ezer féle probléma lehet.

Plusz ugye elviekben ebbe ezen a fórumon nem megyünk bele. :)

Wayteq készüléken maximum a 995-ösön és egyéb Androidos verziókon lehet hivatalos NNG szoftver. 

Ilyenkor szoktam mondani, hogy "vidd oda reklamálni, ahol loptad"  :D

Előzmény: StMiklos (74528)
Dum23 Creative Commons License 2020.01.05 0 0 74530

Szia!

Köszönöm mindkét válaszod. Nekem az akkujával nem volt baj. Egyedül a GPS-vevőt érzékeli úgy folyamatos időközönként, hogy nincs bekapcsolva (, de azt töltött akkuval, folyamatosan csatlakozva is).
Ezek szerint a programkódban nincs hiba?

 

Akkor marad a visszavitel. :(

Előzmény: StMiklos (74526)
olahtamas Creative Commons License 2020.01.05 0 0 74529

Nem tudja valaki, hogy polar rc3 gps -ből, hogyan lehet kinyerni a tracket 2020-ban, miután megszűnt a webes támogatása?

StMiklos Creative Commons License 2020.01.02 0 0 74528

    Szevasz!

 

Érdekes itt a válaszok sokszínűsége.

Csatlakoznék: Nekem úgy megy, hogy a sys.txt-ben semmi utalás nincs az adatátvitelre, viszont lekérve a futó program beállításokat: PORT 1, 4800Bd.

 

    Üdv:StMiklos

Előzmény: Dum23 (74523)
lutria Creative Commons License 2020.01.01 0 0 74527

Nekem ugyanilyen kütyüm van-meg vagy 6 féle primom poénból-van amelyik auto-ra van állítva,van amelyik 38400 vagy 9600-ra és minddel jól működik.

Előzmény: Jahno (74525)
StMiklos Creative Commons License 2020.01.01 0 0 74526

   Szevasz!

 

Köszönöm a választ!

Nálam hardverhiba volt, kb. 5 óra (ismerkedés, néhány rövid, ismert úton) használat után bekapcsolni se lehetett.

Első javítás: akkucsere.

Kb. lejátszódott az első verzió, immár rövidebb formában, újabb visszaküldés: alaplap csere.

Tulajdonképpen félreraktam, előhúztam a 13 éves Hannspree-t, hibátlanul megy. Hardvere persze gyenge (mihez képest?), de nincs futtatva sok ficsőr rajta, semmivel se rosszabb, mint a hardverileg elvileg sokkal többet tudó újabbak.

 

A sys.txt-ben a bejegyzést jónak látom, próbáld meg töltött akkuval, töltéscsatlakozás nélkül (zavar?) a szélvédő egy jó helyén futtatni.

Nekem az a része megfelelően gyors, stabil.

 

    Üdv: StMiklos

Előzmény: Dum23 (74524)
Jahno Creative Commons License 2020.01.01 -1 0 74525

Ha egyben vette kereskedőtől, akkor szívjon vele az. Ilyen mélyen nem júzer feladata babrálni.

Előzmény: lutria (74521)
Dum23 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 74524

Helló!

 

IGO PRIMO 2.4 (NNG IGO PRIMO 9.6.13.267029).

 

Szuper! Elvileg még garanciás a készülék, ezért is lennék kíváncsi, hogy készülék, vagy csak szoftver problémája van. Vissza kell-e vigyem. Van egy olyan sejtésem, hogy ebből visszavitel lesz. (Olvastam már máshol is ezt a hibát). :/

 

Neked is boldog új évet! ;)

Előzmény: StMiklos (74522)
Dum23 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 74523

[gps]
port=1 
baud=38400 
protocol = "NMEA"
set_messages=0

 

Ennyi van a [gps] résznél

Előzmény: lutria (74521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!