Keresés

Részletes keresés

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.05.20 0 0 28953

Sziasztok!

Tavaly ha jól emlékszem online vásároltam a Balatonra éves területi jegyet. Most ugyanott (horgaszjegy.hu) ez nem működik, noha a MOHOSZ oldala.

Tud valaki tippet mondani, hogyan megy ez most?

baada Creative Commons License 2021.05.20 0 0 28952

a  mindig eros tulzas... egy idoszakban megy, de nem mindig, lehet utana mas kell

Előzmény: _DREAM_ (28950)
_DREAM_ Creative Commons License 2021.05.20 0 0 28951

Más. :) Olvastam Őrbotyi szabályzatát, tényleg bevezették ezt a napi 1 kiló etetőanyag limitet a tó vízének védelme érdekében? Hogy ellenőrzik, van tapasztalatod? 

Előzmény: Abumatic (28948)
_DREAM_ Creative Commons License 2021.05.20 0 0 28950

Igen, pontosan így működik szerintem is. Ki kell tapasztalni hogy adott vízen mi az ami működik, aztán azzal mindig lehet fogni. Itt most természetesen tavakról beszélek, nem vadvízről. :)

Előzmény: baada (28949)
baada Creative Commons License 2021.05.20 0 0 28949

en meg azt gondolom, h. egy csali. adott helyen, adott esetben lehet jobb v. rosszabb pedigretol fuggetlenul. ha lenne tuti megoldas akkor a tobbi mar reg megszunt volna. ezeka videok kimondottan marketing celbol keszulnek, azert h. a termekbol tobbet vegyenek a horgaszok. sztem legtobb estebne a neve, szaga es szinezese is inkabb a horgasznak keszul, mint a  halnak. vannak eseti kivetelek es ugynanak az ellenkezoje is elofordul.

pl. adott egy bojlis to, evekig pecaztam ott. koratavasszal part mellett kukoricaval sokkal tobb halat lehet fogni, mint 100+ m-re bojlival, aztan ez megfordul, osszel kiegyenlitodik az arany. akkor melyik csali is a jobb?

Előzmény: Abumatic (28948)
Abumatic Creative Commons License 2021.05.20 0 0 28948

Én próbáltam többfélét, de nem adott több halat, mint a másikak. 

Ami kiemelkedett az átlagból, az az (nem dömés) epres halibut pellet volt.  :-O

Előzmény: _DREAM_ (28947)
_DREAM_ Creative Commons License 2021.05.19 0 0 28947

Egyébként valaki próbált már/használ jelenleg is Dömés csalikat? :) Azon kívül hogy túl vannak árazva, szerintem nagyon jók methodozni. Nekem egy szezonra bőven elég egy doboz, sőt, amennyit én tavakon horgászok szerintem akár két szezonra is elég lenne. A lényeg hogy rengeteg halat fogtam velük.

Amikor felnőtt fejjel újrakezdtük a pecát a haverokkal, mindenféle-fajta csalit próbáltunk, magasan ezek adták a legtöbb halat. De az tény hogy k. drága, mint ahogy az összes terméke. Na jó, a botok között volt egy pár, ami ár/érték arányban nem volt rossz. 

Vosseler Creative Commons License 2021.05.19 0 0 28946

A Cralusso-t erősen túl kell súlyozni és te tartod kint a vízből. (talán ezért is engedtem el anno. Órákon át, nehéz volt tartani, pedig egy pille könnyű Maver match-em van folyóra) 

Én nem engedem le az ólmot fenékre, hanem inkább éppen fölötte és viszonylag hosszú előkét hagyok, hogy a sodrás, föllibbentse, így a gébek, nem jönnek már föl érte, de a fehérnép, simán fölveszi.Ja és természetesen, beletartok egy kicsit. (sodortatom, de nem akkora sebességgel, mint maga a folyás, így tudom föllibbenteni)

Előzmény: Rendszer.hiba (28943)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.05.19 0 1 28945

Nem ippeg, bár szerintem egy hasonlót a komplett magyar horgászfilmes szakma 30 év alatt nem tudna összerakni. :)))  Ha nem megrendezett, hanem mindegyik szerencsétlen baleset, ami ezzel az emberrel és a stábjával történik, akkor lehet, mással kéne foglalkoznia ... :))

Előzmény: Hooti (28944)
Hooti Creative Commons License 2021.05.19 0 0 28944
Előzmény: Rendszer.hiba (28937)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.05.19 0 1 28943

Walter Tamás. Szerintem még napjainkban is az egyik legprofibb, legnagyobb tudással rendelkező versenyhorgász, aki nem mellébeszél, hanem korrekten kimondja azt, ami a lényeg. De elfogult vagyok véle szemben, mert még a fiaimat is tanította matchbotozni... :)

Szerintem anno bizony jó sokan vettünk a Cralusso féle úszókból. :))) Egy időben én is használgattam ezeket, próbáltam matchbottal s bolognaival is kipróbáltam, de bolognaival lehetett igazán jól irányítani... viszont egy gerincesebb 6-7 méteres boló már nem könnyű... :)) Ha meg matchbot, akkor sima "pocakos" úszó tényleg a jobb. Bár jobb szeretem léptetve vezetni, és nagyobb eresztéket használni, mint ami a vízmélység. Ilyenkor az alsó ólom pattog a fenéken... Akadós terepen nem javasolt ... :)))))

Előzmény: Vosseler (28941)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.05.19 0 1 28942

A módosított Vásárhyelyi terv szerint még több "Tisza-tó" az, amire szükség lenne a Tiszán. S pl a magyarországi Duna-szakaszon is kéne vagy 5 nagyobb tározó... A nagyobb jelző a nagy területen elterülő méretre gondolom... nem csak egy sima felduzzasztásra.

Valamint az országot behálózó öntöző és csatornarendszerre.

Mindez összességében a mezőgazdaságtól a turizmusig, a vizisportoktól a vizes élőhelyeket birtokba vevő élőlényekig mindenkinek jó lenne.

Előzmény: lapar (28940)
Vosseler Creative Commons License 2021.05.19 0 0 28941

És minden új ilyen film után, megnő a nagykerek forgalma, mert nekiállnak az emberek, a marketing duma alapján vásárolni, az új motyókat. 

Na ettől próbálom magam óvni, igen nagy elszántsággal, de néha, én sem tudom megállni, hogy ne vegyek valami jónak tűnő faszságot, amit aztán egyszer kipróbálok, majd 10 évi hurcolás után, kibaxom a ládám aljából a kukába. 

Van viszont egy valami, amit nem baxtam ki, pedig nem  használom, de idén előveszem.

Ez pedig a Cralusso-nak, az az úszója, amit megfelelő vezetéssel, sodrással szemben is lehet úsztatni.

15 éve vettem a FEHOVA-n tőle,  Azt is először demo filmen láttam, de nem vettem meg, mert nem akartam elhinni, hogy tényéleg működik. Aztán elmentem a kiállításra és a standján, volt egy medence, áramoltatóval, ahol a gyakorlatban is ki lehetett próbálni. Ő mondta, hogy mikor, mit csináljak és merre fog menni az úszó. És beszartam a gyönyörtől, mert tényleg működött.

Meg is vettem, mert akkoriban, szinte minden nap  lejártam, kenyeresszákkal (természetesen, kihúzható, nem hagyom a vízben) úsztatni, paducra. Simán körbe lehet úsztatni vele a szákot. Aztán nem tudom miért, egyszercsak visszaváltottam sima, 4 grammos pocakosra és azóta is avval nyomom, ha lemegyek. Na de idén, megint előkapom és nyomom vele. 

/ki az az ember, ha nem titok???)

Előzmény: Rendszer.hiba (28937)
lapar Creative Commons License 2021.05.19 0 0 28940

Csak nem stadionra gondolsz? ☺

Zabos Géza mondta: A Tiszának századok óta először adtunk vissza valamit abból, amit elvettünk. (a Tisza-tóra)

Előzmény: Rendszer.hiba (28935)
L_áma Creative Commons License 2021.05.19 0 0 28939

Igen. Igen!

:))

Előzmény: Rendszer.hiba (28938)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.05.19 0 0 28938

"Mint ..."

Fogadjunk, tudod Te azt, mire gondolok ... :)))

Tényleg jófejek, de van egy fontossági sorrend. S néked a jószágaid a fontosabbak. Szerintem ez így van rendben.

Előzmény: L_áma (28936)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.05.19 0 0 28937

Háromféle filmkészítési gyakorlat van. Az első, hogy odamegy egy-két pecás egy vízhez, leül egy random helyre, s pecázni kezd, fog amit fog, amit vesznek az "operatőrök". A második, hogy vagy kifigyelnek valakit, vagy meghívást kapnak valakinek a helyére, s bevált módszereit-csalijait használva mutatnak be egy sokhalas pecát. A harmadik, amikor napokig, hetekig etetnek egy-két helyet, aztán odaül a nagynevű, majd csodamódra csak úgy fogja szakmányban a halakat a csodacsalijával, csodabotjaival, csodaorsóival s csodaegyebekkel... :))

Nagyon kevés olyan ember van, akinek hajlandó vagyok akár csak egy percet is megnézni a filmjeiből. De van EGY olyan, akit sokra tartok, s akinek a filmjét-közvetítését-bejelentkezését még akár többször is megnézem, mert tényleg informatív még egy sima elejtett megjegyzés is akár...

Előzmény: Vosseler (28930)
L_áma Creative Commons License 2021.05.19 0 0 28936

Mint? :))

Előzmény: Rendszer.hiba (28935)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.05.19 0 0 28935

"Az a baj, hogy kitalálnak ilyen visszatelepítési dolgokat, de a környezetet nem tudja hozzá vissza változtatni"

Abszolút egyetértünk.

Ami most természetvédelem, meg visszatelepítgetési cirkuszként megy, az még tűzoltásnak is gyenge... sőt, bizonyos szempontból olyan, mintha benzinnel akarnának tűzet oltani.

Nem véletlenül tűnt el a medve, a farkas, a hód, s szinte teljesen a kormorán hazánk területéről. Már évszázadokkal ezelőtt meg lett borítva az az ökológiai egység, amely szabályozta az élőhely és a tápláléklánc önfenntartását.

A vízűgyre igencsak sokan-sokfelé fújnak... Ívás idején nem dobnak rá még plusz 10-30 centit hogy áradást imitáljanak, ám  képesek ívás után hirtelen vízszintet csökkenteni...

Bár nagyon jó dolog volt a folyóink szabályozása árvízvédelmi szempontból, de a kanyarok levágásával, a mederhez túl közel épített gátakkal, a félbemaradt tározóépítési tervekkel, a levágott lefűződött volt folyómedrek eliszapolódásával és kiszáradásával, bizony, hosszú távon kicseszett az ország magával... Az ország vízmegtartó képessége kvázi zéró, az öntözőcsatornák kihasználhatósága pár százalékos, a talajvíz szintje folyamatosan csökken... és így tovább...

Most még talán mindig lenne értelme lépni, cselekedni...  S nem akarok politizálni, hogy mennyivel fontosabb lenne ez az ország hosszútávú túlélése szempontjából, mint ....

Előzmény: lapar (28928)
L_áma Creative Commons License 2021.05.19 0 0 28934

Elviszik a vadászok. Ők adták a csapdát, és az első csalit. A csali is élő dolmányos.

Én sajnálom a dolgot, mert hatalmas arcok. De hihetetlen gonoszak is mellé. Egy döggel fertőzött itató nagy bajt tud csinálni. Vagy egy darabka lenyelt sünibőr. 

Előzmény: Rendszer.hiba (28932)
L_áma Creative Commons License 2021.05.19 0 1 28933

Én ugyan ezt végignéztem Dunaszekcsőn a ..... /halottról vagy jót, vagy/.

Akkora bottal jött, átért Falvára. Teledobálta a vizet kajával, és húzgosta a szerény karikákat. Ekkor jött egy "öreg" egy csörömpölős bringával. Azt sem tudjuk, hogy kanyarodott rá a kompjáróra, mert az 5m-es egybe bambusz cipőfűzővel volt a vázra csomózva. Öreg, rozsdás standolitos doboz /drótfüllel/ a kormányon, tele gilisztábal.

Odaült a sztár mellé, illendően megkérdezte, szabad-e. Szabadott. Akkora dévéreket, meg jászokat húzgosott ki a vízből, nem hittük el, hogy léteznek akkorák! Aztán mindezt megkoronázta egy jó kettes ponttyal. Úgy röhögtünk, Kaliforniában bejelzett a szeizmográf!

Az 5m-es boton volt 3 gyűrű. A "nyelénél" két kamósszeg epokittal beragasztva. Arra volt felcsavarva a + zsinór.

Sírva tapsoltunk. 

Előzmény: UNicum (28931)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.05.19 0 0 28932

Ha összemossuk, abból lesz a mosómedve... :))  Ami azért legalább akkora genyó, mint a dolmányos varjú... 

A délszláv háború után azért arrafelé előfordul a repülőmedve is... De arra már kár lőni... :)

Mit csináltok a becsapdázott varjakkal? Leves, macskaeledel, vagy elviszitek messzebb? :)

Előzmény: L_áma (28927)
UNicum Creative Commons License 2021.05.19 0 0 28931

Itt Baján úgy 15 évvel ezelőtt történt, hogy minden télen akinek volt egy akármilyen botja + waggler úszója az a téli hónapokban benn az öbölben gyönyörű keszegeket fogott a vermelő helyről. egy szép napon megjelent DG és a brancs majd ők megmutatják az itteni surmóknak hogy is kell ezt csinálni. Horgász a pácban klasszik: Döme a csillárd forintos ládájával, rakóssal, etetővel minden tudását beleadva zsákmányolt néhány snecit, a mellette álló Jancsika egy match bottal + doboz csontival fogott egy diszperzites vödör gyönyörű karikát :-)) nem volt egy dicső nap számára :-)

Előzmény: Vosseler (28930)
Vosseler Creative Commons License 2021.05.19 0 0 28930

Örülök, hogy nem nekem kellett leírnom ezt a "filmet csinált belőle" sztorit.

Nekem van egy barátom, akit szintén kifigyelt (budai rakpart) majd abból is filmet csinált. 

Tehát nem ő kereste meg a helyet, halat, módzsert, etetőanyagot, csalit, hanem elleste, aztán úgy tálalta, hogy ő mekkora mágus, mert a fővárosi Dunán is gennyesre fogja magát. Faszt! Ez valaki másnak, a 10 év alatt kikísérletezgetett és félve őrzött titka volt, ez a szarházi meg kileste. 

Nézzük már meg azt a Kunságis, amúros filmjét...!

Szerinted, mennyire hiszem el, hogy szándékosan, nem a haverja, rendszeresen etett helyén pecázik, hanem arrébb 100 méterrel?  Hagyjuk máááá!!!

Előzmény: Rendszer.hiba (28925)
Vosseler Creative Commons License 2021.05.19 0 1 28929

Indukció=elektromágneses indukció.

Elektromágneses erőtér képződik, ezért lehet, kizárólag, mágnesezhető edényekkel használni-

Előzmény: ezüstkárász (28923)
lapar Creative Commons License 2021.05.19 0 3 28928

Az a baj, hogy kitalálnak ilyen visszatelepítési dolgokat, de a környezetet nem tudja hozzá vissza változtatni. Hiába védi a hódot, ha nincs hozzá elég fa. A kormoránhoz, vidrához  nincs elég hal, stb.

Ugyanez volt már korábban a halak védetté nyílvánításával.

Védett a selymes durbincs, vagy a bucó, amiből pl. a felső Tiszán qrva sok volt. Ezeket sokkal értelmesebb lenne helyileg szabályozni.

Védett a kérész, de a ritkulásuk nem a pecások miatt lett, hanem a vízügy kikövezte az élőhelyüket, a folyók kemény agyagos szakadt partjait. Persze arra is szükség van, de akkor felesleges látvány intézkedésekkel eljátszani, hogy most akkor védjük. 

Előzmény: Rendszer.hiba (28926)
L_áma Creative Commons License 2021.05.19 -1 1 28927

Azért ez így ne mossuk össze!

Egy medvét sokkal könnyebb eltalálni a puskával, mit a kormoránt! Nagyobb, és sokkal lassabban repül!

:)))

Madár: A dolmányos varjút csapdázza a lányom rendszeresen. Egy átok. Ha úgy gondolja, hogy ő otthon van, hihetetlenül pofátlan. Vagy elzavarja az itatótól a jószágot, vagy ha ez nem megy, teledobálja szeméttel az itatókat. Döglött gyík, kifordított sündisznó, agyonvert rigó, meg ilyenek. 

Előzmény: Rendszer.hiba (28926)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.05.18 0 0 28926

A macsekunk mindig lebukott (le is szokott róla), amikor vegigsétált a konyhapulton, s ráment az indukciós lapra. Merthogy ha valami rákerül, akkor azért csipogással jelzi ezt. De nem kapcsol be sem a macsek érintésére, sem egy műanyag tálca alatt sem. 

Viszont kiserletezgettünk véle a villamosmérnök fiammal közösen. Pl ha ráraktam egy vágódeszkát, s arra egy lábost , aztán bekapcsoltam a főzőlapot, akkor a lábos melegedni kezdett, de a fa vágódeszkának meg semmi baja nem lett. :))

A madarakkal semmi bajom nincs. A kormoránok kivételek ... Amúgy nem csak a Tisza-tavon, hanem az egész ország (s Európa jelentős) területén ki lehet lőni, csak meg van határozva ennek az időszaka, illetve engedélyeket kell kikérnie a vízhasznosítónak valamely hivataltól...

Az ember istennek képzelte magát, s eszement módon védeni kezdte... most itt az eredménye... kiírthatatlanul elszaporodott... mint ahogyan most már szívás van a visszatelepített védett hódokkal is, s hamarosan nagyon-nagy szívás lesz a gyorsan elszaporodó medvékkel is...

Előzmény: ezüstkárász (28923)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.05.18 0 0 28925

Jankovich Krisz szerintem ügyesebb pecás, mint a Döme, de mivel részben a horgászatból él, ezért pózőrkődik... kb 10-12 éve megmutattunk egy jó helyet neki a Dunán, ez hiba volt, mert képes volt ott filmet készíteni... bár ennek ellenkezőjéről ígéret volt.. Szerencsére a spiraletetőkosaras messzire-hsjigálók, az elektromos jelzőt csipogtatók- s a folyót nem ismerők pár száz szerelek beszakítása után elszoktak onnét... Úgy kellett volna horgászniuk, ahogy a filmben láthatták, nem úgy, ahogy pl a préritavon megszokták... :))

Döme anno másokkal közösen létrehozta a Haldorádót, ami a kétezres évek elején a legmeghatározóbb, leglátogatottab horgászportál volt. Az ott létrejött társaság gerince még mindig összetart, tartja egymással a kapcsolatot s sokan baratságokat is. Csak ennek már nem a régóta megszűnt haldorádó-fórum adja a felületet... Mekkora bulikat, közös pecakat s versenyeket csináltunk... te jószagú...

Döme a fórumot s a látogatóit felhasználta.... majd a népszerűség felpörgése után már csak a biznisz érdekelte... megszabadult mindenkitől... amúgy valszeg milliárdossá vált már jó pár évvel ezelőtt...

Vagyunk páran, akik semmiféle hozzá kapcsolható túlárazott terméket nem veszünk...

Előzmény: Vosseler (28920)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.05.18 -1 1 28924

Már a Kárpát-medencében megtelepedő őseink is szerették az angolnát. Ugyanis őshonos. A telepítgetésekkel meg az őshonos állományra erősítettek rá, s főleg azért a Balatonban, merthogy remélték, hogy onnét könnyedén vissza tudják halászni, s így jó sok keményvalutát hoz az ennek szűkében lévő hazánknak. 

Elvileg bizonyítást nyert az is, hogy a nagy angolnapusztulást egy problémás-fertőzött telepítés szállítmány okozta. A mohóság... :((

Előzmény: Sz.G.E270CDI (28918)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!