Keresés

Részletes keresés

zsuga Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16997
Miti vagy bárki aki tudja

A márc. közepi váci félmaraton pontos idejét (melyik nap, hánykor, honnan) lécci írjátok be, mert az P-H-n kapott papírt Mitinek adtam és már nem emlékszem.

Nyuszi

Nem ígérem, de edzésként lehet, hogy én is megyek 24-én, ha Ti is ott lesztek....

Pozsonyi nevezés módjáról van valami infótok??

Mts

A Hungaroring nekem is nagyon tetszett tavaly, ezért nem is hagyom ki, mégha egyéni csúcsra nincs is esélyem mert azért egy kicsit szintes a pálya. A tavalyi időmön azért legalább 5 percet szeretnék javítani. Egyébként megértelek, mert ugyebár minden az "Anyegin múlik"...

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16996
Halihó!

Nagyon jó volt a tegnapi HHH futás, bár a végén már nem igazán bírtam. Köszi mindenkinek, aki ott volt. A bokáim viszont egész nap azt mondták, hogy ők nem élvezték annyira a köves-sáros talajt... Volt egy kis izomlázam is, de az elhanyagolható. Prága előtt már nem nagyon lesz időm HHH-ra, de utána is össze lehetne hozni még egy-két ilyen természetjárást! Ha a bokáim kiengesztelődnek, akkor szerda délelőtt nyomulok egyet a szigeten.

Márc.17-én lesz valamilyen emberi hosszúságú (jelenleg ezalatt 8-15 km-t értek) verseny?

Üdv:
Mosi

zakka Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16995
Nesze neked, matektagozat! :-)))
Előzmény: sneci_ (16994)
sneci_ Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16994
Igen, utólag vettem észre.:))
sneci
Előzmény: zakka (16993)
zakka Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16993
Figyelted, mire csaptál le? :-))
Előzmény: sneci_ (16992)
sneci_ Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16992
Szia
És a Zakkát is ismered?:))))
sneci
Előzmény: ganki (16990)
zakka Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16991
Végre! :-) Szia!

Ja, most jól összezavartál pár embert. Itt zakka vagyok. :-))))

Előzmény: ganki (16990)
ganki Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16990
Sziasztok! Szeretnék csatlakozni én is a Futóbolondok népes táborához. Én is elég bolondnak tartom magam ehhez a sporthoz...Egyébként tájfutok, rendszeres látogatója vagyok a Margitszigetnek (télen, nyáron, még hóesésben is!), és az utcai futóversenyeknek. Félmaratonnál még hosszabb távhoz még nem volt szerencsém, bár én mindig álmodozom róla. Egyébként kedvenc barátom, Budai Péter már köztetek gyűri a kilómétereket.
Nereida Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16989
matektagozat: én meg ugyanarra a szakra jártam öt évig mint MSG. Csak egy évvel lejjebb. Ezzel szeretném indokolni a tagozatba való jelentkezésem.

Ma megvolt a dombraföldombrólle kétszer, holnap lesz hegyreföléstalánle, szerdán Gellérthegyen teszt, csütörtökön pályán résztáv, péntek-szombaton még nemtom, vasárnap reggel még egy teszt, majd a verseny. Eddig tökéletesen sikerült tartani a tervet :)

Nereida

Előzmény: zakka (16984)
mts Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16988
zsuga,

nálam itt jön be az ár kérdés:
Ha nem tudok egyéni csúcsot repeszteni félmaratonon, mert tartalékolok az egészre. Akkor tuti, hogy nem fizetek érte nevezési díjat. Így el sem indulok. Esetleg futok magamban valahol, valamennyit, amennyit az "edzőm" mond.

Tehát vagy Pozsony, vagy Hungaroring egész. S a közelben, főleg előtte semmi utcai verseny. (Csak tájfutás.)
Azért fáj(na) a szívem a Hungaroringért. Az biztos, hogy valamikor szeretnék rajta futni (maratont).

mts

Előzmény: zsuga (16979)
mts Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16987
kerékpár,

szerintem: 30:43

mts :-)

Előzmény: kerékpár (16982)
zakka Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16986
...és ez vajon micsoda?...
Előzmény: zakka (16984)
zakka Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16985
Nereida
Eddig úgy néz ki, nem jövök a Gellérthegyre (futóként semmi esetre sem, max. szurkolni)!
Úgyhogy légyszi tartalékold a rajtszámom. :-))
Előzmény: Nereida (16971)
zakka Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16984
Nereida
Előzmény: Nereida (16971)
Sopánka Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16983
*** off *** matektagozat ***
Hát a lényeg annyi, hogy én nagyon örvendek.
Végülis verseny - verseny... :-)
Amúgy MSG-vel tavalyelőtt egy németórára jártunk...
*** on ***

Hiver, neked nagy gratula! Remélem, én is gyorsan visszanyerem a formámat, mert a cél nálam is 3 óra alatt!

Ezt a Pozsonyt a cimboráimmal még meggondoljuk, nagyon jó ötlet! Részletek olvashatók valahol?

Én még edzetlen vagyok, nem is tudom, mekkora távot futottam le majdnem 2 óra alatt, szerintem nem volt 20 km, mentségemre szolgáljon, hogy a János-hegy is benne volt.

Aki jön a Bia 25-re (március 10. vasárnap), fél kilenc tájban találkozunk a rajtnál. Én kerékpárral megyek le.

Jó egészséget!

ui. sajnálom, hogy csak fölvetettem a nevezési díj-kérdést, és nem szólok hozzá, de nem is nagyon tudnék. Ti mindent leírtatok. Egy adalék, hogy én Visegrádon (MMK) futottam eddigi legjobbamat tavaly, úgy, hogy a verseny legnagyobb részében nem láttam a környezetemben futót. Számít a táj is, nemcsak a futótársak!

kerékpár Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16982
Sziasztok!

Csütörtökön országszerte leszakadt az ég, ezért fájó szívvel kénytelen voltam hanyagolni a pár napja gondosan kiválasztott terepfutó útvonalamat. Csalódás volt számomra, hogy nem hagyhatom magam mögött az aszfaltot, de jobb híján a téli kerékpáros edzőkörömön futottam. Huszonegynehány kilométer (újra le kell mérnem a hosszát, mert ősz óta elfelejtettem) és a Zselici-dombság lakóhelyemhez közel eső minden jelentősebb emelkedőjét érinti.
Otthon édesapámnak megjegyeztem, hogy elmegyek futni, aztán az időnként csepergő esőben kezdetben az országút szélén ijesztgettem az autósokat, majd a szomszédos településen keresztül egy halastó mellett futottam el, onnan egy 15-18%-os emelkedőn fel a dombtetőre, következő falu és vissza.
Hazaúton egy kecske- és birkanyájjal is meg kellett küzdenem. Voltak vagy százan és úgy gondolták, hogy meg tudnak állítani. Nem sikerült nekik, amiben az is közrejátszott, hogy úgy éreztem: ha akkor abbahagyom a futást, nem fogok tudni újra elindulni. Szerencsére a juhász nem 4-5 puli segítségével tartotta kordában a nyájat, ezért menekülnöm nem kellett.
2 óra 3 perc futás után otthon még egy letolást is el kellett könyvelnem mert édesapám szerint normális ember nem fut 2 órán keresztül és már azt hitte, hogy valami baj ért. Nem akartam vitába szállni szellemi épségemet illető megjegyzésével mert időnként erről én sem vagyok meggyőződve, úgyhogy egyenesen belevetettem magam egy nagy kádnyi forró vízbe.

Két nap pihenőt tartottam az fenti futás után, mert a jobb térdemet eléggé fájlaltam, de ma reggel nem hagyhattam ki a szokásos munkárahangoló átmozgatást. Mivel 24-én Kaposváron lesz egy 7 km-es futóverseny, 8,82 km-t futottam és megpróbáltam, hogy ezen a rövidebb távon milyen időt tudok elérni. 39:17 lett az idő, amely eddig pályarekord és ha 7 km-re arányosítom, akkor éppencsak kívül van az áhított 30:00-s időn. Remélem addig még gyorsulok egy kicsit és a verseny is motiválni fog.

Üdvözlettel:

kerékpár

nyuszi_ Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16981
Vásárhelyi félmaraton (merthogy a Vásárhelyi Pál Ált. Isk. szervezi):
Van félmaraton, 8400 m, 4x2100 m váltó, meg még egy-két rövidebb táv a kisebbeknek. Az útvonal egy része a Petőfivárosban (kertvárosi rész) kanyarog, utána kimegy Hetény felé a bringaúton (amerre az őszi félmaraton is szokott menni), fordító, egy felüljárón átmászva a fordító a Szőlészeti Kut.Int. kertjében, felüljáró, bringaút, vissza a sulihoz. Frissítő 2-3 helyen vízzel, póló szokott lenni, nem tudom mennyi a nevezés (talán 1000 alatt). Az 5-10-15-20 km-ek szoktak kint lenni, többé-kevésbé pontosan. Az utóbbi években mindig nagyon kellemes kora tavaszi idő volt, jó hangulat.
Érdeklődni: 76/493-146, 30/9153-911

Gyertek!!!

   / )/ )
  (-.- )
      nyuszi
('')('')_)o

Előzmény: zsuga (16979)
Zsazsi Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16980
Nagyon szégyellem magam a vasárnap miatt, de senki számát nem tudom, gépközelben is csak munkaidőben vagyok, így nem tudtam senkit értesíteni, hogy én nem vállalom be a dagonyázást.
Péntek estétől esett az eső szombat estig, így tudtam, hogy csak sárban való csúszkálás lenne a dologból. De a szigeten futottam, akkor találkoztam Zsugával. Ott is olyan szél fújt, hogy a második körben bekényszerített a belső útra. Talán a jövő héten!
Előzmény: lelkiismeret (16969)
zsuga Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16979
IV. Kercsaj

Bocs de ezt a 24-i félmarcsi dolgot nem értem, bár nyusziméti vagyok, vagyis érinthet a dolog.

Öcsém (Forest) is fontolgatja ezt a pozsonyi futást (félmarcsit).

Mts Hungaroringen fuss egy felest és Pozsonyban jöhet a teljes táv!!!

Szóval alakul egy kisebb alakulat. (Szegény rímhányó Romhányi forog a sírjában.)

Előzmény: IV.kercsaj (16973)
viktor a takarító Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16978
István!
No problem!
Örülök, ha sablonnak tekintett nevemmel hozzájárulhatok megújhodásodhoz!
:-))))
vat
Előzmény: iSTVán (16948)
kerékpár Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16977
Tisztelt szaborob!

Engem mindenképpen érdekelne a narancspóló.

Üdvözlettel:

kerékpár

Előzmény: szaborob (16918)
mts Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16976
Teljesen gondolkodóba estem, hogy Hungaroring-et elcseréljem Pozsonyra (Bratislava).

Csak iSTVán, a profi rajtszámát így nem tudnám visszadni. :-(((

nyuszi_ Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16975
Zsuga!

Szuper!!! Akkor megyünk Pozsonyba, hurráááááá!!! :)))

   / )/ )
  (-.- )
      nyuszi
('')('')_)o

sneci_ Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16974
Személyesen ismerek egy pár embert, aki saját zsebből voltak a B-Bp-n.
De hát akkor ezek a nev.díjak se drágák, hiszen rengeteg vállalati sportkör támogatja a futókat. Mint pl. nekem is a felét visszafizetik (4 verseny teljes díját meg egy az egyben a sportkör fizeti.)
Előzmény: IV.kercsaj (16973)
IV.kercsaj Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16973
Hogy mit kell az ember lányának megtudnia!!! A főnökömről kiderült, hogy maratont akar futni, eddig tudta eltitkolni előlem :-)))
nyuszi azt mondta, hogy "fertőző vagyok" :-))) a környezetemben előbb-utóbb maratonfutók tűnnek fel. :-)))

zsuga
Ez részemről így szupernek tűnik!

Kedves nyuszimétiek!
nincs kedvetek egy kicsit a márc. 24-i félmaratont népszerűsíteni?

nevezési díjak
Ezzel kapcsolatban facsegával értek egyet. Látatlanban azt is megkockáztatom, hogy a beszedett nevdíjak a nagyobb versenyek esetében a szervezők tiszta haszna. Azért azt ne felejtsétek el, hogy a BB-n senki sem a saját pénzéért fut, hanem szinte az összes csapatnak a szponzorok adják össze a pénzt és ezt a szervezők is így tudják. Olyat meg még nem hallottam, hogy bárki is támogatta volna egy amatőr futó nevdíjait. De ha tudtok ilyet, akkor feltétlenül szóljatok! :-)))

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16972
En is jovok!
Ket szintkor khm kerdeses de egyet biztos bevallalok!
Előzmény: lelkiismeret (16969)
Nereida Creative Commons License 2002.03.03 0 0 16971
Azért nem feltétlenül nyerésről van szó, gondolom, legtöbbünk esetében. Ha se előtted, se mögötted senki, az olyan, mintha egy szimpla edzésen lennél, és például nekem sokat szokott segíteni a versenyhangulat. A New York Marathonon személy szerint igen gyakran tekingetnék visszafelé, hogy hol vannak a többiek :)

zakka,
PH rajtszámod még mindig nálam van. A Gellérthegyen találkozunk?

iSTVán,
ha a pisztrángot választanád, akkor én lehetnék a keszeg. :)

A jövő héten kipróbálom, milyen érzés mindennap futni. Cél a Vivicitta. A Citadella csak közbülső állomás.

Ja! Vastigris, Hurvinek, tárgyalnunk kellene, tudjátok milyen ügyben! Egyre sürgősebb!

Nereida

Előzmény: facsega (16970)
facsega Creative Commons License 2002.03.03 0 0 16970
Istvan, nem akarom a kérdést tovább ragozni, csak egy megjegyzésem lenne az alábbihoz:
Kis versenyen még soha nem sikerült igazán jó eredményt elérnem, egy Pécs-Mohács maratonon is a végén már távcsővel sem láttam versenyzőt se előttem, se mögöttem, de ugyanez volt a Bükki hegyimaratonon is, pedig ez még viszonylag komoly verseny. Az utóbbin pl. percekkel jobbat futhattam volna, ha marad motivációm a végére. Azért gondolom elég motivációt jelentene, ha mondjuk a New York maratonon az utolsó húsz kilóméteren úgy vezetnéd a mezőnyt, hogy előtted csak a kamerás kocsi menne, mögötted meg vagy 2 km hátránnyal jönne a második helyezett és mondjuk 2:04-es pályacsúccsal nyernél. A hosszútávú állóképességi sportokban a monotóniatűrés döntő tényező. Akinek társaságra van szüksége közben az nem biztos, hogy nyer :o)
Előzmény: iSTVán (16959)
lelkiismeret Creative Commons License 2002.03.03 0 0 16969
iSTVán! A VindiSTVán nagyon nem tetszik? Ha már a vezetékneved is felmerült mint variáció.

SK
István nem unta meg az életét, csak azért gépel ennyit, mert idén is pályázik a "legtöbb karaktert használó FB" dicső címre. :o)

Másról:
Ma a lassú szekció +nemnagyongyors feltérképezte a HHH adta futó lehetőségeket (sajnos Zsazsi nélkül:( ). Köszönet ezért Zakkának és Kingának(és üdv a FB jelöltek között!)A terep nagyon tetszett, még ha kicsit sáros is volt.A kezdeti kínokért kárpótolt a szintút meg a látvány,na meg a remek társaság. Annyira megtetszett a pálya, hogy ide tervezzük a Prága előtti hosszú futást is, mégpedig jövő szombatra (03.09.)mondjuk 11-től, mondjuk 2 szintút kör képében.szívesen várunk minden érdeklődőt!

03.09.11 óra Fenyőgyönyge
Kati
nemnagyongyors
lelkiismeret

Ettől az elhatározásomtól csak egyetlen dolog tántoríthat el, ez pedig az eső. Egyrészt mert változatlanul utálok esőben futni, másrészt mert ma is láthattuk, hogy ilyenkor az út igencsak csúszós a sár miatt.Akkor marad valami civilizáltabb környezet.( De most mindjárt írok az időjárás moderátornak, hogy moderálja ki szombatra az esőfelhőket!!:))

Előzmény: iSTVán (16966)
zsuga Creative Commons License 2002.03.03 0 0 16968
István
Sneci verzióját módosítva, ha álcázni akarod magad, lehetnél "István a fűtő" is. Bocs:))))

Csaszkallal gondoltuk, hogy besegítünk Hivernek a résztávozásban, de ő másként gondolta... Kicsit megcsúszott. Amikor mi befejeztük ő éppen kezdte:)))

Hiver, gondolom azért így is símán teljesült az előírt napi penzum.

Jelentem Zsazsi lebukott. A HHH mellett (előtt) még a szigetet is nyúzta. Ez aztán az elszántság:))

Pozsony

Én már döntöttem: megyek. Csaszkal+kollegája is erősen tervezi már a dolgot, úgyhogy alakul a csapat.

2 Nyúl, Ricsi remélem már Ti is döntöttetek, mert így akkor egy kocsi már OK. is lenne. (Valamiért én úgy látom, hogy Pozsonyba autóval kéne menni. Ha jobb megoldás is van szóljatok.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!