Keresés

Részletes keresés

Freedomocska Creative Commons License 2009.06.17 0 0 25
Vásárlás előtt könnyű következteni--mindegyik xar minőség ,a többi viszont szerencse kérdése.Vásárlás előtt kibontjuk a csomagolásból és szemrevételezzük.Aki ilyen terméket vásárol tudnia kell mit vesz--az ára és a származása mindent elmond.A legjobban az tetszett mikor valaki megveszi fehér színben magán lakásba és mivel baromi jó szigetelés van benne(papír rács) a kicsapódó párától és a tökéletes egyrétegű festék eredménye képp szép "barna" lett(rozsdabarna).Csak léppcsőházi bejárati ajtó azaz ott még elmegy.Más--panelba gyakran beépíttetik a nyugdíjas korosztájú hölgyek,elsőre mindig felakadnak a küszöbön (nem egy estről tudok--törés szerencsére még nem volt).
Előzmény: vadeger (23)
fegaf Creative Commons License 2009.06.17 0 0 24
A Hi_Sec is kínai?
Előzmény: Törölt nick (20)
vadeger Creative Commons License 2009.06.17 0 0 23
A zár és egyéb belső részek állapotára milyen módon tudnék következtetni megvásárlás előtt?
Előzmény: Freedomocska (22)
Freedomocska Creative Commons License 2009.06.17 0 0 22
A "szétpergő" zárral főleg akkor van gond ha bezárt ajtónál történik meg.Megtörtént már és a motorosbőrcuccosvevő (aki elmondása szerint maga szerelte be és nyitotta ki flexel) 2,5 cm-ről ordított 120DB-el a P.....res eladó fejére.Szegény srác két hét múlva le is számolt.Én úgy csináltam anno,hogy a vevővel együtt kibontottuk még a boltban és átnéztük--eminden harmadik volt csak elfogadható állapotban.Sok a karc,horpadás és hegesztési deformáció.
Előzmény: Törölt nick (19)
eek Creative Commons License 2009.06.17 0 0 21
egy mail-t tudnál dobni, hogy merre van az üzleted? Én épp biztonsági ajtón gondolkodom. De nem a gagyibb fajtából.

mail: eek@freemail.hu


köszi.
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.17 0 0 20
Dehogy az a baj, nálam is lehetett ilyeneket kapni!

A hasonlóság az, hogy ugyanaz a kőzetgyapot szigeteléses lemezborítás stb.
Ez a lemezborítás behorpad pl., és a zár is ugyanaz!

De a legszembetűnőbb hasonlóság: Made In Kína....

Nem bántom, árultam is, hiszen, mint pl. az előző érdeklődőnek is megfelel!

Azért nem árulom már, mert sok vevő megveszi, aztán Tőlem várja el, hogy kifogástalan legyen!
Mivel ezt nem tudom garantálni, és nem érti, hogyha az olcsóbbat veszi, akkor annak tartalmi különbség az ára, inkább adom a drágábbat, és nem magyarázkodok!

Előzmény: fegaf (18)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.17 0 0 19
Szerintem nincs akadálya, megfelel egy olyan helyre.

A szétpergő zárral vannak gondok esetleg, tehát mindenképp utána kell járni vásárláskor, hogy hogyan lehet garanciát érvényesíteni.
És mivel gondolom a garanciális időn túl is használni szeretnéd, akkor azt sem árt tudni, hol kapsz hozzá cuccot később!
fegaf Creative Commons License 2009.06.17 0 0 18
Az OBI-ban nem ez van! Megnéztem a szórólapon, csak hasonló. Ezzel mi a baj, mert a legalul ajánlott cégnél is kapható?
Előzmény: Törölt nick (16)
vadeger Creative Commons License 2009.06.16 0 0 17
esetleg ezt érdemes megvenni olyan helyre, ahol az ellopható érték sem nagyobb 39000 Ft-nál? Vagy jobban járok igényesebb, de nem biztonsági ajtóval?
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.16 0 0 16
ez 39 000 Ft!
Előzmény: fegaf (13)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.16 0 0 15
most a kínai gagyi 39 000 Ft az OBI-ban, láttam a plakátokat!
Freedomocska Creative Commons License 2009.06.16 0 0 14
120%!
Előzmény: fegaf (13)
fegaf Creative Commons License 2009.06.16 0 0 13
Ezek is "gagyi" ajtók?
vadeger Creative Commons License 2009.06.13 0 0 12
Csak lehet valahol 50e alatt valami sima szaniter vagy ipari fém ajtót kapni...
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.13 0 0 11
mondjuk nem sima lemez. Van rajta minkét oldalon 1-1 cm MDF borítás is...
De azon nem kell bánkódni, nem horpad be:-))
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.13 0 0 10
a kínait 50 000- 70 000 körül kapod meg
A megadoorost beszerelve 110 000-120 000 -ért

Igaz abban nincs elemes csengő:-)))
Előzmény: vadeger (8)
comad Creative Commons License 2009.06.13 0 0 9
vadeger Creative Commons License 2009.06.13 0 0 8
Mennyi ez a nagyon eladható ár? Nekem igazából egy sima fém ajtó kéne, nem is feltétlen biztonsági, tudtok beszerzési forrást ajánlani esetleg?
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.12 0 0 7
de a horpadás, meg a szétpergő zár, az nagyon kínainak tűnik...
Arra is vonatkozik attól még a garancia, mi is foglalkoztunk egy időbe vele, és valóban, a beszállítónk nagyon korrektül cserélte, ha baj volt!

csak sűrűn volt baj:-((((
pedig szeretném forgalmazni a nagyon eladható ára miatt.....:-(((
Előzmény: SivaSambo (5)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.12 0 0 6
előleg nélkül viszont nem állnak szóba senkivel....
Inkább nagyon meg kell nézni, hogy kitől rendelsz, és SOHA nem szabad olyannal foglalkozni, akit fix helyen nem tudsz elérni!
csak mobilt megadóval pláne!
Előzmény: SivaSambo (5)
SivaSambo Creative Commons License 2009.06.12 0 0 5
Sziasztok. Röviden elmesélek egy történetet. Tanulságos.

Nyílászárók cseréjéről döntött a család.
Keresgéltünk sokáig.
Be is jött a képbe a GRÉDICS kftés a vele családi vállalkozásban együtt működő ROLOTHERM kft.
Jöttek is sietve, felmérni a munkát.
azután csend...ígérgetés...csend...7 hét után kis is jöttek, többször kellett őket nyaggatni.
Eljött a nap.
Megjelentek, és hozták az AJTÓT.
Csomagolás nélkül!!! Figyelj!
Már akkor látható volt egy két horpadás az ajtón...
Berakták az ajtót, és mikor szóvá tettem, hogy horpadt az ajtó lap begyulladtak.
A zárral is szenvedtek,rosszúl is rakták össze.
Ez mondjuk 5 órával később derült ki.
Telefonálgatás ide...oda...
semmi .
....
azóta a lista így néz ki:
-hozzáértés nélküli szerelés
-figyelmetlenségből elkövetett rongálás
-szándékos félrevezetés
-MEGFENYEGETETT A KIVITELEZŐ
-átadás a mai napig nem történt
-takaró lemezeket még a mai napig nem hozták ki
-garancia levél nincs
-a telefonszámot, amit kaptunk, hogy ha baj van hívjuk, néha napján felveszik
-a zárszerkezet két hét alatt összeomlott.

szerncsére a Fogyasztó védelem közbenjár és büntetés kiszabását kezdeményezte a ROLOTHERM kft terhére.

a jó hír hogy az importőr azonnal ,ahogy hírét vette ennwek a rom ajtónak azonnal cserét ajánlott és egy jobb minőségű, és hibátlan ajtóval pótolta a kárunkat.

Viszont a ROLOTHERM kft még mindig tartozik nekük...jó mi.



Jó tanács.
Soha ne fizess előre.
Mert átvernek.
ennyi a story dióhéjban.

UFF!
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4
Tetszik a hozzászólás, nagyon precíz tájékoztatást adtál!

Ezért szeretem ezeket a topikokat:-))))


Mellesleg igen: a megadoor ajtaja 110 kg!

és nem fér be a liftbe!
:-)))
:-(((((
Előzmény: fizimiska (3)
fizimiska Creative Commons License 2009.06.10 0 0 3
Nem árt tudni:

"Valamennyi biztosító lakásbiztosítási szabályzata (szerződési feltétele) meghatározza azon vagyonvédelmi követelményeket melyek megléte szükséges a betöréses lopás kockázat vállalásához. Az egyes vagyonvédelmi szintekhez káreseményenkénti kártérítési limiteket határoznak meg a biztosítók.

Betöréses lopás biztosításra abban az esetben nyújtanak fedezetet a különböző biztosítók, amennyiben a biztosított ingatlan védelme teljesíti legalább, az un. minimális mechanikai védelem előírásait. Az ilyen alap védelem mellet ugyanakkor a biztosító által vállalt káreseményenkénti kártérítési limit is viszonylag alacsony, átlagosan 2-3 millió forint"
http://www.netrisk.hu/biztositasi_informaciok/biztositasi_termektajekoztatok/lakasbiztositas/lakasbiztositas_vagyonvedelem.php

Na most, hogy mi felel meg az egyes vagyonvédelmi szinteknek, arról a biztosítódnál kell érdeklődni, adnak egy szép kis füzetet. Ez alapján (meg figyelembe véve hogy mekkora az az érték amit egyáltalán ellophatnak a lakásodból) be tudod lőni, hogy kb. mit kell tudnia a majdani ajtódnak ahhoz, hogy esetleges betörés esetén a biztosító teljesen megtérítse a kárt.
Azt ne felejtsd el, hogy nincs olyan zár vagy ajtó amit nem lehet feltörni, csak a szükséges időt lehet növelni. (keress rá pl. a lockpicking-re a youtube-on, meg fogsz lepődni)
Alapdolgok:
- a zárbetét ne álljon ki a veret síkjából (max. 1 mm különben már rárakhatnak egy olyan vicces eszközt amivel egy modzulattal kettétörik a betétet)
- a veret legyen csak belülről csavarozható, lehet fúrásvédelemmel ellátott
- a zárbetétet számtalan módon ki lehet iktatni: felfúrás, kihúzás, "lockpicking", rezgetés vagy bumping, kettétörés meg még van egy-két extra módszer de nem akarok tippeket adni. A lényeg, hogy olyan betétet válassz ami ezek ellen védve van (elvileg).
- az ajtó leemelés ellen védve legyen, pl. spéci pántok és/vagy horgas vasalat
- nem árt ha van anyag az ajtóban, különben úgy járhatsz mint a korábban belinkelt videón, konzervnyitóval bejutnak hozzád:)
- a tok és a fal közötti kapcsolat minél szilárdabb legyen
- egy jó minőségű hevederzár kínos perceket okozhat a betörőnek
Egyelőre ennyi jutott eszembe, lényeg hogy a biztosítódnál tájékozódj, döntsd el milyen biztonsági szintű ajtó az ami neked kell, ők pedig ahhoz a szinthez mit várnak el.
Előzmény: Törölt nick (-)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 2
A biztonsagiajto.hu -s ajtók is egész masszívak, bár az áruk is az...
Én onnan vettem, pár extrával (hőhídmentesített tok és ajtókeret, biztonsági ablak), jól záródik, masszív, nem gagyi zárja van, de nem is annyiba került, mint amennyiért ki van írva...
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.02 0 0 1
http://www.youtube.com/watch?v=dhD4dYNJXwo


Ennak a tanulmányozásával kezdd szerintem:-DDD



Én elkezdtem meggyőződésből a megadoor ajtókat forgalmazni, nem tudom pontosan a hozzád közel eső forgalmazókat, de a megadoornál kérdezősködhetsz

http://www.megadoor.hu

Ez acél lemezen kívül merevítéssel, 5 cm szigeteléssel, és 1-1 cm MDF borítással van ellátva!két zár, kitekintő és kilincs tartozik hozzá, szerintem elég jók, és az áruk is elfogadható.
Mármint a kínai gagyihoz képest nagyon is!
Előzmény: Törölt nick (-)
zordonC3 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 0
atomnagy nullát kívánok és sok sok értékes hozzászólást, nőjön nagyra a topic!

0000000000000000000000000000000000000000000
0000000000000000000000000000000000000000000
0000000000000000000000000000000000000000000
0000000000000000000000000000000000000000000
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.02 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

A nyáron tervezem lakásom felújítását, és mivel eléggé instabil bejárati ajtóval rendelkezik szeretnék bele valamilyen masszív, acélbetetétes  "+" hevederzáras biztonsági ajtót sok sok biztonsági zárral . 

 

 Kinek mi vált be, melyik a legjobb legmasszívabb, hol érdemes szétnézni milyen márkát felszereltséget tudtok javasolni?  Az ilyen OBI / Praktikeres tömegtermékeket nemigen kedvelem, szerintem az ugyanolyan gagyi mint a tescos termékek. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!