Keresés

Részletes keresés

Gombolkozó Creative Commons License 2017.05.17 0 1 6453

Hát, .... a hozzászólók - és általában a lágyéksérvvel foglalkozó oldalak is - az általam konkrétan tapasztaltnál LÉNYEGESEN rózsásabbnak festik le a helyzetet. Nekem két napja volt lágyéksérv műtétem, -igaz nem laporoszkópiás, hanem nyitott. Ez azért egy rendes, a hasfalat is komolyan megbolygató műtét. Vagy egy napig az ember az ébredés után megmozdulni is alig-alig tud, - a felkelés pedig (amit a nővérek erőltetnek) olyan mintha az embert a felállásnál hasbalőnék, ezután némi erőltetett csoszogás, majd visszafekvésnél megint egy haslövés. Egy napig lóg ki az ember hasából a felesleges váladékot kivezető cső, amit nagyjából másnap szednek ki. Másnap - a cső kiszedése után - már elengedtek, -  a zárójelentés szerint "panaszmentesen",  ami finoman szólva is erős eufemizmus volt. Felöltözés szinte esélytelen, ez ember kicsoszog a kocsihoz pizsamában s kabátban, amibe a felesége besegíti, és utána otthon behoppan egy ágyba. Ma harmadnap vagyok, - elég nagy műtét utáni duzzanattal a vágás körül és már odáig jutottam, hogy a felállás és pisilni való kimenés erős nekidurálás után megy. Esélyt nem látok, hogy 3-4 napon belül olyan szinten legyek mozgásképes, hogy önállóan ellássam magamat, - az pedig, hogy becsoszogjak a munkahelyemre még minimum egy hét - 10 nap... Szóval így kell készülni.

post meridiem Creative Commons License 2017.05.16 0 0 6452

Sziasztok! Én ma kaptam időpontot műtétre, illetve konzultáltam az orvossal. Németországban történt mindez, sajnos akadnak még nyelvi nehézségeim, nem értettem mindent. Az orvos konzultáció során elmondta hogy Lichtenstein módszerrel műtenek majd, meg említett valami olyat hogy a műtét impotenciát okozhat, sérül az ondóvezeték, egy ábra segítségével próbálta elmagyarázni. Igaz ez? Vagy csak félreértettem? Vagy csak mint lehetséges kockázat végett mondta? Nem tudom biztosan, hogy mi vár rám és kicsit nyugtalanít. A magyar orvosok felvázoltak ilyen kockázatot a konzultáció során? Köszönöm előre is a válaszokat.

blacksonic Creative Commons License 2017.05.05 0 0 6451

Tegnap volt laparoszkópos műtétem. Külső tapintható sérvem csak egyik oldalon volt, viszont a technikának köszönhetően az akut még nem tapintható másik oldali sérvemet is megműtötték egy füst alatt.

Csak ajánlani tudom laparoszkópost azoknak aikknek sportolás miatt alakult ki, ugyanis simán lehet másik oldalon is kezdemény. És azért valljuk be egy műtét mindig jobb mint kettő :)

 

Továbbiakról még írok majd, egyenlőre érzékeny a hasam vágásoknál ill. hálóbeültetésnél. Nehézkes a járkálás, kicsit görnyedve csoszogok :) Műtét után kicsit puffadt feszes volt a hasam, de ez velejárója a technikának, ugyanis műtét alatt has fel van fújva gázzal hogy jobban odaférjenek.

 

Összességében egész elviselhető. Másfél hónapja volt orrsövény műtétem...nah az teljesen más dimenzió tud lenni.

ukio Creative Commons License 2017.05.04 0 1 6450

Sziasztok. Két hete volt Pásztón hagyományos lágyéksérv műtétem vágással, hálóval. Sportolok, tehát a náthát is nehezen viselem, nemhogy a kórházat. Múlt szombaton volt varratszedés. A dokival megbeszéltünk a terhelésem. Most hétvégén elkezdhetek óvatosan lejjebb engedett üléssel bringázni és hasfalat nem terhelve kisebb súlyokkal dolgozni. Kezdetben fekvésből, ülésből felállás nagyon durva volt, mára csak azt érzem, hogy az alsónadrág kicsit dörzsöli a sebhelyet. 

Egy jó tanács, ha tehetitek telefonáljátok körbe a kórházakat, mert legutóbbi ismeretem szerint mindenhol kb másfél hónap sorban állás van. Egerben lakom, felhívtam Salgótarjánt és az ott ügyelő pásztói sebész végignézte a várólistát és éppen visszamondta valaki, így fértem be pénteken a következő hét szerdai műtétre. A pásztói kórház nagyon korrekt, modern, el se hittem. A nővérek kedvesek, nyugalom van, ketten feküdtünk egy négyágyasban, külön fürdőszoba.. Szóval minden ok.

Kitartás mindenkinek és bátorság. Gyógyuljatok!! :)

 

akosbitto Creative Commons License 2017.05.02 0 0 6449

Hat akkor most mar tudod, hogy lehet. :)

Előzmény: AZAKI13 (6448)
AZAKI13 Creative Commons License 2017.04.30 0 0 6448

Én a Csiky dr hoz megyek vizsgálatra kedden. Csak nem tudom lehet e nálam mini plasztikát választani mert már volt itt sérvem kb 35 éve. Ha lehet akkor én is azt választom. 

Előzmény: akosbitto (6447)
akosbitto Creative Commons License 2017.04.30 0 1 6447

Hashajtás nincs, de a mutet elotti reggelen mar nem lehet enni. A muteti lehetosegek az anyagiaktol fuggenek: en a miniplasztika eljarast valasztottam egy budapesti magankorhazban, ami fizetos, de barmilyen korhazban megcsinaljak, ahogy a haziorvosom mondta, manapsag mar a korhazi portas is meg tud operalni egy servet. :) mindenesetre ha van ra kb. 200 ezer forintod, en ajanlom a miniplasztikat: reggel bemesz, delutan mar otthon vagy.

Előzmény: AZAKI13 (6446)
AZAKI13 Creative Commons License 2017.04.29 0 0 6446

Kihez, hova érdemes menni?

Előzmény: akosbitto (6444)
AZAKI13 Creative Commons License 2017.04.29 0 0 6445

Köszönöm válaszod. Ki dönti el hogy milyen módszerrel műtenek? Előtte van valami hashajtás?

Előzmény: akosbitto (6444)
akosbitto Creative Commons License 2017.04.28 0 1 6444

Dehogy, nincsenek csövek, semmi horror. :) Elaltatnak, vagy érzéstelenítenek, felvágják az alhasadat pár centi hosszan (már ha nem laparoszkópról van szó), visszatömködik a beledet a helyére aztán összevarrnak. :) Utána pár napig minden mozdulatodat meg kell gondolnod, mert ha nem teszed, akkor jól beleszúr a fájás, de amúgy egyáltalán nem tragikus a dolog. Amire figyelni kell, hogy a terhelést csak óvatosan, fokozatosan kezdheted újra, ne akarj egyből erőemelő lenni. :)

Előzmény: AZAKI13 (6443)
AZAKI13 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 6443

Sziasztok!

 

Új vagyok még a témában ezért kérem a segítségeteket lágyéksérv témakörben. Elsősorban kit és milyen módszert ajánlotok? Mit kell tenni a műtét előtt mi van a műtét után stb. Csövek lógnak az emberből? 

 

Előre is köszönöm mindenkinek.

dottoreGonzo Creative Commons License 2017.04.24 0 0 6442

nekem holnap lesz bal oldali lagyekserv mutetem miniplasztikaval. beszamolok reszletesen

Landsmann_ Creative Commons License 2017.04.24 0 1 6441

Az érzéketlenség nemigen fog elmúlni. Persze javulni fog egy kicsit, de nem sokat. Idegeket vágtak át, amik nem fognak többet összeérni. 

Előzmény: ondori (6440)
ondori Creative Commons License 2017.04.24 0 0 6440

Üdv mindenkinek!

 

Április 4.-én megtörtént a lágyéksérv műtétem. Altatásban és laparoszkópos eljárással végezték Miskolcon. Azóta elég szépen behegedett az a 4 pici lyuk amit ejtettek a köldököm környékén.

Kérdésem az lenne, hogy másnak is voltak még hosszabb ülésnél lévő lágyéktáji fájdalmai? Esetleg bizonyos mozdulatoknál, mint pl.: Nekem bal oldali lágyéksérvem volt, de felemelni a bal lábamat, hogy bekössem a cipőmet még fájdalmas. -Nem vészes persze.-

Ezen kívül a műtött területtől felfelé medence csont irányában még vannak fájdalmaim. Nem tudom mire vélni a dolgot, mivel nincs közel a tényleges beavatkozás helye.

S még egy utolsó még el nem felejtem. Közvetlen köldök alatti területen egy foltban "érzéketlen" a bőröm. Tapintásra, hidegre, melegre. Ha belecsípek fáj persze. Igazából nem aggasztó a dolog nagyon, de furcsa. Mások mondták, hogy átmeneti állapot és elmúlik. Hát kíváncsian várok még 1-2 hónapot vele.

mindfreak91955 Creative Commons License 2017.04.04 -1 0 6439

Sziasztok.

 

Ma 2 hete műtöttek jobb oldali lágyéksérvvel, laparoszkóppal.

Szépen gyógyul,már fájdalmaim sincsenek szerencsére. Varratként

felszívódót használtak. Kérdésem az lenne,hogy hegesedés ellen használnék

aloe gélt,vagy körömvirág krémet. Ezek hasznosak lehetnek? Ha igen mikortól kezdhetem el használni őket?

Köszönöm a segítséget előre is :-)

 

akosbitto Creative Commons License 2017.03.22 0 0 6438

Azt mondják, a hálós eljárásnál 1-3 százalék az arány.

Előzmény: TamásD (6437)
TamásD Creative Commons License 2017.03.21 0 0 6437

50%-os kiújulással be is csukhatná a boltot az adott hely :)

Akár nyílt, akár laparoscopos hálóbeültetéses sérvműtét után a kiújulási arány 5-10%-nál nem lehet magasabb, és ez is még túlzó szám talán.

Előzmény: chris4791 (6435)
akosbitto Creative Commons License 2017.03.21 0 0 6436

Szerintem nagyban múlik az alkalmazott technikán. Nekem először hagyományos összevarróssal csinálták meg a bal oldalt, aztán öt évvel később miniplasztikával a jobb oldalit. Most a bal oldali újult ki, úgyhogy már ezt is miniplasztikával csináltattam meg - valahogy úgy gondolom, ez örökké tart majd. :)

Előzmény: chris4791 (6435)
chris4791 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 6435

Üdv!

 

1 éve műtöttek laparoszkóppal 2 oldali lágyéksérvvel. A hálók magasra lettek helyezve. Ezenkívül a hasfal egyik oldalán  a vastagabb erek és idegek sűrűbben voltak a megszokottnál ezért oda kevesebb kapoccsal tudták rögzíteni a hálót. Így elég hamar mindkét oldalon kiújult a sérv.

Miniplasztikával lett helyre hozva. …

Akikről én halottam volt akinek sikerült, de több olyan is akinek nem. Szerintem a kockázati tényező 50% a kiújulásra.

akosbitto Creative Commons License 2017.03.13 0 0 6434

Sajnos a hajlam bennünk van, de most már tudod, hogy túlélhető a műtét. A lényeg, hogy vigyázzunk magunkra, bár én pont most kezdtem el azon gondolkozni, hogy már ideje újra elkezdeni a sportot.

Előzmény: leslieking (6433)
leslieking Creative Commons License 2017.03.13 0 0 6433

Üdv!

 

Egész szépen gyógyulok, mint írtam, már elkezdtem mozogni is. Csak attól félek, hogy esetleg a másik oldalon is kijön. De ha így lesz, azt is ott fogom megcsináltatni. 

 

Király László

Előzmény: akosbitto (6423)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.12 0 0 6432

Nekem pl nem írtak ki. Műtét után kaptam heparint, utána semmi. A szobában volt két 60 év körüli ember, azoknak kiírták.

Előzmény: akosbitto (6431)
akosbitto Creative Commons License 2017.03.12 0 0 6431

Ismerek olyat, akinek elfelejtettek felirni, sot egy alkalommal nalam is igy tortent, de senkinek nem lett semmi baja. Masreszt ha kialakul egy verrog, az siman kinyir. Szoval azt mondom, jobb a megelozes, de talan ezt a par napot kis szerencsevel mar kihuzod.

Előzmény: davesosweet (6429)
obsitos3 Creative Commons License 2017.03.11 0 0 6430

Ha szerencséd van,nem lesz gond.Ha nincs,trombózis.

Előzmény: davesosweet (6429)
davesosweet Creative Commons License 2017.03.11 0 0 6429

Sziasztok! 

Nekem 2 napja történt jobb oldali lagyekserv műtét, de masnap mar haza is engedtek. Tegnap meg botrányosan fajt minden(persze próbáltam sétálni stb...), de ma mar mint ha semmi bajom nem lenne. Egy problémám van, hogy nem váltottam ki a veralvadasgatlo injekciót es valószínűleg csak holnap utÁN fog sikerülni ezt megtenni. Elvileg 10 napig kell magamba dofkodni... Mit gondoltok mennyire kell raparaznom a hiányára? 

ancitrus Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6428

A rekeszsérv diagnózisának felállítása mindkét esetben a gyomor-bélrendszer felső részének tükrözésével történik. Sor kerülhet mellkas röntgenre, illetve a nyelőcső kontrasztanyagos vizsgálatára is, amelynek során a folyadék formában bejuttatott kontrasztanyaggal kerül sor a képalkotó vizsgálatra.


Előzmény: Csuklósbusz (6424)
akosbitto Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6427

Ha visszaolvasol kicsit, akkor találsz itt néhány tapasztalatot.

Előzmény: fodros2 (6425)
akosbitto Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6426

Mi itt csak a lágyéksérvhez értünk. :)

Előzmény: Csuklósbusz (6424)
fodros2 Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6425

Kedves Fórumozók!

 

Ajánljon nekem valaki jó kórházat /sebészt sérvműtétre, Budapesten.

Köszönöm.

Csuklósbusz Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6424

Hasüregi vagy rekeszsérv gyanúval MR vagy CT-re menjek el?

 

Gyulladásos bélbetegségek is fennállnak, de lehet ezeket egy sérv okozza. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!