Keresés

Részletes keresés

Militics Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4457

Kedves Lajos,

 

véletlenül akadtam erre az oldalra míg saját szülőfalumat Nemesmiliticset adtam be a keresőbe. Én nem vagyok családfakutató de amíg a fórumban olvasgattam eszembe jutott, hogy van  egy könyvem Milenko Beljanskitól szerbhorvát nyelven. A könyv címe: Nemeš Millitič   Svetozar Militič   1752 - 1984

Milenko Beljanski, egy zombori újságíró, kutatott a falu történelme után és az összegyűjtött adatokat a fent említett könyvében foglalta össze.

Gyorsan átrepültem az oldalakon és a Csernus családról röptében ennyit találtam amit most igyekszem lefordítani:

"Az egész terület a falu keletkezésekor 1752-ben mindössze 6.002 hektár volt...

Mivel a főldeket kizárólag a nemesek tarthatták, igazolniuk kellett nemességüket. Ellentétben, akik nemességüket nem tudták bizonyítani, vesztették jogukat a föld használatára....

Özvegy Csernus Imre, gyermekei nevében felmutatta pestmegyei igazolványát 1740-ből. A Csernus család Nográd megyéből származik."

 

Az újabb időkből: 1981-ben Nemesmiliticsnek 21 Csernus vezetéknevű felnőtt lakossa volt.

A Csernusoknak 2 becenevük van: Mákvász és Sutús

 

Mivel már nagyon késő van, tőlem egyenlöre ennyit.

 

Üdvözletem

 

nemesmiliticsi

 

 

idrisi Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4456
Kedves K_Samu!

Kempelen Béla: Magyar nemes családok

2. kötet

Beczei (ujtordai). Czímeres nemeslevelet Bethlen Gábortól 1619. aug. 25. B. János nyert. (Ujtordai ref. egyház lt.) – Egyike azon 335 családnak, melyek mint testőrgyalogosok kaptak nemességet s kapták Ujtorda mezővárost minden tartozékaival együtt. – Czímer: vörös mezőben kék ruhás gyalogos sereg három zászlóval, élükön két lovassal; sisakdisz: három zászló; takarók: különböző szinek. – Vö. Sándor 74–6., l. még Ajtoni (ujtordai) alatt.


1. kötet


Ajtoni (ujtordai). Egyike azon 335 családnak, melyeknek mint testőrgyalogosoknak Bethlen Gábor 1619. aug. 25. nemességet és czímert adott s Uj-Torda puszta mezővárost minden tartozékaival nekik adományozta. (Ered. az ujtordai ref. egyház levéltárában.) – Czímer: vörös mezőben kék ruhás gyalogos sereg három zászlóval, élükön két lovassal; sisakdísz: három zászló; takarók: különböző színek (vörös-arany, kék-arany?), – Vö. Sándor 74.; Weress 97.
Előzmény: K_Samu (4455)
K_Samu Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4455
A segítségeteket kérem! Hol található meg, honnan tölthető le az alábbi leírás szerinti címer:

vörös mezőben kék ruhás gyalogos sereg három zászlóval, élükön két lovassal; sisakdisz: három zászló; takarók.

Ez az új-tordai (1619) nemesek címere.

Samu
iater Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4454

Szia!

 

"Ti hallottatok már ilyen vezetéknevet viselő családokat?"

 

Személyesen is ismerek párat :)

 

Szentesen élnek Deim-ek.

 

 

Előzmény: bambi001 (4449)
bambi001 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4453
Köszönöm a hozzászólásokat.
melbourne Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4452

Lásd Deim genealogy:

 

http://www.radixforum.com/surnames/deim/index.html

 

Lajos

Előzmény: milyennincs (4451)
milyennincs Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4451

"Ti hallottatok már ilyen vezetéknevet viselő családokat?"
Az On-line tudakozó 82 Deimet ad fel.

Előzmény: bambi001 (4449)
westham4 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4450

Szia!

A "Szarvas környékén" elég nagy terület... A telefonkonyv.hu segíthet a keresésben, Gyomaendrődön például él egy Deim György.(Elég közel van Szarvashoz...) Nézd át a környék településeit, Békéscsabán is akad néhány ilyen nevű ember. Persze, hogy valamelyikük a nagyapád testvére vagy leszármazottja-e neked kell kideríteni. Sok sikert és kitartást! Mindenki a nulláról kezdi...

Üdv!

 

Előzmény: bambi001 (4449)
bambi001 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4449
Sziasztok családfakutatók!

Anyai nagyapám Deim volt. Az 1900-as évek elején Szarvas környékén telepedtek le, előtte éltek a Felvidéken is, de nagyapám elmondása szerint a német Alföldön is éltek rokonaik. A nevét illetően használták Dejmok illetve Dejm változatban is. (Ezt nagyapám mondta, de nem tudom, hogy van-e valóságalapja.) Szerintetek? Ti hallottatok már ilyen vezetéknevet viselő családokat?

Nagyapámnak hét testvére volt, keresném a családjaikat.

Segítségeteket köszönöm.

"Egy kezdő családfakutató"
melbourne Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4448

Kedves Curlie,

 

Próbáld meg ezt a linket is :

 

http://www.naa.gov.au

 

11 Csizmadia van rajta.

 

Lajos

Előzmény: curlie (4447)
curlie Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4447
Kedves Lajos,

Köszönöm a linkeket, szép sorjában majd megnézegetem őket.

A telefonkönyben mindenesetre szerepel a név (Csizmadia).... Nem valaszínű, hogy az illető még él és azt sem tudom, hogy vannak-e leszármazottai, de hátha találok majd valamilyen nyomot.

Üdv.: curlie
Előzmény: melbourne (4445)
melbourne Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4446

Helló kerub,

 

Megnéztem , válasz a mail-boxodba.

 

Lajos

Előzmény: kerub (4444)
melbourne Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4445

Szia curlie,

 

Itt kuldok nehany web lapot, remelem fog segiteni. Sajnos angolul van:

 

http://www.nla.gov.au/infoserv/faq_missing.html

 

http://www.peoplesearch.com.au/Missing_Persons

 

http://members.ozemail.au?~hdharris/missingpeople.html

 

www.telstra.com.au

 

Sok sikert,

 

Lajos

Előzmény: curlie (4433)
kerub Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4444

Melbourne!

 

Nézz be a mail-boxodba!

Előzmény: melbourne (4436)
szentivany Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4443
Talán próbáld az OSZK-ban, úgy tudom oda kellett a nyomdáknak un köteles példányokat adni a kinyomtatottakról(legalábbis úgy rémlik, valahol olvastam)
Előzmény: szentivany (4442)
szentivany Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4442
Hát...., akkor nem tudok mit mondani.
Előzmény: iater (4441)
iater Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4441

Kedves szentivany!

 

ok, akkor bescannelem hamarosan...

de én már előfizettem. máshogy nem is lehetneletölteni. letöltömés annyit tartalmaz, hogy pontosan megadja hol találom konkrétan. Így:

 

"Forrás:
[A Magyar Királyi Államrendõrség feketekönyve]. - [S. l.] : [s. n.], [1940?]. - 972 p. ; 21 cm

Kezdõ kötet és / vagy oldalszám:
p. 877".

Előzmény: szentivany (4439)
szentivany Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4440

Hát ez sajnos, német, de azért ideírom:

 

http://www.kuk-wehrmacht.de/regiment/index.html

Előzmény: szentivany (4439)
szentivany Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4439

Ahhoz vszeg elő kell fizetni(mármint az adatok lekéréséhez)

 

A képet meg be kéne scannelned, talán van itt szakértő. De mintha lenne valami honlap  is, majd körülnézek.

A német leírás  nagyjából csak azt mondja, hol készült , és hogy a lemezeket megtartják az utánrendelésekhez, legalábbis én ezt hiszem.

Előzmény: iater (4438)
iater Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4438

Sziasztok!

 

A radixindexen található két forrás hol található? Mert ha letöltést nyomok, akkor csak azt adja ki, hogy ezen két könyv ennyi és ennyiedik oldalán található bővebb információ.

 

"A Magyar Királyi Államrendõrség feketekönyve";

"A magyar ipar almanachja".

 

Előre is köszi:

iater.

 

+ I.vh-s kérdés:

milyen egyenruhához tatozott a derékszíjon bal oldalt lógó hosszú (kb. combközépig érő) tőr, elöl a kabaton valami sípféle, azt pontosan nem látom, de fém az tuti :) és a vállapról induló, elöl a gombhoz futó rojt, melyen felül 3 kicsi alul 2 nagy gombolyag látható...

hm... azt hiszem most a hadászathoz értők visítva fogják a fejüket a leírásomtól :D de hátha tud segíteni valaki.

A fotó készültének pontos évszámát nem tudom, az illető dédpapám 1880-as években született. A kép hátulján: "Fotograf Atelier L. Stockmann - Wien, II. Grosse Stadtgutgasse 34. Mezzanin. Die Platten bleiben für Nachbestellungen aufbew.

 

Jaaa... és németül nem tanultam sajnos :(

Előzmény: iater (4251)
szentivany Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4437

Curlie,

bocsi hogy belekotyogok, de itt van egy érdekes honlap:

http://www.ozhun.net/

Előzmény: curlie (4433)
melbourne Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4436

kerub

 

Ha rendelkezel, jobb és pontosabb információval, légy szives küld el.

Meköszöném...

 

Lajos

Előzmény: kerub (4435)
kerub Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4435

melbourne

 

 

Ezek csak hirtelen az Arcanum DVD-jéről előjönnek több más nem nográdi bejegyzés között.

Ha ebből szerzed az információidat Te is akkor elnézést.

 

"Csernus. I.
Nógrád vármegyéből származik, melynek bizonyítványa alapján Mátyás 1792-ben hirdeteti meg nemességét Bács-Bodrog vármegyében. 1803-ban Nemesmiliticsen nyert adományt. Az 1826. évi összeírásban a nemes militicsi közbirtokosok között foglal helyet.

 

Egy másik ág a nemesség-szerző Csernyus Istvánnak Pál fia által Nógrádba szakadt, hol nevezett Csernyus Pál az 1755-ki investigatiokor magát a szerző Istvánnak fiául igazolta *."

 

Előzmény: melbourne (4429)
melbourne Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4434

Szia curlie,

 

 

Gondolom van remény még a rokonod megkeresésében.

Légy szives küld el adataid az email cimemre, lehet, hogy birunk gyorsan segiteni ha rokonod fel tartotta a kapcsolatát az itteni magyarsággal.

Lehetőleg ird meg, hogy milyen idős lehet most ,és ha tudod az utolsó cimét, vagy mivel foglalkozott. 

 

Üdvözlet,

Lajos

Előzmény: curlie (4433)
curlie Creative Commons License 2007.02.07 0 0 4433
Szervusz Lajos!

Azt szeretném megkérdezni, hogy Asztráliában létezik-e olyan szervezet, társaság, ahol egykori emigránsok után lehet érdeklődni? Egyik oldalági rokonunk arra vette az irányt még '56-ban és nyoma veszett.

Vagy ezt csak a Vöröskereszten keresztül mehetne?

üdv.: curlie

Előzmény: melbourne (4432)
melbourne Creative Commons License 2007.02.07 0 0 4432

Egy dallal szeretném megköszönni az eddigi segitséget a családkutatás fórumon levő tagoknak:

 

http://hazam.extra.hu/PIROS%20FEHER%20ZOLD.html

 

Csernus Lajos

Melbourne

Ausztrália

gerard Creative Commons License 2007.02.06 0 0 4431
Köszönökm Idrisi
milyennincs Creative Commons License 2007.02.06 0 0 4430

Nem, sajnos nem. Csak olyan segédletek, amelyek megmondják, hogy a levéltári fondjegyzékben mi a jelzete (mit kell kikérni).

 

Amit hoztál link, ill. abban a felsorolás tartalmában egyezik a korábban apró betűvel írottan Borovszky könyvéből felsoroltam nevekkel. Ugyanarról beszélünk. Ne feledjük, a napóleoni háborúk idején vagyunk, jól jött az a 40.000 forint, meg az ígért 1.000 pozsonyi mérő rozs és árpa, 1.000 rőf vászon, s gondolom 'sikerült' 10 regrutát állítaniuk és hadi szolgálatra 10 lovat adniuk. :)

 

A címernek megpróbálok utánamenni. Ha más is érez kedvet, csak rajta :)

Előzmény: melbourne (4429)
melbourne Creative Commons License 2007.02.06 0 0 4429

Kedves milyennincs,

 

Vajon az Úrbéri összeirás UC 197:42 , 26 oldalas amely latin nyelven irott, elérhető e az interneten?

 

Hozzájutotam egy 36 oldalas latinul irott ajándéklevélre, melyben 2. Ferenc osztrák császár földeket ajándékoz a nemesmilicsi nemesknek. Az ajándéklevél 1803. 12. 09 irodott és a nemesek közt Csernus István neve is ott volt.

 

Van ennek egy  rövid, magyar nyelven irott összefoglalója, amelyet meglehet tekinteni:

www.biblioso.org.yu/html/hu/tragovi/1203.htm

 

Egy törzs fórum tag megigérte nekem , hogy át fogja nézni a Nemesmiliticsi anyakönyveket, csak sajnos 1826 tol van.

 

Nekem megvan Kőkeszi Csernus család cimere, vajon a Nógrádi Csernus családi cimere különbözik a Kőkeszitöl?

 

Lajos 

Előzmény: milyennincs (4398)
milyennincs Creative Commons License 2007.02.05 0 0 4428
A www.ksh.hu oldalról is elérhető a korábban adott link az 'Intézmények' linkkel a 'KSH Könyvtár'. Csak most éppen nem. Holnap biztos elérhető lesz. Szóval ez egy nyilvános oldal, közcélú közzététellel.
Előzmény: milyennincs (4427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!