Keresés

Részletes keresés

naox Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1385
Felreert(esz)
Nem az a bajom, hogy erzekszervi tapasztalassal nem lehet komolyan megitelni egy viz minoseget, hanem azzal a kereskedoi attituddel szalltam vitaba, ami szemforgatoan mindenkit lesopor azzal, hogy "amig nem vetted meg a keszulekemet, addig ne alkoss rola velemenyt". Magyaran akkor szolj be, ha mar fizettel.
A megjegyzes kulonosen alaptalan volt ebben az esetben, mivel a forumozo olyan egyertelmu csusztatasokat (valotlan tenykozleseket, gy.k. teteles hazugsagokat) kritizalt meg, amik a keszulek megvasarlasa nelkul is egyertrelmuen igazolhatoak.
Az internet marcsak ilyen. Lehet, hogy a bulvarmedia benyeli a nephujitest, de mi szovatesszuk. Tehat: a keszulekrol a kereskedo valotlan allitasokat tett, felrevezetoen nyilatkozott, es utana azzal haritott, hogy nem vettem meg. NEM IS FOGOM, plane ezek utan. Es az az erv, hogy "nem vettem meg, ne nyilatkozzak" ostoba, ertelmetlen, szemforgato, es igen-igen-igen nevetseges.

Mindegy, hogy elegedett-e a vevo, a lenyeg, hogy fizessen? Uzleti etika?
Előzmény: viztisztitokeszulek.eu (1384)
viztisztitokeszulek.eu Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1384

Kedves Naox!

Természetesen igaza van, rosszul fogalmaztam. A termék kipróbálásával valóban nem tud megalapozott véleményt mondani, de vélhetően ha még ez sem történt meg, akkor még kisebb az esélye a hitelesen véleménynek.

 

Előzmény: naox (1382)
paljoc Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1383

Igen. Egy víztisztító kipróbálásával semmilyen információhoz nem lehet hozzájutni, legyen az a legdrágább Silveraqua vagy egy 20 ezres Wellnet W 25.

Kifolyik belőle valami és megiszom, nem leszek szomjas tovább, ennyi.

 

Az én W 25-öm 2 éves csereperiódusához érkezett. Mennem kéne a Bálint analitikához egy vízvizsgálatra. Na akkor lenne tapasztalat. Egyébként megyek is!;-)

Előzmény: naox (1382)
naox Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1382
"javaslom Önnek, hogy a berendezéseinkről csak akkor írjon negatív véleményt, ha kipróbálta azokat"
A kereskedok szajabol ezen az ordas marhasagon mindig jot rohogok. Ha kiprobaltam, az nem azt jelenti, hogy tapasztalatom van, hanem azt, hogy az eladonak profitja. Nem kell ahhoz kiprobalnom, hogy ellenorizzem, hogy allitott-e valotlansagot a kereskedo, vagy sem.
Előzmény: viztisztitokeszulek.eu (1381)
viztisztitokeszulek.eu Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1381

Köszönöm szépen a helyreigazítást, és megfogadom a tanácsát, nem megyek bele ebbe a vitába.

Látom számos fúrum témában ír véleményt, emiatt bizonyára számos iparágban szerzett már tapasztalatot.

Mindenki van véleménye, lehet véleménye és ezt tiszteletben tartom, azonban javaslom Önnek, hogy a berendezéseinkről csak akkor írjon negatív véleményt, ha kipróbálta azokat, mivel valóban megalapozottan csak akkor tud nyilatkozni róluk.

 

Tisztelettel: www.viztisztitokeszulek.eu

 

Előzmény: cumpika (1379)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.17 0 0 1380
Víztisztítós témákban eléggé köztudottnak számít, hogy amikor egyszerűen csak kínait mondunk, szűkebben Taiwanra gondolunk, ahol ilyen vizes cégek kiterjedt telephelyekkel rendelkeznek.
Előzmény: viztisztitokeszulek.eu (1378)
cumpika Creative Commons License 2010.06.17 0 0 1379
Egészen halkan megkérdezem, Taiwan az hol van?

Megnéztem az nsf.org nyilvántartását melyre hivatkoznak pld. a Triwin-nél, és a legjellemzőbb kínai átveréssel találkoztam.

Lobogtatják az NSF/ANSI 58.szabvány szerinti minősítést, azután kiderül, hogy van ilyen certifikatjuk, kizárólag a csövekre.
Nem a berendezésre.

NSF/ANSI STANDARD 058
Reverse Osmosis Drinking Water Treatment Systems
NOTE: All Replacement Modules Are Components.


Triwin Watertec Co., Ltd.
No. 3, Lane 45, Section 3, Dafu Road
Tanzih Township, Taichung County 427
Taiwan
886 4 2531 1188
Visit this company's website

Facility : Hsiang, Yunlin County, Taiwan


COMPONENTS: Tubing[1] [2]
PE TUBE 1/4"
PE TUBE 3/8" TRIWIN
TRIWIN PE PIPE 4.0 x 6.4 mm
TRIWIN PE PIPE 6.3 x 9.5 mm

Szóval ne menjünk bele ezen a fórumon az Ön által árusított víztisztítók minőségét firtató további magyarázkodásokba, mert igen rosszul jöhet ki belőle.
Előzmény: viztisztitokeszulek.eu (1378)
viztisztitokeszulek.eu Creative Commons License 2010.06.17 0 0 1378

Tisztelt Cumpika!

A víztisztítóink Taiwanban készülnek, nem pedig Kínában. Minőségük kiválló, egyes típusokat már majdnem 10 éve forgalmazzák Magyarországon.

Megkérném, hogy mielőtt negatív véleményt ír bármely termékről, szerezzen be megfelelő információkat.

 

Köszönettel: a www.viztisztitokeszulek.eu webáruház tulajdonosa

Előzmény: cumpika (1376)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.17 0 0 1377

Nem tudom, melyik típusra gondolsz, de sok kínai kacatba beletesznek 50-75 GPD membránokat, melyen főleg rásegítés nélkül esetleg igen lassan csordogál a víz és ilyenkor sok vizet is pazarol a lefolyóba. Tehát ezeknél a víz puffertartályban történő poshasztása  sajnos nem is mindig elkerülhető. Bár, ha valaki nagyon ráér... A kancsóra viszont oda is kell figyelni, nekem például egyszer elfolyt egy "csomó" víz, mert a rohadt számítógép elterelte a figyelmem, a víz meg csak folyt...

 

De van konyhai stopper is, ha beállítom 5 vagy 10 percre, az is jó megoldás, sőt a víztisztítóm már említett időzítőjével automatizálni is lehetne. Van rajta egy gomb (CD: Clock Delay) csak a funkció kihasználásához még egy külön kapcsolót is fel kellene szerelni, amire egyelőre nem került sor.

 

A névleges GPD-kapacitást hiába számolom át literre, az tényleg csak egy névleges érték. Meghatározott nyomás, hőmérséklet, szárazanyagtartalom esetére (pl. 65 PSI, 25 °C 500 ppm). A gyakorlatban mindig kevesebb vizet ad egy membrán.

 

150 GDP membránommal már meg vagyok elégedve, például mostanában jó meleg van (a szűrőházak is melegítik a vizet, ez is számít) ezért nemrég meg is mértem a konyhai digitális mérleggel, grammra: 4,2 kg/cm2 (60 PSI) nyomáson 10 pec alatt 2,34 liter víz jött le, ami felszorozva 337 liter/napnak felel meg. Ha most megnézzük:

 

150 GPD (USA gallonnal számolva, mert még az sem mindegy) = 569 liter/nap. Tehát közel sem éri el a névleges kapacitást, esetleg szivattyúval tudnám jobban megtolni, annak negatív vonzataival együtt. Télen még kevesebb, amikor hideg a víz miatt 2 liter alá is leesik a 10 perces hozam.

Előzmény: tigerton (1375)
cumpika Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1376
Jól rátaláltál.

A legigazibb kínai vacakok.
Nagy a veszélye, hogy rosszabb minősége lesz a "megtisztított" víznek mint a tisztítás előtt volt.
Előzmény: Warhammer911 (1374)
tigerton Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1375
Misland

és arról mi a véleményed, hogy ez olcsóbb típus, és nem használok tartályt
hanem mondjuk egy üveg kancsóba csordogáltatom???
Előzmény: Törölt nick (1373)
Warhammer911 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 1374
Sziasztok
szeretnék tanácsot kérni víztisztitó vásárlásásval kapcsolatban
RO 5 vagy 6 betétes szűrőre gondoltam
otthonra csap alá

A készülékekkel kapcsolatban ezt a két oldalt találtam
http://tisztacsapviz.aruhaz.info/kategoria/ro_viztisztitok_96-os_szures.html

http://www.viztisztitokeszulek.eu/24-Forditott-ozmozisos-viztisztitok.html?gclid=CMyQncGUn6ICFQO7ZwoddS0Qyg

a nagy választékból nem igazán tudok választani

válaszaitokat előre is köszönöm
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.13 0 0 1373
Egyszerűen el kell mosogatni az alkatrészeket, fertőtlenítéshez Hipo, Clorox megfelel.

Legjobb lenne, ha a szivattyún lenne valami szabályzási lehetőség. Nálunk ugyan rásegítés nélkül is működik, de ha túl kevés a nyomás, az is baj, mert akkor nem csak többet kell várni a vízre, de lecsökken az RO-víz aránya is a szennyvízhez képest (vízpazarlás). Ezt befolyásolják a felhasznált membrán paraméterei is.

A képen látható szűrőházak 1/2 collos, menetes csatlakozással rendelkeznek, amit például egy lakás csőrendszerébe jól be lehet iktatni, de víztisztító építéséhez nem ilyet szokás használni, hanem 1/4 collos rendszert általában. Annál is inkább, mert 1/4" csatlakozója van a membránháznak és a többi alkatrésznek is.

RO-membrán beépítése esetén szükséges még egy fojtószelep is, ami a membránon a kellő nyomást létrehozza, valamint egy négyutas szelep, ami a szennyvízágat lezárja, vagy utóbbi helyett más megoldásokat kitalálni (konstrukciófüggő).
Előzmény: tigerton (1372)
tigerton Creative Commons License 2010.06.12 0 0 1372
http://www.protfilt.hu/index.php?mod=kinalat&task=show&kategoria=szurohazak#lebegoanyag_szurohaz_atlatszo_es_nematlatszo_poharral

erről mi a véleményed?

itt lehet venni 10 colos szűrőházakat darabja kb 5 ezer, ezeket összekötve
kész is a víztisztító! töredék árból!
5 ezer az előszűrő + aktív szén
18 a mebrán!
vagy tévedek? :)

nagyon köszi a türelmed :)
tigerton Creative Commons License 2010.06.12 0 0 1371
jaaa

azon gondolkodtam, hogy ha mégis az Ro rendszert választanám, és igaz ugyan
mint ahogy jelezted, hogy nincs öblítési lehetőség

deeeeeee ezt ki tudnám küszöbölni, a negyedéves szűrőcserékkel, ugyanúgy ahogy a kétlépcsős rendszert, és nem is nagy tétel.....

hogy esetleg nagyobb nyomás lenne a membránon, nos az lehet, azzal nem tudok mit kezdeni,,,,,,
és ha a szivattyút kiiktatnám ???
és csak a hálózati nyomással menne??
véleményed???
:)
Előzmény: Törölt nick (1369)
tigerton Creative Commons License 2010.06.12 0 0 1370
ahammm

nagyon köszii, a szempontokat, átgondolva fogom én is összeállítani, azt hiszem kezdetben a kétlépcsős rendszer
ahogy mondottad volt negyedévente cserélni,,,,,

még egy kérdés, van egy chicco gyermek cumisüveg stb sterilizáló folyadék,
szerinted az alkalmas ezen cuccok fertőtlenítésére is??
http://balamberbababolt.unas.hu/spd/0310004/Chicco_fertotlenito_folyadek

üdv Ákos
Előzmény: Törölt nick (1369)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.12 0 0 1369
Anyagot sajnos én sem tudom ellenőrizni, így ez eléggé hit kérdése, nekem megfelelt az Aquafilter is. De nálunk nem is lehetett mást kapni, postán rendelni legfeljebb drágábban tudtam volna, másik kínait. Tehát egyrészt ezek a szempontok játszottak, továbbá először is csak ki akartam próbálni egy ilyen cuccot úgy, hogy kudarc esetén ne sokat bukjak rajta, továbbá nyitva maradjon még a bővítés lehetősége is, hogy ha akarom, később megfejelem egy RO-membránnal.

Mindamellett azt sem hallgathatom el, hogy gyanakodva szemléltem a lötyögő menettel bíró Jaco-csatlakozókat, amin kicsit jobban meghúzva átugrott a menet, hogy majd emiatt fogja elárasztani a lakást, de egy ideig így használtam, később a nyugalom érdekében inkább lezártam még a tápcsapját is (bekötőszelep), csak ehhez mindig a mosogató alá kellett nyúlni. De legalább tekergetni nem kellett: ez egy negyedfordulatos, könnyen kezelhető, karos szelep.

Szénszűrőt úgy gondoltam, hogy a tömítés, illetve alkatrészek (szénbetét kivételével) lemosása, fertőtlenítése után akár vissza is rakható, még 3 hónapra.
Előzmény: tigerton (1368)
tigerton Creative Commons License 2010.06.12 0 0 1368
hmmm
köszi a gyors választ!

és igazad lehet, én is gondolkodtam csak a 2lépcsős rendszerben, mivel évtizede már ásványvízen élünk.......
Igazad lehet a rendszeresen cserén is, az aktív szenesnél ez nem is jelentős komoly költséget negyed évente

esetleg tudsz ajánlani valami jót, gondolom itt sem mindegy a szűrőház anyaga stb.....

nagyon köszi a válaszod
Előzmény: Törölt nick (1367)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.12 0 0 1367
Én még magamnak sem tudnék ajánlani, ezért nem is vásároltam komplett RO-készüléket. De tulajdonképpen, amikor a kétlépcsős víztisztítót használtam (10", előszűrő+szénszűrő) az is nagyon jó vizet adott, csak a vízkövet nem vette ki.

De akit nem zavar, hogy ásványvíz jön a csapból (helytől függő mennyiségi és minőségi tartalommal), annak pont megfelelő lehet egy ilyen is. Csak nem érdemes 4-5 hónapig halogatni a karbantartást, mert ennyi idő után már nyálkásodhat a szénszűrő gumitömítése (biofilm-képződés). Emiatt ezeknél negyedéves karbantartásban érdemes gondolkodni.

Noha maga a szénbetét átlagos esetben 6 hónapig is használható. RO-készüléknél akár egy évig is kihúzható, mert a membrán hatékonyan véd a baktériumoktól, de ez függ a terheléstől és az automatikus öblítés megléte is ajánlott ilyenkor. Előszűrőn szemre is látható a szennyeződés mértéke, meg a vízkő, főleg ha átlátszó házban van, ez alapján lehet dönteni a szükséges cseréről.
Előzmény: tigerton (1366)
tigerton Creative Commons License 2010.06.11 0 0 1366
hmmm
hhhááát igazad lehet,de én panelpatkány vagyok, így sajna nincs lehetőségem barkácsolni....

végtelenül hálás lennék ha tudnál egy olyan készüléket ajánlani, amely az Általad említett paramétereket tudja...
na és persze nem 200 ezer.....

várom válaszod :) (nagyon ):)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.11 0 0 1365
Mivel én csak magamnak barkácsolok, nem ismerhetem ezeket, de automatikus, periodikus öblítéssel nem rendelkező víztisztítót én már nem használnék, mert ilyen készülékben a baktériumok szaporodása és a vízkőlerakódás jelentősen gyorsabb. A különböző alkatrészekből netán kioldódó anyagok, aromák távozását is elősegíti az öblítés, ami kétes eredetű alkatrészeknél pláne nem mellékes körülmény.

Előfordulhat, hogy a rásegítő szivattyúval a membránokat túl nagy nyomásra veszik igénybe, amitől csökken azok élettartama és a szűrés hatásfoka, a sóvisszatartás. Talán ezért is árusíthatják utánsózó nélkül?

Aki a víztisztítós honlapján a NASA-ra hivatkozik, komoly ember már biztosan nem lehet. Az alkalmazott "tekerős" Jaco-csatlakozók (még ha eredeti Jaco lenne, persze csak kínai utánzat) minősége kétes. Igényesebb termékek gyorscsatlakozóval vannak szerelve.
Előzmény: tigerton (1364)
tigerton Creative Commons License 2010.06.11 0 0 1364
Misland
Hálás köszi, a kimerítő válaszért!

http://cleanlife.hu/cleanlife-clro200p-haztartasi-viztisztitobratfolyos-rends-p-231.html?osCsid=b59d3609380f584ffbeb3be574b692d6

kérhetem a véleményed ezzel a készülékkel kapcsolatban?
Olvastam itt hogy ezt a készüléket választotta valaki, és nekem is és ahogy Neked is
az átfolyó rendszer a legszimpatikusabb!
És a paraméterei alapján, bizalomgerjesztő

Fáradozásod előre is köszi
Előzmény: Törölt nick (1363)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1363
Köszönöm a méltató szavakat, itt a fő felelős az Apám lehet mindenért, aki igen precíz egy fazon volt, amúgy a szakma, illetve tapasztalat hozza magával, hogy kénytelen az ember lehetőleg alaposan hozzáállni a dolgokhoz. Bár ez nem zárja ki, hogy önmagammal szemben tudok baromi igénytelen és trehány is lenni. :-) Egyébként nem ez a szakmám, csak a neten ragadt rám a vizes téma, meg közben a gyakorlat során derült ki egy és más.

Először egy kétlépcsős Aquafilter víztisztítóm volt, később véletlen folytán a Vaterán jutottam hozzá General Electric szűrőházakhoz (2 db kétlépcsős víztisztító, tartalékbetétekkel együtt). Természetesen nem használt, csak Amerikában kifutott termék volt, egy hazai vállalkozás kereskedett vele akkor, most már nem kapható.

Ezek a 10 collos házak más jellegű anyagból vannak, mint a kínai, nincs olyan műanyagszaga, keményebb, bakelitszerű. Vagyis nem bántam meg, hogy olcsósága miatt (5000 Ft/db) rögtön kettőt is rendeltem belőle, ami 4 db szűrőházat jelent, plusz a betétek miatt is már megérte. Annak ellenére, hogy kisebb barkácsmunka volt vele, a 3/8" csatlakozói miatt, amit illeszteni kellett a 1/4" csövekhez. Eleve úgy gondoltam, hogy legalább 3 db szűrőház kellene az előszűréshez.

Később kiegészítettem a víztisztítót RO-membránnal, ami egy angliai cégtől származik, USA gyártmány. Volt egy kézi öblítőszelep is, de már akkor tudható volt, hogy ezt automatizálni kell, ezért a betápnál beiktattam egy mosógépből származó mágnesszelepet, valamint rendeltem még egy gyorscsatlakozós (1/4") mágnesszelepet, ez lett az öblítőszelep.

A 3 óránként 1 perc öblítést egy konnektorba dugható időzítő biztosítja. Kellett még egy trafó is, egyenirányítóval (Graetz-híd), mert az öblítőszelep 24 V DC behúzótekerccsel rendelkezik. A víztermelést egy külön kapcsolóval tudom indítani.

Tehát nincs egy konkrét márka vagy készülék, évek során így rakódott össze.
Előzmény: tigerton (1362)
tigerton Creative Commons License 2010.06.08 0 0 1362
hi

Misland

megkérdezhetem, hogy Te konkrétan milyen készüléket használsz?

én is az átfolyó rendszerben gondolkodom, és nagyon szimpatikus
a magatartásod, megnyilvánulásaid, és ahogy olvasgatom eléggé elmélyedtél a témában!

esetleg emilben lehet veled konzultálni?
Uldin Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1359

Ásványi anyagok az ivóvízben:
barát vagy ellenség? (avagy "Kemény víz - lágy szív"?)

http://www.eautarcie.com/Vizonellato/3.Esovizhasznositas/Adalekok/Asvanyi_anyagok.html#bev

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1358
Sejtettem, hogy a reklámozott MOSFET-es elektronika csak egy egyszerű időzítő, de azért érdekes, hogy ilyen alap dolgokat szabadalmaztatni lehet.

Amúgy 48 Voltot szoktak használni az átfolyós ionizátoroknál, az érintésvédelmi felső korlát miatt.
Előzmény: Uldin (1356)
Uldin Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1357

>Vagy hasznalsz egy marvanyorlemennyel toltott oszlopot.

 

Kösz ez jó 5let. A szódabikarbónás víz az napirenden van.

 

A nejemet fiatalon pallindrom rheuma kínozza, a salazopyrintől drasztikusan lecsökkent a fehérvérsejtszáma, úgyhogy a gyógyszer a kukában landolt.

Mondjuk a diagnózis is érdekes, mert mire manapság valaki időpontot kap az orvosnál a tüneteknek nyoma sincs, vérvizsgálatból tudnak jósolni.

 

Ami a leginkább bejött az frissen préselt növényi levek fogyasztása, járom az erdőt, szedem a gazt és préselem a levét. Fagyasztva pár napig tárolható. Ragadós galaj (galium aparine) leve nagyon bejött, de ez sem lesz sokáig, most virágzik, nyárra elszárad.

 

Okos emberek emlegetik, hogy lúgosítani kell, valaki azt mondja, hogy kalcium hiány a ludas... ahány vajákos, annyi okosság van.

Előzmény: naox (1354)
Uldin Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1356

itt a hírős e-vízgép

 

http://www.wikipatents.com/US-Patent-6673217/e-water-machine

 

az oldalakra kilikkelve olvasható

Előzmény: Törölt nick (1355)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1355
Egyszer nézelődtem a témában, "homemade" címszóval kerestem, ilyeneket találtam:

How To Build Water Ionizer - Homemade Water Ionizer

E-Water machine

Az elektródát elintézik rozsdamentes acélból, a membrán lehet szarvasbőr, zergebőr, illetve szintetikus szarvasbőr (autótisztító). Vagy talán szűrőpapír is alkalmas, végeredményben annyi a szerepe, hogy ne keveredjen össze a két fél, lefejtés közben.

Ez itt egy egyszerű szerkezet 10 ezer forintért, bár annyit nem ér, szerintem:

Vízaktivátor készülék Vízaktivátor készülék
Előzmény: Uldin (1353)
naox Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1354
lehet, de akkor mar egyszerubb, ha cc. szodabikarbona-oldatot csepegtetsz a vizbe, nem? vagy adagolsz szivattyuval. Vagy hasznalsz egy marvanyorlemennyel toltott oszlopot.
Előzmény: Uldin (1353)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!