Keresés

Részletes keresés

PanniF1 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7951

félek... :-)

nagyon "zajosnak" tűnik. :-)

 

én úgy emlékszem, már volt az Operettben az Elfújta...  Vagy másik színházban láttam a műsorban? De itthoniban. Na, mindegy, ez úgysem Sisi-téma. :-)

 

Tényleg jó éjt!!

Előzmény: alminar (7948)
maya40 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7950
A Rudolfot sokan szidják. Ennyire nem jó? Én csak részeket hallottam belőle,és persze meg tudnám nézni, mert megvan egy színházi valamilyen felvétel, de annyi rosszat hallottam róla, hogy elment tőle a kedvem.
Főleg mert az én felvételemen Mészáros Árpád énekli Rudit és én őt csak Maugliként és Benvolioként szeretem.
Előzmény: alminar (7948)
alminar Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7949
Köszi az ajánlót, majd utánanézek a könyvtárban a nyáron vagy kicsit előbb. :)
Ripleytől a Mary öröksége van meg, az New Orleansban játszódik...
Off vége.

Még egy utolsó borító, a Máté-féle DVD-kiadásé, Elisabeth Maya Hakvoort.ú
Előzmény: maya40 (7946)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7953

Bezzeg Andrássy lovasszobrát beöntötték... Pedig annak a talapzatának a két oldalán egy-egy dombormű volt, az egyik a kiegyezést örökítette meg, és ezen Sisi is szerepel. Annyira örülnék, ha nem veszett volna oda ez a szép mű, és ma is látható lenne valahol. Ha választani lehetne, akkor inkább ezt választottam volna a Rudolf szobor helyett, ha már minden áron be kellett egyet önteni. Persze a legjobb az lett volna, ha egyáltalán nem semmisítettek volna meg egy szobrot sem.

 

Valahogy ez olyan szomorú, hogy néhány szobrot már csak egy-egy kép őriz. Persze főleg azokat sajnálom, amiken Sisi is rajta volt.

 

Van egy antik képeslap a gyűjteményemben, ami közelről mutatja ezt a domborművet. FJ-et éppen megkoronázzák, Sisi pedig mögötte ül. Szerintem nagyon szép volt, tényleg kár érte:

 

Előzmény: alminar (7936)
alminar Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7948
Még nem megy az Elfújta a szél, csak tervezik bemutatni. :))
A Rudolfot láttam, egyszer bőven elég volt, Mozart szintén, én a helyedben az Elisabethre hajtanék. :))
Előzmény: PanniF1 (7945)
maya40 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7947




Szép virág nektek. Orchideák stílszerűen.
maya40 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7946
Ha ilyen formában is hasznosítottad, akkor ajánlom Alexandra Ripley-től az Elisabeth szerelmei-t. Angol címén a Charleston-t. A magyar cím elég gagyi. az a könyv a charlestoniak életéről szól a polgárháború alatt és után. Ha ismered a klasszikus regény első hivatalos folytatását, akkor rtöbb ismerős figurára találsz benne.
Már persze ha ez még újdonság neked.
Előzmény: alminar (7944)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7945

Nézegetem az operettszínház honlapját.

Sajnos az Elfújta a szél már nem megy. Legalábbis egyelőre. :-(

Még a Rudolf-ot sem láttam. :-( Meg a Mozart is érdekelt volna... :-(

 

Na, megyek is aludni, jó éjt!!!

alminar Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7944
Igen, nagyon és szerintem sokat lehet belőle tanulni, legalábbis amikor amerikai civilizációt és törit tanultam, akkor még hasznosítani is tudtam. :))

Szerintem a filmben nagyon eltalálták a szereplőket, én azért szeretem, egyébként jövő hétvégén lesz pont a tvben.

Off vége.
Előzmény: maya40 (7942)
maya40 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7943
Ja igen, a képek nagyrésze megvan sokkal nagyobban is, csak logó van rajtuk keresztben. Majd rajta lesz a lemezeden Alminar.
maya40 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7942
Ez nagyon jónak látszik. Bár én a filmet nem szerettem, túl lebutított a könyvhöz képest. De a tv-s folytatásnál még az is jobb. ezzel a sztorival is úgy vannak a filmesek, mint a Romy-Sisi témával. Mindig a filmklasszikusban gondolkodnak, és nem a történelmi tényekben, vagy mint itt az eredeti regényben.
Szereted különbem a könyvet?
Bocsi az offért, csak érdekel.
Előzmény: alminar (7933)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7941

Hűha... :-)

Ma korán akartam lefeküdni. :-)))

Ez a pasi tényleg jkó, már eddig amit láttam belőle. :-)

 

beteszem "harci feladatnak" hétvégére. :-))))

 

Köszi!!!

 

Előzmény: alminar (7933)
maya40 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7940
Apropó fekete bárányok:




János Szalvátor - Johann Orth - ,Rudolf és Lajos Szalvátor, János hasonlóan érdekes jellemű tesója.
Előzmény: alminar (7937)
alminar Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7939
Olyan sok színésznővel nem beszéltem, aki Sisit alakította...
Gondolom, Pál Zsófi is utánanézett....

Az emberek többségéről elmondható, hogy a Romy-filmekből ismeri, sajna ez van.
Bár mostanában ezeket a filmeket nem adja a tv...........................
Előzmény: szmel (7938)
szmel Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7938
Helló alminar:)

Akkor kivétel erősíti a szabályt, viszont tényleg sok olyan színésznő van, akinek bocsánat de gőze sincs, hogy milyen élete volt, és a Romy filmekből azonosítják őt leginkább.

szmelanyu
Előzmény: alminar (7934)
alminar Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7937
Oh igen, az rémlett, hogy van még ott fekete bárány Habsburg :D....
Előzmény: maya40 (7935)
alminar Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7936
Igen, most már konkrétan nem emlékszem az előadóra, de volt erről is előadás a Rudolf-év folyamán (talán Borovi Dániel tartotta).

Hát igen, A vadász. :) Legalább nem öntötték be a szobrot.
Előzmény: maya40 (7932)
maya40 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7935
Az asztalnál ülő másik pasi Johann Orth. Rudolf mellett a kép szélén Giesl Artúr, Rudolf szárnysegédje áll. A többire nem emlékszem, valami társasági mukik.
Előzmény: alminar (7930)
alminar Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7934
Én beszélgettem Füredi Nikivel tavaly, és nekem úgy tűnt, ő is utánanézett Sisinek. :)
Előzmény: szmel (7931)
alminar Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7933
Az Elfújta a szelet franciául láttam, egy kedves ismerőmnek megvan és kölcsönadta, youtubeon is fent van az előadás darabokban.
Szerintem egész jó lett, a filmen alapul, hiszen már az is egyszerűsített a könyvhöz képest, ami a nagy baj vele, hogy sajnos a kapcsolati rendszer Franciaországban is működik, mert Scarlett-et a zeneszerző lánya játssza és énekli, és engem pont ő irritál, leginkább ahogy énekel. Rhett-et viszont piszokjól eltalálták. :))

Itt van az egész playlist youtubeon:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=9680A2A0183563BF

És az egyik kedvenc dalom (Elle), amit Rhett énekel:
http://www.youtube.com/watch?v=zMGWPb4Cpis

Bocsi az offért, csak gondoltam, megválaszolom a kérdést. :)
Előzmény: PanniF1 (7917)
maya40 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7932
A két szoborkép közül az első biztos volt már, a másik különlegessége, hogy ez volt a másik pályamű ugyanakkor, amikor az első is készült.

"Eredetileg öt szobrász kapott felkérést tervek benyújtására, de csak ketten indultak a pályázaton: Ligeti Miklós és Istók János. A beküldött pályamunkákat azonban nem megfelelõnek ítélték, így a megismétlésére készültek, de Istók visszalépése miatt a 19–20. század fordulójának leghíresebb és legsikeresebb szobrásza, Ligeti újabb pályáztatás nélkül megkapta a megbízást."

"A Magyar Királyság 1945-ben történt megszûnésével az új államhatalom mindörökre le kívánt számolni a royalista múlttal és az egykori Habsburg-örökséggel. A Rudolf trónörökös tér a Jászai Mari tér nevet kapta, a szobrot pedig lebontották, és a Kiscelli Múzeum raktárába szállították. 1980-ban a Balaton– Nagy-bereki Állami Gazdaság fõépülete elõtt állították fel ismét, történelmi hátterét azonban elhallgatva, A vadász címmel, eredeti feliratától megfosztva."

Némi infó a Városligeti szobor sorsáról. Az utólsó híren kicsit röhögtem. Elképzeltem
az újrahasznosítási tervet a helyi pártkultúrosoknál.

"- Elvtársak kéne ide egy vadász-szobor.
- Van egy raktáron a múzeumnál, tegyük ki azt!"
Előzmény: maya40 (7929)
szmel Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7931
Sziasztok:)

Janza Kata mellett talán az az érv szól, hogy ő legalább ismeri Sisi valódi életét, sőt rajongó is. Lehet, hogy nem a legjobb Elisabeth, de legalább vette a fáradságot, és utánanézett az életének. Míg sok színésznőről nem mondhatjuk el, hogy beleássák magukat a megformált illető életébe.

Ha már itt tartunk, még meglepett, hogy Onyuta Judit is Sisi rajongó. Nem is gondoltam volna.

Mt:
A filmnézős nap szerintem is jó ötlet, de talán nehezebb kivitelezni, mint egy talit, mert kell hozzá terem, projektor, vagy valakinél megtartani?

Mt: A kitűzők készülnek, szeretném, ha jeleznétek, ki mennyi darabot szeretne rendelni. Az ára: 600 Ft +postaköltség (ajánlva fogom feladni pufi borítékban)a fórumon is írhattok, de biztosabb, ha mailt küldtök a kordasszmel@freemail.hu-ra.

szmelanyu
Előzmény: Hofburg (7900)
alminar Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7930
Az 5ik képen kikkel van Rudolf?

Köszi a képeket! :)
Előzmény: maya40 (7929)
alminar Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7928
Akkor jó, mert azt hittem direkt nekem írtad, holott én azokat a témákat nem is említettem.....

Várom a Rudolf-képeket. :))
Én egy antikonyhatündér vagyok, de ma délelőtt én is főztem kicsit.
Előzmény: maya40 (7926)
maya40 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7929
Na ez vagyok én. Lemaradtak a képek.
Előzmény: maya40 (7926)
alminar Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7927
Most lecsekkoltam, és Explorerben tényleg jó :))

Még lehagytam az évfordulós CD-t, amikor több nemzet szereposztása ott volt.
Ez 2002-es. :)
Előzmény: PanniF1 (7925)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7925

nálam a képek mellett vannak. :-))

pont jó!

Előzmény: alminar (7924)
alminar Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7924
A feliratok nem a képek mellett vannak sajna, de a sorrendjük jó. :)
Előzmény: alminar (7923)
maya40 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7926
Alminar bocsi, az 1.2.3. nem neked szólt, csak mint ahogy írtam is ki-be rohangáltam a leveses fazék és a gép között, és így egybefutott.
Csak bosszankodtam kicsit a dolgokon.

Kárpótlásul pár Rudi kép, ha rosszul esett volna a zűrzavarom:




Előzmény: alminar (7921)
alminar Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7923
A német nyelven megjelent albumok ( a képek az amazon.de-ről vannak):



A 92-es bécsi előadás válogatásalbuma 26 számmal. Elisabeth: Pia Douwes. (+Uwe)



Egy 96-os bécsi előadás élő hanganyaga 2 CD-n, Elisabeth: Maya Hakvoort.



Az esseni előadás válogatásalbuma elég kevés számmal, Elisabeth Pia Douwes (+Uwe), ahogy az amazon.de-n olvasgatom, ezt nagyon dicsérik még ( a 92es bécsi mellett), ezen már van Ha kell egy tánc.



A Máté-féle bécsi előadás válogatásalbuma, Elisabeth: Maya Hakvoort.



A Máté-féle előadás teljes hanganyaga 2 CD-n, csak ezt a fajta szereposztást adták ki DVDn is (én még nem találtam Pia Douwes-os DVD-t). Pedig a berlinit szerintem igazán kiadhatták volna, ami most volt 1-2 éve Németországban előadás.
Előzmény: alminar (7921)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!