Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.18 0 0 305
Szia, sajnos ezt nem tudom utánozni. (Viszont 3 év alatt írtam egy 350 oldalas kis könyvet - nem baedekker! - Rómáról. Megmondanád, melyik szállodában láktál, hogy legközelebb emléktáblát avvassak ott?
CsipkeRózsa Creative Commons License 2003.09.18 0 0 304
Szia Testaccio!

Nem élek kinn, csak kinn tartózkodtam munkaügyben. Részletesebben: programozó (informatikus) vagyok, az otthoni cégemtől (amelynek központi irodája Rómában van) ki voltam küldve egy projekt kapcsán Rómába. Eredetileg másfél hónapot kellett volna ülnöm, de a kliens miatt elhúzódott a dolog és szerencsémre (vagy szerencsétlenségemre) másfél év lett belőle. Nem tudom mennyire lehet ezt utánozni, de ha mégis megpróbálod sok sikert hozzá.
Ez az idő alatt elég érdekes tapasztalatokat szereztem (van koztük pozitív meg negatív is), megpróbáltam a fontosabb látnivalókat megnézni, sok új ismeretséget kötöttem.
Szeptember végén lejár kiküldetésem és repülök haza!!!

Yomo:
Nekem nem nehéz hazamenni, mert hosszútávon úgy érzem nem tudnék Rómában élni (nem csak Rómában hanem úgy általában Olaszországban), túlságosan zsúfolt és szervezetlen itt az élet. Másfél évig szállodában laktam és egy hétnél előbbre sohasem tudtam, hogy mi fog történni velem.
Otthon meg megvan a munkahelyem, vár a vőlegényem, a szüleim, rengeteg jóbarát ... úgyhogy nem nehéz hazamenni. Róma egy szép emlék marad és majd vissza-visszatérek időnként feltöltődni kultúrával!

CsipkeRózsa

Előzmény: Törölt nick (300)
Bati Creative Commons License 2003.09.18 0 0 303
Még 15 nap...
nem tudom hogy birom ki addig
:))
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.17 0 0 302
Kapásból, nem könyvből: San Pietro, Laterán (San Giovanni), Santa Maggiore, Szent Pál a falakon kívül, + bocs, de a Verano bejáratánál =?, szégyen, de elfelejt. a nevét + San Clemente és a Santa Maria in Trastevere.
Előzmény: torban (301)
torban Creative Commons License 2003.09.17 0 0 301
Yomo !

Köszi!
Egy könyvben olvastam egyszer rég: olyan túra létezik a zarándokoknak,hogy "9 híres templom".
Szerintetek melyik az a 9? Abból a 2000-ből...

Előzmény: Törölt nick (300)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.17 0 0 300
Szia. "Végéhez közeledik" - Azt hittem, kint élsz. Úgy érzem, nem udvariatlanság megkérdezni, hogy milyen más szerencsés módon tartózkodtál R-ban hosszabb ideig. Utánozni szeretnélek ugyanis.
Előzmény: CsipkeRózsa (298)
Yomo Creative Commons License 2003.09.17 0 0 299
szia Csipkerozsa, Bentornata! Nagyon bator vagy, hogy haza mesz. Kicsit irigyellek is erte.Parszor megprobaltam en is de annak ellenere, hogy nagyon kotodom szuleimhez, nem tudom mar megszokni az otthoni eletet. Nem tudom valaki ismeri-e azt a szornyu erzest amikor nem tudod hol is van az otthonod. Nagyon jo otthon lenni, de 3 het utan hianyzik Roma, ha pedig itt vagyok meg ennyi ev utan is neha ramjon a honvagy. Bocsanatot kerek, teljesen off topic vagyok, 3 napja tertem vissza Romaba! Torbannak az Opera kornyeki igazi ettermet meg keresgelem. Ott van a Gallina Bianca (Feher tyuk) de az utobbi idoben nem egy nagy szam es vannak dolgok amiben pofatlanul dragak.Kellemes szeptemberi napsutest kivanok mindenkinek!
Előzmény: CsipkeRózsa (298)
CsipkeRózsa Creative Commons License 2003.09.17 0 0 298
Helló Minedenkinek!

Az utóbbi időben egy kicsit eltűntem a topikból, de azért szorgalmasan olvasgattam a hozzászólásokat ... most pedig újra itt vagyok ... felébredtem volna a száz esztendős álomból??? :-))))
Róma a régi, szerencsére most már a hőmérséklet is elviselhető így jól esik egy-egy délutáni vagy esti séta a belvárosban.
Római tartózkodásom a vége felé közeledik ... hirtelen nem tudom, hogy örüljek-e vagy búsuljak miatta ... nagyon vágyom haza és sok szép dolog vár rám otthon, ugyanakkor tudom, hogy sokmindent nem láttam még abból amit érdemes lenne megnézni.
Írjatok még!!!

Üdv mindenkinek,
CsipkeRózsa

Old England Creative Commons License 2003.09.09 0 0 297
AZ a 31 ev valoszinuleg sok mindenkinek kimaradt, es talan nem a penzdarab volt a hibas.... :-D
Előzmény: Törölt nick (295)
Mianevem Creative Commons License 2003.09.09 0 0 296
Na tessék, most dobjak v. ne dobjak? :-))
Vagy dobjak, de ne pénzt, dobjak és ne a Trevi-kútba? :-)))))))

Szebb lesz, mint amit remélek? Húúúú, egyre jobbban vonz. MEg ha abba is belegondolok, hogy ott fogok állni/ülni a Stadio Olimpicoban. Borsódzik a hátam. Az ember lánya már ilyenkor kész van, mi lesz, ha tényleg ott leszek???

Majd kérek tanácsokat, mit érdemes első alkalommal megnézni. Meg ilyesmik.

Régóta érdekel, de lehet, hogy hülye kérdés, bocs előre is, szóval: Vatikánba, hogyan jut be az ember? Kérnek vmi igazolványt? Vagy ott egyből fizetni kell v. azt csak a múzeumba, bazilikába? Vagy hogy van? Köszi a válaszokat! És bocs a hülye kérdésekért!

Előzmény: Törölt nick (295)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.09 0 0 295
1967-ben egyetemistaként átutazva (3 nap) ahogy kell, bedobtam. Utána 31 évig nem jutottam el. Azután dühösen és következetesen soha nem dobtam be. És minden évben ott voltam - (Egy ellenpélda)
Előzmény: Old England (293)
kyra Creative Commons License 2003.09.08 0 0 294
Készülj fel rá, hogy szebb lesz, mint amilyennek várod. Nem baj, hogy sokat vársz. Annál is szebb lesz :-))))
Előzmény: Mianevem (290)
Old England Creative Commons License 2003.09.08 0 0 293
Ne felejts el pénzt dobni a Trevi-kútba! :-)
Előzmény: Mianevem (290)
Mianevem Creative Commons License 2003.09.08 0 0 292
Hú, azt még meg sem találtam. Új vagyok itt az indexen még! :-))

Köszi, hogy szóltál arról! Benézek, amint egy picit több időm lesz!

Előzmény: Törölt nick (291)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.08 0 0 291
Üdvözöllek. Nem látlak az AS.Roma for ever c. topikban (Drukkerkocsma). Vagy ritkán ott vagy?
Előzmény: Mianevem (290)
Mianevem Creative Commons License 2003.09.08 0 0 290
Sziasztok!
Ó, istenem, csak picit olvasgattam bele a topicba, de már rosszul vagyok. Róma iszanyatosan vonz engem, de sajna még nem jutottam el oda. Gyönyörűnek ígérkezik, imádom a történelmi emlékeket, a művészet a mindenem. Itália ebben nagyon ott van. Persze az sem utolsó, hogy az AS Roma a szívem csücske! Remélem tavasszal már én is azok közé tartozom, akik elmondhatják, hogy jártak Rómában (először, de nem utoljára!) :-)))
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.07 0 0 289
Így egyetértek.
Előzmény: vélemény (287)
torban Creative Commons License 2003.09.07 0 0 288
Yomo !

Így mindjárt más! Én is így emlékeztem:))
(Az Opera környékén is mondhatnál jó éttermet, olyan igazit!)

Testaccio rabja !

Nekem egy idegent is vezető hölgy ajánlotta a Panorámát. Persze, nem azért, hogy aktuális infókat tudjak meg, hanem, hogy melyik templomban mi...ki festette...mi az érdekesség....Erre biztos jó!

Előzmény: Yomo (285)
vélemény Creative Commons License 2003.09.06 0 0 287
A régi "kis" Panoráma könyveknek még most is használhatók a térképei. A szövegben pedig elsősorban a templomok belsejének leírása részletes, azok egyébként sem változtak nemcsak az elmúlt 20 évben, de általában az elmúlt 300 évben sem.
Aktuális információkért a www.comune.roma.it a legjobb, ez a város hivatalos honlapja. Kifejezetten túristáknak szól a www. romeguide.it, kiállításokról a www. exibart.it tájékoztat. Közlekedési információk- buszok menetrendje, pontos megállóhelye a www.atac. roma.it honlapon.
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.05 0 0 286
Régi Panorama Roma-utikönyv: kulturális-történelmi összefoglalónak, olvasmánynak valóban nagyszerű, de gyakorlati-turista-utazó értéke ma nulla, ilyen célra nem jó!
Előzmény: torban (281)
Yomo Creative Commons License 2003.09.05 0 0 285
A "Li rioni" etterem a Kolosszeumtol felfele gyalogolva a Via San Giovanni in Laterano-n a harmadik keresztezodes jobbra (nem balra). Bocs
Előzmény: Yomo (284)
Yomo Creative Commons License 2003.09.05 0 0 284
Torban, nem akartalak annyira megijeszteni, azčrt nem kell uldozesi maniaval varost nezned majd. hehehe! De a 64-es busz utvonala hires a zsebtolvajokrol, pontosan mert azon az utvonalon kozlekedik ahol rengeteg a turista, meglatod majd te is. Egyebkent a kozbiztonsag Romaban nem rossz, nem kell felni.
Előzmény: torban (280)
Yomo Creative Commons License 2003.09.05 0 0 283
szia Bati, emlekszem, tavaly oktober 19.-en meg a tengerparton suttettem magam. Az iden megbolondultak az evszakok igy nem lehet tudni, de szerintem semmi gondod nem lesz. A meteorologia pl. csutortoktol szombatig esot, zivatart josolt de ma is hetagra sut a nap. Reggel azert kezd huvos lenni, a tengerparton nyirkosabb a levego de nem kell gyapju pulover. Majd nezz ide ujra utazasasod elott es tudunk adni pontos idojaras jelentest.
Udv, Yomo
Előzmény: Bati (282)
Bati Creative Commons License 2003.09.05 0 0 282
csá

nekem is összeállt az ut repjegy a kézben szállás ok
1 kérdés oktober 2-6 ig leszünk ott,mennyire van meleg mert a tengerparton fogunk lakni és azt hallottam olyankor még lehet strandidö is ??

torban Creative Commons License 2003.09.05 0 0 281
Ha valakinek van kölcsönbe Panoráma útikönyvsorosatból Róma (ez a régi, fehér keménykötésű) azt nagyon megköszönném !
Állítólag ez a legjobb...Könyvesboltban, antikváriumban nem találtam.
torban Creative Commons License 2003.09.05 0 0 280
Kedves Yomo !

Köszi a drukkolást és főleg a sok praktikus tanácsot. Szintén nagyon köszönöm "Testaccio Rabjának" ! Repjegy megvan, szállás lefoglalva...
Mivel van még 1 hónap, biztos sokszor jövök még zavarni !
Yomo ! A zsebtolvajok ott ennyire komolyak? Én mindig nagyon felkészülök az ilyenekből....és Párizsban mégis lenyúlták a pénztárcámat :( (Na, ott sem az "őslakosok" voltak...) Szerintem minden nagyvárosban van ez a veszély. (Vagy Róma rosszabb??)
Szerintem NE használj ékezetes betűket. Inkabb igy ekezet nelkul irjal, majd kitalaljuk..
(kitálaljuk)

Köszi mégegyszer

torban

Előzmény: Yomo (279)
Yomo Creative Commons License 2003.09.05 0 0 279
Udv mindenkinek! Megjottem a nyaralŕsbňl! Szardinia-n voltam, mesčs tŕjak, turkizkek tenger, hofeher homok, finom tengeri herkentyuk, ja es veszett dragasag meg 3 nap vitorlason ami miatt a mai napig a 2.-ik emeleten tengeribeteg vagyok. Azert mindenkinek ajanlom a Capriccioli strandot Porto Cervo kozeleben čs Lu Impostu strandot Olbiatol delre, San Teodoro felč, nincs a terkčpen jelolve čs čpp ezčrt nincs olyan tomeg mint mŕs strandokon. Kčpzeljetek el egy keskeny, homokos fčlsziget szeru "nyelvet" amely hosszan nyulik a tengerbe, mind a bal, mind a jobb oldalon tukortiszta věz.Csodaszep! Romaban lassan kezd visszaterni az elet a normalis kerekvagasba, bŕr meg sokan nyaralnak, azert mar nagyobb nyuzsi van mint augusztusban. En nem sokaig leszek itt, holnap megyek haza mert ugyebar mindenutt jň... de legjobb nyaralni!! Drukkoljunk Torbannak, hogy jol sikeruljon a romai meglepetese. Azt mondjak huvos van Budapesten de azert mčg nem tčl ugye!? (azt mondtak ne hasznŕljam az čkezeteket, mert olvashatalan vagyok. Az olasz a,e,i,o,u ekezettel azert olvashato vagy az is eltorzul???)
sziasztok,Yomo
Előzmény: Törölt nick (278)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.04 0 0 278
Jav.: a Via Principe Amadeo di Savoia-val kevertem! A tiétek a Termininél van. Az utcában néhányszor nappal jártam. Nagyon forgalmas, nyüzsi, sűrű. Több szálloda mellett is elmentem oda-vissza. Csak általában, "elméletileg" tudom mondani: nem félnék a környéktől. Igaz, késő éjjel nem jártam ott. De nekem semmiféle rossz tapasztalatom nem volt a város közbiztonsága ügyében. Kérdezd meg gyorsan Yomo-t, e topikól, mint tudod, ő kint él - de szerintem ő sem fog "megijeszteni". Én töprengés nélkül belevágnék, örömmel.
Előzmény: Törölt nick (277)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.04 0 0 277
Hogyhogy ne? Ha az az utca, amire én gondolok, nagyon jó helyen van! Abszolut jónak hangzik, kérlek, írd meg a nevét és az árait, ha.
Előzmény: torban (276)
torban Creative Commons License 2003.09.03 0 0 276
Ez jó....
Ebben az utcában lenne a hotel: Via Principe Amedeo..
Akkor ezt inkább ne?
Előzmény: Törölt nick (274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!