Keresés

Részletes keresés

gyulahorvath Creative Commons License 2018.02.10 0 0 229

Kedves "Téli nap", milyen márkájút használsz? Ugyanis hallottam én ezekről rosszat is, és az érdekelne, hogy melyik az ami ennyire bevált.

nixon70 Creative Commons License 2018.01.13 0 0 228

Megkérdezed a szomszédokat, vagy a vízműveket.

Előzmény: ppke.jak.bp (226)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.01.13 0 0 227

 A magyar háztartások 95 % -ba nem való !

Előzmény: kovimre (222)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.01.13 0 0 226

fogalmam sincs sajnos

mindent kicseréltek fürdőben

honnan lehet ezt megtudni

Előzmény: nixon70 (225)
nixon70 Creative Commons License 2018.01.13 0 0 225

Hálózati nyomás mekkora?

Előzmény: ppke.jak.bp (224)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.01.12 0 0 224

sziasztok

 

Ariston Velis Evo 100-at fogunk venni

Bojlernyomáscsökkentő 1/2" ITAP nevezetű terméket vegyünk hozzá?

 

ezt kinéztem már hozzá:

Fischer WDS 12 X derékszög akasztó (Ariston Velis tartó)

 

kell vajon még valami hozzá?

 

KÖSZÖNÖM

 

fák, juh, madár2 Creative Commons License 2018.01.11 0 0 223

Erről valakinek valami?

Ven értelme? vagy valami más?

 

http://vizlagyito.sbi.hu/

 

kovimre Creative Commons License 2018.01.11 0 0 222

Sziasztok!

 

Használ valaki ilyen átfolyós vízmelegítőt zuhanyra? Mennyire használható, mennyire valós az a 3,3 L, amit ír az adatlap?  

http://bolthely.hu/futesplaza/id/00212_KOSPEL-EPA-Opus-P-6-8-kW-atfolyos-vizmelegito-Radeco

Téli nap Creative Commons License 2018.01.07 0 0 221

Nagyon jók !

 Nekem is van egy a konyhai mosogató csapjánál.

 3 kW  és  3,5 liter  55 fokos vizet tud melegíteni percenként.

 De mivel a kezem nem állja ezt a hőmérsékletet,  csak a 45 fokot az meg jó a mosogatáshoz akkor  kb. 4 liter /percet tud.

 Legalább nem pocsékólom a vizet.

 6,5 éve használom, de az elődöm akitől vettem a lakást legalább 3 éve már használta.

 Kis fogyasztásra jó, de pl. egy fürdésre már nem biztos , hogy megfelelne.

 A hálózat a szűk keresztmetszet !!

 Családnak ahol az asszony  porszívózik, a nagylány mosogat a másik pedig vasal , közben megy a mosógép is,   nem biztos , hogy jó.

Előzmény: somolya (220)
somolya Creative Commons License 2018.01.07 0 0 220

Ezek folynak már a csapból is, még sem találtam róla véleményt a topicban.

 

 

 

 

Pedig jó lenne valamit tudni róluk, legalább a tartósságukról.

 

 

fák, juh, madár2 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 219

Sziasztok van valakinek tapasztalata hőszivattyús villanybojlerrel kapcsolatban?

Látom, hogy a HAJDÚnak és az ARISTONnak van. Ezek jók és hatékonyak? Úgytudom lehet velük hűteni is nyáron egy helyiséget. Mennyire hangos? Hideg vagy meleg helyiségben célszerűbb elhelyezni?.

Zöldár Creative Commons License 2017.12.26 0 0 218

Villanybojler  lehetőleg  80 literes vagy a fölött !

 Van  32 Ampered  ! Ok.,   az csak   úgy 7,5 kW,  egy átfolyósnak pedig kell   legalább 20 kW.

 ráadásul  egy háztartásban  sok minden egyébre is kell a villamos energia  és a villamos teljesítmény .

 

 természetesen nekem is van  átfolyós víz melegítőm  és van tárolós is..., de nem ugyanabban a lakásban.

 

 Az átfolyós örököltem  egy mosogató előtt van    3 kW  -ot tud  nagyjából  3 lit/perc  60 fokos. a kézmelegvízből pedig olyan 4 lit/ perc.

 Kitűnő mosogatáshoz, de fürdéshez édeskevés lenne.

Előzmény: ppke.jak.bp (216)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2017.12.25 0 0 217

32 amperes a villamos hálózat

Előzmény: ppke.jak.bp (216)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2017.12.25 0 0 216

eddig soha nem volt bojlerünk (panelban laktunk)

ha időbeli korlát nélkül,  bármikor meleg vízhez akarok jutni, akkor átfolyásos melegítőt érdemes választani?

tehát ha du. 2-kor akarok fürdeni pl.?

köszönöm

Thot Zoltan Creative Commons License 2017.12.25 0 0 215

Bocsánat,csak most láttam,hogy választ kaptam! :(

Valamiért nem kapok értesítést ,ha válasz érkezik..

A csaptelep hideg,meleg betétjét csavarjam ki,és azon kell bővíteni?

Előzmény: Ofenbau (209)
Thot Zoltan Creative Commons License 2017.12.25 0 0 214

Sziasztok!

Egy nem túl régi 10f Hajdú átfolyós vízmelegítőnk van,és alig jön belőle a víz..hideg is,meleg is..a csaptelep szűrője tiszta..van valami trükje ,vagy valami légtelenítő rajta?

Cirmoskarmos Creative Commons License 2017.09.09 0 0 213

Sziasztok! Előre is elnézést kérek a tudatlanságomért, de hát mégis csak nő vagyok... Új villanybojlert szeretnék venni, a mostani nagy is, öreg is, 80 literesre szeretnék váltani. A kérdésem az lenne, hogy a boljerek közt csak D energiaosztályúak vannak, vagy vannak ettől jobb besorolásúak is? Eddig csak neten nézelődtem, és ott csak D-sekkel találkoztam

ahraya Creative Commons License 2017.09.03 0 0 212

Hahó

 

Tudja valaki hogy a Hajdú villanybojlerből a meleg víz miért büdös?

Mit lehet csinálni?

nixon70 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 211

Hali!

5 vagy 10 l - es Hajdu átfolyós tökéletes erre a célra.

Előzmény: London26 (210)
London26 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 210

Hello

Milyen fajta és mekkora villanybojlert ajánlotok konyhába mosogatáshoz? Csak a napi mosatlanok elmosogatásához kellene.

Köszönettel

Ofenbau Creative Commons License 2017.07.16 0 0 209

Meg kell nézni az előtte lévő csap/szelep állását. Lehet hogy az van  kicsit fojtva. Ha az rendben,  akkor előfordulhat még az is ,hogy maga  a készülék keverő szelepje nincs rendben.

  Pl. kicsi az átfolyási átmérő.

 Ez egy nagyon kis átmérőjű luk amire rázár a szeleptányér..  1,5 - 2 mm átmérővel.

 nekem volt hasonló problémám egy szintén hajdúval. A lukat felfúrni nem lehet, kemény a szelep ülés,  de felcsiszolni igen. Én egy tűreszelővel bővítettem, az átfolyó kereszt metszetet. Talán  fél mm-rel és azóta kitűnően folyik a víz.

Kb. 10 liter / perc.

Előzmény: Thot Zoltan (208)
Thot Zoltan Creative Commons License 2017.07.03 0 0 208

Üdv Mágusok! :)

Hajdú 15 literes villanybojlerből nagyon gyengén folyik a víz,mind két csapon...nincs lestrapálva,valószínűleg nem vízköves...melegít rendesen,és a hideg víz is gyengén folyik..kell valahol légteleníteni,vagy csinálni vele velemit,miután üres volt a rendszer? Le kellett a házban a vizet ereszteni..felső szinten van,de a többi csap rendesen működik!

Zoltán

TheMatador Creative Commons License 2016.08.15 0 0 207

Sziasztok!

Villanybojlert szeretnék venni. Jelenleg egy 80l-es Hajdút használunk ketten a feleségemmel, de erről megy a mosogatás is,ami kb 10m-re van a bojlertől, így kevés + most gyarapodik a család. Szóval kellene egy 120l-es.

 

Melyik típust ajánlanátok?

 

Én ezeket néztem:

http://www.digitalking.hu/index.php?route=product/product&product_id=2493

 

http://tusor.unas.hu/Gorenje-TGR-120L-elektromos-bojler

 

http://www.szatmari.hu/termekek/fo_futes/keszulekek/vizmelegitok/elektromos_vizmelegitok_tarolos/hajdu_aq_120_k_elektromos_forroviztarolo

 

http://www.szatmari.hu/termekek/fo_futes/keszulekek/vizmelegitok/elektromos_vizmelegitok_tarolos/bosch_tronic_es120_4_elektromos_vizmelegito

Korundos Creative Commons License 2016.05.24 0 0 206

 Tele általánossággal, közhellyel ez a leírás !

Előzmény: ZsanyaT (205)
ZsanyaT Creative Commons License 2016.05.23 0 0 205

Sziasztok! A vízmelegítő kiválasztása nem a legnehezebb feladat, csak végig kell gondolnunk néhány dolgot a használatával kapcsolatban. Egyébként ezt a cikket tudom javasolni, ha valaki szeretne képbe kerül a vízmelegítő típusokkal kapcsolatban.  http://www.szerelvenybolt.hu/mi-alapjan-valasszuk-ki-a-vizmelegitot

tothxtamas Creative Commons License 2016.05.04 0 0 204

Ebben sajna igazad van. Már letettem volna a voksot az átfolyó mellett, de ehhez alul van méretezve a hálózat, és komolyabb pénzekért lehet csak hozzájutni.

Előzmény: Mariusi (203)
Mariusi Creative Commons License 2016.04.21 0 1 203

Átfolyós víz melegítés  elektromosana magyar lakások 95 % -ában nem megoldott. Nincs megfelelő elektromos teljesítmény.

Vas Csaba Creative Commons License 2016.03.06 0 0 202

Sziasztok!

 

Egy ideiglenes két éves ciklusra keresek megoldást vizmelegítésre, egy 100 nm lakás, 2 személy mosogatás és gyors zuhanyzás céljából. Átfolyós (villany) vagy villanybojleres megoldás lenne célszerűbb, gazdaságosabb? Ha átfolyósat választok akkor az 15 méter távolságra (ennek az elhelyezkedése a zuhanyig) is eljuttatná a vizet? Két átfolyósat kéne vegyek, ahoz hogy elegendő viz legyen a konyhában és a zuhanynál? 

 

Köszönöm előre is a válaszokat..

Ofenbau Creative Commons License 2016.02.06 0 0 201

 Egyik se.

 

A vendég hajlamos a vízpocséklásra.

 A hajdani csonka Németországban úgy oldották meg, hogy  pénzbedobos vízvétel volt  - legalább is a melegvízre. Egy, azaz  1 birodalmi  - pardon  - szövetségi márka  volt  3 perc melegvízre.

 Bezzeg most a betolakodók ingyért használják a drága melegvizüket !

Előzmény: esztella01 (199)
KSZD Creative Commons License 2016.02.04 0 0 200

Szia!

 

Átfolyós rendszerű készülékek nem tudnak ilyen nagy vízhozamot biztosítani.

Kondenzációs kazán hozzákapcsolt indirekt vagy külső hőcserélős melegvíztárolóval ami elterjedt és gazdaságos.

Másik megoldás kifejezetten nagy melegvízigényre HeatMaster TC. Keress rá a google-n.

Előzmény: esztella01 (199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!