Keresés

Részletes keresés

VorosG Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18049
Igen ezt is ismerem (byZakariásG). Szerinted mi a maximális pulzus? Ha mondjuk futok egy olyat, hogy a terepen van egy jó kis emelkedő, a pulzusmonitorom által tárolt legmagasabb pulzus rendesen felette lesz még az általad említett képlet szerint számított értéknek is. Tudhatjuk, hogy a max pulzusnak olyanok esetében, akik régebben sportolnak, magasabbnak kell lennie az átlagnál. De a terhelés helyes megválasztásának az alapja a helyes max.pulzusszám, hiszen ennek bizonyos %-os sávjaiban kéne x időt tölteni... Na most, ha a kiindulási szám nem "valós" érték, megette a fene, az egészből csak "tudományos bohóckodás" lesz. Igazából a maximális pulzusnak mi az értelmezése? pl: jól meghajtom magam, és ha túlélem, akkor az eközben mért legmagasabb pulzusérték, vagy pl x ideig folyamatosan tartott érték? (mert pl. ha úgy értelmezzük, hogy képlet alapján számított érték fölé nem mehet a pulzus, akkor páran már nem élnénk...)
Előzmény: Repi (18047)
Nereida Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18048
Zsazsi,
gratulációim! Igazából csak azt kérdezném, hogy megvan-e valahol a tavalyi vagy régebbi teljes eredménylista, merthogy a hivatalos honlapon nincs.
Csak szombat reggel megyek Egerbe, de valószín?leg elcsípem a rajtot, majd drukkolok neked.

Edzés es?ben kizárt. Most napokig ilyen id? lesz, mondják. :(

Nereida

Előzmény: Zsazsi (18035)
Repi Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18047
Nekem bevált a következő képlet:
Max pulzus=210-az életkor fele, -10%-a a testsúlyunknak (kg-ban). Az így kapott számhoz a férfiaknál 4-et, a hölgyeknél 0-át kell hozzáadni.
Forrás, Zakariás Géza alapján.
Előzmény: VorosG (18044)
larzen Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18046
NARANCSPÓLÓ projekt aktuális állása:

Név Méret Ujj ZZ? zseb
--------------------------------
caspi XL R + 1
caspi XL - - 1
Chino-San XL - - 1
ganki S R ? 1
jbl ? ? ? ?
kerekpár XL R + 1
larzen L R + X
larzen XL R + X
Repi XXL - - -
Sopánka L R - 1
szaborob XL/XXL R - 1
tasi XL R + 1
tasi L H + 1
--------------------------------

Határidő: április 19.
jbl, kérlek add meg a kívánt pólókoordinátáidat!

(Kicsit kevés ez a 13. darab. Ha új szitát kell csináltatni, akkor a szitaköltség igencsak kevés részre oszlik, so drágábbak lesznek a mezek.)

Butch Cassidy Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18045
"Jön valaki szombat reggel egy Δ-futásra? Vagy egyébre, a XII. kerület környékén?"

Hétvégeken biztos nem, de valamelyik (nem ennyire mocsok esős) délután szívesen. Remek erdei köröket tudok a János-hegy - Széchenyi-hegy - Kakukk-hegy környékén.

Előzmény: Sopánka (18039)
VorosG Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18044
Sziasztok!
Szeretnék olyasvalakivel kommunikálni, aki már használ valamilyen pulzusmérős órát az edzései során. Olyan kérdésem lenne, hogy a maximális pulzusszám meghatározásnál tud-e valaki a laborban végzett mérésen kívül valami pontosabb módszert. Ugyanis ha az órák (TIMEX, POLAR) gyártói által adott táblázatokból kikereshető (becsült) maximális pulzusértéket használom, azt kevésnek érzem. Egyáltalán szeretném megvitatni magát a fogalmat is, ill. pontosítani, értelmezni. (Elképzelésem ugye van, de hát kételyeim is). A pulzusmérésen alapuló edzés nagyon divatos téma is, azt hiszem. Várom a véleményeteket.
Repi Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18043
FUTURE,
Gratulálok az idődhöz. Most nem, de tavaly azt hiszem találkoztunk a Proathlon maratoniján. Ha minden igaz, akkor Ti is eltévedtetek ott, s Ti fordítottatok vissza engem is a rossz irányból. Egy darabig próbáltam akkor veletek futni, s mialatt Ti vidáman beszélgettetek, Én levegőt is alig kaptam. Akkor fogalmazódott meg bennem, hogy egyszer Én is szeretnék ilyen lazán futni egy maratont. Ja és a tempótokat csak 500m-ig bírtam.
Előzmény: FUTURE (18022)
Repi Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18042
Egy hete vettem egy Departure-t. Sok választási lehetőségem nem volt, mivel az új Aurából nem volt a méretem. Az új Aura talpmintája szerintem jobb terepre mint a Departure. A vízállóságát pedig vasárnap kipróbáltam egy tájfutó versenyen (hóban indultam el, vizenyős területen is kellett menni), s meg voltam elégedve vele. Persze csodák nincsenek, de sokkal kevésbé ázott át mint amit eddig terepre használtam. Tehát ezzel a cipővel eddig elégedett vagyok. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nem vagyok Saucony párti, az OMNI nem vált be, de ez a cipő, terepre jónak tűnik.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (18021)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18041
Tegnap sikerult egy FB-s valtocsapatot kiallitani a szigeten. Mikor odaertem valtottam mts-t ,talalkoztam Sepivel es IVker csajjal es mikor eljottem tasi indult eppen futni. Szoval nem hagytuk egyedul a Szigetet:) Sepiek lassan tiszteletbeli munkatarssa fogadnak mert eddig majdnem minden ceges futason resztvettem. Mondtam lassan az oneletrajzomat is ideje lesz beadni hozzajuk:) Viccen kivul hatarozottan irigykedem hogy ennyi kollega ilyen lelkesen fut! Talan ideje nalunk is elkezdeni a szervezodest?
Egy kellemes 30 percet futottunk egyutt, kozben IVker csajjal kibeszeltuk a rokizas fortelyait:) Aztan meg egy sokkal kevesbe kellemes kort is futottam egyedul ,amikor szembefujt a szel, hideg volt es nem ment a futas. De legalabb az eso nem esett!
larzen Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18040
Ákibácsi (illetve mindenki, aki megy Mátrabércre)!

Mivel védekeztek az eső ellen? 8-9 órát futni 10 fokos esőben nem igazán egészséges.
Az én esődzsekim túrázni tökéletes, de a futáshoz jobb szellőzés kellene.

Sopánka Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18039
FUTURE
gratula!

Nereida
nem jó, azok megszállottak

iSTVán
küldök.

Jön valaki szombat reggel egy Δ-futásra? Vagy egyébre, a XII. kerület környékén?

Előzmény: Nereida (18033)
larzen Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18038
A Jazz nem Grides. Felejtsd el.
Azt is, hogy a Departure vízálló. Szerintem ez kb. azt jelenti, hogy a harmatos fűtől nem ázik be. Én nem láttam különbséget az Aura és a Departure talpa között.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (18021)
mts Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18037
küldesz
Előzmény: iSTVán a dombfutó (18025)
mts Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18036
FUTURE,

én is gondolkodtam volna egy komoly(talan) FB csapatban. Ám nyaralni megyek azidőben külföldre. Így sajnos rám nem lehet számítani. :-(

mts

Előzmény: FUTURE (18022)
Zsazsi Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18035
Nereida!
Szintén ott leszek a Szarvasűzőkön és az első szakaszt futom.
Ha segíhetek valamiben szólj! Egyetemista koromban a főrendezők között voltam évekig, utána meg szinte minden évben volt csapatunk. 2 éve vagy 3 is talán mi voltunk a legjobb miskolci csapat. :o)

Ma 3 zsírégető Sziget-kör kb. 1/2 5-5 órától kezdve. Ha érdekel valakit, akkor szóljon!
Zsazsi

Előzmény: Nereida (18033)
kivi Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18034
Márpedig engem nem zavar hogy lassú vagy (vagy annak tartod magad). A Dreher előtti napon én 100+ km-t fogok kerekezni, így én sem leszek gyors.
Úgyhogy mostantól te is a listán vagy! :-)))

Tehát akkor:

caspi
zakka
futóbab ?
Mosolygós
kivi

Előzmény: Törölt nick (18000)
Nereida Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18033
zakka,
azt mondtad, hogy egy egész csapattal jössz Szarvas?z?kre, vagy rosszul emlékszem? Én ott leszek, a két "VIGYÁZAT, NAGYON NEHÉZ!" szakaszt futom egyben (12.5km 510m szintemelkedéssel, tehát gyakorlófeladat a Kékeshez). Volnának speciális kérdéseim, csak azért érdekl?döm.

Sopánka,
ajánlom a polfórumot.

Nereida

facsega Creative Commons License 2002.04.09 0 0 18032
Köszönöm :o)
Előzmény: iSTVán a dombfutó (18030)
facsega Creative Commons License 2002.04.09 0 0 18031
Kösz.
Előzmény: iSTVán a dombfutó (18029)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.09 0 0 18030
A magyar viszonyokhoz képest jó minőségű aszfalt a külső kör is.
Nagyrészt a F1-es menetirány szerint haladtunk, de a külső körről visszatérve volt egy rövid szakasz fordítóval, amely ellentétesen vitt.
Előzmény: facsega (18028)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.09 0 0 18029
Meg tudná.
Előzmény: facsega (18028)
facsega Creative Commons License 2002.04.09 0 0 18028
Hogy ne csak uffoljak mindig :o) Meg tudná valaki mondani, hogy a Hungaroringen a külső kör milyen talajon megy ? Az is aszfalt, vagy valami más ? A másik butuska kérdésem, hogy a pályán melyik irányban futunk, amerre az f1-es kocsik is mennek ?
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.09 0 0 18027
Azért annyira nem maradtam le, hogy ne lássam a történteket! :-)) (Én is akartam futni egy "tiszteletkört", de egy rendező külsejű fiatal lebeszélt róla. :-) De azt hiszem, erről is írtam annak idején.)
Előzmény: facsega (18026)
facsega Creative Commons License 2002.04.09 0 0 18026
:o)))
Lehet, de azok az elején tényleg eltévedtek, kérdezd csak meg a mitit (azt hiszem ő volt köztük narancsban).

facsega a kákacsomóguberátor :o)

Előzmény: iSTVán a dombfutó (18023)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.09 0 0 18025
(Majd küldesz/közzéteszel egy összefoglalót az eredményről?)
Előzmény: Sopánka (18011)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.09 0 0 18024
(Nekem is Népstadion marad, amíg teljesen le nem bontják...)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (18021)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.09 0 0 18023
zakka
Na egy ilyen beszólás megfelelt volna arra, amit a 17299-ben említettél! :-))
Előzmény: facsega (18018)
FUTURE Creative Commons License 2002.04.09 0 0 18022
Gratulálok Minden Futóbolondnak, aki teljesítette a Vivicittát, és örömmel fogadom az általános gratulációkat, melyeket természetesen egytől-egyig magamra vettem! :-)

Ez az idei verseny a sok kihagyás miatt nagyon kemény volt. Nem tudtam a Tőlem elvárható szinten szerepelni, de úgy tűnik, hogy a kisgazdákkal ellentétben Én már túljutottam a történelmi mélyponton. 41.20-at futottam. Hiver, zsuga, Repi és a saját időmet áttekintve arra a végkövetkeztetésre jutottam, hogy a 11. km hosszabb volt. Egy 4 perces tempójú futónak minimum fél percet jelenthetett. Úgy kifutottam magam, hogy vasárnap kis híján urnában távoztam a szavazóhelyiségből.

Nyuszi,mts,Philipcsiga!
Ha a Dreherre akartok csinálni egy komoly /vagy komolytalan/ csapatot, természetesen számíthattok rám. Lehet ugyan, hogy az egyesületemben is kell futnom, de a kettő nem zárja ki egymást.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.04.09 0 0 18021
Jegyzőkönyv

Kaszásdűlőre érve (Larzen és Lükepék segítsége ellenére két próba kellett, mert egy házszámhoz több bejárat tartozik) megállapítottam, hogy a Saucony bolt ott van, csak jól elbújt a sövény mögé, azaz a Szentendrei úti kerítésre/falra, ahova a többi bolt kitette a cégtáblát, még véletlenül se helyeztek el áruló nyomokat. Igazából csak megkeresni akartam, mert zárórára értem oda. Azért a rend kedvéért benyitottam: "Tényleg hatkor zárnak?" Mire az eladó (már le volt sötétítve a bolt): "Meg szoktuk várni az utolsó kuncsaftot, de ma kivételesen tényleg el kellene mennünk." Aztán, mikor szabadkozni kezdtem, hogy majd holnap visszajövök, csak meg akartam keresni őket, kifaggatott, hogy milyen messziről jöttem, mire még egyszer megnyugtattam, hogy vissza tudok jönni Békásról. De kezdetnek nem rossz. :-) Azért adott két katalógust, fél oldalon le van írva benne, hogy kell próbálni a cipőt, meg ilyenek. Ja, és itt is van Vitalade por, nem kell érte a Népstadionig elcaplatni. (Azt nem kérdeztem, hogy kutyakergetőjük is van-e. :-)) tartott egy ötperces kiselőadást is a katalógusok magyarázatául. Holnap majd megnézem a valóságot.

Szóval a katalógusban az Auráknál nem is beszélnek vízállóságról, azonban a Departure-nél és a Kyotee-nál igen. Viszont a fényképen (oldalnézetből) az Aurák talpa látszik jobbnak. Majd meglátjuk.

Van a katalógusban Jazz 5000 akciósan, amiről azt mondják, hogy hegyi terepre és aszfaltra is ajánlott. Létezik ez?

tifussssz Creative Commons License 2002.04.09 0 0 18020
Én kimostam egyszer a cipőmet, nem volt semmi az a szag-orkán ami felszabadult akkor, azóta sem mertem ismételni....:)
Előzmény: Zmac (18016)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!