Keresés

Részletes keresés

Nereida Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18071
Köszönöm szépen, megtaláltam. Még egy dolog, hogy azt írják, hogy mindenki a saját szakasza rajtjánál kapja meg a rajtszámát (ellentétben az eddigi módszerrel, hogy a csapatkapitányok kapják meg az egész csapatét és indulás el?tt szétosztják). Akkor, egyrészt aki két szakaszt fut, hogy kapja meg a rajtszámait? Másrészt akkor mehetek egyenesen Szilvásváradra is délre, nem kell fél tízkor Egerben lennem, nem igaz?

Akkor sem szeretem az es?t, ha nem akarok futni. Csak akkor futok es?ben, ha muszáj, például majd most szombaton :)

Nereida

Előzmény: Zsazsi (18053)
akibacsi Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18070
Larzen,

erősen gondolkodom, hogy mit lehetne tenni az eső ellen, de egyelőre csak a remény van, hogy nem fog esni :-) Szokásos vékony polár + FB póló összeállításon gondokodom, de ez eső ellen mint halottnak a csók...

Előzmény: larzen (18040)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18069
Igen, a példád szerint a 149-et kell felosztani, tehát 10% 15 lesz, a "90%-on" futás így 197-15=182-t jelent (és nem 197*0,9=177-et).
Előzmény: VorosG (18064)
Hiver Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18068
FUTURE!
Megnézted már Prága honlapját?
És hogy tetszene Triest, május 5? Ott legalább van félmaraton is...
http://www.bavisela.spin.it/maratona2002/english/index.php
FUTURE Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18067
VörösG

Maximális pulzus mérésére szerintem a legalkalmasabb módszer a Conconi-teszt! Alapos bemelegítés után 200 m-eket kell futni, egyre gyorsuló tempóban. Természetesen pályán. A kétszázak kényelmes tempóról induljanak, és a következő mindig legyen 2 seccel gyorsabb, egészen addig amíg megy. A tempók között 100 métereket tegyél meg, 30-50 másodperc alatt. De ha ez gyors, még ennél is lassabban. A pihenőt nagyon komolyan kell venni. Azt hiszem ezt a módszert használják tejsav-küszöb mérésére is.

Én pl. 3:20-ba tudok futni pályán 10 km-t, a kétszázaim kb. így néznek ki:

1.db 45 sec
2.db 43 sec
.
.
.
9.db 29 sec (kb. ez lehet most a max. vagy esetleg egy 28-as ).

Előzmény: VorosG (18044)
Butch Cassidy Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18066
"Miert? Marminthogy miert nem tartasz edzest esoben ? :)"

Mert megázik :)

Szerintem esőben futni nem rossz, csak elindulni nehéz. Alapvetően az a tudat, hogy ki kell menni a jó meleg szobából az esőbe, már visszaveti az ember lelkesedését. Az enyémet spec. lenullázza. Még jó, hogy hétvégén verseny lesz, azt nem lehet ilyen könnyen elbliccelni. (Zárójelbe jegyzem meg, hogy nincs annál mocskosabb dolog, mint esőben _rendezni_. A versenyzők csak egyszer áznak meg, aztán gyorsan hazamennek, de a rendezők reggeltől estig szívnak.)

Előzmény: tasi- (18063)
FUTURE Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18065
Repi

Ha nem csal az emlékezetem, éppen Zánka felől futottunk vissza a "tévútról", amikor találkoztunk.

Előzmény: Repi (18043)
VorosG Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18064
mts

ezt most nem igazán értem. Mit kapok, ha a max pulzusszámból kivonom az ébredési pulzust? (pl: 197-48=149) Én úgy gondolom az edzési zónákat
(könnyű, zsírégető, aerob, anaerob, max,; tök mindegy, elnevezés és beosztás kérdése) a max.pulzusszám %-ban állapítják meg. Vannak edzéstervek, ahol a különböző típusú edzésfajták mellé megadják hogy (a max.pulzusnak) hány %-tól %-ig terjedő sávban kell teljesíteni az adott napra előírt távot. Ha jól értem, te azt mondod, hogy a 149-es "pulzus-sávszélességet" kell %-osan felosztani?

Előzmény: mts (18062)
tasi- Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18063
>> Edzés es?ben kizárt.
>> Most napokig ilyen id? lesz, mondják. :(
Miert? Marminthogy miert nem tartasz edzest esoben ? :)

Udv.: Tasi

Előzmény: Nereida (18048)
mts Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18062
VorosG,

persze, hogy a mértet kell figyelembe venni! 197
Azt is tudod, szerintem, de mégis ide:
A százalákokat úgy kell számolni, hogy max-ból az ébredési (nyugalmi) pulzus. Ennek az értéknek a megfelelő százalékat kell nézni.(hozzáadni - kivonni, stb.)

mts

Előzmény: VorosG (18058)
mts Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18061
iSTVán,

Igen! :-)

Előzmény: iSTVán a dombfutó (18054)
Repi Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18060
Én a legmagasabb értéket vettem figyelembe. A 186-os pulzust 5 és 10 másodperc között tartottam csak, a 185-ös pulzust pedig 30 másodpercig.
Előzmény: VorosG (18058)
zakka Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18059
VorosG
Tavalyelőtt nyáron egyszer kölcsönkértem 1 pulzusmérőt, és maxpulzus-mérést futottam (egy szigetkör bemelegítő után fél szigetkörön keresztül folyamatosan gyorsuló futás, a végső 2-300 méteren ami belefér (ha éppen lazább emelkedőre esik, az külön jó, lásd középső út, Margit-hídnál). Akkor 189-et mértem. Tavaly ősszel vettem saját mérőt, rögtön maxpulzus-méréssel avattam, 193-at mértem. Azóta egy hendikep végén kihoztam 194-et is.
ZG-féle képlet alapján 195-nek kéne lennie.

Zakka

Előzmény: VorosG (18058)
VorosG Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18058
pulzusilag:
szóval azt mondjátok, hogy vegyük alapul az akármilyen módon elért legmagasabb mért értéket és ezt nevezzük ki maxnak. Nálam pl. táblázat:181, byZakariás: 187, egy versenyen, emelkedőn (amikor úgy éreztem, hogy na, most már nem kéne jobban...):197. Ezek szerint ezzel számoljak? (nem tudom "tudományosék" laborban mit csinálnak, futógép, szobabicikli, ilyesmi, de ott vajon egy elért pillanatnyi legmagasabb értéket vesznek maxnak, vagy lehet valami kritérium, hogy valamennyi ideig tartani kell?) Azt hiszem nem mindegy mivel számolunk, mert egy-egy zóna a max érték 10%-os sávja, és a 181-et vagy 197-et alapul véve már igen nagy eltérések lesznek az egyes zónákban...
zakka Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18057
Voltam Sauconyéknál, és vettem 1 Grid Legacy-t. Már a boltban futottam vele pár száz métert :-))), és sokkal szimpatikusabbnak tűnt, mint a jelenlegi cipőm, a Grid Jazz I. Majd hétvégén tesztelem. :-)))
zakka Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18056
Nereida
Mégsem megyek Szarvasűzni, nem jött össze a csapat.
Előzmény: Nereida (18033)
Repi Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18055
A maximális pulzusomat idáig 2x "sikerült" elérni egy igen rövid időre. Őszintén szólva a közeljövőben nem is akarom újra mérni. Az első versenyen sikerült, a második tudatosan. Ezt úgy csináltam, hogy 4km bemelegítés után 1km-t fokozatosan erősítve futottam, majd egy emelkedőn 1200-t, ami belefért. Az emelkedőn futáskor elért maximális pulzust vettem ezután alapul. Nekem ez 186 lett.
Előzmény: VorosG (18049)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18054
Nereida
Gondolom már megtaláltad, de a biztonság kedvéért: a www.amti.hu oldalon fenn van a 2001-es és 2000-es eredménylista.

mts
Ez azt jelenti, hogy doppingolásra alkalmas témát találtunk számodra hosszú távú versenyekhez? ("ki lehet vele kergetni a világból...") :-) Természetesen én is elsősorban így gondoltam, és a második lehetőséget sem feltétlenül erre a topikra értettem.

Zsazsi Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18053
Nereida!
A hivatalos eredménylisták biztos, hogy megvannak file-ban Amtibá-nál, aki minden évben a versenyidőt méri. (És ezzel a névvel ír a topikban.)Küldj neki egy villanylevelet :o), ha gondolod! Ha nem menne, akkor vagy elkérem én vagy kérek egy telefonszámot neked.
Ha sürgős lenne, akkor hívd a Miskolci Egyetem Diákirodáját és ott kérj egy Szarvasűzős rendezőt. Ilyenkor mindenki ott lebzsel! :o)
Remélem segíthettem,
Zsazsi
Az íróasztalomban is van néhány év gyorslistája, de arra várnod kell, mire letakarítom róla az iszapot. :o)
Előzmény: Nereida (18048)
sneci Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18052
Egy másik módszer szerint:
erős 800 méter, asszem fél perc(vagy kettő?) pihenő-> utána még egy 800 amilyen erősen megy, és a végén mért érték lesz a max.
A 220-életkor mintahogy a pulzusmérőhöz adott tájékoztató is írja, az embereknek csak kb 2/3-ára érvényes.
sneci
Előzmény: VorosG (18049)
sneci Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18051
Ma végre kellemes futóidő volt!:))
Ki is használtam, és lépcsőztem egy jót!:))
sneci

kaktusz7 Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18050
Tasi
Nagyon szívesen mennék, de...
Szóval nagy a család és sok a tennivaló, főleg hétvégén. Görkorizni így leginkább éjszaka szoktam, amikor már lefeküdtek a gyerekek. :-(

Chino
A levelet megkaptam, válasz menni fog.

VorosG
A max. pulzusra a képlet van akinél működik, van, akinél nem. Arra jó, hogy úgy nagyjából irányt mutasson.
Csak egy példa: Hasonló korú futóbolonddal futottunk, neki mindig sokkal magasabb pulzusa volt, mint nekem. Mondjuk 20-szal több. (Mindketten edzésben voltunk.) És az addigi legmagasabb pulzusa is 200 fölött volt, nekem viszont csak 184.
Gyanítom, hogy nekem ekörül van. Ezt úgy értem el, hogy egy versenyen (Váci Mikulás Futás, 11 km?) magamhoz képest elég jó tempóban mentem, a táv nagy részét valószínűleg anaerob tartományban tettem meg és az utolsó km-en még hajráztam is.
Szóval szerintem egy hosszú erőteljes futással, a szervezet csúcsrajáratásával lehet megtudni az adatot. (Azelőtt hosszú, lassabb tempójú futások után a hajrában max. 175-ig ment fel.)

VorosG Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18049
Igen ezt is ismerem (byZakariásG). Szerinted mi a maximális pulzus? Ha mondjuk futok egy olyat, hogy a terepen van egy jó kis emelkedő, a pulzusmonitorom által tárolt legmagasabb pulzus rendesen felette lesz még az általad említett képlet szerint számított értéknek is. Tudhatjuk, hogy a max pulzusnak olyanok esetében, akik régebben sportolnak, magasabbnak kell lennie az átlagnál. De a terhelés helyes megválasztásának az alapja a helyes max.pulzusszám, hiszen ennek bizonyos %-os sávjaiban kéne x időt tölteni... Na most, ha a kiindulási szám nem "valós" érték, megette a fene, az egészből csak "tudományos bohóckodás" lesz. Igazából a maximális pulzusnak mi az értelmezése? pl: jól meghajtom magam, és ha túlélem, akkor az eközben mért legmagasabb pulzusérték, vagy pl x ideig folyamatosan tartott érték? (mert pl. ha úgy értelmezzük, hogy képlet alapján számított érték fölé nem mehet a pulzus, akkor páran már nem élnénk...)
Előzmény: Repi (18047)
Nereida Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18048
Zsazsi,
gratulációim! Igazából csak azt kérdezném, hogy megvan-e valahol a tavalyi vagy régebbi teljes eredménylista, merthogy a hivatalos honlapon nincs.
Csak szombat reggel megyek Egerbe, de valószín?leg elcsípem a rajtot, majd drukkolok neked.

Edzés es?ben kizárt. Most napokig ilyen id? lesz, mondják. :(

Nereida

Előzmény: Zsazsi (18035)
Repi Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18047
Nekem bevált a következő képlet:
Max pulzus=210-az életkor fele, -10%-a a testsúlyunknak (kg-ban). Az így kapott számhoz a férfiaknál 4-et, a hölgyeknél 0-át kell hozzáadni.
Forrás, Zakariás Géza alapján.
Előzmény: VorosG (18044)
larzen Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18046
NARANCSPÓLÓ projekt aktuális állása:

Név Méret Ujj ZZ? zseb
--------------------------------
caspi XL R + 1
caspi XL - - 1
Chino-San XL - - 1
ganki S R ? 1
jbl ? ? ? ?
kerekpár XL R + 1
larzen L R + X
larzen XL R + X
Repi XXL - - -
Sopánka L R - 1
szaborob XL/XXL R - 1
tasi XL R + 1
tasi L H + 1
--------------------------------

Határidő: április 19.
jbl, kérlek add meg a kívánt pólókoordinátáidat!

(Kicsit kevés ez a 13. darab. Ha új szitát kell csináltatni, akkor a szitaköltség igencsak kevés részre oszlik, so drágábbak lesznek a mezek.)

Butch Cassidy Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18045
"Jön valaki szombat reggel egy Δ-futásra? Vagy egyébre, a XII. kerület környékén?"

Hétvégeken biztos nem, de valamelyik (nem ennyire mocsok esős) délután szívesen. Remek erdei köröket tudok a János-hegy - Széchenyi-hegy - Kakukk-hegy környékén.

Előzmény: Sopánka (18039)
VorosG Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18044
Sziasztok!
Szeretnék olyasvalakivel kommunikálni, aki már használ valamilyen pulzusmérős órát az edzései során. Olyan kérdésem lenne, hogy a maximális pulzusszám meghatározásnál tud-e valaki a laborban végzett mérésen kívül valami pontosabb módszert. Ugyanis ha az órák (TIMEX, POLAR) gyártói által adott táblázatokból kikereshető (becsült) maximális pulzusértéket használom, azt kevésnek érzem. Egyáltalán szeretném megvitatni magát a fogalmat is, ill. pontosítani, értelmezni. (Elképzelésem ugye van, de hát kételyeim is). A pulzusmérésen alapuló edzés nagyon divatos téma is, azt hiszem. Várom a véleményeteket.
Repi Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18043
FUTURE,
Gratulálok az idődhöz. Most nem, de tavaly azt hiszem találkoztunk a Proathlon maratoniján. Ha minden igaz, akkor Ti is eltévedtetek ott, s Ti fordítottatok vissza engem is a rossz irányból. Egy darabig próbáltam akkor veletek futni, s mialatt Ti vidáman beszélgettetek, Én levegőt is alig kaptam. Akkor fogalmazódott meg bennem, hogy egyszer Én is szeretnék ilyen lazán futni egy maratont. Ja és a tempótokat csak 500m-ig bírtam.
Előzmény: FUTURE (18022)
Repi Creative Commons License 2002.04.10 0 0 18042
Egy hete vettem egy Departure-t. Sok választási lehetőségem nem volt, mivel az új Aurából nem volt a méretem. Az új Aura talpmintája szerintem jobb terepre mint a Departure. A vízállóságát pedig vasárnap kipróbáltam egy tájfutó versenyen (hóban indultam el, vizenyős területen is kellett menni), s meg voltam elégedve vele. Persze csodák nincsenek, de sokkal kevésbé ázott át mint amit eddig terepre használtam. Tehát ezzel a cipővel eddig elégedett vagyok. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nem vagyok Saucony párti, az OMNI nem vált be, de ez a cipő, terepre jónak tűnik.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (18021)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!