Keresés

Részletes keresés

Repi Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18400
Ennek örülök.
Emil ment az címedre.
Előzmény: zsuga (18390)
Chili bá Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18399
Sziasztok!

Bár még az írástól is elment a kedvem, azért lefirkantom életem legvacakabb futóélményének leírását! A felesen indultam, s a rajtnál még snecivel azonos időről beszéltem, én is 1:40 körül szándékoztam beérni. Nem tudom honnan volt ez a fene nagy önbizalom, hisz az elmúlt két hétben 14 km sikeredett, az is három felé osztva,s hónapok óta havi kb 100 km körül vegetálok! Az tuti, nem a túledzettség volt a baj. Sőt még új cipót is vettem (Saucony??)

Ennek ellenére az eső hetes 30 perc alatt sikerült, ekkor még kezet szorítottam magammal, a második harmadban, már inkább ökölbe szorultak kezeim, az utolsó 4 km 25perc alatt, döbbenetes koreográfiával. Az állandó görcsveszély ( még soha nem görcsöltek be a lábaim futás alatt korábban) miatt hátrafeszített lábfejjel pogóztam, mint M. Jackson. Esküszöm magamat nézve én sem tudtam eldönteni, most hátra v. előre megyek!
Szóval az idő még elmegy, de a gyötrődés ... eddig szinte mindig nagyon élveztem a futásokat.

S mindezt jópofi arccal a célegyenesben...

de a múlt heti első duatlonomat nagyon élveztem...igaz annak meg is adtam a nódját, mert a gyerekülést az utolsó pillanatban leszereltem!

najóéccakát! gratula mindenkinek

( akkor még hogy élveztem, hogy iSTvánt is lehagytam!!! nem tudván, hogy ő már aznap egyszer meghozta a hírt a csatából)

wilhunting Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18398
versenyen kivul vagy;es csak edzel. elkezd fajni a labod
mit teszel?
megallsz vagy tovabb mesz?
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18397
Ne is mondd! :-)) Még a korosztályos versenyeken sem tudom elkerülni, mert ugyanabban az évben születtünk. :-))

Azt hittem, hogy ma lesz időm még irogatni kicsit, de úgy néz ki, hogy inkább a vacsorát választom (nem értem, hogy miért akarnak még este is tanulni). :-)

Előzmény: tasi- (18393)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18396
Krisz
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=mf&t=9001551&qm=23369751
Előzmény: krisz_ (18388)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18395
nyuszi
megyek dreherre, nem kell a kérdőjel a nevem után. Az idő után viszont maradhat. Vagy inkább legyen 24 perc.

szaborob
köszi az infot, nem hangzik olyan rosszul.

mts
fax-szám kellene, úgy gyorsabb. Van?

Előzmény: nyuszi_ (18375)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18394
mts
Akkor dobj már meg egy emillel, hogy hová küldjem el Neked a nevezéseket. Lesz ám egy pár, nem baj? És a telcsiszámod a régi?

P_@/"

Előzmény: mts (18367)
tasi- Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18393
ha'lo'

Hungaroringeseknek es akibacsinak gratula! Istvan: reszkess Bogar Jani ? :)

OFF
kaktusz: haat..inkabb csak varosban koboroltam, celzottam nem sokat mentem meg. Keresztedzes viszont megvan minden nap futasban :).
Nalam az indulas nem is volt kerdes :)
ON

--
Tasi

Előzmény: kaktusz7 (18371)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18392
Gratula a hungaroringeseknek! Gondoltam am ratok milyen lehet ebben a kanikulaban futni!!!Istvan neked kulon is gratula a duplazashoz En szinten lemaradni voltam mint akibacsi de csak az 50es tavon.

Krisz! Turakkal kapcsolatban info a teljesitmenytura topicban (pont most irt a szervezo egy hosszabb ismertetot a Tihany turarol)vagy nezz be a ttt.tr.hu oldalra.

Sopánka Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18391
Micsoda szerencse, hogy nem mentél ki vasárnap a Hungaroringre! Ui. a verseny szombaton volt... :-D
Előzmény: krisz_ (18387)
zsuga Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18390
Repi
Csak a gaborszogi@freemail.hu címre tudok imit fogadni. Bocs, de a régi már nem működik. Egyébként alakulnak a dolgok:)

Kaktusz7

Most olvastam a múltkori üzenetet: Árnika igazán szép napon született:)))

Előzmény: Repi (18382)
ganki Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18389
Sziasztok!
Kicsit el vagyok havazódva, igy elég régen olvastam a Topikot.
Hogy állunk a Narancs projekttel?
(Ha már volt mostanában róla szó, elnézést, de én nem találtam a listáaban.)
Ganki
krisz_ Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18388
akibacsi
Tihany30 érdekel! Hol találok róla bővebb infót? Addigra megpróbálok beszerezni egy túrabakancsot is, mert a futócipő most hétvégén nemigazán jött be, főleg miután a nedves fűben teljesen átázott, és utána még abba kellett tovább mennem 14 órán keresztül.

Előzmény: akibacsi (18380)
krisz_ Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18387
Én is gratulálok minden Hungaroringesnek, külön Istvánnak, aki mindkét távot teljesítette.

Persze én sem tétlenkedtem a 7végén. A Pilisben túráztam, egy verseny keretében. Páran talán hallottatok is róla, ez a MATT (Magyar Agrárfelsőoktatási Túlélő Túra) volt. Hát annyit mondhatok róla, hogy túléltük….

Ez egy csapatverseny, 4-5 fős csapatokkal. Vannak kötelező pontok, ahol a csapat minden tagjának ott kell lenni, ott feladatokat kapunk. És vannak „fakultatív” pontok, melyek érintése nem kötelező, ezekhez kérdés kapcsolódik, pl. milyen színű a kerítés, milyen évszám van az épületen,…azaz oda kell menni és megnézni. A túra útvonalát mindenki maga jelöli ki, attól függően, mennyit akar teljesíteni. Az egészre 20 óra van, ezen belül kell beérni a célba, különben pontlevonás jár.
1 éve ez a verseny a Börzsönyben volt, azt megnyertük, idén is (hátulról nézve). A végén már tényleg csak a túlélés volt a cél. Sajna közben sikerült eltévednünk is, ami 3 óra veszteséget jelentett, így már esélyünk se volt a nyerésre. Megmásztuk a Pilist (pedig nem is kellett volna), persze nem a kijelölt turistaútvonalon, hanem a domb aljáról egyenest megcéloztuk a csúcsot. Kb. 1 óránkba telt, és nem is kellett volna teljesen a csúcsig felmászni, de a kilátás kárpótolt (csak egy k… fényképezőgép sem volt nálunk).
Péntek este 8-kor indultunk és szombat este 7 előtt érkeztünk célba (ez tudom több, mint a 20 óra, de a kötelező pontoknál amíg megoldottuk a feladatokat, azt az időt levonják). A maraton lefutása után nem éreztem magam ilyen fáradtnak. Szinte nem volt rajtam olyan pont, ami ne fájt volna. Vasárnap arra sem volt erőm, hogy kimenjek a Hungaroringre szurkolni (ha már egyszer Bp-en vagyok). Összességében azért jó volt, jót túráztunk.

Töfröcsó Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18386
Sziasztok Bolondok!

Hétvégi büszkeségem: Én is lefutottam a Hungaroringen a magam "kis" félmarathonját...
Életemben nem futottam még a ringen, nagyon elgondolkodtam a vállalásomon, amikor előszőr végighordoztam tekintetem a pálya dimbes-dombjain. Gondoltam, ha már eljöttem elindulok, oszt meglássuk...
Hozzáteszem, nehezítés képpen csütörtökön megroppantottam a derekamat, ami igencsak veszélyeztette küldetésem sikerét.
(megjegyzem: Fájós derékkal lehet futni, csak egyenesen kell tartani a derekat. Ez volt a legérdekesebb tapasztalat...)
Gondoltam, ha nem megy a dolog, majd feladom a felénél. Itt kell gratulálnom a rendezőknek a pálya vezetéséért, mert a holtpontomnál 10-11km-nél egyszerüen értelmetlen volt feladni, így inkább tovább kocogtam. Nagyon érdekes kis verseny volt, olyan mint egy forma-1, a pálya egyik felén szakadó eső, a másikon napsütés...
Nagyon fárasztó volt a nagy szintek miatt, de így utólag örülök, hogy erre is rászántam magam.
Az időmön nagyon elcsodálkoztam: 2:15 ilyen sokáig ritkán sikerült még futni félmarathont :)

ui: Külön köszönet annak a kedves lánynak, aki rendelkezésemre bocsátotta akkumulátorát, a skodri bebikázásának céljából (baromi rosszúl esett volna tologatni a cuccost a félmarcsi után)

Sopánka Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18385
Először is nagy elismerésem iSTVánnak! Ez szép teljesítmény volt!
Másodszor is örvendek jó eredményeiteknek a Hungaroringen!

Harmadszor pedig...
Várom már a vasárnapot! :)
én is! :-)

miti, gyere váltóba! légyszi!!! Tökjó lesz!
Én az 5. vagy 6. kört szeretném, mert a barátaimnál a hagyományos csapatomban az 1.-t futom!

Előzmény: nyuszi_ (18375)
Repi Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18384
iSTVán,
Minden elismerésem. Én már letettem a maratonnál hosszabb távok teljesítéséről, legfeljebb teljesítménytúrák jönnek szóba, futókirándulásként. Neked viszont nagyon szurkolok, hogy sikerüljenek az ultrás terveid.
Előzmény: iSTVán a dombfutó (18383)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18383
Ma reggel azzal fogadtak, hogy "Tanárbácsi, ma nem olyan gyorsan gyalogolt, mint szokott!".
SZóval látványosan lelassultam. Majd hétvégére tervezek egy tesztelést mondjuk 8 km-ben egy erős 4-est, s akkor lehet talán valamilyen következtetést levonni. Ha úgy tűnik, hogy sikerülhet a regeneráció és lehet belőlem egy magabiztos 27 percen belüli időt kihozni, akkor _vésztartalékként_ számíthatnátok rám a Dreheren. (Bár most az az érzésem, hogy sok lenne, de ki tudja, talán sikerülne "felszívni" magam).
Előzmény: nyuszi_ (18375)
Repi Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18382
zsuga,
A szurkolás természetes. Az idődből szerintem síkon 8 percet le lehet számítani.
Emil ment.
Előzmény: zsuga (18337)
Shatner Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18381
Kosz. Erdekessegkeppen pusztan az idoeredmenyeimbol saccolva az edzesnaplomban a Fenyogyongyeig tarto szakasz 2.5, onnan a csucsig 3 km-rel szerepel. (Igyekeztem az emelkedo hatasat is belesaccolni.) Ezen szeretnek pontositani. Majd esetleg lemerem velocipeddel, ha maskepp nem. :)
Előzmény: __macsa (18376)
akibacsi Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18380
Hi!

bár még nem volt időm teljes egészében értékelni a Hungaroringes eredményeket, de úgy tűnik, hogy mindenki nagyon jól szerepelt, úgyhogy gratula Nektek!
Én a félmaraton 100 km-re cseréltem, a Lemaradás100-at a tervezett 14 óra helyett 14:40 alatt teljesítettem. Jól ment az eleje, még féltávnál is csak 10 perccel voltam elmaradva a tavalyi idő résztávjához képest, de utána folyamatosan egyre kevésbé ment, 75-nél majdnem kiszálltam, de aztán szerencsére mégsem, így ötödször is teljesítettetem a távot.
Nagyon jó hír, hogy a térdem már megint jól szerepelt, sem a túra közben, sem utána nem fájt, szinte gyógyultnak tekinthető, és még van kb. 2 hétre elegendő 'anyag', így bízom a teljes gyógyulásban.
Ugyancsak pozitív hír, hogy valószínűleg rájöttem a múlt heti illetve az e hétvégi tervezettnél gyengébb teljesítményem okára. Mindkét alkalommal a gyomrommal volt bajom, meg az energiaellátásommal, ami kihatással volt minden egyébre is. Az ok pedig szerintem a Dona, azaz a térdemre szedett gyógyszer, melynek mellékhatásai között elég sok emésztési panaszt, gyomorproblémát sorolnak fel. Ha tényleg ez az ok, akkor jó, mert két hét múlva, ha a kúra végetér, remélhetőleg visszaáll minden a normális kerékvágásba a bifidusz esszenziszekkel, és még a térdem is gyógyultan keveredik ki a buliból.
Na, most ennyit, sajna a hétvégén nem lesz időm sportolni, legközelebb Tihany30 túra május elsején, tudom ajánlani mindenkinek, nem csak rohanási célzattal, hanem szimpla kényelmes ünnepnapi kirándulásnak is, mert nagyon jó állítólag.
üdv
akibacsi

Repi Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18379
Sziasztok!
Szóval a Hungaroring. Az időm 3:35:54 lett (saját mérés), ami messze elmaradt a várt időmtől. Viszont nem érzek a csalódást, mert amit akkor tudtam azt kifutottam magamból. A pálya nehéz volt, sőt azzá is tettem magamnak. Jó szokásomhoz híven nagyon bekezdtem, ekkor még az emelkedők is csak laza domboknak tüntek. A második körben éreztem, ez így nem lesz jó, s visszavettem a tempóból. István és miti ekkor elhúztak mellettem, jó tempóban, beszélgetve. A 4. kör kész szenvedés volt -hála az erős kezdésnek-, s csak arra törekedtem, hogy az utolsó körre is maradjon még valami erő. Ez annyira sikerült, hogy a befejező kör könnyebben ment mint a 4. Igaz, itt 1x teszteltem egy emelkedőt is, hogy milyen az belesétálva. Köszönöm a szurkolást, buzdítást is mely nélkül még nehezebb lett volna.
viktor a takarító Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18378
Elsősorban emelem kalapom a Hungaroringet teljesítők előtt!!!
Azt hiszem, a maraton és félmaraton együttes teljesítése ezek után akár Hungar(ro)icumnak (lehetne pl. Stephanum Hungaroricum) is tekinthető:-))))

némi személyes:
Részemről a hétvégi futást(?) kiegészítette (kézzelfogható eredményt adott neki...:)) egy fűnyírógép, egy 400 négyszögölnyi dimbes-dombos (7m szintkülönbség:)) telek, a frissítőt és némi extra motivációt pedig az eleredő eső szolgáltatta (kettő az egyben).
A nap itt is sütött, leégett a nyakam és a hátam, szóval jó lesz vigyázni azzal a nappal, mert mostmár okozhat kellemetlen meglepetéseket. A Visegrád-Budapest táv elég napsütötte útvonal. Lehet, hogy elnézek arra bicajjal vasárnap.

üdv,

vat

szaborob Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18377
Philipcsiga_:

Rajt: 9.00 a.m., Ovaros terrol (Staroměstské
námestí).

Bejelentkezes a rajthoz: 8.00 oratol a rajthelynel

Cel: Ovaros ter

Idokorlat: 6 ora

rangsorolas:
a chip-pel mert ido alapjan, amit a bokara kell tenni, s amit a bejelentkezeskor kapott inditocsomagban adnak oda egy boritekban, a rajtnal, a celnal, s utkozben is egyes helyeken merik az idot, a chip-et a befutasnal kell leadni, ha vki nem adja a verseny utan 15 napon belul, akkor 30 EURO buntetest fizetetnek vele [megj:szerintem ez csak akkor lehet, ha vki feladja a versenyt, mert a felmaratonnal, amint beertel, meg a befutofolyoson rogton elkertek/leszedtek a chip-et, s nem kellett leteti dijat fizetni erte]

egyeb info:
-a verseny napjan a rajtszammal ingyenes tomegkozlekedes a varosban
-ingyenes masszazs a befutoban

nevezesi dij 60 EU, (de nekunk csak 30 EU)

Indulocsomag:
a versenyirodaban veheto fel majus 6-18 kozott 10-21 ora kozott a nevezesi dij befizeteset es a szemelyazonossagot igazolo papirokkal,
tartalma: eredeti PIM kabat, polo, marathon magazine, s a befuto csomagban lesz erem, s a PIM tamogatok ajandekai

nevezes:
email-en, faxon, a nevezesi dij atutalasaval, [megj: a felmaratonkor ugy tudom, h volt, aki csak a helyszinen fizette be a nevezesi dijat]

Előzmény: Philipcsiga_ (18364)
__macsa Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18376
Ja, ott jó fagyi van. Onnan kb. 2,5 lesz a Fenyőgyöngye.
A cukrászda kb. 125 m tszf. bár ott kicsit zavarosak a szintvonalak nálam.
Ha lesz pontos eredmény, légyszíves oszd meg velünk is.
Előzmény: Shatner (18374)
nyuszi_ Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18375
Hungaroringesek!
Gratulálok mindannyiótoknak, szépen szerepeltetek!

Hiver!
20 km-ben 3 erős félkör: Szigetre ki bemelegítés gyanánt, 2500 m erős középen - 2500 könnyen vissza - 2500 erős oda - 2500 könnyű vissza - 2500 erős (1250-nél forduló, tudod annál a =o)-nál, amit te festettél fel :), aztán levezetésként hazakocogunk. A mostani tempó: 9:40-es félkörök, a könnyű pedig 5:20-5:30-as ezrekkel.

Miti!
Semmiképpen sem szeretnél futni egy másodikat? (Nem életre-halálra! :) Na?

A listák:
Visegrád-Budapest 2002. április 28. vasárnap
Futnak: zsuga, Csaszi, mts, Sopánka, nyuszi, Tercsi(?), P_@/", zakka, Caspi (1. maratonja, hajrá!), most akkor FUTURE is jön?
Csinos kísérők tekernek: IV.kercsaj, Gabi, Évi, Hiver (kedve támadt... :), Caspi fia (nehogy összevesszenek rajta :)
Gurulnak: kaktusz, tasi-

Fürgelábú FB-váltó:
Eddig: FUTURE (23'), Sopánka (26' körül), Nereida (26'50"), nyuszi (26'), P_@/" (jössz?) (kb. 23'?), és még ki jön???

Várom már a vasárnapot! :)

   / )/ )
  (-.- )
      nyuszi
('')('')_)o

Shatner Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18374
Macsa,

Kosz az adatokat es a tippet. Megkerdezem a bringasokat. Onnan szoktam indulni, ahol a Pusztaszeri ut beletorkollik a Szepvolgyibe.

Udv: Shatner

Előzmény: Shatner (18369)
kerékpár Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18373
Sziasztok!

Hatalmas gratuláció minden Hungaroringet teljesítő bolondnak :) Csak így tovább, eddzetek keményen, mert jövőre én is megyek és lenyomom az egész bandát :)

Idén sajnos nem jött össze, mert elég sokat rendetlenkedett a térdem és így a maraton teljesen esélytelen volt (20 km környékén nagyon megfájdul és aztán már nem sokat tudok futni), félmaratonért pedig már csak nagyon sok szabadidő esetén utazom 400 km-t. Ráadásul egy szoftver elkészítésére tegnap járt le a többször módosított utolsó határidő és nem tudtam szabaddá tenni magam.

Várom már, hogy kihozzák a zsebméretű, neuronvezérelt számítógépet, hogy futás közben is tudjak programozni - egyrészt nem unatkoznék annyira hosszú távokon, ráadásul még dolgozhatnék is...

Jó hátszelet és magas ingerküszöbű, lusta kóbor kutyákat kívánok mindenkinek.

Üdvözlettel:

kerékpár

sneci Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18372
És mennyi idő alatt szárad meg a "hajad"?:)))
sneci
Előzmény: mts (18365)
kaktusz7 Creative Commons License 2002.04.22 0 0 18371
OFF
Tasi
Tegnap gurultam egy tempós próba félmaratont, ment minden különösebb megerőltetés, izomláz nélkül. Úgyhogy ha nem esik, én mindenképp megyek vasárnap. Te edzettél már?
ON

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!