Keresés

Részletes keresés

zakka Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18460
Sziasztok,
köszönöm a bíztatásokat, így lelkiismeret-furdalásom lenne, ha nem indulnék. :-)) Már majdnem egészséges vagyok, a hangulatom király, futókedvem fokozódik! Az orrlégzés hiánya nem zavar, miután amúgyis szájon át szoktam lélegezni. Amiatt aggódtam, nehogy a terhelés miatt hetekre kiüssem magam. Tehát: vasárnap Visegrádon találkozunk!

Zakka

Szelini Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18459
Sziasztok!
Itt egy uj FUTO bolond!
Ti talan tudjatok: van Budan valami sportcentrum, ahol lehet oltozni, zuhanyozni, csomagokat tarolni, amig fut az ember lanya? (Olyasmi szolgaltatasokkal, mint a MAC) Hol? Mennyiert? Nyitvatartas? Maganvelemeny?
Koszke
Sz;-)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18458
miti
Ha tudom, hogy lelkiismeretfurdalást okozok, nem futok Veled! :-))
Véleményem szerint egy ilyen versenyre nem jótékonykodni jár az ember, hanem minél jobb eredményt elérni. Nyilván előfordulhat persze, hogy valaki feladja a saját teljesítményét a másik segítéséért, de általában nem erre van szükség, inkább arra, amit mi is csináltunk az elején: a közös iramválasztás azt hiszem mindkettőnknek előnyös volt (én hajlamosabb lettem volna elfutni az emelkedőt, a lejtőn viszont "visszafogtalak"). Viszont abban a pillanatban, amikor éreztem, hogy ez már nem működik, minden gond nélkül lemondtam róla. És ugyanígy nem váltottam volna lassabb tempóra, ha Te kezdesz előbb feltűnően lassulni (mint ahogy eszembe sem jutott lelassítani hozzád, amikor utolértelek, mert úgy gondoltam, nem tudok annyit segíteni, hogy jelentősen javulj, viszont a saját eredményem lényegesen romlott volna). Ugyanígy Robi sem "állt meg", amikor az utolsó km-nél utolért, egy kicsit bíztatott, de utána folytatta a saját tempóját, szerintem így természetes.
A félmaraton végén viszont TZ tényleg lelassított hozzám, valószínűleg sokat veszített idő szempontjából, aztán hogy ez nekem jelentett-e időjavulást, azt nem tudom. Inkább hangulatilag volt jó, 60 km körül már ez is sokat számít.

Azt mindenesetre szögezzük le, hogy én mondtam, hogy menj gyorsabban, ha gondolod, és nem csak egyszerűen "önző módon elköszöntél", mint ahogy írod.

Előzmény: _miti (18440)
Sopánka Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18457
Kropkó 4. győzelme a Strongman-en: "A versenyt Japánpan, Miyako szigetén rendezték meg
Elnézést, persze hogy Japán. Pillanatnyi kihagyás volt!

miti, de jó hogy jössz!! Na akkor most kezdhetünk csak igazán gyorsítani! Hátha összejön valami még jobb is! Végülis tavaly 25:50...

vasárnap... már csak 4-et kell aludni...

Előzmény: facsega (18446)
XIII. Zoltán Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18456
Sziasztok!
Kicsit hosszú hallgatás utám jelentkezem, mert a hétvége utáni első futás után képesnek minősítettem magamat a hétvégi Visegrád-Bp maratonra, ha Pozsonybna nem mehetünk akkor legalább itt szintén Duna parton lehet egy Marathont teljesíteni. Tehát én is rajtra kész vagyok, remélhetőleg utána egy számmal megint nagyobb leszek.
_miti Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18455
Hello :)
Múlt hónapban a Győrújbaráti cross alkalmával volt szerencsém megismerkedni a Sprint futóklub 'főszervezőjével' Lamatsch Jánossal,aki egész nyárra ellátott jobbnál jobb futóprogramokkal.
Van köztük egynapos rövid és hoszabb távú,egyéni és váltó verseny,ovisfutás és 3-4napos kűlföldi hegyimaraton is.Ami legközelebb lesz és ami szerintem sokunkat éredekelhet az a május 12.-ei XI. Panoráma futás Tatabányán.Ez egy 5800 és egy 13800 m.-es országúti futóverseny. A kiírás szerint a rövidebb táv sík,míg a hoszabbon 200 m szinttel kell számolni. Frissítés a 14km-es távon -időjárás függvényéban- két, ill. három helyen lesz. Nevezni a helyszínen a Fellner Jakab Középiskolában a verseny napján 13:30-ig 1000HUF-ért lehet. A szervezők a legkisebbekre is gondolva az 1992 és '92 után születetteknek 200 m.-es versenyt rendeznek.Nekik a nevezést 12:45-ig lehet intétzni,a rajt 13:00-kor lesz.
Eredményhírdetés úgy du.4 körűl. A kortosztályok 1-3 helyezettjei érmet, az útvonalcsúcsot +javító legjobb férfi, és nő kupát,minden 200 métert teljesítő gyerek pedig ajándékot kap.
Bővebb info a Sprintes versenyekről a www.fellner.sulinet.hu/sprint -en található.

A Győri mókán nagyon jól éreztem magam és biztos vagyok benne,hogy ez Tatán sem lesz másképp. Gyertek,legyünk minél többen! Egy P126-al két,talán három ember szállítását vállalom.
tehát listára fel :)

XI.Adidas Panoráma Futás Tatabánya
Május 12.vasárnap du.14 óra

indulnak:
-Hiver
-
-
-

üdv: miti

_miti Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18454
Hello :)
Múlt hónapban a Győrújbaráti cross alkalmával volt szerencsém megismerkedni a Sprint futóklub 'főszervezőjével' Lamatsch Jánossal,aki egész nyárra ellátott jobbnál jobb futóprogramokkal.
Van köztük egynapos rövid és hoszabb távú,egyéni és váltó verseny,ovisfutás és 3-4napos kűlföldi hegyimaraton is.Ami legközelebb lesz és ami szerintem sokunkat éredekelhet az a május 12.-ei XI. Panoráma futás Tatabányán.Ez egy 5800 és egy 13800 m.-es országúti futóverseny. A kiírás szerint a rövidebb táv sík,míg a hoszabbon 200 m szinttel kell számolni. Frissítés a 14km-es távon -időjárás függvényéban- két, ill. három helyen lesz. Nevezni a helyszínen a Fellner Jakab Középiskolában a verseny napján 13:30-ig 1000HUF-ért lehet. A szervezők a legkisebbekre is gondolva az 1992 és '92 után születetteknek 200 m.-es versenyt rendeznek.Nekik a nevezést 12:45-ig lehet intétzni,a rajt 13:00-kor lesz.
Eredményhírdetés úgy du.4 körűl. A kortosztályok 1-3 helyezettjei érmet, az útvonalcsúcsot +javító legjobb férfi, és nő kupát,minden 200 métert teljesítő gyerek pedig ajándékot kap.
Bővebb info a Sprintes versenyekről a www.fellner.sulinet.hu/sprint -en található.

A Győri mókán nagyon jól éreztem magam és biztos vagyok benne,hogy ez Tatán sem lesz másképp. Gyertek,legyünk minél többen! Egy P126-al két,talán három ember szállítását vállalom.
tehát listára fel :)

XI.Adidas Panoráma Futás Tatabánya
Május 12.vasárnap du.14 óra

indúlnak:
-Hiver
-
-
-

üdv: miti

mts Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18453
P_@/", :o)

kedves, ma már nem sokáig kb. 14.30 -ig dolgozom. Küldjed, azt a faxot, vagy valaki más!

mts

IV.kercsaj Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18452
OFF
Ha valaki tudna olcsó albérletet (garzonlakást) két nyúl számára, az írjon az ivan_juli@freemail.hu-ra! Köszi! (Jó hír, hogy majd ott is tarthatunk albérletavatót :-)
ON
Ricsi_ Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18451
Hiver,
köszi az infót, Albertirsát este megbeszéltük. Más esetleg nem akar jönni?

OFF
Future,
a Pesti Est Kör tagjainak személyi adatairól szóló lista jó pénzért eladó:)))
ON

Legjobbakat mindenkinek,
Ricsi

Előzmény: Hiver (18430)
nyuszi_ Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18450
Visegrád-Budapest 2002. április 28. vasárnap
Futnak: zsuga, Csaszi, mts, Sopánka, nyuszi, P_@/", zakka (ha nem vagy lázas, akkor gyere!), Caspi (1. maratonja, hajrá!)
Csinos kísérők tekernek: IV.kercsaj, Gabi, Évi, Hiver (kedve támadt... bár lehet hogy csak fotózni fog :), Caspi fia (nehogy összevesszenek rajta :)
Gurulnak: kaktusz, tasi-
Nagyon várják a vasárnapot: nyuszi, Sopánka, mts :)))

Fürgelábú FB-váltó:
FUTURE (23'), Sopánka (26' körül), Nereida (26'50"), nyuszi (26'), P_@/" (jön!!! :) (24'), miti (26') HURRÁÁÁÁÁÁ!!!! megvagyunk! :)))

Miti,
köszi az adatokat és hogy jössz!

FUTURE, Sopánka, Nereida, P_@/",
tőletek is kérném (e-mailben) a születési dátumot, kort, pólóméretet, lakcímet, hogy intézhessem a nevezést!

   / )/ )
  (-.- )
      nyuszi
('')('')_)o

Előzmény: _miti (18440)
mts Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18449
Én is futnék; persze, ha nincs 40 fok lázam ....
Szóval, ha a vasárnap reggel "egészségesen" ébredsz, akkor mindent bele!
Előzmény: zakka (18434)
Chili bá Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18448
Jaj bocs, az előbb is Töfröcsónak akartam válaszolni!
Előzmény: Töfröcsó (18420)
Chili bá Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18447
vádli bizony!!!

Zakka

Ha lázad nincs, akkor különösebb rizikó nélkül elindulhatsz. Persze az orrlégzés hiánya, s a némiképp rossszabb közérzet feltehetően egy kissé visszavetheti az eredményt, de káros hatása egyébként nem lesz, s a verseny hangulata feltehetőleg el is fogja nyomni ezeket a " kis" nehézségeket!
Hajrá

Előzmény: Ricsi_ (18419)
facsega Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18446
Egy edzés akkor jó, ha lefáraszt, de nem vesz ki belőlem minden energiát az utolsó cseppig (mint pl. Kropkó Peti a Sydney-i Strongman-en - beért és összeesett)...
Bocs, csak a pontosság kedvéért: Kropkó 4. győzelme a Strongman-en: "A versenyt Japánpan, Miyako szigetén rendezték meg." Forrás: http://www.proathlon.hu/hirek.htm A mondat első felét nem vitatom :o)
Előzmény: Sopánka (18431)
Nereida Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18445
zakka,
az egyetlen kizáró tényező szerintem a láz. Az ellen meg lehet tenni.

Nálam éppen egy másik tényező van, mozgásszervi fájdalom, a Vivicitta óta a jobb combom inaiban. Járni már tudok, de a futást még gyakorolni kell.

Nereida

tasi- Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18444
5kili eloszor 23 percen belul...az elet apro oromei :)

--
Tasi

tasi- Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18443
Ha'lo'

Zakka:
>> vigyél magaddal jó sok zsepit
es egyel mezet es fokhagymat...egykettore rendben leszel :)

--
Tasi

Előzmény: lelkiismeret (18441)
_miti Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18442
mit neked egy kis nátha ?:) simán kiizzadod :)
Bátorság :))
Előzmény: zakka (18434)
lelkiismeret Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18441
Most magadat akarod meggyőzni, vagy minket?:)

Komolyabban: ha nem vagy lázas, és nem érzed úgy magad, mint akin átment az úthenger, akkor vigyél magaddal jó sok zsepit, és fuss!sok sikert!

Leander!
Csak hallgatsz?...:)( Én tartom az igéretemet!)

Előzmény: zakka (18438)
_miti Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18440
Sziasztok
Van még itt egy későnjövő Hringes beszámoló.Jöhet? Mivel azt hiszem alaposan ki lett csontozva a téma,így kisregény helyett csak egy két személyes élménnyel toldanám meg.Nagyszerű érzés volt másodszor is maratoni rajthoz állni,amit csak fokozott a verseny helyszíne,a társaság,a kedvező időjárás...
iSTVnnal a táv első felét,lazán,jó tempóban "meg se érezve" futottuk együtt. Aztán a harmadik körben nyeretlen kétéves módjára elmentem iSTVántól,amit rögtön rendesen meg is bántam...Egyrészt fúrdalt a lelkiismeret amiért nem maradtam vele,holott odáig együtt mentünk.Amikor nekem jól ment önző módon elköszöntem tőle.No comment :( Később a dombokon egyedűl sokkal nehezebben találtam meg a helyes ritmust és a lejtőkön is gyorsabban mentem mint kellett volna.. Eredmény:morálisan meginogva,ólomneghéz vádlikkal az utolsó körben bele-bele sétálva 3:19.20-al értem célba.S,bár jobb időre számítottam (főleg féltávnál,ott még nagyon ment :)) azért mindent egybevetve elégedett vagyok.Tapasztalatokat szereztem amiket a legközelebbi maratonon alkalmazni fogok (pl.harmincvalamennyinél amikor totál kivagyok,már mindegy hogy sétálok vagy futok,az érzésen nem változtat akkor miért ne fussak,azzal csak jobb lehet,gyerünk! :) Remek társaságban,jó hangulatban,kellemesen töltöttem a szombatot,amiért köszönet nektek és mindazoknak akik ezt lehetővé tették.
Hiver
a FB pulcsi majd hazakerűl.. :)

Nyuszi (és barátai és üzletfelei)
Jövök a fürgelábúakhoz,ha még aktuális az ajánlat.Levélben küldöm az adataim,de ha minden jól megy holnap eljutok topikfutni is és tudunk beszélni.
üdv.: miti

kivi Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18439
Kb. 5 napig nem olvastam a topicot, így itt az ideje hogy betegyem a Dreheres listát:

caspi
amatőr
futóbab ?
Mosolygós
zakka
kivi

zakka Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18438
Szerintem nem allergia, ezért kérdezem.
Azt tudom, hogy náthásan úszni nem mennék, mert akkor minimum két hétre kiütném magam, lázas betegen feküdnék otthon. De egyrészt ez futás (futottam már náthásan, és semmi gond nem volt utána), másrészt maraton (ide tökéletes erőállapot kell :-))), harmadrészt verseny, ami után biztosan pihenni fogok legalább 1 hetet.
Előzmény: amatőr (18436)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18437
Én hasonló helyzetben valószínűleg futnék, de ez ne legyen döntő jelentőségű.
Előzmény: zakka (18434)
amatőr Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18436
Zakka, nehogy megfutamodj!! :)
Persze, hogy fuss, ha egészséged engedi. /Esetleg allergia, szénanátha?/
Az őszi maraton előtt az én orrom is folyt meg minden ilyesmi.

Amúgy még mindig érzékeny az Achillesem, csak várok-várok, a fenébe is. Ennyit azért nem szoktam kihagyni. :(

Előzmény: zakka (18434)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18435
Pedig benned volt a reményem, hogy ismerőssel találkozhatom hosszabb versenyeken!
No mindegy, ha az ismerősök nem jönnek, akkor meg kell ismerkednem a hosszútávon indulókkal. :-)
Általában lesz rá mód, csak azon aggódom, hogy mi lesz az augusztus eleji Kecskemét-Kiskunmajsával. Remélem lesz jelentkező (tavaly ugye ketten voltunk), mert szerintem kellemes útvonal (és persze szeretném megvédeni az elsőségemet :-)).

A topiktársaknak köszönet az elismerő szavakért, félmondatokért, gesztusokért, biztatásért, továbbra is igyekszem öregbíteni a FUTÓbolondok hírnevét!

Előzmény: Repi (18384)
zakka Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18434
Sziasztok!

Nagy problémám van, segítsetek! Valószínűleg elkaptam vmit, mert szombat óta iszonyat náthás vagyok, állandóan folyik az orrom, ami ugyan kellemetlen, de már múlóban van, nem fáj semmim, lázas nem voltam, jó a kedvem és hiányzik a futás.
Fussak-e vasárnap maratont???

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18433
Amikor "beharangoztam" részvételemet mindkét távon, jeleztem, hogy igyekszem "sikerélményhez" juttatni a 2 órán belüli félmaratonosokat. :-)) Bíztam benne, hogy pár perccel talán belül leszek, de nem jött össze.
Előzmény: Chili bá (18399)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18432
Pedig a teremszezon már lejárt! :-)) Ha jól emlékszem, decemberben futottam csak teremben ezen a télen, mert hétköznap is akartam futni, és világosban nem volt időm. De nem futottam 1 óránál többet, így a 71 perceddel jól állsz hozzám képest! :-)

Ma már lényegesen gyorsabban közlekedek, mint tegnap, ha van idő rá, talán futhattam is volna. Esetleg holnap több esélyem lesz.

Egy kicsit még visszatérnék a Hungaroringre. Azt hiszem, illene megemlékezni a rendezőkről, most elsősorban azokról, akik a pálya mentén álltak. Mindegyikük végig bíztatta a futókat (ez sem kis teljesítmény 7-8 órán keresztül), különösen a külső körön, a frissítő után álló srácon nem láttam egyszer sem a lankadás jeleit, pedig a félmaraton közben még egy kiadós záport is kapott (akkor én éppen a belső részen voltam, kimaradtam a jóból). Az utolsó körben igyekeztem mindegyiküknek megköszönni a biztatást.
Tapasztalataim szerint a frissítésnél, nevezésnél stb. is gördülékenyen ment minden, bár a nevezésnél egy darabig nem értették, hogy mit is keverek én itt a maratonnal meg a félmaratonnal, nem igazán gondoltak arra, hogy mind a kettőt futom. :-) Miután ezt tisztáztuk, itt is pillanatok alatt végeztünk.
Tehát részemről ezúton is köszönet mindannyiuknak!

Előzmény: Hiver (18424)
Sopánka Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18431
Kösz Hiver, Philipcsiga, részemről lazára fogom fogni. Egy laza 12-es csütörtökön, aztán szombat reggel egy nagyon laza kör a Szigeten éppen elég lesz.

>> versenyen kivul vagy;es csak edzel. elkezd fajni a labod
mit teszel?
megallsz vagy tovabb mesz?

Attól függ, mi fáj a lábomban. Ha éles fájdalom az ízületben, és rohamosan erősödik, akkor muszáj megállni. Ha az izom fáj, akkor választok: ha fontos, hogy végigcsináljam az előirányzott távot, akkor nem állok meg semmi pénzért (közben tisztában vagyok vele, hogy másnap izomlázam lesz); különben jobb megállni, többet segít, mert mondjuk pár nap múlva nem fog visszahúzni. Egy edzés akkor jó, ha lefáraszt, de nem vesz ki belőlem minden energiát az utolsó cseppig (mint pl. Kropkó Peti a Sydney-i Strongman-en - beért és összeesett). Versenyen lehet.

Előzmény: wilhunting (18398)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!