Keresés

Részletes keresés

Philipcsiga_ Creative Commons License 2002.04.26 0 0 18487
FUTURE
mivel vasárnap lesz a verseny, szerintem pénteken kellene menni, és vagy szombat reggelre odaérni és talán a vonaton is lehetne aludni, vagy akkor már a péntek estét is ott tölteni. Haza meg verseny után délután valamikor.
Vasárnap tényleg tudnál segíteni? Olyan 30 körül kellene a segítség, akkor szokott jönni a kalapácsos ember és jól fejbevágni.
Előzmény: FUTURE (18484)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18486
Én megyek a Weitsch-i hegyiversenyre. Nagyon valószínű, hogy egyéniben próbálom meg. A cél az első serlegem, amire jó esélyem van, mert egy itteni srác már négy éve jár és ő az egyetlen aki minden évben kupával tér haza. Tud kb. 4 órás maratont. Mivel tavaly két külföldi versenyre is a Sprintesekkel mentem, láttam elég videofelvételt, riportot a versenyről. Tényleg nem könnyű, de már csak a látványért is megéri. Jó lenne minél többen mennénk.

FUTURE
én nem tüntem el, itt vagyok minden nap. Vasárnap megyek, be is vagyok nevezve. A térdem elkezdett rakoncátlankodni, holnap egy kis átmozgatás, aztán remélem vasárnapig helyrejön. Így mentem a ringre is. Prágán erősen gondolkodom, nagyon jó lenne. Számomra a vonat lenne a legideálisabb.

nyuszi
a dreherre a nev. díjat Visegrádon adjam oda?

Üdv! P_@/"

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18485
Ma egyébként végre sikerült - a ring óta először - összehoznom 2×8 km-re az időt. Még kicsit nehezen működik a gépezet, de javuló a tendencia.
A Tisza-tó előtt már valószínűleg csak a Pécs-Szigetváron versenyzek (ott is felkészülési jelleggel), ezért ezúton kérném a segítségeteket, pontosabban akinek van ultrafutó ismeretsége, kérem, hogy próbáljon nekem valami használható taktikát kérni, akár csak pár mondatban.
Az elképzelésem egyébként a következő. A Hungaroringen az első 27 km-t 4:20 körüli átlaggal futottam, ennél valószínűleg lassabban kellene kezdenem, 4:30-4:40 körülire gondoltam. Ezt tartanám, amíg jól bírom (elvben 35-40 km), aztán ha már túllépem az 5 perces ezreket, akkor elkezdeném a sétálást. Ennek gyakoriságát és időtartamát kellene valahogy kigondolnom, ehhez kellene a segítség. Az az érzésem ugyanis, hogy nem szabad eröltetnem a folyamatos futást, mert az a végén megbosszulja magát.
Kikísérletezni pedig semmiképp nem lesz időm, tehát csak a tapasztaltabbak ötleteire támaszkodhatom. Szeretnék önmagamhoz képest jó idővel célbaérni, de jó lenne, ha "nem esnék pofára fiatalos lendülettel". :-)
FUTURE Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18484
Philpicsiga

A Prága-vonalon természetesen rajta vagyok. Hány napot akarunk ott lenni? Gondolom az mindegy, hogy mivel utazunk, csak minél olcsóbb legyen.

Előzmény: FUTURE (18483)
FUTURE Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18483
Philipcsiga

Már megint eltűntél! Igaz, Én is. Akkor most mi lesz a hétvégével?

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18482
Végigolvastam, egy kicsit durva! :-))
Egyéniben semmiképp nem mennék neki, és szívesen elkerülném a szakadék szélén haladó szakaszokat, mert kissé tériszonyom van (nem veszélyes, de elvonja a figyelmem a gyors haladástól), ettől függetlenül szükség esetén bármelyik részt rám lehet sózni, de garanciát nem vállalok a gyorsaságra.

miti
"egy min.lánnyal"
Ezt hogy kell szószerint érteni? :-))
Komolyra fordítva: ezt a részletes leírást úgy értsük, hogy Te biztos résztvevő vagy?

Előzmény: _miti (18480)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18481
Mindjárt végigolvasom a részleteket, de szerintem engem érdekel a dolog! (A Kékesig eléggé kötött a programom futás és munka szempontjából is, de utána nyitott vagyok az ilyen jópofa ötletekre.)
Előzmény: _miti (18480)
_miti Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18480
ÖSSZES HEGYIMENŐK IDESÜSSETEK !

Idén XVI.alkalommal rendeznek 54km-es hegyimaratont -Június 27-30 között- az ausztriai Veitsch-ben. Egyéni indulók és három fős váltók jelentkezését várják a 2030 méteres szintkülönbségű csodálatos erdei erdei pálya lekűzdésére.
A Sprintesek idén is (tizenegyedszer) utazést szerveznek,egy negyven fős busszal amin még hét szabad helyük van. Az elszállásolás sátrakban történik sátrat nekünk kell vinnünk,viszont a sátorozástól 50méterre van egy fedett uszoda amit pénteken és szombaton -higiéniás és lazulási célzattal :)) mi is igénybe vehetünk. A nevezési díj éa az utiköltség kb.17000 HUF ,amiért pólót
szombatra étkezési jegyet (meleg étel), sörre vagy üdítőre szóló italjegyet és uszodabelépőt kapunk.
(Tavaly a szervező osztrák egyesület a versenyt megelőző napon is meghívta a sprinteseket meleg ebédre.)

A pálya gyönyörű erdei környezetben,95%-ban erdei és hegyi úton 5%-ban aszfalton, 2000méter feletti hegyeken vezet, "ahol még nyáron is hó van".
Az első szakasz:16.5 km,654 méter tengerszint feletti magasségból indul.A szintkülönbség 860 méter fel és 320 méter le.Végig futható ezért a három közűl ez a legkönnyebb szakasz,sok nagy szinkülönbségű emelkedővel. A pálya 1414 m magasságig megy fel.
A második szakasz 16 km.
Szintkülönbség 780 méter fel, 520 le.Sok helyen csak nehezen futható út (sziklás, köves, csúszós,jeges) sok helyen futhatatlan (zergecsapás) ezért több helyen csak gyaloglás lehetséges. A hegyen hó,jég és erős széllökés is előfordúl ezért messzemenőleg ez a legnehezebb szakasz."A hegytetőn a jeges havas sziklákon nagyon óvatosnak kell lenni,hisz már több baleset is történt" Van olyan rész benne ahol 2km-en belűl 440 métert emelkedik.Itt a legmagasabb áthaladási pont 1900m.
Harmadik szakasz: 21.5 km.
Szintkülönbség 390m fel,1190 méter le.Sok helyen nehezen futható útvonal.Annak ellenére,hogy csak 390 métert emelkedik,hat komoly,nehezen futható rész van banna. Az 1190 méter szintkülönbség lefelé jórészt az utolsó 5km-en halad.
A váltóhelyekre busszal visznek ki. A verseny után mindenki eredménylistát kap.Az útvonalcsúcs 3óra 28 perc 30 mp. Az ezt megjavító csapatnak tavaly 10.000schiling pénzdíj volt kitűzve.
A korosztályok 20-tól 4 évenként vannak besorolva,a 3fős váltók pedig összéletkor szerint 119 év alatt ill. a felett.Vegyesváltót korosztály nélkűl lehet alakítani egy min.lánnyal.
Minden korosztály és váltó első négy helyezettje nagyon szép kupát kap.Egyéniban a népesebb korosztályok első hat helyezettet díjazzák. + Különdíjak és sorsolás...
A pálya "befogadóképessége" :)) miatt a szervezők csak 300 fő indulását engedélyezik (a sprintesek szerint tavaly is többen voltak :)

Jó volna ha ezt a -szerintem-fantasztikus lehetőséget kihasználva, összetudnánk hozni egy vagy két combosabb FB csapatot! Légysziv,ha érdekel jelezzd gyorsan,hogy mielőbb tudjuk pontosítani a részleteket .Akinek beindúlt a fantáziája és egyéniben szeretnne indúlni dobjon egy faxszámot a mitro.juste@freemailre és átkűldök egy prosit. Vagy telcsizze fel Lamantsch Jánost a Sprint futóklubtól a 30.265.11.99-en.

üdv. mindenkinek :) miti

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18479
Rikiki
Nem egészen értem, amit írsz. Mit kellene képviselni és hol?
Nekem és gondolom még sokunknak (hiszen elég látogatottak a BSI versenyei) tökéletesen elegendő, hogy jó versenyeket szerveznek, hasznos információkat juttatnak el hozzánk. A versenyválaszték lassan meg már túl jó is lesz, állandóan a bőség zavarával küzdünk, szerintem mindenki találhat magának megfelelőt a BSI rendezvényei között.
Ha pedig konkurrenciáról lenne szó, akkor rám ne számítsanak, nekem bőven elég a "nagy" verseny, amit a BSI rendez, tehát pl. egy másik belvárosi maratont nem választanék a Kaiser's helyett. (És nem is elég nagy a magyar futótársadalom, hogy több, nagyszabású rendezvényekkel előálló céget eltartson.)
Ilyesmiről beszéltünk már néhányszor; sokat és szívesen járok más szervezők "kicsi" versenyeire, amelyeket olcsón is meg lehet szervezni (ahogy jónéhányan meg is teszik), de közös "propagandagépezetre" szerintem nincs szükség, én nem lennék "vevő" rá.
Előzmény: Rikiki (18471)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18478
Hát én boldog lennék, ha nekem is vírusfert?zésem volna, bár ma eddig még teljesen tünetmentes voltam. Tegnap este futottam a F. erd?ben egyet, és már ott se volt semmi bajom. Kopp-kopp-kopp.

Ja, a térdem rendbehozása érdekében beáldozom egy ideig a szerdai edzéseket, így reális veszély, hogy megjelenek néha a topikfutásokon a M. szigeten. Bár még nem tartok ott, hogy olyan hosszú távot fussak (nagyon óvatosra vettem a frizurát)...

Előzmény: zakka (18477)
zakka Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18477
Sajnos van... ez egy vírusfertőzés, lappangási ideje 2 nap, ha mázlista vagy, nem leszel lázas, de erős orrfolyás mindenképp bejátszik. Az ismerőseim közül egyre többen produkálják ezt...
Előzmény: Törölt nick (18461)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18476
Jelentem megvolt a tegnapi topicfuti is. Ott volt nyuszi, Ivker csaj, tasi,(ok mar vegeztek addigra) miti es en. Mondtam mitinek hogy mi biztos nem tudunk egyutt futni erre megkerdezte, miert annyira gyors kort tervezel? :)))) Igyhat lassitottam (marminthogy ot :-))

Hajra a visegradi maratonista csapatnak!!!! A Matrabol szurkolok majd nektek . Varjuk a beszamolokat

kaktusz7 Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18475
"jobban és átfogóbban képviselné a futó társadalmat"
???
Előzmény: Rikiki (18471)
Sopánka Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18474
Visegrád: HÉV+busz (a 300 Ft-os)

Rikiki, miért fagyott az arcodra a mosoly???

Előzmény: kaktusz7 (18472)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18473
póló: szerintM, de mind1. :-)
Előzmény: kaktusz7 (18472)
kaktusz7 Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18472
VVVB Dreher-váltó tagok
Pólóméretet adjatok meg! (Ma akartam nevezni, menet közben döbbentem rá, hogy ha nem akarok kiszúrni veletek, ezt meg kell még kérdeznem.)

visegrádiak
Hogy mentek ki Visegrádra? HÉV+busz?

Rikiki Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18471
Köszönöm szépen az infókat!
Sajna majdnem sikerült elérnem a honlapot amikor is "arcomra fagyott a mosoly".
Hétvégén a Gerecse 50-en hallottam, hogy valami
alternatíváját kívánják létrehozni a Bp.sportirodának, ami viszont jobban és átfogóbban képviselné a futó társadalmat -nem csak egyes szervezeteket képviselne és propagálna-.
Esetleg erről van valakinek infója?
Sok sikert a hétvégi maratonhoz és még egyszer köszönet a gyors segítségért.

rinceWIND Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18470
A TE pálya - a Csörsz utcában - használható úgy, mint a MAC. 100 Ft alkalmanként, vagy most egyben befizetve 5000 Ft(év végéig érvényes + ingyenes parkolás, ami nem lényegtelen a környéken).
Hátrányok: nincs zárható szekrény, mindenki kiviszi a motyóját. Mivel régi faház az öltöző, ezért a zuhanyzó sem a legmodernebb. Nagy az esélye annak, hogy vagy edzés, vagy óra van amikor épp futni akarsz, de a külső pálya mindig használható (99%).
Van még a naphegyi pálya (a Hegyalja út mellett), ami havi 1000 Ft körül van, de ez az összes info amivel rendelkezem róla.

P.S.: Rég írtam ide, ezért pótolnám a lényeget:
Nagy gratula mindenkinek a teljesítményetekhez! A ferrarai maraton részvevőitől a Vivicittán PB-ket futókon keresztül (nem elfeledkezve a terepszezont végiggyűrőkről), és a Hungaroring mazochistáival bezárólag. Ha nekem még nem is megy úgy, mint tavaly, legalább egy kis plusz erőt adtok az edzésekhez.

Előzmény: Szelini (18459)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18469
Békéscsaba-Arad versenykiírás:
http://www.nap-szam.hu/bcsac/races/vitalade5/default.asp
miki Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18468
Rikiki,

Békéscsabai Atlétikai Club 66/323-634 bcsac@elender.hu

A fenti adatok 1-2 évesek, nem tudom aktuálisak-e még, de próbáld meg.

Előzmény: Rikiki (18466)
sneci Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18467
Ha jól emléxem a honlapomon szerepel a versenynaptárban a telefonszám.
sneci
Előzmény: Rikiki (18466)
Rikiki Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18466
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Békéscsaba-Arad-Békéscsaba szupermaratoni futóversenyről kellene információ. Cím. Nev.díj. Telcsi szám.
Az időpontig eljutottam: máj.18-19 de sajna semmi többet nem találtam eddig a neten.
Ha valaki tudja a pontos elérés, azt előre is köszönöm.
További jó futást!
Ricsi_ Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18465
Hello!

Tényleg nem volt 100%, akkor mostantól legyen! Szerintem a 7.55-ös vonatban maradjunk első körben (találkozzunk 7.45-kor a Nyugatiban az aktuális vágány elején). Így marad időnk városnézésre is...

Ha változik valami, majd beszélünk!

Jó futást mindenkinek,
Ricsi

Előzmény: Hiver (18462)
Chino-San Creative Commons License 2002.04.25 0 0 18464
engem ez a tatai dolog érdekelne. (a távon még gondolxom)

jutSzMbe: nem tuggya vki, hogy mikor lesz a tatai tókerülő. az tök teccett tavaly!

Előzmény: _miti (18455)
Hiver Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18463
Ma túl vagyok életem első _IGAZI_ edzésén :o). UTE-pálya, résztávozás, 10x1000, edzőm a pálya szélén, részidőket kiabál be, a 7. után (amikor éppen azt gondoltam, hogy eddig OK volt, de Jézusom, van még 3!) közli: "Ez volt a bemelegítés, most jön az edzés!" Eredmény: első 7 3:55-3:57 között, utolsó három 3:49! Átlag 3:53,7, másfél mp-cel jobb, mint az eddigi PB :o).
Mindenesetre sokkal könnyebben ment így, nem kellett annyira koncentrálni, tudtam, hogy úgyis szól, ha vmi nem OK, ill. úgyse csináltat velem olyat, amit elméletileg nem bírhatok el.
Hiver Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18462
Ricsi!
Megbeszéltük? Tehát jöttök? Nekem ez nem tűnt 100%-nak, de ha tényleg OK, az jó hír! Akkor melyik vonat is legyen? Rájöttem, hogy a 7.55-8.41-es ill. 8.20-9.29 -es közül nekem tökmindegy, úgyhogy igazodom Hozzátok!
Előzmény: Ricsi_ (18451)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18461
Hmmm... Nem vagyok boldog a tüneteidtől Zakka! Van valami tipped, hogy mitől jöhetett ki ez a "nátha"? Egy kollégám szintén hétvége óta nyomja, rajtam meg ma tört ki... Mi viszont allergiásak vagyunk, és van valami a levegőben (én spec. eddig csak parlagfűre voltam, de most asszem bejött valami más is tavaszra...).
Előzmény: zakka (18460)
zakka Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18460
Sziasztok,
köszönöm a bíztatásokat, így lelkiismeret-furdalásom lenne, ha nem indulnék. :-)) Már majdnem egészséges vagyok, a hangulatom király, futókedvem fokozódik! Az orrlégzés hiánya nem zavar, miután amúgyis szájon át szoktam lélegezni. Amiatt aggódtam, nehogy a terhelés miatt hetekre kiüssem magam. Tehát: vasárnap Visegrádon találkozunk!

Zakka

Szelini Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18459
Sziasztok!
Itt egy uj FUTO bolond!
Ti talan tudjatok: van Budan valami sportcentrum, ahol lehet oltozni, zuhanyozni, csomagokat tarolni, amig fut az ember lanya? (Olyasmi szolgaltatasokkal, mint a MAC) Hol? Mennyiert? Nyitvatartas? Maganvelemeny?
Koszke
Sz;-)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18458
miti
Ha tudom, hogy lelkiismeretfurdalást okozok, nem futok Veled! :-))
Véleményem szerint egy ilyen versenyre nem jótékonykodni jár az ember, hanem minél jobb eredményt elérni. Nyilván előfordulhat persze, hogy valaki feladja a saját teljesítményét a másik segítéséért, de általában nem erre van szükség, inkább arra, amit mi is csináltunk az elején: a közös iramválasztás azt hiszem mindkettőnknek előnyös volt (én hajlamosabb lettem volna elfutni az emelkedőt, a lejtőn viszont "visszafogtalak"). Viszont abban a pillanatban, amikor éreztem, hogy ez már nem működik, minden gond nélkül lemondtam róla. És ugyanígy nem váltottam volna lassabb tempóra, ha Te kezdesz előbb feltűnően lassulni (mint ahogy eszembe sem jutott lelassítani hozzád, amikor utolértelek, mert úgy gondoltam, nem tudok annyit segíteni, hogy jelentősen javulj, viszont a saját eredményem lényegesen romlott volna). Ugyanígy Robi sem "állt meg", amikor az utolsó km-nél utolért, egy kicsit bíztatott, de utána folytatta a saját tempóját, szerintem így természetes.
A félmaraton végén viszont TZ tényleg lelassított hozzám, valószínűleg sokat veszített idő szempontjából, aztán hogy ez nekem jelentett-e időjavulást, azt nem tudom. Inkább hangulatilag volt jó, 60 km körül már ez is sokat számít.

Azt mindenesetre szögezzük le, hogy én mondtam, hogy menj gyorsabban, ha gondolod, és nem csak egyszerűen "önző módon elköszöntél", mint ahogy írod.

Előzmény: _miti (18440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!