Keresés

Részletes keresés

maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8013
Jó Reggelt!
Nem Jtoti, sajnos még sosem voltam a Szépművészetiben, pedig hű de jó is lenne...
De nagyon messze van.
Tavaly nyáro, mikor Gödöllőre mentem a Rudolfra, négy órát utaztam csak Budapestig. (plussz még kettő átszállással Gödöllőig)
Képzelheted mi maradt a kastélyra, szinte végig rohantam rajta.
A múzeum nálunk sanos amúgy sem családi program, mivel eddig csak én voltam ilyen "művészmániás" nálunk. Most, hogy a papám végre elszánta magát egy új élettársi kapcsolatra, nagy reményeim lettek, mert az új pótmamánk (mellesleg Ida a neve) sokkal érdeklődőbb tipus. Már beszéltünk arról, hogy elmennénk a nyáron újra a kastélyba, ezúttal autóval, hogy ne legyünk buszhoz kötve.
Addig marad a netes böngészés és a bezélgetés veletek. Még jó, hogy ilyen sokoldalú a társaság, rengeteg új dolgot hallok és kapok tőletek.


Pár új kép, ezúttal Stefánia:
Az három tájkép az Osztrák Országos - vay Nemzeti? - Könyvtár információs adatai szerint Stefánia koronahercegnő ceruzarajza. Hmmm...Ahoz képest, hogy műveletlen és tehetségtelen volt....

Előzmény: Jtoti (8011)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8011
Köszönöm a rózsáim nevében is.
a Mucha-t láttad már a Szépművészetiben?
Én is imádom, készülök, megnézni, június elejéig tart a kiállítás!
Előzmény: maya40 (8009)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8010

Én ezennel jelentem, hogy ma is egy órát bicikliztem az erdőben, és még legalább ugyanennyit játszottam a kutyákkal a kertben! Szóval, én megkapom a dicséretet? :)))

 

Amúgy meg nagyon igazad van!!! Akik Budapesten laknak, azoknak tudom javasolni egy-egy szombati vagy vasárnapi programnak a Budakeszi Vadasparkot ;) Hétvégén mindig sok a kiránduló, hiába, olyan itt a levegő, hogy csak sajnálni tudom, hogy illatokat nem lehet interneten keresztül megmutatni :)

 

Előzmény: Édesmama (8008)
maya40 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8009
Mielőtt jóéjt kívánok, szeretném elmondani jtoti, hogy gyönyörűek a rózsáid. A lugasod valóságos diadalív.
Engem az egyszerűség gyönyörködtet, a kis százszorszépek és az ibolyák anyukám kedvencei voltak. Mindenhová ültetett belőlük. Mindig eszeme jut, hogy tudott örülni az első virágoknak.

Szmel gratula a 8000-hez.

Jóéjt!
Előzmény: Jtoti (7989)
Édesmama Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8008

EMBEREK! Tavasz van!! Hogy lehetett egy ilyen gyönyörű napsütéses napon majdnem 100 hozzászólást szülni???

Tessék kimenni a szabadba, mert nem győzök olvasni! ;)

Én ma voltam Széchenyi fürdőben, meg vidámparkban! :) Mindenki vegyen rólam példát! :)

Még a 8000-ről is lemaradtam, pedig hetek óta várok rá!:(

Amúgy tök jó, hogy így zajlik az élet, lassan miénk lesz a legtöbb hozzászólást birtokló topik a Színház kategóriában!! :):)

PanniF1 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8007

Hú, észer sem vettem, hogy ilyen szép számot vittem el. :-)

 

Gratula a topicnak!!!!

 

 

Előzmény: Csabi_Adam (8003)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8006

Elképesztő!!! Február 25-én volt a 7000. hsz - az Jtotié volt.

 

Hihetetlen, hogy alig több, mint 1 hónap alatt 1000 hsz született!!! Szmel, mit szólsz? :)))

 

 

Előzmény: Csabi_Adam (8003)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8005

Szép estét Nektek!

 

Ma könyvvásárló napot tarottam. Először elmentem az Írók Boltjába az Oktogonon, mert ott még lehetett kapni a Budapesti Negyed 2006/52-53. számát, az Erzsébet kultuszról.

 

Utána már hazafelé tartottam, de egy hirtelen ötlettől vezérelve bementem a Jászain lévő Szőnyi Antikváriumba, és 8 könyvvel távoztam, amikért összesen 2500 Ft-ot fizettem :)

Kiszúrtam az egyik polcon a Ferenc József szerelmei 2 kötetét, a kettő együtt 800 Ft volt. Igaz, hogy nincsenek túl jó állapotban, kicsit szétesős mindkét kötet, de ez engem nem zavar.

 

A többi könyv, amit vettem nem Sisihez kapcsolódik, de azt mindeképp el kell mondanom, hogy mintha a sors keze ott lett volna, mert az egyik polcra kitéve, a többi könyv tetején megláttam Az írnok és a fáraót, amit Maya épp a napokban ajánlott nekem. Nem láttam volna meg, ha nincs külön rakva a többitől, mintha azért lett volna ott, hogy észrevegyem :) Úgyhogy meg is vettem! :)

 

~~~

 

A Ferenc József szerelmei-t mindenkinek nagyon tudom ajánlani, nagyon olvasmányos, és annak ellenére, hogy regény, végig megmarad benne a valóság - már amennyit eddig olvastam. És a cím ellenére az eddigiekből nekem úgy tűnik, Sisi a főszereplő, végig ő van a központban. Belelapoztam a második kötetbe is, és ott is mindenhol a vele kapcsolatos történetek vannak. A többi nőről jóval kevesebb szó esik. Nekem ez volt a félelmem a könyvvel kapcsolatban, azt hittem, egy-egy fejezet lesz a különböző nőkről, de szerencsére nem ilyen.

 

A Budapesti Negyed pedig fantasztikus! Igaz, hogy ezt a neten is el lehet olvasni, hiszen az egészet feltették, de teljesen más így kézbe véve. Sok ritka kép, gyászképek, szobrokról képeslapok, régi metszetek képei stb. vannak benne, sok idézet, és ami a legjobban tetszik, hogy minden egyes idézethez vagy utaláshoz oda van írva lábjegyzetben, hogy honnan származik (könyvcím, évszám, szerző, szóval ahogy helyesen lábjegyzetet írni kell). Olyan Sisivel kapcsolatos könyvcímeket ismertem meg így, amikről eddig nem is hallottam.

 

Mindeképp ajánlom, hogy szerezzétek meg, ha tudjátok, a két kötetért szerintem a 2000 Ft nem sok, és nem kicsi könyvekről van szó, nem is vékonyak, az egyik 180, a másik 248 oldal.

 

De ha nem tudjátok megvenni, akkor itt el lehet olvasni:

 

http://www.bparchiv.hu/magyar/kiadvany/bpn/52_53/index.html

 

 

Birby Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8004

nem tudjátok h milyen kapcsolatban állt rudolf johanna buskával?a szeretője volt?
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8003
Éljen,éljen megvan a 8ezredik hosszászólás is:) Emlékszem a 6ezredik az Enyém volt:P :)
Előzmény: PanniF1 (8000)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8002
Az eredetileg fekete ruha lenne csak nemolyan jóminőségű a fényképezőgépem és így igencsak sötétkéknek látszik:)Am igen Sisi:)Nekem nagyon tetszett,kb 50 cm lehetett, nagyon jó szerintem:)
Előzmény: PanniF1 (8000)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8001
Igen érdemes elmenni:)Nemcsak a kiállítás, hanem a sok gyönyörű régiség megnézése/vásárlása miatt is:)Köszönöm a szívmerengető szavakat:):)Hát természetes hogy ahova tudok elmegyek és megnézem hogy miújság van...Igérem nemlesz többé hasonló dolog:) És megvannak a képeslapok  is csak nemtudom feltenni mert túl nagy...Leírom hogy melyiken mi látható és akinek kell írjon aztán elküldöm emailben :) 1. kép: bal felső: Mária Valéria szárny, jobb felső: a Királyné lugasa, bal alsó:szobarészlet a kastélyból, jobb alsó: FJ érkezése a kastélyba 1910 (ezt a képet eddig nemláttam, nagyon tetszik:)) 2. kép bal felső:a kastély narancsháza, jobb felső:Erzsébet szobor, bal alsó: pavilon a felsőparkban, jobb alsó:gödöllői pályaudvar...+van még 2 kép: még1 szobarészlet és a díszteremről 1 kép...Csak felmondta a szolgálatot a szkennel és így nemsikerült...Remélem tetszenek a képek:)Sziasztok!
Előzmény: Jtoti (7995)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8000
A kék ruhás, ernyős kis szobor is Sisi lenne vajon? Nyilván...
Előzmény: Csabi_Adam (7992)
Birby Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7999
csatlakozom.nagyon szépek.nekem a fehérek nagyon bejönnek:)
Előzmény: Jtoti (7989)
Ancsi* Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7997
Szintén! :)))

Jtoti
Gyönyörűek a rózsáid!!!
Előzmény: s_titánia (7990)
Birby Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7998
igen.bocsi rossz képet küldtem el.ne haragudjatok:)
találtam még párat






Sissi, Auguszta és Erzsébet,Auguszta gyermekei,József Ágost és családja,József Ágost gyermekei,Auguszta
alminar Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7996
Csatlakozom hozzátok, nekem is kedvencem, már csak azért is, mert életem első színházi musicalélménye volt még 1997-ben, feljöttünk vidékről Bpre az osztállyal, hogy megnézzük.
Előzmény: s_titánia (7990)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7995
Sajnos én még nem voltam a Margit krt. boltban., Így nem tudom melyik hölgy lehet a SBK-ból Érdemes elmenni a boltban, de miért kérdezek ilyet, ha TE fiú létedre,...
Gyönyörűek a legyezők. és a képek is persze.! Ádám nagyon örülök, hogy vissza találtál hozzánk! Mindig mondtam én is magamban nagyon rendes fiú lehet, nem csak azért mert Sisi rajongó, hanem olyan lelkesen kutakodtál, mentél Gödöllőre, Városligetbe, és sok sok képet raktál fel, mindig.
Akkor nem dicsértelek, de ezt sajnáltam ezt amikor nem jelentkeztél egy ideig. Most gyorsan meg is teszem, de ne azért, hogy ne vesszél el már többé. OK?
Na ennyi! mára!
Előzmény: Csabi_Adam (7992)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7994
És külön Szmelnek 2 legyezős kép a Galériából:)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7993
Sikerült, a nővéremék köszöntöttek szülinapomon június 1-én.
Elnézést, de csak rózsát nem találtam. Most "csak ibolyák, japánbirs, nárcisz, százszorszép nyílik az amúgy nagyon egyszerű kertben. Térjünk vissza a komolyabb dolgokhoz elnézést az offért
Előzmény: Jtoti (7989)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7991

Jó ég, hogy került Hozzátok az én cicám???

 

Csak vicceltem ám! :))) Pontosan ilyen macsekom van nekem is. Két hét múlva lesz nagykorú, azaz 18 éves :)) Már szavazhat, és vásárolhat alkoholt a boltban :D

 

 

Előzmény: Jtoti (7989)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7990

Engem is!!!

 

A kedvenceim pedig a "Zene", a "Miért van?! - Hosszú dala", és a "Nézz rám! - duett".

 

Valami miatt a Nem szabad félni-t nem szeretem, nekem az a dal túl nyomasztó.

 

 

Előzmény: Ancsi* (7988)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7989
Sziasztok!
A képeket megkaptam, köszönöm. Ezt a Rudolf képet sem ismertem.
Nagyon örülök neki!!! Hálából egy kis rózsás kép a kertemből, feltéve ha sikerül betennem!
Előzmény: maya40 (7962)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7992
Sziasztok!Voltam tegnap Budán a Sisi galériában:)Volt már valaki??Nagyon kedvesek voltak a hölgyek:)Megengedték hogy fényképezhessek...Mert hogy milyen aranyos hogy fiú létemre érdekel Sisi:)Aztán kérdezte a Főnökasszony hogy hova teszem a képeket.Elmeséltem Neki hogy tagja vagyok az interneten a Sissi Fórumnak:)Nagyon örült neki:)Aztán elmesélte hogy Ő meg a SBK-nak a tagja:)Lehet hogy Jtoti ismeri a Hölgyet:)Aztán elmentem a kastélyba is Gödöllőre:)Vettem képeslapokat.Nagyon jók, a kastélyról vannak képek,hogy hogyan nézett ki Sisi korában:)Teszek fel egy pár képet a Sisi Galériáról ha Valaki még nemlátta volna:)
Ancsi* Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7988
Engem a "Talán - Éva dala" borzongat meg mindig.
Előzmény: maya40 (7969)
alminar Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7987
Mennyi egybeesés :))
Én Vágó Betti-t pl. nem tudom elképzelni a szerepben, szerintem nem elég jó színésznő hozzá, de mondjuk volt olyan is, aki dicsérte.
Én alapból a megjelenése alapján nem tudom Sisi-nek elképzelni....
Egyébként májusban lesz a darab, ha esetleg meg szeretnéd nézni...
Előzmény: PanniF1 (7983)
synnadene Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7986

A képen Valéria tényleg Zsófia Sarolta lányával, Lujzával látható. Lujza később Alfonz bajor herceg felesége lett. (2. kép: a fiatal Lujza)

Birby, a másik kép, amit küldtél, azon Auguszta a férjével és a kisfiával van, Titánia jól mondta. Tegnap küldtem róluk én is egy elég ritka képet.



maya40 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7985
Nem haragszunk szerintem, ő is a témához tartozik. Itt van még pár kép róla:

Előzmény: Birby (7975)
maya40 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7984
Rustimoról találtam egy szócikket, sajnos csak holland nyelven. Megpróbáltam értelmezni a webfordító kissé zagyva fordítmányát, eszerint Rustimot 1876-ban kb. 15 évesen ajándékozta az egyiptomi sejk erzsébetnek, majd két év múlva- ha jól értem - megkeresztelték és Rudolf volt a keresztapja. Nyilván ekkor készült a közös képűk, amit betettem. később Sisi elvesztette az érdeklődését a fiú iránt, és az kikerült az udvarból, valami hivatalban dolgozott és valószínűleg elfelejtve halt meg 1892-ben.
Birby ennyit tudtam kihámozni a szövegből. Mindenesetre beszúrom a linkjé, bár kép nincs.
Talán más többre megy vele.

Rustimo
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7983

Nikolettnek ugyanazon a napon van névnpja és születésnapja. :-) És :-(

 

Az én fiam is szeptember 10-én született (!), és Nikolett lett volna, ha kislány lesz. :-) Szerencsére Péter lett! :-))

Előzmény: alminar (7982)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!