és szerintem még ma sem érti a kutya sem hogy eredetileg miért úgy készültünk, hogy az egyik oldalunkon több bordánk volt eggyel. mert ugye csak így lehetséges, hogy most szimmetrikus a mellkasunk....
En irtam:
"Hiszen ha a kereszteny isten teremtette, miert az volt az elso dolguk, hogy mas istenekbe kezdtek hinni...."
Te valaszoltad:
"miért fordultak volna el Istentől....mert így indul az emberiség története, hogy elfordultak Istentől."
De MIERT? Isten megteremti az embert. Az ember egyetlen Istent ismer, amelyik megteremtette. Egyaltalan hogy johetett fel egy MAS isten koncepcioja abban az emberi tudatban amit a "kereszteny Isten " teremtett?
De amire egyaltalan nem reagaltal:
"Meg ha akkor teremtette amikor a Biblia sugallja, honnan vannak az annal sokkal regebbi asatasi leletek. Joisten hulyeskedett, hogy olyant is teremtett?"
Vagy meg rosszabb, Isten felre akarta vezetni az emberiseget?
noé meg - pedro javits ki lécci ha kell -a biblia szerint 800 éves volt...
hiába, a stresszmentes életmód... egy özönvíz nekünk se megpróbáltatás:))))))
Az igaz, hogy a helyükön már célszerűbb volt kiönteni...
De igazán fura, de állítólag már a csecsemő Kheopsz korábankezdték építeni a piramist, és a csillagokból tudták, hogy nagy király lesz. Az emberekkel nem is lett volna gond, hisz a Nílus menti munkanélküli embereknek megtiszteltetés volt, ha piramist építhettek...
Világítás csakis fáklyával volt lehetséges, és a kormozott részeket vagy lekaparták, vagy már ráfestettek a végén a koromra...
És még sok ilyen misztikus kérdés van az ember múltjára, és kiderül később, hogy az orrunk előtt van a megoldás, de mi mélyebbre megyünk... a felszint érintve meg még 2x ennyi kérdés van megválaszolatlanul...........
''Eleg sokat olvastam piramis ugyben, es ezt most hallom eloszor. Hacsak nem egy egeszen uj felfedezes, feltetelezem, hogy valami tevederol van szo. '' - Én nem azt mondtam, hogy ez az igazság...de ezt olvastam. Valaki már írt előttem a japánok bizonyítási eljárásáról...
''Mi lenne akkor, ha az ember nem a barlangból mászott volna ki, hanem
teremtéssel, így már készen került a földre. Tudott beszélni, írni... ''
''Ez nagyon bonyolitja az egesz piramis ugyet, meg mindent. Hiszen ha a kereszteny isten teremtette, miert az volt az elso dolguk, hogy mas istenekbe kezdtek hinni.....satobbi. Meg ha akkor teremtette amikor a Biblia sugallja, honnan vannak az annal sokkal regebbi asatasi leletek. Joisten hulyeskedett, hogy olyant is teremtett? Szoval ezt jobb ha kihagyjuk a temabol. '' - Ne hagyjuk ki...miért fordultak volna el Istentől....mert így indul az emberiség története, hogy elfordultak Istentől. Ha nem fordultak volna el, nem lenne szó Szodoma és Gomorra városokról, vagy az özönvízről...
Tegnap nézte valaki a Spektrumot??? Tele volt piramisokkal...
Hát ez az! Nekem a húsz év nagyon optimistának tűnik, pusztán a kövek számának ismeretében.
Mennyire voltak a piramisok 'személyre szabottak', úgy értem, Átlag Kheopsz Jánost elôléptették fáraóvá, és akkor az elkezdte építeni a saját kis gúláját, vagy a lelkes egyiptomi nemzet elkezdett építeni egy piramist, majd az költözött bele, aki annak elkészülte után elsônek murdált meg? Mert ha személyre szólóan építették, akkor nem hiszem hogy lett volna rá 20 évük, hacsak az egyiptomiak nem tudtak valamit, amrôl nekünk még fogalmunk sincs...
100-200 év akkoriban nagyon hosszú idő volt. Sokszor egy teljes dinasztia lecserélődött ennyi idő alatt. Ráadásul az új fáraók nem feltétlenül tisztelték elődjeiket. Sokszor kiköltöztették őket a sírhelyükről azért, hogy meglegyen a saját sírhelyük.
Csakhogy Hérodotosz nem volt ott, ha jól emlékszem. Aztán lehet, hogy száz meg kétszáz éveket emlegettek neki, csak azt mondta magában, hogy az hülyeség, nagyot mondanak, osszuk el tízzel.
Gab, szerintem a köveket (ha egyeltalán öntötték) az eredeti helyükön öntötték ki. Így nem kellett ôket cipelni.
Nehéz lehet így pár ezer év távolából meghatározni, hogy a piramisokat pontosan mennyi ideig építették. Ha jól tudom, akkor a 20 évet Hérodotosz említette valamelyik leírásában. Azt is írta, hogy a rámpakiképzésére a Nílustól a piramisokig plusz 10 évet fordítottak.
Naszóval időzavar: nem egymás után öntötték ki a köveket! Mi van, ha egy nap mondjuk 10.000 követ kiöntöttek, és míg ezeket másnap a helyükre tették, addig újabb 10.000-et öntöttek ki! Így már valamennyire megoldható!
Tudomásom szerint onnan, hogy mintákat vettek a kövekből, és a vizsgált anyag belselyében állati szőrt és emberi hajat találtak.
Eleg sokat olvastam piramis ugyben, es ezt most hallom eloszor. Hacsak nem egy egeszen uj felfedezes, feltetelezem, hogy valami tevederol van szo.
Mi lenne akkor, ha az ember nem a barlangból mászott volna ki, hanem
teremtéssel, így már készen került a földre. Tudott beszélni, írni...
Ez nagyon bonyolitja az egesz piramis ugyet, meg mindent. Hiszen ha a kereszteny isten teremtette, miert az volt az elso dolguk, hogy mas istenekbe kezdtek hinni.....satobbi. Meg ha akkor teremtette amikor a Biblia sugallja, honnan vannak az annal sokkal regebbi asatasi leletek. Joisten hulyeskedett, hogy olyant is teremtett? Szoval ezt jobb ha kihagyjuk a temabol.
Kedves fargo,
Az altalad leirt metodus nem latszik semmivel gyorsabbnak, mint kibanyaszni a koveket. Tehat meg mindig van idozavar.
Kedves Purusa,
Az ie 9000-4000 ig terjedo idoszakot mi tulsagosan felbecsuljuk. Az igazsag az, hogy nem volt igazan semmi. Egy ket primitiv tomorulesrol van bizonyitek, technologia semmi, igazi civilizacio semmi. Es meg a Keopsz piramis epitese idejen sem volt meg a kerek feltalalva.
De szigoruan szoszerint igazad van, es en szimbolikusan hasznaltam az "eppen kimaszott a barlangbol"-t, azert is tettem idezojelbe. Ennek ellenere logikatlan volt azokban az idokben az emberfeletti komonstrumok epitese, amiknek a magyarazata meg ma is gondot ad a tudosoknak.
"..mennyire logikus az, hogy a 'barlangbol eppenhogy kimaszott' emberiseg 'legelso' dolgai koze tartozott olyan monstrumok epitese..."
- Szerintem itt csupan szokasos emberi szemleletmodunk csapdajaba esunk bele ismet.
A piramisok epitesenek idejen - nagyjabol i.e. IV.-III. evezred, ha jol emlekszem - az emberi civilizaciok mar igen komoly eredmenyekkel/elozmenyekkel buszkelkedhettek: dokumentalhato civilizacios kozpontok a IX. evezredtol (!!!) ismertek. (Peldaul a Nilus-volgyenek szuk tersegeben is: lasd Jeriko korai retegeit...).
Azaz amikor az elso (igazabol nem is az elso: az elsok a mezopotamiai zikkuratokhoz hasonloan Egyiptomban is a kesobbi 'klasszikus' piramisoknal joval kisebb lepcsos siremlekek voltak) egyiptomi piramisok epultek, a (varosi!) civilizacio mar 3-4000 eves multra tekinthetett vissza...
Az eredeti / öntött kô probléma is sarkalatos pontja a feltételezésnek. A homokkôrôl nem tudok túl sokat, viszont azt tudom, hogy van olyan mészkô, ami szinte megkülönböztethetetlen a korosabb, középkorban használt lassan kötô mészkô zúzalék / oltott mész habarcstól. Ez a habarcs ugyanis tökéletes mészkôvé szilárdul az idôk során. Ezt el tudom képzelni a homokkôrôl is, hiszem az alkotóanyagai ugyanazok lehetnek, mint a kérdéses monolit tömböknek. Persze akkor is ott van a természetes rétegzôdés hiánya, bár szerintem egy homokkôtömb is lehet tök homogén. Nem tudom.
Hát igen, ha kevesebb mint 5 perc jut egy kôtömbre, akkor ott gond lehet a kötési idôvel. A betont ismerve, kötésgyorsító nélkül 24 óra alatt már eléri szilárdságának (ha jól emlékszem) 50%-át, 72 óra alatt 90 százalékát. Ha jól szervezik a dolgot, akkor elképzelhetô, hogy egy tömbre juthat 1 nap zsaluban történô ácsorgás. Ez működhet, ha a zsalukat mondjuk úgy állítják fel, mint a sakktáblán a fekete mezôket: egy kô, majd egy luk, újra egy kô. stb. Szóval a sarkukkal érintkeznek. Ha kész az összes 'fekete mezô' a szinten, kiszedik a zsalukat, majd az ekkor már pontosan illeszkedô kövek kövé, zsaluk nélkül csak beömlesztik a kitöltô anyagot. A zsalukat ugyanis itt maguk az elsô körben öntött kövek képezik, kivéve a szint szélét.
Amit Pedro mondott a kövekben talált hajról meg emberi szôrrôl, az nagyon érdekes. Én nem hallottam róla, de azt tudom, hogy némely technológiáknál használtak állati szôrt mint húzószilárdságot növelô adalékot. (vályog - törek) Bár a piramisoknál erre nincs szükség, mivel az építmény szerkezetébôl adódóan itt csak nyomóerôk ébrednek. Kivéve a belsô kamrákat áthidaló tömböket, de lehet hogy ott sem kellett ezzel számolni, mert a terhelés egyszerűen 'áthidalódik', vagy a kis fesztáv miatt elégséges az anyag saját belsô húzó / hajlító szilárdsága.
Sziasztok!
Nem akarok nagyon offtopikos lenni, de nem tudtok véletlenül egy helyet vagy könyvet amely a sumér nyelvel vagy nyelvtannal is foglalkozik? Köszi előre is, ha lenne ilyen.
:-)
Már bocsi, de azt hiszem ez csak egy kereszténynek válasz, nekem nem nagyon.
buta,
Dehamondjuk a kormos részt lefesti festés közben. De tényleg minek szenvedtek volna tükrökkel, mert nem hiszem hogy csak azért, hogy ne legyen itt-ott egy koromfolt.
''Es arra senki nem reagalt, hogy mennyire logikus az, hogy a "barlangbol eppenhogy kimaszott" emberiseg "legelso" dolgai koze tartozott olyan komonstrumok epitese, amin meg ma is vitatkozunk, hogy mikeppen volt lehetseges. Nekem ez a legrejtelyesebb. '' - Ez így van. Mi lenne akkor, ha az ember nem a barlangból mászott volna ki, hanem teremtéssel, így már készen került a földre. Tudott beszélni, írni...így nagyjából a félmajom ősünket ki is hagyhatnánk. Intelligens volt, de nem volt eszköze...se tapasztalata. Évezredek alatt jutott el oda, ahol most tart. Ez lenne az én magyarázatom.
Nem vagyok regesz, sem koszakerto, de nem tudom elkepzelni, hogy a mai tudassal/technologiaval ne lehetne visszamenoleg megallapitani, hogy a ko amibol a piramis epitve lett, az banyaszott rendes ko, vagy homokbol osszehabarcsolt valami lenne. Kivancsian varom valaszodat. - Ugyan nem tőlem vártad, de azért...szóval olvastam arról, hogy egy japán csoport erősen vizsgálta a piramisok építésének probléméját, és a helyszínen öntöttek is ki olyan kóődarabot, amelyet a piramisoknál is használhattak anno. Na most, hogy miből gondolták, hogy a piramisok nem faragott kövekből épültek. Tudomásom szerint onnan, hogy mintákat vettek a kövekből, és a vizsgált anyag belselyében állati szőrt és emberi hajat találtak. Ez pedig csak öntéssel kerülhetett oda...
a homokot, kötôanyagot, vizet könnyen és gyorsan lehet a helyszínre szállítani, például vállon átvetett rúdra függesztett bôr kosarakban, talicskában, puttonyban, stb. Így egy ember akár 40-60 kilónyi terhet is tud cipelni, majdhogynem futólépésben.
Nem vagyok regesz, sem koszakerto, de nem tudom elkepzelni, hogy a mai tudassal/technologiaval ne lehetne visszamenoleg megallapitani, hogy a ko amibol a piramis epitve lett, az banyaszott rendes ko, vagy homokbol osszehabarcsolt valami lenne. Kivancsian varom valaszodat.
Az egyetlen problémám a kötési idôvel lenne...
Hat igen, eleg nagy problema, hiszen 20 ev az 10,512,000 perc, ami 4.57 percet hagy egy kotombre (2.3 millio kotombbel szamolva). Banyaszva, vagy homokbol osszeontve, teljesen mindegy, valami "nem stimmel". Persze, tudom, egyszerre tobbet is lehetett, de akkor is.
Valaki mas irta, hogy tukroket hasznaltak a feny bevezetesere a falfestmenyekhez. Ki lett probalva, ez nem lehetett igy. Kiserlettel kimutattak, hogy annyiszor kellett volna a fenynek iranyt valtoztatni, hogy az akkor tukorkeszitesi technika szamitasbavetelevel, a celponton elerheto feny teljesen elhanyagolhato lett volna.
Valaki szinten irta, hogy nem PI a szam, hanem csak ahhoz kozel. Ez igaz, de 3.14-ig ervenyes. Igen, veletlen is lehetett, de.....tul sok veletlen elfogadasa, tul sok kinban fogant magyarazat szukseges.
Es arra senki nem reagalt, hogy mennyire logikus az, hogy a "barlangbol eppenhogy kimaszott" emberiseg "legelso" dolgai koze tartozott olyan komonstrumok epitese, amin meg ma is vitatkozunk, hogy mikeppen volt lehetseges. Nekem ez a legrejtelyesebb.
>Különben is minek gyötörnék magukat tükrökkel, ha van fáklyájuk?
Szerintem azért mert vol valami halovány elképzelésük arról, hogy a korom hamar belepné a friss festéseket :), vagy jobban féltek a tűztől mint a fáraótól stb....
> ha jól tudom akkor azért mert napfénnyel világítottak, amit tükrök segítségével jutattak le a föld alá.
Erre Daniken azt mondja, hogy az akkori tükröknek(?) korántsem volt akkora fényvisszaverő képességük, mint manapság....es ugye jópár "tükröt" láncba kellett volna állitani azokban a szűk járatokban!
Wolverine irta:
Végül egy kedves történet: egy német kutató kamerával felszerelt robotot küldött be az egyik felderítetlen járaton. A robot eljutott egy ajtóig, amin vasfogantyúk voltak. A kutató kissé megdöbbent, lévén hivatalosan az egyiptomiak nem ismerték a vasat, majd másnap mégjobban meglepődött, amikor visszavonták a kutatási engedélyét.
Errol en meg azt hallottam hogy a vasajto mogotti kamra egyszintben van a farao sirkamrajaval. Jo lenne benezni a kis ajto moge. Ja, es Daniken rulez :)
En is olvastam erdekes dolgokat a Kheopsz piramisrol. Erdekes, hogy van egy folyosoja, amely a fold ala vezet, ahol egy kamraban az okori irasok szerint rengeteg kincs van felhalmozva. De a valosagban hirtelen vegeszakad a folyosonak, es nem vezet sehova. A regi irasok szerint a piramis kozvetlenul a vizparton fekudt. Hogy Kheopsz epittette a piramist, az nagyon gyenge labakon all, az egyik kamra folott levo nehany kore voltak rairva nyelvtanilag helytelenul Kufu farao nevenek betui. Azonkivul eddig mar talaltak egy barkat a piramisban. Ultrahangos meresekkel sikerult felderiteni tobb ureget is, amelyek nincsenek osszekottetesben a jelenlegi uregekkel, es ezek egyikeben a muszerek megegy barkat mutattak ki. Most nem tudom mar, hogy az utobbit hol olvastam, de ha eszembejut, utananezek.
Igazabol nem tudom. Valoszinuleg ez is olyan ize... olyan lelkesult dolog, amilyennel azok foglalkoznak, akik beulnek egy fembol hajtogatott minipiramis belsejebe, es 'koncentraljak magukban a kozmoszenergiat'...
Sajnos semmifele konyvcimre nem emlekszem, de mintha tenyleg remlene egy ilyen anti-danikenista konyv, amiben szo volt arrol, hogy a piramis misztikus pi-erteke nem is pi.
[ez milyen hulyen hangzik! :) bocs...]
olvastam nehany konyvet a piramosokrol es az osszes ilyen okori dolgokrol a bibliarol stb. a szerzo neve: zecharia sitchin a konyvek cimei:the 12th planet, the stairway to heaven, the wars of gods and men, the lost realms,when time began, genesis revisited and divine encounters. nem tudom hogy ezek a konyvek megjelentek-e magyarul , de nagyon erdekesek. beszel a piramisokrol is meg az annunnakirol (nefilim, istenemberek) ahogy a sumeriaiak hivtak oket. nagyon ajanlom ezeket a konyveket ha az ilyen tema erdekel.
Kérdéssel nyitnék:
-Mi a véleménzetek Vörös Győző egyiptologus???ról valamint a megjelent irományairól ??
Amugy karácsonykor sikerül 2 hetet Egyiptomban töltenem, és nagyon szerencsésnek mondhatom magam, mert egy elismert egyiptológus volt az idegenvezetőnk, kissé más szemléletben tartott vezetést mint egy másik magyar csoport vezetője, valamint esténként visszakérdezte az anyagot :)
Szóval csodálatos volt, valahogy az egésznek más hangulata volt, mint ahogy azt a törikönyvekben olvasva (valamikor 10 évvel ezelőtt). Pl. valaki említette, hogy teljesen meglepte miszerint a falak nem voltak kormosak (Mr Spock ha jól emléxem), ha jól tudom akkor azért mert napfénnyel világítottak, amit tükrök segítségével jutattak le a föld alá.