Keresés

Részletes keresés

Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.05 0 0 542
Elézést, hogy beleszólok, de a felderítő lokátor szöveggel megjelölt képen az egyik hajtóanyag töltő gépkocsi helye látszik. A felderítő lokátornak nem volt teteje. Különben hol a fenében dugták volna ki az antennáját. Mert bizonny a P-18 és a     P-15 is meglehetősen kilógott felfelé. Ilyen töltő gépkocsi fedezékből kettő volt, de nem mindíg volt ilyen megerősített, volt olyan, hogy csak egy féltetőt csináltak.
Előzmény: Hpasp (537)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.05 0 0 541

Jók a képek a telefon ellenére..

 

Jah kérem Nokia...

((c8

Előzmény: mezenguz (539)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.05 0 0 540

Holnap egy dunántúli kerül sorra, de ez csak nagyszülőzés és vásárlás közbe beiktatott félórás felderítés.

 

A jövő hét végén viszont hosszabb időt rá szánhatunk.

Előzmény: mezenguz (539)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.05 0 0 539
Hpsap!

Remek!!

Jók a képek a telefon ellenére..ha mentek valamerre még,szívesen csatlakozom..:)
Előzmény: Hpasp (538)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.05 0 0 538

Rakéta indító.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tartalék rakéták.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bizony ám!!!

 

 

 

 

 

 

Hpasp Creative Commons License 2005.02.05 0 0 537

Ma bejártuk a 11/8-as Fóti (MN3121) légvédelmi rakéta osztály állásait.

Sajna csak egy telefon volt nállam fényképezésre...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Egész jó állaptoban van.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tűzvezető lokátor helye.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harcálláspont.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Felderítő lokátor.

 

 

 

 

mezenguz Creative Commons License 2005.02.05 0 0 536
Hpasp!

Ajánlom figyelmedbe Vecséssel kapcsolatban a 3710-es felvételt,talán azon látszik valami...?:)
Előzmény: mezenguz (535)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.05 0 0 535
Hpasp!

Az Üllői út végén,még a vasúti átjárótól vissza volt egy laktanyájuk,most autókereskedés,egyebek vannak a telephelyen,s beljebb Lőrincen volt egy tiszti lakótelepük is(egy koll.ott lakott a táv. után kb.8-10 évig)..de fix kitelepülési helyet nem találok,ami lérak.oszt.-ra mutatna..
..más:Csévharaszt mellett nem csak egy objektum van,volt egy rádiós is,vagy az a felderitőké volt(magyar?),3876 felvétel alul,jobbfelé..mi lehetett?
..ezekre gondoltam(a geocachingról másolva..)
Előzmény: Hpasp (531)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.05 0 0 534
Sajnos nem sikerült elküldenem, és ez a szemét itt előttem azt írja ki angolul, hogy én vagyok a hülye. De ne add fel, valahogy csak összehozom.
Előzmény: M.T. (532)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.04 0 0 533
Nincs linkjük, de megkíséreltem elküldeni.
Előzmény: M.T. (532)
M.T. Creative Commons License 2005.02.04 0 0 532

Kedves Tüzér!

Mivel nincs publikus iméled, itt vagyok kénytelen esedezni a börgöndi légifelvételekért. Esetleg van linkjük valahol ezeknek a képeknek?

Volt híradó.

Előzmény: Volt tüzér (530)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.04 0 0 531

Nem kételkedem tovább a Budapesti rakéta dandár meglétében, de csak csapatlégvédelmi dandár lehetett, annak meg látható jelei nincsenek, csak hangárai.

 

Budapesthez nállam az alábbi helyek vannak bejelölve:

 

Budapest (Mátyásföld), Sashalom, Óbuda, Vecsés, Piliscsaba, Szentendre, Etyek.

 

Ezek közzül Vecsésen, Piliscsabán, és Budapesten lehettek.

 

 

Előzmény: Volt tüzér (530)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.04 0 0 530

Lehetett nekik SZ-300-asuk, de azt valami cefetül jól titkolták, hiszen egy nagyon jó teljesítményű eszköz volt. Kicsit többet tudott, mint az amik Patriot-ja, csak több katona kellett hozzá. Az meg mikor számított valamit is az orosznak. Mindazonáltal az én fogalmaim szerint az SZ-300 a mobil volta ellenére is honi légvédelmi eszköznek számított, és nem volt légifelvételről felismerhető tüzelőállása, mert csak egy kis sík placc kellett neki alacsony fedezőszögekkel.

Ha valaki ismeri a Mezőfalvi laktanyát, akkor egy kis adalék. A laktanyát nem azért építették olyan bazi nagyra, hogy a sorkatonák kényelmesen elférjenek, hiszen az sohasem volt komoly szempont. Viszont venni akartak két SZ-300-as komplexumot is, és oda tervezték a helyét. Az egyik folyamatosan kint lett volna tüzelőállásban, a másik meg bent a laktanyában. Még a dunaújvárosi tiszti lakásokat is úgy építették meg egy kupacban, hogy nekik is jusson hely. Na aztán azokon a lakásokon hamar túladott a HM.

Nem kételkedem tovább a Budapesti rakéta dandár meglétében, de csak csapatlégvédelmi dandár lehetett, annak meg látható jelei nincsenek, csak hangárai.

Előzmény: Hpasp (522)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.04 0 0 529
Igen, az magyar volt. Magyarországon egyébként a veszprémi Rt. dandár alárendeltségében 7 Rt. zászlóalj létezett, ezeknek meg volt 47 darab szanaszét telepített Rt. századuk. A zászlóaljakat egyébként valami nagyobb légvédelmi egység mellé telepítették, (például Budaörs, Sárbogárd, repülőterek, stb.). A zászlóaljaknak nem is volt lokátor technikájuk, ha a fenti helyeken látni lehetett lokátort, az az oda telepített Rt. századé volt. A zászlóaljak egyébként is csak az alárendelt századok irányítását, és a gyüjtött rádiólokációs adatok összegzését, továbbítását végezték. Nekik már akkor is volt automatizált vezetési eszközük, amikor a légvédelem más egységeinek nem (lásd PORI).
Előzmény: Hpasp (525)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.04 0 0 528
Az a 18. egy repülést biztosító ezred volt, volt szerencsém hozzájuk, egyetlenegy lokátoruk nem volt, amit mi is használni tudtunk volna.  (a 80-as évek elején) Légvédelem nem létezik Rt. (rádiótechnikai csapatok) nélkül, még az orosz sem. Tehát bizony, nekik is volt.
Előzmény: Hpasp (527)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.04 0 0 527

Volt egyébként orosz RT alakulat Mo-n?

 

Volt, Piliscsabán települt a 18. Rádiótechnikai, és rávezető ezred.

Előzmény: sandinista (526)
sandinista Creative Commons License 2005.02.04 0 0 526

Az. Volt egyébként orosz RT alakulat Mo-n?

A közelben Mezőkövesden volt egy ruszki reptér.

Előzmény: Hpasp (525)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.04 0 0 525

Na hogy ne csak rakétások legyenek, itt van Mezőcsát.

 

De ez magyar vót ugye?

 

 

Előzmény: sandinista (524)
sandinista Creative Commons License 2005.02.04 0 0 524

Na hogy ne csak rakétások legyenek, itt van Mezőcsát. (2492)

Alul a "fehér téglalaptól" kicsit balra fel.

Ebben a felbontásban nem sokat látni, a "hurok" mellet volt a P-37 és PRV-13, a balra a laktanya keskenyebb részen a Kaszta2, Dzsigit+AMU, P-18, és két PRV-16.

 

 

2492

mezenguz Creative Commons License 2005.02.04 0 0 523
..táblázataimban (Volt tüzér kételkedése ellenére), egyértelműen jelölve van egy ruszki Légvédelmi Rakéta Dandár, Budapest térségében...

..akkor Dunaföldvár,Mór,Szolnok csapatlégvédelem volt(már az orosz)...

..sajnos még mindig nem találok semmit,ami útba igazítana..bár ha Pusztaszemesre rákeresnél a fomin,lentebb írtam a számát,elég érdekes a fotóbalszél-középtája..s a közelben ott van Tab...!
Előzmény: Hpasp (522)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.04 0 0 522

szerinted volt itt neki(S-300)?

 

Nemtom...

...de, 2 ezred MiG29-esük is volt, miért ne lehetett volna S-300-asuk is?

 

1988-ban egy EFE gyakorlaton a magyar Volhovok mellett a ruszkik már S-300 -al lőttek.

 

A táblázataimban (Volt tüzér kételkedése ellenére), egyértelműen jelölve van egy ruszki Légvédelmi Rakéta Dandár, Budapest térségében.

 

Ha a lentebb adott helységekben sem volt fix indító állás, attól még lehetett mobil.

 

Persze ez csak találgatás...

Előzmény: mezenguz (521)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.04 0 0 521
Hpasp!

..szerinted volt itt neki(S-300)?
Előzmény: Hpasp (520)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.04 0 0 520

Utánanéztem,de nem sikerűlt jellegzetes kontúrral körülvett tüzelőállásokat találnom,bár a kivonulás óta eltelt 15 év,s nem csodálkoznék rajta ha jó szokás szerint nem hordta volna szét a nép,bár ami le van betonozva...:).A nyomsávot nehéz ellopni,s az levegőből árulkodó..

 

Persze bebukjuk, ha a ruszki S-300-ast használt, ott ugye nincs mit kiszúrni...

 

Előzmény: mezenguz (519)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.04 0 0 519
Hpasp!

Utánanéztem,de nem sikerűlt jellegzetes kontúrral körülvett tüzelőállásokat találnom,bár a kivonulás óta eltelt 15 év,s nem csodálkoznék rajta ha jó szokás szerint nem hordta volna szét a nép,bár ami le van betonozva...:).A nyomsávot nehéz ellopni,s az levegőből árulkodó..egyedül Zegerszeg határában leltem valamit,de az lőszerraktár kinézetű...sajnálom..,talán a "volt tüzér"ha megmozgatja az ismerőseit,többet tudunk meg az oroszról..:)

..a kutatást,talán egy kis segédlettel azért én is folytatom..:)
Előzmény: Hpasp (517)
krivics Creative Commons License 2005.02.04 0 0 518

Igal nem, információim szerint MRTB volt. (dunaföldvárhoz tartozott)

Hpasp Creative Commons License 2005.02.04 0 0 517

Meg kellene próbálni megkeresni a Volt Tüzér által Székesfehérvár-ÉK települt volt ruszki Volhov ezred indítóállásait. (osztályait)

 

Gyanús települési helyek (listából):

Etyek (Erre már utalt a Tüzér kolléga), Herend, Igal, Lőrinci, Óbuda, Piliscsaba, Sashalom, Tamási, Vecsés, Veszprém, Zalaegerszeg

Előzmény: Hpasp (516)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.04 0 0 516

Mezemguz!

 

Meg kellene próbálni megkeresni a Volt Tüzér által Székesfehérvár-ÉK települt volt ruszki Volhov ezred indítóállásait. (osztályait)

Előzmény: mezenguz (514)
Hpasp Creative Commons License 2005.02.03 0 0 515

..visszatérnék a topik címéhez

 

Ok, nyitottam egy új topicot Légvédelmi rakéták Magyarországon címmel.

Előzmény: mezenguz (514)
mezenguz Creative Commons License 2005.02.03 0 0 514
Helló mindenkinek!

..visszatérnék a topik címéhez,egy két helyet talán sikerült lokalizálni a volt orosz laktanyák közül légifotón(Tab:fomi 153,155 felvétel,153 bal sarok,155 jobb sarok,Pusztaszemes157 balszéle középtáj,az elrendezés érdekes lehet,ki mit lát benne,Volt tüzér..?)Császár A-raktár:9540,Fertőd9091 a kastélytól keletre a falu szélén
Jó nézelődést!
Volt tüzér Creative Commons License 2005.02.02 0 0 513
Sajnos az enyémet nem találtam meg közöttük, mert amikor a 1990-ben 105. ezredet felszámolták, a technikát átvitték a dandár elsőnek felszerelt Volhov osztályaihoz. A régieket meg Nyírtelken szétbontották. Sajnálom, hogy nem tudtam a dologról akkor, mert isten bizony, elmentem volna zabrálni. Szerencsére voltam olyan viszonyban az akkori parancsnokkal, hogy a volt kabinomból el tudtam volna hozni néhány dolgot. Ha még létezne valahol, akkor ezer közül is megismerném a színe alapján. Pár év után a lövegtalpról lekopott az eredeti orosz tábori zöld festék, és hát amit a pótlására kikevertünk, hát az finoman fogalmazva kissé különbözött az eredetitől.
Előzmény: szjmh (503)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!