Keresés

Részletes keresés

maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8027
Szakadozik a netkapcsolat, ne veszítsetek el, ha nem írok. Ötszöri nekifutásra sikerült elküldenem a hozzászólást.
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8026
Ami a múzeumkínálatot illeti, nálunk elég gyér. A NAGY PICASSO KIÁLLÍTÁSUNKRÓL biztos hallottatok, a véleményemet is megírtam róla anno, azóta se nagyon van olyan ami lázba hoz. Az Őszi Tárlaton zömmel modern alkotások vannak, és ezek engem nem érdekelnek. Azért nem nézek meg egy kiállítást, mert itt van helyben.
A Picasso-ra is a sógornőm vonszolt el. Egyet nagyon sajnálok, ami helyi és botor módon kihagytam. Egy itteni orvos hihetetlenül szép természetet, téjakat, vadakat ábrázoló képeiből volt egyszer kiállítás. Azóta csak elvétve látok egyet-egyet belőlük. A művészet nem feltétlenül szenzációs, néha csak bejön ahátsó ajtón, és ha mázlid van észreveszed

Birby az esküvői képek kettő kivételével teljesen újak nekem. A legutolsó erkélyes nagyon tetszik, mindenki olyan eleven és jókedvű rajtuk. Még a többnyire mufurc Ferenc Ferdinánd is mosolyog.
Pedig, abból, amit eddig olvastam, lett volna oka duzzogni az ifjú párra, hiszen a nagy udvari fúrógépezet megpróbálta őket egymás ellen fordítani.
Csak nem túl nagy sikerrel, mert Károly és Zita nagyon rendesen viselkedtek a nagybácsival és a nagynénivel (Chotek Zsófia - Ferenc Ferdinand rangon aluli neje).
Előzmény: alminar (8024)
Birby Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8025
ti láttátok már összes esküvői kép variációt?nekem ennyi van.de valaki tud ujjat akkor mutiiii.







Előzmény: maya40 (8023)
alminar Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8024
Sajnálom nagyon, hogy ennyire messze laksz, a magyar közlekedés nem a legjobb, vonattal én is 3,5-4 óra messze lakom Bp-től, de kocsival az autópályán csak 2 óra, de volt olyan, hogy a vonat vezetéke elszakadt, és így 6 óra volt vonattal, még jó, hogy mindig viszek könyvet olvasni az útra.........

Múzeumba én egyedül szoktam járni, mivel a családomban a művészeti nézeteimet senki nem osztja ( a többi hobbimat sem).... Muchának csak pár képét ismerem, de mivel a szecessziós stílus az egyik kedvencem, így mindenképp szeretném a kiállítást megnézni.

MT.
Ha már kiállítás, a Diana-kiállítást látta már valaki?
Én továbbra is drágának találom rá a belépőt, kíváncsi lennék, hogy megéri-e..
Előzmény: maya40 (8013)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8023
Abszolút igazad van Károllyal kapcsolatban. Nekem még azok az elálló fülei is tetszenek. De az öccse is nagyon helyes volt, úgy tünik az apjuk vonásaiból örököltek többet. Bár szerintem Josefa se volt csúnya, csak persze nem volt egy feltünő bombázó.




1.Miksa, az öccs
2.Ottó és a későbbi Károly császár - apa és fia
3.Mária Josefa, az anya
4. ismét Ottó - becenevén Bolla (ez vajon miből lett !?)
5. Ottó és Ferenc Ferdinánd egész fiatalon.
Előzmény: Birby (8017)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8022
Ferenc József mellett Károly édesanyja, Mária Josefa főhercegné áll.
A csoportképen Zita a kép közepén az a cuki kis göndör lányka,a fekete ruhás hölgy mellett a kis sámlin.
Előzmény: Birby (8020)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8021
Sajnálom, hogy ezt a szép kiállítást ki kell hagynod, valahogy úgy kellene megoldani, hogy itt éjszakáznál valamelyikünknél.
Azt gondolom, hogy mert Rudolf trónörökös az a személy akit szeretünk, kutatunk, pláne hogy Ő hozzá is Erzsébeten keresztül jut az érdeklődés, és mivel az Ő viszonyuk hozzá olyan amilyen evidencia Stefánia "belga tehén" "jégcsap" stb.
Szerintem Őt úgy kell szemlélni ha lehet egy picit függetlenül.
Toszkánai Lipót Szalvátor főherceg írta róla csak külsőleg volt "hideg szőkeség" belsejében lázas szenvedély tombolt. "jégsapkával borított tűzhányó" ként jellemezte,
Tévedés volt a házasságuk, bár a sok gyengédség ami leveleikben olvasható, ellentmond némileg ennek.
Egy biztos amikor Rudolf meghalt így art emlékirataiban ..."halála megszabadított..."
végül kiderült tudott szeretni, Lást lengyel Potocki és Lónyay akihez hozzá is ment és boldogan éltek 45 évig. pedig a "gőgös" "ultrakonzervatív" királylány rangon alul házasodott, és így még apja is kitagadta.
Előzmény: maya40 (8013)
Birby Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8020
vlaki megtudja mondani hogy az első képen ki áll ferencünk mellett?és a 2.kon hol van zitus?

Előzmény: maya40 (8016)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8019

Szép árak vannak. :-(

Szeretem a zenélő dobozokat. :-)

On!!

PanniF1 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8018

Jó reggelt!

Húha, köszi. :-) Már nézem a többi zenélő dobozt. :-))

 

Előzmény: maya40 (8016)
Birby Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8017
hát ez is pont annyira valósághű mint az enyém

ne értsetek félre de szerintem károly nagyon helyes és jó vágású férfi volt a maga korában.kár hogy olyan rövid ideig élt:(
Előzmény: maya40 (8014)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8016
Ez most persze vicc, de én már elgondolkodtam, milyenek lennének modern külsővel.
Láttam pár ilyen montírozott képet a neten, de azok elég szörnyűek.

Egy kis off Elfújta a szél-rajongóknak:

Zenélő elfújta a szél.. figurák


Ha rákattintotok a képekr akkor a kövi lapon a "Listen to music sample" linket "megnyomva" a figurákhoz tartozó zene vagy szöveg is meghallgatható.

Off vége.
Előzmény: Birby (8012)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8015
Sziasztok!
Titánia!
Azt hittem a BudaPesti Negyed-t már "mindenki" megvette, hisz nagyon régen itt ajánlotta valaki.
Én abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy ezt az folyóiratot általában megvettem, mert kedvenc Budapestemről szól, építészeti, kulturális , szempontból, a cikkek és képanyag első osztályú. Egy kicsit drága volt mindig, de négy számot jelent évente ami egy könyv árát teszi ki.
Ferenc József szerelmei-t először én is félve olvastam el de nagyon fogyaszthatónak tartom, mert jó a stílusa, és azt érzi az ember hogy nem kitaláció az egész.
Számomra az is izgalmassá teszi a könyvet, hogy sikeres volt ez a regény az író életében is szerencsére, hiszen nagyon drámai véget írt szegénynek az élete.

A könyvet nem is Ő fejezte be, érdekes is a különbség, mit gondolsz a 27 fejezettől írta más, mert onnan vettem észre nagy változást az írásban.

Hát megyek ki a kertembe, nagyon meghatódtam, hogy tetszettek a rózsáim, pedig teljes az érzéseinkre hagyatkozunk, ezért is olyan megható a dicséretetek.
Maya a jelződ elérzékenyített.
Előzmény: s_titánia (8005)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8014
Jesszus! Hát nem semmi. És ehez mit szólsz?


Előzmény: Birby (8012)
Birby Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8012
van 1 képem nem konkrétan ide tartozik de én halálra nevettem magam rajta.viktória királynő kicsit másképpen
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8013
Jó Reggelt!
Nem Jtoti, sajnos még sosem voltam a Szépművészetiben, pedig hű de jó is lenne...
De nagyon messze van.
Tavaly nyáro, mikor Gödöllőre mentem a Rudolfra, négy órát utaztam csak Budapestig. (plussz még kettő átszállással Gödöllőig)
Képzelheted mi maradt a kastélyra, szinte végig rohantam rajta.
A múzeum nálunk sanos amúgy sem családi program, mivel eddig csak én voltam ilyen "művészmániás" nálunk. Most, hogy a papám végre elszánta magát egy új élettársi kapcsolatra, nagy reményeim lettek, mert az új pótmamánk (mellesleg Ida a neve) sokkal érdeklődőbb tipus. Már beszéltünk arról, hogy elmennénk a nyáron újra a kastélyba, ezúttal autóval, hogy ne legyünk buszhoz kötve.
Addig marad a netes böngészés és a bezélgetés veletek. Még jó, hogy ilyen sokoldalú a társaság, rengeteg új dolgot hallok és kapok tőletek.


Pár új kép, ezúttal Stefánia:
Az három tájkép az Osztrák Országos - vay Nemzeti? - Könyvtár információs adatai szerint Stefánia koronahercegnő ceruzarajza. Hmmm...Ahoz képest, hogy műveletlen és tehetségtelen volt....

Előzmény: Jtoti (8011)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8011
Köszönöm a rózsáim nevében is.
a Mucha-t láttad már a Szépművészetiben?
Én is imádom, készülök, megnézni, június elejéig tart a kiállítás!
Előzmény: maya40 (8009)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8010

Én ezennel jelentem, hogy ma is egy órát bicikliztem az erdőben, és még legalább ugyanennyit játszottam a kutyákkal a kertben! Szóval, én megkapom a dicséretet? :)))

 

Amúgy meg nagyon igazad van!!! Akik Budapesten laknak, azoknak tudom javasolni egy-egy szombati vagy vasárnapi programnak a Budakeszi Vadasparkot ;) Hétvégén mindig sok a kiránduló, hiába, olyan itt a levegő, hogy csak sajnálni tudom, hogy illatokat nem lehet interneten keresztül megmutatni :)

 

Előzmény: Édesmama (8008)
maya40 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8009
Mielőtt jóéjt kívánok, szeretném elmondani jtoti, hogy gyönyörűek a rózsáid. A lugasod valóságos diadalív.
Engem az egyszerűség gyönyörködtet, a kis százszorszépek és az ibolyák anyukám kedvencei voltak. Mindenhová ültetett belőlük. Mindig eszeme jut, hogy tudott örülni az első virágoknak.

Szmel gratula a 8000-hez.

Jóéjt!
Előzmény: Jtoti (7989)
Édesmama Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8008

EMBEREK! Tavasz van!! Hogy lehetett egy ilyen gyönyörű napsütéses napon majdnem 100 hozzászólást szülni???

Tessék kimenni a szabadba, mert nem győzök olvasni! ;)

Én ma voltam Széchenyi fürdőben, meg vidámparkban! :) Mindenki vegyen rólam példát! :)

Még a 8000-ről is lemaradtam, pedig hetek óta várok rá!:(

Amúgy tök jó, hogy így zajlik az élet, lassan miénk lesz a legtöbb hozzászólást birtokló topik a Színház kategóriában!! :):)

PanniF1 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8007

Hú, észer sem vettem, hogy ilyen szép számot vittem el. :-)

 

Gratula a topicnak!!!!

 

 

Előzmény: Csabi_Adam (8003)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8006

Elképesztő!!! Február 25-én volt a 7000. hsz - az Jtotié volt.

 

Hihetetlen, hogy alig több, mint 1 hónap alatt 1000 hsz született!!! Szmel, mit szólsz? :)))

 

 

Előzmény: Csabi_Adam (8003)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8005

Szép estét Nektek!

 

Ma könyvvásárló napot tarottam. Először elmentem az Írók Boltjába az Oktogonon, mert ott még lehetett kapni a Budapesti Negyed 2006/52-53. számát, az Erzsébet kultuszról.

 

Utána már hazafelé tartottam, de egy hirtelen ötlettől vezérelve bementem a Jászain lévő Szőnyi Antikváriumba, és 8 könyvvel távoztam, amikért összesen 2500 Ft-ot fizettem :)

Kiszúrtam az egyik polcon a Ferenc József szerelmei 2 kötetét, a kettő együtt 800 Ft volt. Igaz, hogy nincsenek túl jó állapotban, kicsit szétesős mindkét kötet, de ez engem nem zavar.

 

A többi könyv, amit vettem nem Sisihez kapcsolódik, de azt mindeképp el kell mondanom, hogy mintha a sors keze ott lett volna, mert az egyik polcra kitéve, a többi könyv tetején megláttam Az írnok és a fáraót, amit Maya épp a napokban ajánlott nekem. Nem láttam volna meg, ha nincs külön rakva a többitől, mintha azért lett volna ott, hogy észrevegyem :) Úgyhogy meg is vettem! :)

 

~~~

 

A Ferenc József szerelmei-t mindenkinek nagyon tudom ajánlani, nagyon olvasmányos, és annak ellenére, hogy regény, végig megmarad benne a valóság - már amennyit eddig olvastam. És a cím ellenére az eddigiekből nekem úgy tűnik, Sisi a főszereplő, végig ő van a központban. Belelapoztam a második kötetbe is, és ott is mindenhol a vele kapcsolatos történetek vannak. A többi nőről jóval kevesebb szó esik. Nekem ez volt a félelmem a könyvvel kapcsolatban, azt hittem, egy-egy fejezet lesz a különböző nőkről, de szerencsére nem ilyen.

 

A Budapesti Negyed pedig fantasztikus! Igaz, hogy ezt a neten is el lehet olvasni, hiszen az egészet feltették, de teljesen más így kézbe véve. Sok ritka kép, gyászképek, szobrokról képeslapok, régi metszetek képei stb. vannak benne, sok idézet, és ami a legjobban tetszik, hogy minden egyes idézethez vagy utaláshoz oda van írva lábjegyzetben, hogy honnan származik (könyvcím, évszám, szerző, szóval ahogy helyesen lábjegyzetet írni kell). Olyan Sisivel kapcsolatos könyvcímeket ismertem meg így, amikről eddig nem is hallottam.

 

Mindeképp ajánlom, hogy szerezzétek meg, ha tudjátok, a két kötetért szerintem a 2000 Ft nem sok, és nem kicsi könyvekről van szó, nem is vékonyak, az egyik 180, a másik 248 oldal.

 

De ha nem tudjátok megvenni, akkor itt el lehet olvasni:

 

http://www.bparchiv.hu/magyar/kiadvany/bpn/52_53/index.html

 

 

Birby Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8004

nem tudjátok h milyen kapcsolatban állt rudolf johanna buskával?a szeretője volt?
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8003
Éljen,éljen megvan a 8ezredik hosszászólás is:) Emlékszem a 6ezredik az Enyém volt:P :)
Előzmény: PanniF1 (8000)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8002
Az eredetileg fekete ruha lenne csak nemolyan jóminőségű a fényképezőgépem és így igencsak sötétkéknek látszik:)Am igen Sisi:)Nekem nagyon tetszett,kb 50 cm lehetett, nagyon jó szerintem:)
Előzmény: PanniF1 (8000)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8001
Igen érdemes elmenni:)Nemcsak a kiállítás, hanem a sok gyönyörű régiség megnézése/vásárlása miatt is:)Köszönöm a szívmerengető szavakat:):)Hát természetes hogy ahova tudok elmegyek és megnézem hogy miújság van...Igérem nemlesz többé hasonló dolog:) És megvannak a képeslapok  is csak nemtudom feltenni mert túl nagy...Leírom hogy melyiken mi látható és akinek kell írjon aztán elküldöm emailben :) 1. kép: bal felső: Mária Valéria szárny, jobb felső: a Királyné lugasa, bal alsó:szobarészlet a kastélyból, jobb alsó: FJ érkezése a kastélyba 1910 (ezt a képet eddig nemláttam, nagyon tetszik:)) 2. kép bal felső:a kastély narancsháza, jobb felső:Erzsébet szobor, bal alsó: pavilon a felsőparkban, jobb alsó:gödöllői pályaudvar...+van még 2 kép: még1 szobarészlet és a díszteremről 1 kép...Csak felmondta a szolgálatot a szkennel és így nemsikerült...Remélem tetszenek a képek:)Sziasztok!
Előzmény: Jtoti (7995)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 8000
A kék ruhás, ernyős kis szobor is Sisi lenne vajon? Nyilván...
Előzmény: Csabi_Adam (7992)
Birby Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7999
csatlakozom.nagyon szépek.nekem a fehérek nagyon bejönnek:)
Előzmény: Jtoti (7989)
Ancsi* Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7997
Szintén! :)))

Jtoti
Gyönyörűek a rózsáid!!!
Előzmény: s_titánia (7990)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!