Keresés

Részletes keresés

ILDIKONL Creative Commons License 2007.11.05 0 0 507

No EEEZ igy nem megy ahogy latom. Ehhez a fotot bekell illeszteni ami nekem kinai.

Igy talan mennifog?http://www.mijnalbum.nl/Album=IWG4GRNS

Ha minden igaz a sutis reszt megtudjatok nezni. Nem vagyok computer zseni.

 

ILDIKONL Creative Commons License 2007.11.05 0 0 506

Sziasztok!

 

 

SZEVA, szeretnem megkoszonni a faradozasodat a recivel kapcsolatban. Kimasolom aztan elrakom a receptes kodexembe.

 

Elkeszitettem eletem elsu marcipanos tortajat.Izgi volt hogy sikerul e.Aztan ilyenlett.

 

 

Ez meg a csokis .

 

 

 

 

 

 

Gratulalok Nektek a sok gyonyoru elkeszitett finomsagokhoz! Ez a cini torta is nagyon tetszik. A lanyomnak dec.-ben lesz a nevnapja. Azt hiszem keszitek neki 1 ilyet. Van vmi cicas sablonotok vagy tortafoto? Macskas csalad vagyunk. Nagyon jo receptnek igerkezik ez a kremtoltelek is. Ezt meg nem ismertem.Ki fogom probalni. Koszi az otletekert!!

 

 

ZsuR Creative Commons License 2007.11.05 0 0 505
Rajottem, mire hasonlit az ize ennek a fondant-nak. A regiregi szaloncukorra. . .
ZsuR Creative Commons License 2007.11.05 0 0 504
Ha nem. . .itt van magyarul. . .

"szeva2 válasz | megnéz | könyvjelző 2007.10.01 10:45:41 ? (470)
Szia ILDIKONL!

Az eredeti recept:
16x28 g pillecukor
2X45 g porcukor
2-5 evőkanál víz

Vajjal kikent tálba beleteszed a pillecukrot, 2 kanál vizet és elkezded olvasztani 30 mp-ig. Megkevered, majd újra olvasztod. Ezt mindaddig amíg nem, olvad föl Nálam ez olyan két és fél- három perc.
Beleöntöd a cukor háromnegyedrészét összegyúrod. (kicsit várj előtte, mert megég a kezed) (tapasztalat)
Ha ezt beledolgoztad mehet a többi cukor is. Ha nagyon kemény még egy kis vizet bele. Én ilyenkor szoktam szinezni is.
Olvastam a másik topicon (e-margit), hogy ragad a kézhez. Nos ez így van, de ennek az a megoldása, hogy a kezedet állandóan vajazod. Akkor nem fog hozzáragadni. Én amivel olvasztás közbe is keverem, azt is be szoktam vajazni. Amikor formázom akkor is néha kell a kezemre egy kis vaj, mert egy idő után ragad. Nagyon jó formatartó
Bevonáshoz is ezt az arányt kell használni.
Egyébként én is csak most próbálgatom, de ez nagyon bejött.
Hűtőbe neylonba rakva nagyon sokáig eláll. Ugyanúgy bánj vele mint a marcipánnal, csak az íze nem olyan:))
Egyébként én 14 g pillecukor 28g porcukorral csinálom. (kiszámoltam az arányokat)
Azért pont ennyi, mert a pennyben kapható pillecukor egy szine 14 g
Bocs hogy hosszú voltam.
Éva"
Előzmény: ZsuR (503)
ZsuR Creative Commons License 2007.11.05 0 0 503
Koszi Kata! A recept nagyon egyszeru.
Olvasol angolul?
Előzmény: Kata1115 (502)
Kata1115 Creative Commons License 2007.11.05 0 0 502
ZsuR szép lett a tortád.
Azt kérdezném,hogy csináltad a fondatot amivel behúztad a tortát??
ZsuR Creative Commons License 2007.11.04 0 0 501
A 494-es hsz-ban vannak reszletek.

A rozsak igaziak - nem volt idom csinalni, de nem is kell, ilyen szepen nem tudtam volna.
A kesz, bevont torta tetejere fondant-bol egy kis lapos dombot tettem (nem ragasztottam ra), es abba bokodtem a rozsakat meg a leveleket. Mikor szeletelni kellett, akkor le lehetett emelni az egeszet egy tanyerra.

Tetszett mindenkinek. . .es nagyon finom lett! A piskota tokeletes, a kerm izletes vajkrem (soha nem fogom maskepp csinalni csak igy) es mi mas kell???
Előzmény: ribizli (500)
ribizli Creative Commons License 2007.11.04 0 0 500
ZsuR, nagyon szép lett, elegáns, és milyen ügyesen illesztettétek a tálhoz! Alig látszik, meddig tart a torta, honnan a tál. :)
A rózsák igaziak, vagy Ti készítettétek? Mert elképesztően élethűek.
És jönnek majd az ígért fázisfotók is? ;)
ribizli
Előzmény: ZsuR (497)
biii Creative Commons License 2007.11.04 0 0 499

tesómnak, egyrészt szereti a sajtot, másrészt vmi olyat kellet -időhiány végett -kitalálnom , ami gyorsan készvan, nem kell sokat cicomázni vele..

elvileg túró rudit akartam csinálni de ott sokat kelltt volna diszitgetni :-)

 

köszi a gratukációkat

Előzmény: ZsuR (498)
ZsuR Creative Commons License 2007.11.04 0 0 498
Nagyon tetszik!!! Kinek csinaltad?
Előzmény: biii (495)
ZsuR Creative Commons License 2007.11.04 0 0 497
Finom volt! A krem nagyon jo izu - a piskotat errefele nem ismerik, igy az is ujdonsag volt - izlett. A fondant is jo izu volt - nem ugy mint a bolti.

Előzmény: ZsuR (494)
ribizli Creative Commons License 2007.11.04 0 0 496
Húú, ez milyen eszméletlen jópofa!!
Nagy vagy, gratulálok!
ribizli
Előzmény: biii (495)
biii Creative Commons License 2007.11.03 0 0 495

most lettem kész a tesóm szülinapi tortájával

hát ez a marcipánnal burkolást mindig könnyebbnek hiszem.. aztán amikor benne vagyok......... :-(

föleg a toldások... ha tudnám hogy tudom szépen elsimitani.

 

a képen még nem 100%osan készen, holnap finomitások...

 

 

ZsuR Creative Commons License 2007.11.03 0 0 494
Nagyon nem vagyok megelegedve az eskuvoi tortaval - sok megalkuvas van benne.

Nem csak az en alkotasom - ketten csinaltuk a baratnommel, es ilyen nincs. . .mind a ketten ugy erezzuk, nem azt csinaltuk amit akartunk. . .

A harmadik baratno meg beleszolt - nala lesz a vacsora - es hat ez az egesz project-re ratette a belyeget. No ennyi a panaszkodasbol.

Alap hiba: a talcahoz mereteztuk a sutit :((. Nekem volt otletetm: egy nagy negyszogletes lap (akar rostlemez letakarva fondant-tal), amire akkora sutit teszunk, amekkora eleg 65-70 embernek.
Hat ez kicsi talca volt, nem is tudtunk nagy negyszogletes alapot csinalni csak teglalaput. Ugy nez ki mint egy dobogo. . .:)), de az elso helyre szep viragot teszunk!!!

A sutemeny siman piskota (itt ismeretlen, szeretik), es a kremet nagyon finomra sikerult csinalni.
Felvertuk a tojasfeherjet - a forro szirupot belekevertuk, es amikor mar lehult akkor a vajat hozzakevertuk. Izesites: vanilia kivonat es kokusz Baccardi. . .
A fondant magam csinaltam marshmallow-bol. Jo lett!!!

No akkor itt a kepek. A teljesen kesz tortarol holnap teszek fel kepet.

csilla597 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 493

Sziasztok! Nem méltó a ti műveitekhez, de azért megmutatom a legutóbbi tortámat. A lényeg a csokiszalag, amit a fórumról "tanultam". Belül egyébként Sacher, csak azért lett kidíszítve, mert szülinapra készült, és kicsit csinosabb legyen. :)

 

ZsuR Creative Commons License 2007.10.30 0 0 492
A hetvegere egy eskuvoi tortat kell osszehozni a baratnommel - es meg nem dontottunk a kremrol. Ma lattam egy jot a kedvenc szakacsnom musoraban - az lesz az!

Vajkrem:
2 cseszecukor
2/3 csesze viz
6 nagy tojas feherje, szobahomersekleten
1/4 kkanal "cream of tartar"
1,5 csesze vaj, szoba homersekleten
2 kkanal vanilla extract
3 ekanal Triple Sec vagy narancs likor

Keverd ossze a cukrot vizzel, es egy fazekban keveres nelkul forrald fel. Takarva forrald addig amig a cukor felolvad.
Addig forrald, amig a homerseklet eleri a 115 fokot (C-ban). Ontsd at egy hoallo edenybe, amibolkonnyu onteni.

A tojas feherjeket es a cream of tartar-t verd fel kemenyt habba, es add hozza a szirupot/ Magas fordulaton keverd tovabb, amig szobahomersekletu nem lesz, kb 10-15 perc.

Add hozza a vajat - szobahomersekleten, elozo nap kiveve a hutobol - aprankent, majd a likort. Ha a hab tul meleg, a vaj el fog olvadni!!!

6 csesze krem lesz belole.


Azt hiszem ez egy jo alap krem lesz - hiszen akarmivel lehet izesiteni!
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.29 0 0 491
Sziasztok!

Lelkes RO-ként gondoltam szólok, hátha érint valakit, hogy a Sőreginél a 30 db-os formázócső-készlet most "csak" 5880. Mégiscsak jön a karácsony, meg ilyenek, hátha van valaki tanácstalan rokon, aki nem tudja mit is adjon ajándékba :)))

Ha tudtátok, akkor bocsánat.
biii Creative Commons License 2007.10.26 0 0 490

HÁT NEM ÖRÜLT A FELVÁGÁSnAK!

bár mi magunk is hagytuk volna úgy egyben inkább! :-)

de ahogy fogyot tmindig nézett: "ablak??"..

aztán amikor az ajtót vágtuk volna, le kellett szedni onnan a marcipánt, hogy az ajtót megmentsük!!

csüt-ön készitettem a toronyokat, pénteken sütöttem a lapokat.

szombaton töltöttem be, és éjjel diszitettem :-)

Előzmény: ribizli (486)
Rebaba Creative Commons License 2007.10.26 0 0 489
Ide feltettem egy pdf-et, hogy hogyan készült a babkocsitorta, ha gondolod...

http://rebaba.multiply.com/journal/item/24
Előzmény: monkey62 (487)
monkey62 Creative Commons License 2007.10.25 0 0 488
Jaj, bocsi, már látom, hogy teljesült is a kívánságom :)
Előzmény: monkey62 (487)
monkey62 Creative Commons License 2007.10.25 0 0 487
Hát ez rettentõ tündéri, és szuper ötlet! El is mentettem reménybeli unokáimnak :) Azt a marshmallow fondan receptet le tudná vki fordítani, kicsit hiányos az angolom :( viszont jónak néz ki. Köszi :)
Előzmény: Rebaba (485)
ribizli Creative Commons License 2007.10.24 0 0 486
Hú, ez fantasztikus!! Gratulálok és kalapot emelek előtted!
Szerencse, hogy megállt magában, ennyi súly már nem semmi egy tortához!
Nem problémázott a gyerkőc, hogy leromboljátok a felvágásnál? Én biztos nem engedtem volna a helyében. ;)
Hány napig dolgoztál rajta?
ribizli
Előzmény: biii (482)
Rebaba Creative Commons License 2007.10.24 0 0 485
lemaradt a kép :(



Rebaba Creative Commons License 2007.10.24 0 0 484
Most nektek is eldicsekedem életem 2. marcipános tortájával. Kicsit magasabb lett ugyan, mint ahogy elképzeltem, de azért így sem lett rossz. Kókuszos tortaalapot csináltam, és kétféle krémet raktam bele: kókuszosat és vaníliásat.
Rebaba Creative Commons License 2007.10.24 0 0 483
A mesetortás fórumon már láttam a tortát, és meg is dícsértem, de most újra megteszem, mert nagyon tetszik :))))
Előzmény: biii (482)
biii Creative Commons License 2007.10.21 0 0 482

sziasztok

 

elkészült a fiam 2. éves szülinapjára a vár torta...

ismét gigantikus méretű..dehát mit tehetünk , nagy a család, sok a vendég :-)

 

36 tojásból piskóta, 25 tojásos fözött vajas krém, 90  dkg marcipán :-)

 

 

Szöllőcske Creative Commons License 2007.10.19 0 0 481
Sziasztok. Szeretnék egy kis ötletet kérni. Hétvégére citromtortát kell sütnöm,de még soha nem csináltam. Tudna nekem valaki receptet küldeni? Olyat amibe tejszines krém van. Előre is köszönöm.
ZsuR Creative Commons License 2007.10.14 0 0 480
JAjj ne is mondd. . .egy csodalatos eskuvon voltunk - minden hihetetlenul szep volt, es akkro ott volt a gula. . .jajj :((. . .hat agyon csapott mindent. Aztan ami meg rosszabb, volt, a fonokasszony (az o lanyanak az eskuvoje volt) kerdezte, hogy hogy tetszett ???? Buszke vagyok magamra, nem hazudtam, de meg az allasom is megvan :))! Kivancsi vagyok, ki mit mondott a gulara, mert eddig senkinek sem tetszett!

Persze, hogy fogok faziskepeket csinalni! Van idonk boven, november 3-ra kell.
Előzmény: ribizli (479)
ribizli Creative Commons License 2007.10.14 0 0 479
ZsuR, nem lesz trendy egy ilyen (szép) torta, vigyázzatok!
Cupcake-gúla, (túl) sok díszítéssel, az az igazi most Ámerikában, nem? :))

Azért majd dokumentáld, ha tudod, a munkafázisokat is, olyan sokat lehet tanulni ezekből is, meg szívesen nézegetjük és csorgatjuk a nyálunkat a gyönyörűségek láttán, amiket be szoktál mutatni!

A torta-alap milyen lesz?
ribizli
Előzmény: ZsuR (478)
ZsuR Creative Commons License 2007.10.13 0 0 478
Csodalatos miket csinaltok - az a var a kolleganoim koreben nay csodalatot kapott!!!

Komoly feladat elott allok - kolleganom (55 eves) most megy sokadszor ferjhez, es a zartkoru csaladi eskuvo utan masnap lesz egy kis unneples, ahova az egyik kolleganommel kozosen fgounk sutemenyt csinalni. Vele voltunk a sutemeny dekoralos tanfolyamon.
Itt a foproba. . .meg nem csinaltam masnak, alkalomra!

Ezt valasztottuk ki, hogy milyen lesz. . .jajj de izgulok!!! A rozsaszin rozsa helyett sarga lesz, narancsos szellel.



Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!