Keresés

Részletes keresés

Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8042
Lilla egyik kedvenc szerepe volt az Elisa......egyik vágya volt, hogy azzal térjen vissza a 2. fia születése után....dehát ugye nem megy már a darab. Talán Szeged után ősszel visszahozzák:)
Előzmény: s_titánia (7957)
Ancsi* Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8041
"Az ifjú tavasz újra árad,
Friss zölddel díszíti a fát,
Új dalt tanít minden madárnak,
Szebb szirmot bont minden virág."

Jtoti Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8040
Csatlakozom!
Bámulatra méltó ez fényképszerűen precíz kidolgozás.
Sajnos én teljesen más stílusban alkotok, de szerettem volna fejleszteni magam, körökbe jártam, de én már csak olyan maradtam amilyen tizenévesen, még mindig kék-zöld korszakomat élem, talán jobban rajzolok(?) ha nem akkor is portrézok és csinálom !
Előzmény: s_titánia (8038)
Ancsi* Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8039
Imádom ezt a képedet!!! :)
Előzmény: s_titánia (8038)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8038

Bocsánat, ezt még muszáj betennem ;)) 

Ha már Lajosról van szó, akkor legyen egy kis Sisi is még mellé :))

 

Előzmény: s_titánia (8037)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8037

Szia!

 

Jaj, köszi a képeket, és hogy rám is gondoltál! :)))

 

Igen, egyetértek, ha ma élne, biztosan jobban megbecsülnék. Talán tényleg Hollywood lenne a neki való hely, szerintem rendező lenne, aki maga alkotja meg a díszleteket és írja a forgatókönyvet. És nem a legnagyobb sztárokat kérné fel a filmekhez, hanem olyanokat, akik talán nem olyan népszerűek, de sokkal színesebb és sokoldalúbb egyéniségek.

 

Valami miatt most Tim Burton jutott eszembe, az általa elképzelt világok (Karácsonyi lidércnyomás, Charlie és a csokigyár, stb.) valamint a versei, amiket szintén olvastam, szóval az ő kissé szürreális, de nagyon színes fantáziavilága olyan, amilyennek Lajosét is el tudnám képzelni, ha rendező lenne.

 

Előzmény: maya40 (8035)
bernadett17 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8036
Szia Ádám!

Én voltam már egyszer ott és tényleg nagyon kedvesek a hölgyek,de amikor barátommal akartunk menni most télen akkor zárva voltak és azt hallottam,hogy nem nyitnak ki csak nagyon ritkán.Neked ,hogy sikerült bejutnod?Megint megnyitottak?Szerencsés vagy :)
Előzmény: Csabi_Adam (8001)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8035
Ez pedig Titániának:




Kár a fiúért, tényleg annyira jó pasi volt. ha most élne, Hollywoodban kedvére szórhatná a pénzt csodás díszletekre, senki nem nevezné dilisnek. Sőt ő lenne a SOKOLDALÚ ZSENI aki nélkül nem lehet jó filmet csinálni. Szerintetek?
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8034
Birby találtam Johanna Buskáról két képet és némi infót. Eszerint valamilyen viszony volt közte és Rudolf közt, egyébiránt pedig a Burgtheater színésznője volt ő is, mint Schratt Katalin. A császári ház tagjai úgy tünik előszeretettel kavartak színésznőkkel.

itt van a két kép:(1.2.)




Ezeken pedig Schratt Katalin van: ( 3.4.5.6.)



Előzmény: Birby (8004)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8033
Az én kutyám is vadul kajálja a zöldségeimet. Volt ánizs a kertben és lerágta. Azon röhögtönk, hogy biztos az énekhangját félti. Hihetetlen hangokat képes kiadni, ha valaki hangszeren játszik a közelében. ( Papám hamonikázik és egy kicsit tud szintetizátoron is pötyögni.) Buli olyankor Jack London hőst alakít, ő az éneklő kutya.
Előzmény: zsófiaéva (8030)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8032
Egy régi cikkben azt olvastam, hogy Stefánia még egy tanulmányt is írt Locrum szigetéről. A rajzok mindenesetre nagyon jók, komoly rajztudásról árulkodnak.

Valamelyest konyítok én is ehez, az eredeti szakmámhoz elengedhetetlenül szükséges volt - és számomra nagy élvezet is - a képzőművészeti és művészettörténeti alapok megismerése.
Rajzolás terén főleg a ceruza és a szén volt a kedvencem.

Egyébként a Mucha képek között van egy önarckép(?) amin orosz inget visel.
Erről hallottam a művtöri tanáromtól egy remek anekdotát. Egy barátjáé volt a kérdéses ruhadarab és neki nagyon tetszett. Megdícsérte, mire a jóbarát a NYÍLT UTCÁN (1800 akárhányban, viktoriánus erkölcsök stb.) kibújt az ingből és nekiadta.
Off vége.
Előzmény: Jtoti (8028)
szmel Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8031

Hűha, mi folyik a topicban?:)))))8000. en is túl:)

Jtoti, azokból a rózsákból kérek szépen töveket:) csodálatosak.

szmelanyu

zsófiaéva Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8030

Sziasztok!

Ha így folytatjátok, 2 héten belül meglesz a 10.000 hozzászólás:))

 

Jtoti, annnyira szép a kertetek!!! Nálunk kevés a virág, mert a kutya megeszi:(

 

Alminar, köszi az infót:)) meg a linket:)

 

szép napot mindenkinek:):)

zséé

Jtoti Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8029
Nekem is azonnal az jutott eszembe, na itt még mosolyog szegény, de alig telik el 3 év és vége a szép reményeinek. De ugyanezt gondoltam nem negatív előjellel persze
Károlyt és Zitát is nézve, nagyon szomorú idők következtek számukra is.
Azt hiszem ez az utolsó ilyen nagyszabású "megmozdulás" a Habsburg ház uralkodása alatt.
Nagyon sajnálom mert mint tudjuk a kedvenc időszakom Magyarország történetében még ha ez a lelkesedésem nem is keltek osztatlan sikert a környezetemben.
Érdemesnek tartom a nádorokkal való ismerkedést a vélemények ilyetén befolyásolására.
Az utóbbi hetekben nagyon jó könyveket olvastam Károlyról és Zitáról de azt hiszem ezeket már ajánlottam itt.
Előzmény: maya40 (8026)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8028
Hát, csatlakozom, ha Ő rajzolta, különösen a tájképeket, mert az első háromról inkább gondoltam volna persze fénykép után, de azok a várak.!! Teljesen "profi" munka.
Azért mert magam is rajzolok amatőrként , gyerekkorom óta, és azt gondolom egy kicsit értek annyira a képzőművészethez, hogy meg tudom ítélni mi a kismester és nagymester közötti különbség.
Hát ha ez biztos akkor pláne rehabilitálni kellene szegény Stefániát.
Mivel kiderült a Habsburg beházasodás, nem hozta meg neki a várva várt felemelkedést.
Sőt a későbbi sok sok udvari reprezentáció, Rudolf életével és emlékével, írásaival való foglalatosság sem tudta kitörölni az emberekből az iránta érzett ellenszenvet.
Vajon ezek a későbbi boldogabb életszakaszában készültek. Jó lenne tudni!
Előzmény: maya40 (8013)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8027
Szakadozik a netkapcsolat, ne veszítsetek el, ha nem írok. Ötszöri nekifutásra sikerült elküldenem a hozzászólást.
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8026
Ami a múzeumkínálatot illeti, nálunk elég gyér. A NAGY PICASSO KIÁLLÍTÁSUNKRÓL biztos hallottatok, a véleményemet is megírtam róla anno, azóta se nagyon van olyan ami lázba hoz. Az Őszi Tárlaton zömmel modern alkotások vannak, és ezek engem nem érdekelnek. Azért nem nézek meg egy kiállítást, mert itt van helyben.
A Picasso-ra is a sógornőm vonszolt el. Egyet nagyon sajnálok, ami helyi és botor módon kihagytam. Egy itteni orvos hihetetlenül szép természetet, téjakat, vadakat ábrázoló képeiből volt egyszer kiállítás. Azóta csak elvétve látok egyet-egyet belőlük. A művészet nem feltétlenül szenzációs, néha csak bejön ahátsó ajtón, és ha mázlid van észreveszed

Birby az esküvői képek kettő kivételével teljesen újak nekem. A legutolsó erkélyes nagyon tetszik, mindenki olyan eleven és jókedvű rajtuk. Még a többnyire mufurc Ferenc Ferdinánd is mosolyog.
Pedig, abból, amit eddig olvastam, lett volna oka duzzogni az ifjú párra, hiszen a nagy udvari fúrógépezet megpróbálta őket egymás ellen fordítani.
Csak nem túl nagy sikerrel, mert Károly és Zita nagyon rendesen viselkedtek a nagybácsival és a nagynénivel (Chotek Zsófia - Ferenc Ferdinand rangon aluli neje).
Előzmény: alminar (8024)
Birby Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8025
ti láttátok már összes esküvői kép variációt?nekem ennyi van.de valaki tud ujjat akkor mutiiii.







Előzmény: maya40 (8023)
alminar Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8024
Sajnálom nagyon, hogy ennyire messze laksz, a magyar közlekedés nem a legjobb, vonattal én is 3,5-4 óra messze lakom Bp-től, de kocsival az autópályán csak 2 óra, de volt olyan, hogy a vonat vezetéke elszakadt, és így 6 óra volt vonattal, még jó, hogy mindig viszek könyvet olvasni az útra.........

Múzeumba én egyedül szoktam járni, mivel a családomban a művészeti nézeteimet senki nem osztja ( a többi hobbimat sem).... Muchának csak pár képét ismerem, de mivel a szecessziós stílus az egyik kedvencem, így mindenképp szeretném a kiállítást megnézni.

MT.
Ha már kiállítás, a Diana-kiállítást látta már valaki?
Én továbbra is drágának találom rá a belépőt, kíváncsi lennék, hogy megéri-e..
Előzmény: maya40 (8013)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8023
Abszolút igazad van Károllyal kapcsolatban. Nekem még azok az elálló fülei is tetszenek. De az öccse is nagyon helyes volt, úgy tünik az apjuk vonásaiból örököltek többet. Bár szerintem Josefa se volt csúnya, csak persze nem volt egy feltünő bombázó.




1.Miksa, az öccs
2.Ottó és a későbbi Károly császár - apa és fia
3.Mária Josefa, az anya
4. ismét Ottó - becenevén Bolla (ez vajon miből lett !?)
5. Ottó és Ferenc Ferdinánd egész fiatalon.
Előzmény: Birby (8017)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8022
Ferenc József mellett Károly édesanyja, Mária Josefa főhercegné áll.
A csoportképen Zita a kép közepén az a cuki kis göndör lányka,a fekete ruhás hölgy mellett a kis sámlin.
Előzmény: Birby (8020)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8021
Sajnálom, hogy ezt a szép kiállítást ki kell hagynod, valahogy úgy kellene megoldani, hogy itt éjszakáznál valamelyikünknél.
Azt gondolom, hogy mert Rudolf trónörökös az a személy akit szeretünk, kutatunk, pláne hogy Ő hozzá is Erzsébeten keresztül jut az érdeklődés, és mivel az Ő viszonyuk hozzá olyan amilyen evidencia Stefánia "belga tehén" "jégcsap" stb.
Szerintem Őt úgy kell szemlélni ha lehet egy picit függetlenül.
Toszkánai Lipót Szalvátor főherceg írta róla csak külsőleg volt "hideg szőkeség" belsejében lázas szenvedély tombolt. "jégsapkával borított tűzhányó" ként jellemezte,
Tévedés volt a házasságuk, bár a sok gyengédség ami leveleikben olvasható, ellentmond némileg ennek.
Egy biztos amikor Rudolf meghalt így art emlékirataiban ..."halála megszabadított..."
végül kiderült tudott szeretni, Lást lengyel Potocki és Lónyay akihez hozzá is ment és boldogan éltek 45 évig. pedig a "gőgös" "ultrakonzervatív" királylány rangon alul házasodott, és így még apja is kitagadta.
Előzmény: maya40 (8013)
Birby Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8020
vlaki megtudja mondani hogy az első képen ki áll ferencünk mellett?és a 2.kon hol van zitus?

Előzmény: maya40 (8016)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8019

Szép árak vannak. :-(

Szeretem a zenélő dobozokat. :-)

On!!

PanniF1 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8018

Jó reggelt!

Húha, köszi. :-) Már nézem a többi zenélő dobozt. :-))

 

Előzmény: maya40 (8016)
Birby Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8017
hát ez is pont annyira valósághű mint az enyém

ne értsetek félre de szerintem károly nagyon helyes és jó vágású férfi volt a maga korában.kár hogy olyan rövid ideig élt:(
Előzmény: maya40 (8014)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8016
Ez most persze vicc, de én már elgondolkodtam, milyenek lennének modern külsővel.
Láttam pár ilyen montírozott képet a neten, de azok elég szörnyűek.

Egy kis off Elfújta a szél-rajongóknak:

Zenélő elfújta a szél.. figurák


Ha rákattintotok a képekr akkor a kövi lapon a "Listen to music sample" linket "megnyomva" a figurákhoz tartozó zene vagy szöveg is meghallgatható.

Off vége.
Előzmény: Birby (8012)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8015
Sziasztok!
Titánia!
Azt hittem a BudaPesti Negyed-t már "mindenki" megvette, hisz nagyon régen itt ajánlotta valaki.
Én abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy ezt az folyóiratot általában megvettem, mert kedvenc Budapestemről szól, építészeti, kulturális , szempontból, a cikkek és képanyag első osztályú. Egy kicsit drága volt mindig, de négy számot jelent évente ami egy könyv árát teszi ki.
Ferenc József szerelmei-t először én is félve olvastam el de nagyon fogyaszthatónak tartom, mert jó a stílusa, és azt érzi az ember hogy nem kitaláció az egész.
Számomra az is izgalmassá teszi a könyvet, hogy sikeres volt ez a regény az író életében is szerencsére, hiszen nagyon drámai véget írt szegénynek az élete.

A könyvet nem is Ő fejezte be, érdekes is a különbség, mit gondolsz a 27 fejezettől írta más, mert onnan vettem észre nagy változást az írásban.

Hát megyek ki a kertembe, nagyon meghatódtam, hogy tetszettek a rózsáim, pedig teljes az érzéseinkre hagyatkozunk, ezért is olyan megható a dicséretetek.
Maya a jelződ elérzékenyített.
Előzmény: s_titánia (8005)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8014
Jesszus! Hát nem semmi. És ehez mit szólsz?


Előzmény: Birby (8012)
Birby Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8012
van 1 képem nem konkrétan ide tartozik de én halálra nevettem magam rajta.viktória királynő kicsit másképpen

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!