Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fdoki Creative Commons License 2011.10.28 0 0 140

Hahó!

Igen,láncos a motor -és annak néhány 100E km-t ki kell bírnia.

A főtengelyről 2 lánc viszi át a forgást a vezérműtengelyekhez,másik oldalon 1 másik lánc hajtja a vákumpumpát(fékrásegítés: itt nem a szívóoldalról "vezetik a negatív nyomást" a szervódobhoz,mint a benzinüzemű motoroknál) Persze a láncokhoz vannak csúsztató műanyag"papucsok",hidraulikus feszítő és fogaskerekek.Megnéztem én is: utángyártott cucc nincs hozzá,cs gyári és halálsikoly drága pénz(több mint 100E) lenne cserélni. Remélem még sokáig nem kell a miénken sem...

Bő ezer km-t mentünk a kocsival 2 hét alatt. 2 személlyel,nulla cuccal,síkon(autópálya volt kb.a fele az eddigieknek) majd' 9l/100 km a fogyasztás(ezt mondta az eladó is). Ez van: szögletes autó,nem túl kisöbű motor és némi vas is van benne.

Otto-motor(tehát benzinüzemű)hívő vagyok tulajdonképpen és nem is volt még öngyújtós(Diesel-elvű)erőforrással autóm,de ebben a műfajban a 2,0-es benzines picit kevés a fogyasztása pedig nagyobb. Ag ázolaj ára elszomorítóan emelkedik,nov.1-től a jövedéki adó emelése(csókollak állambácsi)tovább ront a helyzeten...

Maga a kocsi jól megy ezzel a motorral(bár a benzines Mazdák és Hondák után a hangját nagyon nehéz lesz megszokni),belül még épp' elfogad6ó a hely 4 felnőttnek,de hosszabb útra biztosan kell a tetőbox a cuccoknak -a csomagtér lehetne kicsit nagyobb.

Most hirtelen ennyit,de hát én vagyok ebben a topicban a "legkopaszabb" X-Trailes  ;-)

Előzmény: Transzformátor (139)
Transzformátor Creative Commons License 2011.10.28 0 0 139

Üdv.Gratulálok az autóhoz.Ha nem gond akkor frissen lenne néhány kérdésem.Ha összejön,akkor tavasszal én is veszek egy 2,2DCI X-trail-t.A neten nézem hozzá az alkatrészárakat és nem találok a 2,2DCI-hez vezérműkészletet.A jelenlegi autómat beírva(Seat Toledo 1,9TDI)van hozzá több fajta is.azt szeretném kérdezni hogy talán a 2,2DCI talán vezérműláncos motor?

Előzmény: fdoki (138)
fdoki Creative Commons License 2011.10.27 0 0 138

Üdv Urak!

Egy 2006-os gyártású,következő év májusában üzembehelyzett X-Trail 2,2,D(harmadik)tulaja vagyok 2 hete. Ezekben a motor is japán kontrukció és gyártás,állítólag a common-rail rendszer Renault-eredetű. Néhány apróságot csinálgatok-csináltatok rajta,aztán majd látjuk milyen lesz... 10 éve álltunk át a made in Japan autókra(Mazda6,Mazda5 Honda Jazz-ek),most ilyen lesz -főként Erdély járásra szánjuk.

 

 

Transzformátor Creative Commons License 2011.10.25 0 0 137

Gratulálok hozzá.Köszi.Ez bíztató.

Előzmény: eastwest (136)
eastwest Creative Commons License 2011.10.25 0 0 136

köszi! valószínű jó a quashqai felni. Venni szeretnél x-trailt? nemrég vettem, és nagyon elégedett vagyok.

Előzmény: Transzformátor (135)
Transzformátor Creative Commons License 2011.10.25 0 0 135

Szia.Korábban belinkeltem,még nincs X-trail-em de szeretnék.Csak ismerkedek vele a neten.A használtautó.hu a gumi/felni rovatban pl úgy hírdetnek acélfelnit hogy jó Qashqai-ra meg X-trail-re is:http://gumi.autoalkatresz.hu/auto-gumifelni/matador_nordica_4x4_teli_215_65r16_98_h_tl_2008_gyari_acelfelni_16x6_5_nissan_qashqai_xtrail-359599

Előzmény: eastwest (134)
eastwest Creative Commons License 2011.10.25 0 0 134

Ezek szerint nem egyedi problémáról van szó. Közben találtam ausztrál x-trail forumot, ahol elég sokan kifogásolják a gyári autórádió FM vételi problémát.

 

Még egy kérdés: x-trail-hez (2007 előtti) lehet kapni acélfelnit? Ha igen mi a mérete?

Pótkerék acélfelnin van, de nem találtam rajta méret leírást...

Előzmény: Abrash (133)
Abrash Creative Commons License 2011.10.24 0 0 133

kösz, messze sincs

Előzmény: eastwest (132)
eastwest Creative Commons License 2011.10.24 0 0 132

vilcomp 13. kerület. google kidobja

Előzmény: Abrash (131)
Abrash Creative Commons License 2011.10.24 0 0 131

tudsz mondani egy címet/számot a szerelőhöz?

Előzmény: eastwest (130)
eastwest Creative Commons License 2011.10.24 0 0 130

11e Ft volt munkadíjjal együtt, de nem a gyárit cserélték, mert az 30e + szerelés lett volna ami 6e. Szélvédőre belülről felragasztott antennát szereltek be, a visszapillantó mögé ezért nem zavaró, az eredeti fennmaradt dísznek. Annyit kell még tudni, hogy a rádiót eredetileg az antennán keresztül földelték (tetőillesztésnél), ezért külön le kellett földelni. Szerelő azt mondta hogy nem nagyon látott még ilyen megoldást.

Előzmény: Abrash (126)
Abrash Creative Commons License 2011.10.24 0 0 129

nagyon korrekt volt a ksizolgálás, ajánlom.

Előzmény: Abrash (128)
Abrash Creative Commons License 2011.10.24 0 0 128

végül is egy Gumax nevű helyen kaptam téligumit, a többi wenshop vissza sem szólt, állítólag hiány van. wtf.

 

Yokohama Geolandar - zajos mint  a dög. Continental, Vredestein, Michelin volt eddig többféle kocsin alattam, némi darabosság mindig volt a nyárihoz képest, de ez kimondottan rázós-zajos diszkomfortos. Városban gurulva elnyomja a motorzajt 2000 fordulat mellett. (vagy lehet, hogy ez addig tart, amig lekopnak a kis gyártási nemtommik a vadi új gumiról?)

Abrash Creative Commons License 2011.10.24 0 0 127

szerinte megy szerivizest faggass, a Duna Autóban jó fejek.

de nem hinném hogy lenne benne differenciál :), ez egy jól definiált kempingezős nagy kombi.  (vagy keverem a terepes diffit a rendessel, nem vagyok szaki)

gyári előírás szerint, csak márkaszervizbe járok.

Előzmény: Transzformátor (122)
Abrash Creative Commons License 2011.10.24 0 0 126

nekem eddig gyenge volt, most teljesen elment a vétel, csak sistereg. néha visszajön.

 

Antennacsere mennyibe fájt? És nem lett volna elég valami kontakthibát keresni?

Előzmény: eastwest (125)
eastwest Creative Commons License 2011.10.24 0 0 125

Segítséget szeretnék kérni, hátha valakivel előfordult a következő probléma. A 2004-es x-trail-emben az FM vétele nagyon gyenge. Még az eredeti gyári rádió van benne (6 CD tár + magnókazetta). Elvittem autóvillamossági szervízbe, ott azt mondták, hogy az antennával van probléma, ezt cseréltük. A vétel jobb lett, de még mindíg nem úgy működik, ahogy kellene, vagyis nagyon ingadozó a minősége. Azt mondta a szerelő, hogy gyenge a tunerje a rádiónak, és gondolkodjak rádiócserén.

Találkozott már valaki hasonló problémával? Ha igen mi lett a megoldás?

Transzformátor Creative Commons License 2011.10.24 0 0 124

A gyárilag 17-es kerekekkel szerelt autó(215/60r17)felgumizása valószínüleg még húzósabb.Pedig már jó ideje hírdetnek egyet valamelyik Pesti Renault kereskedésben ami így láttatlanban tetszik(2007-es,3,19Millióért).http://www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/x-trail/nissan_x-trail_2.2_dci_columbia_sport-5158017

Előzmény: Abrash (121)
Transzformátor Creative Commons License 2011.10.24 0 0 123

Elnézést:114,3mm az osztókör.

Előzmény: Transzformátor (122)
Transzformátor Creative Commons License 2011.10.24 0 0 122

Még mindig az X-trail a legnagyobb esélyes.Lenne még néhány kérdésem:a differenciálművekben az olajat mennyi idő után szoktad cserélni?Van-e motorvédő burkolata az X-trail-nek?Nézelődtem én is gumitémában.http://gumi.autoalkatresz.hu/talalatilista/MUFT1UQII2IPEUET77ZIM4RCGDHU3SZQFOEJRIFT5RP2Y7C9RFEMS3LO32ALSEGAWSWTI5M0QKACDEGUQSKEJIHUPIIEY193W14YA5REKHH2WUJS59FPI83SDAFJL9LFR1HSKDO8W92I840GK64HFY21CGQH107W2EY3OQYGJU7WMSK5J5W08CDYA86EFG3WDEEAzt  selytem hogy a Qashqai-nak is ilyen a 16-os gyári gumimérete+az osztóköre.A gumi 215/65r16,a felni 16×6,5-ös,az osztókör 114,4mm.

Előzmény: Abrash (121)
Abrash Creative Commons License 2011.10.21 0 0 121

téli gumi, ismét webshop, automax

 

egy hétig nem hiv fel, (onnan indulna a rendelés, nem számít a webshopban leadott), arrogánsan magyarázza, hogy felhívásra nincs határidő, beszerzésre 2 nap.

 

kerülendő.

Transzformátor Creative Commons License 2011.10.19 0 0 120

Szia.Állítólag az új láncos 2.0DCI motor nagyon jó,de sajnos ilyen ármagasságokban nem gondolkodok.

Előzmény: szvili (119)
szvili Creative Commons License 2011.10.19 0 0 119

Szia Transzformátor!

Én az újabb, 2,0-es X-Trail-lal szemezgetek. Mellette még a Mitsu Outlanderre nézegetek rá. Ebben a párosban az Outlander 2,0-es tűnik költségesebbnek a 17-18-as felnik és az állítólag nagyon kényes és igényes VW motornak köszönhetően. állítólag igen húzós a motor miatt a szervízkts. Viszont vonz a 7 személy...

 

Kár, hogy az X-Trail tulajok közül ilyen kevesen látogatják a fórumot. Pedig látszólag elég sok fut. vagy csak a szemem nagyon rááll..?

Most jöttem meg egy kéthetes német futamról. Ott tényleg sok van belőle.

Előzmény: Transzformátor (118)
Transzformátor Creative Commons License 2011.10.15 0 0 118

Nem találkoztam a Renault- szervizes haverral személyesen.Telefonon beszélgettem vele röpke kérdés erejéig.Azt mondja hogy az X-trail-nek drága a szervizelése.Kicsit inkább várjak és vegyek egy Dacia Dustert....Mivel a Dusterek nagyon frissek,ennyi lóvém nincs rá.Talán csak benzines elsőkerekesre futná használtan.Igaz az X-trail-ek is amiket nézegetek jóval 100000km-es futás fölött vannak.De mondok egy példát(Használtautó.hu):Nissan X-trail 2.2DCI 2007-es Fekete 168000km-ert futott 2,75Millióért> vele szemben a jelenleg legolcsóbb 2006-os, ötajtós 1.9DCI Grand Vitara 3,29Millióba kerül.Ez azért 600000HUF különbség.A Vitara az állandó összkerék miatt talán többet is eszik.Jövő tavaszig remélem sikerül valamit választani,és nem mellényúlni.

Előzmény: Abrash (111)
brati Creative Commons License 2011.10.12 0 0 117

Lassan-lassan beindul az élet itt is :)

Abrash Creative Commons License 2011.10.10 0 0 116

hehe, gumibroker.hu visszajelzése: most nincs iylenjük, és ha lesz drágább lesz.

 

felejtős.

Előzmény: Abrash (113)
Transzformátor Creative Commons License 2011.10.10 0 0 115

Köszi.Akkor egy normál személyautóhoz képest azért rövidebb az áttétele az X-Trail-nek gondolom.

Előzmény: Abrash (114)
Abrash Creative Commons License 2011.10.09 0 0 114

1esben, 1000 (gázadás nélkül ennyi) - 8 km/h  (gps mérte)  2es 15 km/h

Előzmény: Transzformátor (112)
Abrash Creative Commons License 2011.10.06 0 0 113

örülnék egy rövidebb egyesnek néha :), vontattam utánfutót sziklával foltozott meredek úton horvátországban, volt egy kis kuplungszag

az alapjárat óvatosan hármasban is elmegy, azt szeretem.

 

 

--

 

más, téligumi, ilyet vettem:

Pirelli Scorpion Ice&Snow T Téli  215/65R16 98t gumiabroncs 50 151 Ft 27 450 Ft

gumibroker.hu

jónak tűnik, bár nem volt korlátlan időm tesztolvasásra.

Előzmény: Transzformátor (112)
Transzformátor Creative Commons License 2011.10.03 0 0 112

Szia.Tudom hogy másféle autók.A Nissan jobban megfelelne céljaimnak.Pl:nincs szükségem felezőre.(De gondolom hogy az X-Trail 1-es fokozata is elég rövid lehet,az OFF Seat Toledóm 1-esben 1000-es fordulaton 10-12km/h-val megy).Egy Renault-szervizes haverom is le akar beszélni róla.Majd megkérdezem, mondja el hogy mire alapozza ezt.

Előzmény: Abrash (111)
Abrash Creative Commons License 2011.10.03 0 0 111

vitara topikban büszkék a 16 liter autópályás fogyasztásra. az xtrailem nyolcélfél max (145 utazó átlag). adalékkal hétésfél.

 

de ez két másféle autó.

kőkemény terepjáró kontra nagy kombi 4x4-gyel.

 

ne mvagyok motorszaki, de a turbót vissza kell hűteni. az első női tulaj elfüstölte 40e alatt, csere. én beletettem egy százast,a szerviz megdicsérte h jól megy.

 

 

ha van a motorról konkrétum, miért is kell félni tőle, oszd meg lécci.

Előzmény: Transzformátor (110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!