Igen,láncos a motor -és annak néhány 100E km-t ki kell bírnia.
A főtengelyről 2 lánc viszi át a forgást a vezérműtengelyekhez,másik oldalon 1 másik lánc hajtja a vákumpumpát(fékrásegítés: itt nem a szívóoldalról "vezetik a negatív nyomást" a szervódobhoz,mint a benzinüzemű motoroknál) Persze a láncokhoz vannak csúsztató műanyag"papucsok",hidraulikus feszítő és fogaskerekek.Megnéztem én is: utángyártott cucc nincs hozzá,cs gyári és halálsikoly drága pénz(több mint 100E) lenne cserélni. Remélem még sokáig nem kell a miénken sem...
Bő ezer km-t mentünk a kocsival 2 hét alatt. 2 személlyel,nulla cuccal,síkon(autópálya volt kb.a fele az eddigieknek) majd' 9l/100 km a fogyasztás(ezt mondta az eladó is). Ez van: szögletes autó,nem túl kisöbű motor és némi vas is van benne.
Otto-motor(tehát benzinüzemű)hívő vagyok tulajdonképpen és nem is volt még öngyújtós(Diesel-elvű)erőforrással autóm,de ebben a műfajban a 2,0-es benzines picit kevés a fogyasztása pedig nagyobb. Ag ázolaj ára elszomorítóan emelkedik,nov.1-től a jövedéki adó emelése(csókollak állambácsi)tovább ront a helyzeten...
Maga a kocsi jól megy ezzel a motorral(bár a benzines Mazdák és Hondák után a hangját nagyon nehéz lesz megszokni),belül még épp' elfogad6ó a hely 4 felnőttnek,de hosszabb útra biztosan kell a tetőbox a cuccoknak -a csomagtér lehetne kicsit nagyobb.
Most hirtelen ennyit,de hát én vagyok ebben a topicban a "legkopaszabb" X-Trailes ;-)
Üdv.Gratulálok az autóhoz.Ha nem gond akkor frissen lenne néhány kérdésem.Ha összejön,akkor tavasszal én is veszek egy 2,2DCI X-trail-t.A neten nézem hozzá az alkatrészárakat és nem találok a 2,2DCI-hez vezérműkészletet.A jelenlegi autómat beírva(Seat Toledo 1,9TDI)van hozzá több fajta is.azt szeretném kérdezni hogy talán a 2,2DCI talán vezérműláncos motor?
Egy 2006-os gyártású,következő év májusában üzembehelyzett X-Trail 2,2,D(harmadik)tulaja vagyok 2 hete. Ezekben a motor is japán kontrukció és gyártás,állítólag a common-rail rendszer Renault-eredetű. Néhány apróságot csinálgatok-csináltatok rajta,aztán majd látjuk milyen lesz... 10 éve álltunk át a made in Japan autókra(Mazda6,Mazda5 Honda Jazz-ek),most ilyen lesz -főként Erdély járásra szánjuk.
Ezek szerint nem egyedi problémáról van szó. Közben találtam ausztrál x-trail forumot, ahol elég sokan kifogásolják a gyári autórádió FM vételi problémát.
Még egy kérdés: x-trail-hez (2007 előtti) lehet kapni acélfelnit? Ha igen mi a mérete?
Pótkerék acélfelnin van, de nem találtam rajta méret leírást...
11e Ft volt munkadíjjal együtt, de nem a gyárit cserélték, mert az 30e + szerelés lett volna ami 6e. Szélvédőre belülről felragasztott antennát szereltek be, a visszapillantó mögé ezért nem zavaró, az eredeti fennmaradt dísznek. Annyit kell még tudni, hogy a rádiót eredetileg az antennán keresztül földelték (tetőillesztésnél), ezért külön le kellett földelni. Szerelő azt mondta hogy nem nagyon látott még ilyen megoldást.
végül is egy Gumax nevű helyen kaptam téligumit, a többi wenshop vissza sem szólt, állítólag hiány van. wtf.
Yokohama Geolandar - zajos mint a dög. Continental, Vredestein, Michelin volt eddig többféle kocsin alattam, némi darabosság mindig volt a nyárihoz képest, de ez kimondottan rázós-zajos diszkomfortos. Városban gurulva elnyomja a motorzajt 2000 fordulat mellett. (vagy lehet, hogy ez addig tart, amig lekopnak a kis gyártási nemtommik a vadi új gumiról?)
szerinte megy szerivizest faggass, a Duna Autóban jó fejek.
de nem hinném hogy lenne benne differenciál :), ez egy jól definiált kempingezős nagy kombi. (vagy keverem a terepes diffit a rendessel, nem vagyok szaki)
Segítséget szeretnék kérni, hátha valakivel előfordult a következő probléma. A 2004-es x-trail-emben az FM vétele nagyon gyenge. Még az eredeti gyári rádió van benne (6 CD tár + magnókazetta). Elvittem autóvillamossági szervízbe, ott azt mondták, hogy az antennával van probléma, ezt cseréltük. A vétel jobb lett, de még mindíg nem úgy működik, ahogy kellene, vagyis nagyon ingadozó a minősége. Azt mondta a szerelő, hogy gyenge a tunerje a rádiónak, és gondolkodjak rádiócserén.
Találkozott már valaki hasonló problémával? Ha igen mi lett a megoldás?
egy hétig nem hiv fel, (onnan indulna a rendelés, nem számít a webshopban leadott), arrogánsan magyarázza, hogy felhívásra nincs határidő, beszerzésre 2 nap.
Én az újabb, 2,0-es X-Trail-lal szemezgetek. Mellette még a Mitsu Outlanderre nézegetek rá. Ebben a párosban az Outlander 2,0-es tűnik költségesebbnek a 17-18-as felnik és az állítólag nagyon kényes és igényes VW motornak köszönhetően. állítólag igen húzós a motor miatt a szervízkts. Viszont vonz a 7 személy...
Kár, hogy az X-Trail tulajok közül ilyen kevesen látogatják a fórumot. Pedig látszólag elég sok fut. vagy csak a szemem nagyon rááll..?
Most jöttem meg egy kéthetes német futamról. Ott tényleg sok van belőle.
Nem találkoztam a Renault- szervizes haverral személyesen.Telefonon beszélgettem vele röpke kérdés erejéig.Azt mondja hogy az X-trail-nek drága a szervizelése.Kicsit inkább várjak és vegyek egy Dacia Dustert....Mivel a Dusterek nagyon frissek,ennyi lóvém nincs rá.Talán csak benzines elsőkerekesre futná használtan.Igaz az X-trail-ek is amiket nézegetek jóval 100000km-es futás fölött vannak.De mondok egy példát(Használtautó.hu):Nissan X-trail 2.2DCI 2007-es Fekete 168000km-ert futott 2,75Millióért> vele szemben a jelenleg legolcsóbb 2006-os, ötajtós 1.9DCI Grand Vitara 3,29Millióba kerül.Ez azért 600000HUF különbség.A Vitara az állandó összkerék miatt talán többet is eszik.Jövő tavaszig remélem sikerül valamit választani,és nem mellényúlni.
Szia.Tudom hogy másféle autók.A Nissan jobban megfelelne céljaimnak.Pl:nincs szükségem felezőre.(De gondolom hogy az X-Trail 1-es fokozata is elég rövid lehet,az OFF Seat Toledóm 1-esben 1000-es fordulaton 10-12km/h-val megy).Egy Renault-szervizes haverom is le akar beszélni róla.Majd megkérdezem, mondja el hogy mire alapozza ezt.
vitara topikban büszkék a 16 liter autópályás fogyasztásra. az xtrailem nyolcélfél max (145 utazó átlag). adalékkal hétésfél.
de ez két másféle autó.
kőkemény terepjáró kontra nagy kombi 4x4-gyel.
ne mvagyok motorszaki, de a turbót vissza kell hűteni. az első női tulaj elfüstölte 40e alatt, csere. én beletettem egy százast,a szerviz megdicsérte h jól megy.
ha van a motorról konkrétum, miért is kell félni tőle, oszd meg lécci.