Keresés

Részletes keresés

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.05.05 0 0 18688
Eltelt egy nap, muszáj írjak még egy kicsit. :-)
Azt hiszem, jól tettem a tegnapi futást, mert ma az idő nem különösebben szimpatikus, és mintha a lábam is jobb lenne a mozgástól.
Talán estefelé, ha kicsit kellemesebb lesz, lehet hogy kimozdulok egy nyolcasra, de az az igazság, hogy ilyen szomorú időben könnyen lebeszélem magam, főleg ha már a heti tervet tulajdonképpen teljesítettem (71 km).
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.05.04 0 0 18687
Jó hallani, hogy van, ahol támogatják a tehetséges fiatal versenyzőket.

Reggel futottam egy szép lassú félmaratont. Valahogy nem vagyok teljesen rendben, nem akartam sietni, 1:56 lett. (Hogy miért nem pihenek? Tegnap gyakorlatilag pihentem, de nem éreztem változást, talán a mai gyógymód többet segít. Holnapra kiderül.)
A mai "sztori": reggel 8 után indultam, másfél km után az út mellett birkanyáj, legelésznek a napon. Valami mozgást vettem észre az egyik fa alatt, kiderült, a szamár hűsöl ott. Jó másfél óra múlva jövök visszafelé, látom a birkák is már az árnyékban pihennek. Na, mondok, lassacskán nekem is illene keresnem egy kevésbé meleg helyet... :-)

Philipcsiga_ Creative Commons License 2002.05.04 0 0 18686
FUTURE
köszi a tippeket. Én tavaly azt mondtam, hogy soha többet Saucony. De mivel felajánlották, hogy megkapom ingyen, hülye lettem volna nemet mondani. Emellé kapok egy teljes verseny és edzés felszerelést, tetőtől talpig. Mindezért csak annyit kell tennem, hogy nevezéskor egyesülethez beírom a hajdúböszörményi sportiskolát. Cserébe még az összes nevezési díjamat is fizetik. Sőt! Keresnek még legalább egy komoly támogatót nekem. Plusz a polgármester saját keretéből is elvileg lesz egy nagyobb összeg.
Szóval a másik két cipőm terveim szerint Nike lesz. Az egyik valszeg az Air Ghost Racer (ez a verseny) és még nem tudom melyik a másik edzőnek.

Hiver
kb. mikor lezsnek fenn a Juventusos képek?

Előzmény: FUTURE (18682)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18685
Leander! Én valakinek érzem magam, és most megszólítottalak! Tessen futni a csapatban a többiekkel, hogy jól le legyen futva a táv. Holnap Hendikepen megbeszélitek a részleteket.

[Lelkismeret: jó voltam? ;-))) ]

Előzmény: lelkiismeret (18684)
lelkiismeret Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18684
Én is Leanderre gondoltam, de valaki szólítsa már meg, mert én hiába noszogatom, csak hivatásbeli túlbuzgóságnak tartja. Pedig még azt is felajánlottam neki, hogy lefutom vele is a távot a sajátomon kívül.De csak hallgat....

És természetesen elintézem a nevezést.Másnak is ha kell, ha adtok pénzt és adatokat.

Előzmény: Törölt nick (18674)
zsuga Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18683
Repi

gaborszogi@freemail.hu címre kellene küldeni az imiket. Ezer bocs, de a másik emilcím mexűnt, csak lusta voltam bejelentkezési kódot váltani.

Előzmény: Repi (18662)
FUTURE Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18682
Philipcsiga

Ha jól emlékszem összesen 3 cipőd lesz, és ebből egyik a Grid Hurricane. Mindenesetre szorgalmazd majd, hogy a másik kettőt Te magad választhasd ki! Erről a Hurricane-ről például bizonyosan tudom, hogy edzeni jó, de versenyre nem. Nagyon tudom ajánlani a következő gyors cipőket: Nike Air Skylon, Nike Air Zoom /ez egy piros-fehér darab, sajnos nem tudom a pontos nevét, csak azt, hogy a Zoom szériába tartozik és ebben futott a Földingné meg a tavalyi egész Bécs-Budapestes Nike-váltó/. A Sauconytól pedig a legújabb Grid Omni Spy-t ajánlom. A Saucony-modell hátránya az lehet, hogy becsapódáskor kevésbé védi a lábujjakat, mert nem túl erős az elülső bőr fedőrész. A Zoom iszonyatosan stabil, de szerintem elég gyorsan elkopik, azaz tényleg csak versenyekre érdemes felvenni. A Skylon is egy tökéletes modell, egyetlen baja, hogy ha elszalad a gyöngyvászon, nem lehet megvarrni. Ez történt az enyémmel is. Bár hozzáteszem, ilyen jó cipőben még soha nem futottam.

FUTURE Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18681
Én is okos dolognak tartom az út közepén futást! Ráadásul a gyors tempóhoz és a stílus gyakorlásához jelentős segítséget nyújt az egyenletes aszfaltfelszínnel való, legoptimálisabb szögben történő érintkezés.
Előzmény: Struccka_d (18644)
FUTURE Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18680
Sneci

Azért az első 16, mert megvárják, amíg az utolsó nagy név is beér. Ez a szabály! De tényleg. Ha 6000. lettem volna, akkor az első hatezret közlik. :-)))

Előzmény: sneci (18647)
FUTURE Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18679
Mindenkinek kösz a segítséget Prága-ügyben!!!
(Ha ezek után sem sikerül olcsón kijutni, akkor azt hiszem az én készülékemben van a baj :-)))
Előzmény: lelkiismeret (18641)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18678
(Tényleg, mennyire mindegy, hogy Tata vagy Tatabánya? :-))
Előzmény: iSTVán a dombfutó (18677)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18677
Pardon, hogy beleszólok, de az idézett honlap és a Spuri szerint is Tatabányán lesz a panorámás futás. A Spuriban van egy tatai Tó-futás is, de az 1 héttel később, 19-én.
Előzmény: _miti (18676)
_miti Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18676
Jövőhét vasárnap (máj.12.-én 14 órától) rendezik Tatán a XI. Adidas Panorámafutást.
Info a : www.fellner.sulinet.hu/sprint -en.
Eddig Mosival ketten vagyunk a marmonkannára,ha valakit érdekel ,még egy helyet kitudunk gazdálkodni. ;)
Jönnek még:
Hiver
Future
Chino-san (tudod már melyiket futod?)

Na nehogymár csak ennyien mennyünk !
Ki jön még? Tessék jelentkezni!

(megjött a Spuri,de még nem tudtam áttnézni se ,viszont Zsugát és Csaszit rögtön kiszúrtam 

István ha egy picit több időm lesz beírom a Weits-i toborzót és amint tudok valami konkrétat csapatügyben szólok.
Most rohanok találkozunk a hendin.Jó hétvégét
miti

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18675
Ugy latszik ezt meg senki sem tudta helyesen leirni:))
Tehat holtponty (de a holdponty se rossz) :)
Előzmény: Törölt nick (18674)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18674
Holdponty valto! Akkor nevezunk a Dreherre? Lassan lejar a kedvezmenyes nevezes hatarideje(maj 10)!
Csapattagok
Alan01
Chino
Lelkiismeret
Rcs
Spenot
???
Csak nekem nem tiszta ki is a hatodik ember? Leanderre tippeltem Jol gondolom???
Lelkiismeret ugye elintezed nekunk a nevezest? Holnap a hendin mindjart meg is tudnank beszelni a reszleteket!
tasi- Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18673
A tatai versenyrol miti irt:

május 12.-ei XI. Panoráma futás Tatabányán.Ez egy 5800 és egy 13800 m.-es országúti futóverseny. A kiírás szerint a rövidebb táv sík,míg a hoszabbon 200 m szinttel kell számolni. Frissítés a 14km-es távon -időjárás függvényéban- két, ill. három helyen lesz. Nevezni a helyszínen a Fellner Jakab Középiskolában a verseny napján 13:30-ig 1000HUF-ért lehet. A szervezők a legkisebbekre is gondolva az 1992 és '92 után születetteknek 200 m.-es versenyt rendeznek.Nekik a nevezést 12:45-ig lehet intétzni,a rajt 13:00-kor lesz.
Eredményhírdetés úgy du.4 körűl. A kortosztályok 1-3 helyezettjei érmet, az útvonalcsúcsot +javító legjobb férfi, és nő kupát,minden 200 métert teljesítő gyerek pedig ajándékot kap.
Bővebb info a Sprintes versenyekről a www.fellner.sulinet.hu/sprint -en található.

A Győri mókán nagyon jól éreztem magam és biztos vagyok benne,hogy ez Tatán sem lesz másképp. Gyertek,legyünk minél többen! Egy P126-al két,talán három ember szállítását vállalom.
tehát listára fel :)

XI.Adidas Panoráma Futás Tatabánya
Május 12.vasárnap du.14 óra

Ebben en is benne lennek :)
Mennyi ember fer el abban a P126-ban ? :)

--
Tasi

Előzmény: Chino-San (18669)
Ricsi_ Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18672
Köszi! Ott a pont.

Üdv,
Ricsi

Előzmény: iSTVán a dombfutó (18671)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18671
Pl. NagyGa1 (18672) tudja.
Előzmény: Ricsi_ (18670)
Ricsi_ Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18670
telapu,
hello! Sajnos nekem sincs meg a weblap címe, ahol az eredmények vannak, s a kereső sem találja. (Pedig ott elmondták, csak nem írtam le...)
Ha valaki tudja, én is kíváncsi volnék.

Minden jót,
Ricsi

Előzmény: telapu (18656)
Chino-San Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18669
halihó!

valaki valamikor írt valamit 1 tatai versenyről. mindenre emléxem, csak arra nem, hogy melyik nap, mikor és hány km + hasonpacik... (c:§ (a Tata az bisztos... asziszem)

help mí plíz!

ps.: asse mellékes, hogy ki jönne még és, hogy van-e esetleg-e ótós kösztük...

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18668
Repi
Köszi az eddigieket is, s ha még ezután is tud "cseppenni" még pár információ, az már csak "hab a tortán".
Tulajdonképpen ha elfogadom a javasolt "ne is gondolj sétára" alapötletet (és miért ne?), máris jóval egyszerűbbé válik a taktika.
Csak az gondolkodtat el, hogy a hungaroringi félmaratonon sem gyalogoltam tervszerűen (csak ha rándultak az izmok), így lassultam 5 percesről 6 és felesre. A másik viszont, hogy sík terepen (Kecskemét-Kiskunmajsa) nem volt ilyen gondom, 50 km után is mentek az 5:10 körüli ezrek, tehát nem tűnik reménytelennek a végig futás, legfeljebb frissítőnél pihenve egy kicsit. Természetesen jobban rá kell készüljek, mint április végén (gondolok itt elsősorban a kiegészítő tevékenységekre).
A lépésrövidülés megakadályozása viszont "érdekes program" lesz, azért majd próbálkozom vele, bár a siker valószínűleg nem lesz egyszerű.

A "friss" témához hozzászólva: kacérkodtam a gondolattal, hogy ismét belekezdjek a jól ismert "aszfalt vagy göröngyös földút/kavicsos álom" című monológomba, de lebeszéltem magam róla. :-))

Előzmény: Repi (18655)
Struccka_d Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18667
télapu
Én is jobban szeretem a "puha" utat, de este a sötét és a beton közül a számomra kevésbé rosszat, az utóbbit választom. Másik előnye a benti futásnak, hogy pontosan tudod, mennyit mész, valamint tudsz résztávozni mivel 250-500 méterenként jelek vannak az úton.
Előzmény: telapu (18651)
sneci Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18666
még én se kaptam meg.
ideírom:06-30-463-1736
ez egy 52 nm-es butorozatlan XI.kerületi.
sneci
Előzmény: 2 nyúl (18665)
2 nyúl Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18665
Nem érkezett meg erre a címre :( Írtunk neked, másik címeket is, küldd el még egyszer. Köszönjük! :)
=:o) =:o)
Előzmény: sneci (18659)
NagyGa1 Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18664
Az albertirsai eredményeket célszerű itt keresni:
http://falka.freeweb.hu/

Remélem jól alakult, az egyik szomszédom szervezte (és az édesanyám is benne volt ha minden igaz... ;))

Előzmény: telapu (18656)
Struccka_d Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18663
"Ehhez kepest olyan kamionok szoktak jonni neha, hogy ihaj :) Szemben busz, hatad mogott kamion. Tehat ? :) "

Olyankor egy kicsit magasabb sebességi fokozatba kapcsolok és elfutok a kamion elől :-)). Legritkább esetben lehúzódom. :-))

Előzmény: tasi- (18645)
Repi Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18662
Emil ment.
Előzmény: zsuga (18640)
kerékpár Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18661
Szia telapu!

Köszönöm a tanácsot, igyekszem addig szoktatni magam a meleghez. Sajnos régebben főleg betonos járdán és aszfalton edzettem de most, hogy nincs nyakig érő sár, igyekszem könnyű terepen, lehetőleg kevés meredek emelkedővel, térdkímélő üzemmódban futni. Furcsamód az elsejei futás után semmi baja sem volt a térdemnek. Most hétvégén mindenképpen teszek egy 20+ km-es próbát.

A cipőm egy Nike Air Actrus, ez az aleső futócipő, amit életemben vettem, úgyhogy nem volt túl tudományos a kiválasztás. Egyébként a mérete megfelelő és elég kényelmes is - remélem inkább az az oka a térdfájásomnak, hogy még csak január óta futok (előtte hobbikerékpároztam) és a térdem még nem tudott felzárkózni a terheléshez.

Előzmény: telapu (18652)
Sopánka Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18660
sneci!
Nekem is tetszett a film! Klassz vagy!
sneci Creative Commons License 2002.05.03 0 0 18659
Elment erre a címre.
sneci
Előzmény: 2 nyúl (18657)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!