Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.10.11 0 0 389
Már meg is találtam a net-en a fényképét: Gallina Bianca. Itt: www.fr.travel.yahoo.com/t/wc/italy/roma/restauran
De kiderült, van még egy a város egész más pontján (Laurentina)
Előzmény: torban (388)
torban Creative Commons License 2003.10.11 0 0 388
Szia !

Hotel Universo. Drága volt, de jó. ****
Amerikai öreghölgy csoportokkal volt tele. A környék éttermeiben voltunk, a legjobb valami "Fehér Tyúk" volt. A másik nagyon hangulatos a Cavour metro megálló és a Via Nazionale közötti keskeny utcácskában volt. Tele rengeteg helyi emberkével és igazi, "Fellinis" alak tulajjal.
Vasárnap délután csak hátulról jutottunk be a Lateráni bazilikába, mert az előtte lévő téren nagy kivetítőn a Siena-Róma meccs ment..:) Ez tetszett!!

Előzmény: Törölt nick (386)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.10 0 0 387
Más: mindenkinek ajánlom a www.italica.rai.it honlapot: kultura, könyvek, filmek.
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.10 0 0 386
Szervusz, Torban! Érdekelne a szálloda (ár, "osztályzat", stb) és melyik kisvendéglő volt?
Előzmény: torban (383)
Yomo Creative Commons License 2003.10.10 0 0 385
John Malkovich-al sokszor ossze lehet futni Trastevere-n, szerintem ha romaban el, pont ott lakhat, mert en lattam mar vagy 5 alkalommal. Meglepoen alacsony, sovany, pici emberke, nagyon elvont ruhakban jar. Sok hires emberrel lehet osszefutni Romaban, de amin en mindig nagyon csodalkozom, hogy a legtobbjuk olyan alacsony, apro, jelentektelen ahhoz kepest ahogyan latjuk oket a filmvasznon. Csodakra kepesek a mai felvevogepek!!
Előzmény: Old England (384)
Old England Creative Commons License 2003.10.09 0 0 384
Állítólag Rómában él nagy kedvencem, John Malkovich.
Előzmény: torban (383)
torban Creative Commons License 2003.10.09 0 0 383
Sziasztok !

Mi is megjöttünk !
Már a lábunk sem fáj annyira ...:))
ELŐSZÖR IS:
Köszönöm a sok, használható tanácsot ! Főleg Yomónak és Testacció rabjának !

Bennem is kavarog sok minden...a történelem...az ókor...a szegénység...a gazdagság...a káosz...a lazaság...stb.
Tényleg látni kell Rómát ! Nekem azért a kis vendéglők tetszettek a legjobban !
Egy nem "római" történet:
A Spagna-nál voltunk, fényképezés stb. Megáll mellettünk egy biciklis csávó baseball sapkában és elkezd telefonálni. Feleségem: Te, ez egy amerikai színész! Áááh, mert "amerikaiul" beszél?
De, most, hogy jobban nézem...na nem! AZ akire hasonlít magasabb és nem ilyen szeplős! Feleségem szerint: DE ! Akkor megkérdem tőle! Nem kellene - így a párom - és ha mégse?
Ennyiben maradtunk.
Ma megnéztem a filmet a neten, amelyben a főszereplő hasonlított a mi Sztárunkra. A neve: Owen Wilson (Armageddon, Behind Enemy Lines, I Spy..)

Ja! Ez az Owen Wilson most valami Aqutica c. filmet forgat - a net szerint....RÓMÁBAN !!! :)
Ennyit erről...

Rómáról.
Nem tudom a történelme, romjai és templomai nélkül milyen lenne, de - bár lazák az emberek - nekem túlságosan is azok. Ha a németek túl merevek, akkor a rómaiak túl lazák...
Majd még írok, most el kell rohannom!

Sarastro nagymester Creative Commons License 2003.10.08 0 0 382
Barbare stelle!

Kijött végre Cecilia Bartoli (romma-i lány) Salieri-albuma. Kell-e egy másolat?

Előzmény: Törölt nick (381)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.07 0 0 381
Kösz, persze, hogy elírás, de abszurd véletlenként, amilyen csúnya, annyira humoros is lett. :)))
Előzmény: Yomo (380)
Yomo Creative Commons License 2003.10.07 0 0 380
...es a fantasztikus (nekem) Toulouse Lautrec kiallitas okt. 11, szombattol februar 8-ig a Viktor Emanuel emlekmu "hasaban" levo muzeumban!
...Bocs a javitasomert, de Metafisica, nem Metafica. Tudom, hogy siettedben irtad felre. Csak azert mondom mert mivel igy leirva az utolso 4 betubol osszeallitott szo eleg csunya, ne csufitsa a szep forumunkat. Udv, Yomo
Előzmény: Törölt nick (375)
Mianevem Creative Commons License 2003.10.07 0 0 379
Azért én, ha kérhetném, mielőtt elfelejtenéd, megosztanád azokat is. Szeretnék minél felkészültebb lenni addigra, mire eljutok oda! :)
Előzmény: Bati (378)
Bati Creative Commons License 2003.10.07 0 0 378
nem is tudom mit mesélhetnék
iszonyuan elfáradtunk
de legközelebb (mert lessz legközelebb)
a mostani tapasztalatommal tökéletes lessz
persze voltak negativ élmények is amire nem is gondoltunk
de azokat gyorsan elfelejtjük
Előzmény: Mianevem (377)
Mianevem Creative Commons License 2003.10.07 0 0 377
Inkább ne is mondj ilyeneket, mert rögtön rosszul leszek :(
De azért mesélj, milyen volt:)
Bati Creative Commons License 2003.10.07 0 0 376
csá
hazaértünk tegnap este
egyenlöre még kavarognak a gondolataim
álmomban még Romában voltam
vajon meddig tart ez az állapot??
:))))
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.06 0 0 375
Hatalmas Metafica-kiállítás Rómában:
www.scuderiequirinale.it
Aki nem tud ott lenni, itt (.it) belenézhet.
Mianevem Creative Commons License 2003.10.06 0 0 374
Köszi szépen az információt!!! :)
Előzmény: Yomo (373)
Yomo Creative Commons License 2003.10.06 0 0 373
http://www.unieuro.com/index.asp?senderControl=EcommerceAnteprimaNovita&bw=5.0&bt=IE&os=Win32
...a listan keresd a "fotografia" majd "fotocamere digitali" cimszavakat,3 oldalbol allo arak es markak talalhatok.
Egyeb aruhazak: ELDO, TRONY, de nem tudtam meglatogatni oket ma reggel, probalgasd keresoprogrammal, talan szerencsesebb vagy.
Előzmény: Mianevem (372)
Mianevem Creative Commons License 2003.10.05 0 0 372
OFF
Valaki tudna nekem adni, olyan olasz oldalakat, ahol digitális fényképezőgépek árai szerepelnek? Nem tudok olaszul ezért nem tudok találni, de az oldalon belül már elkavarognék! Köszi!!!
ON
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.02 0 0 371
Trastevere.
Előzmény: Törölt nick (370)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.02 0 0 370
"Fellini al femminile". Viaggio nel immaginario 'rosa' del grande regista. - Al Museo di Tratevere dal 4 al 26 ottobre.
www.roma.vivacity.it/chefare
Mianevem Creative Commons License 2003.10.01 0 0 369
Bocsi a sok szóismétlésért! Délután behalt az egész indexem és nem tudtam javítani magam!!! Elnézést!
Mianevem Creative Commons License 2003.10.01 0 0 368
Hosszú film, de szerintem nagyon jó! Az utóbbi időben kevés ilyen szó szerint SZÉP filmet lehet látni! Lehet, hogy a film dramaturgiailag nem olyan jó, nem tudom, mert nem tudok elvonatkoztatni a látványtól!!! Én ilyen szép képekkel megáldott filmet még sose láttam! Legalábbis nem tudok felidézni!
Volt a filmben kikötői jelenet, de kiváncsivá tettél, újra meg fogom nézni a filmet! :)
Mindenképp nézd meg! mihamarabb! Míg a film díszletei ennyire elevenen élnek benned! (bár biztos mást fog neked jelenteni az egész, mint nekem) :)
Előzmény: Yomo (367)
Yomo Creative Commons License 2003.10.01 0 0 367
Oszinten szolva en nem lattam a filmet igy nem tudom osszehasonlitani a Cinecittaban latottakat a felvetelekkel. Volt egy szabadteri, hosszu tipikus 1800-as evekbeli amerikai macskakoves utca, magas, szines epuletekkel. Az utca ket oldalan a bejarati kapukat fekete kovacsoltvas keritesek valasztottak el a jardatol es a hazakba lepcsokon lehetett bejutni. Amolyan foutnak nezett ki mert tele volt uzletekkel, bankokkal, kocsmaval stb. Lattam egy templom szerut is es a foutcabol nyiltak keskeny sikatorok, egyeb mellekutcak 2-3 haznyi hosszuak de ezek el voltak keritve. Nehany epuletnek es uzletnek a belso elotere is be volt rendezve (persze kellekek nelkul), gondolom a lepcsohazi es egyeb jelenetek forgatasahoz. Meg igy is nagyon hangulatos volt az egesz amikor az ember az utca kozepen allt es mar nem latszottak a Studio "modern" epuletei, mintha 100 evvel visszarepultunk volna az idoben. Elkepzelem milyen klassz lehetett a forgatas kozben amikor az uzletek kirakatai, a bankok, kocsmak is be voltak rendezve. Az utcai "set" vegen volt egy oriasi nagy fedett "szinhaz" is ahol gondolom kikotoi jelenteket forgattak mert egy mely, sotetkekre festett godor tatongott a padlo kozepen, hatalmas muanyag es polisztirol sziklakkal valamint szurke csillagszeru "beton" hullamtorokkel. Kivancsi vagyok ezek utan a filmre mert viz a medenceben nem volt, biztos szamitogepes trukkokkel oldottak meg. Epp most jelent meg videon/dvd-n
Előzmény: Mianevem (366)
Mianevem Creative Commons License 2003.10.01 0 0 366
Ott forgatták a GoNY-t? Imádom azt a filmet. Pont a képektől voltam leájulva. Mármint ahogy fotózták. Az a nagy tér az elejéről meg végülis a város összes izéje a belső tereken kívül mind ott van? Vagy csak néhány dolog? Mesélj erről! És ez hol van pontosan?
Előzmény: Yomo (360)
Bati Creative Commons License 2003.09.30 0 0 365
na én pont Ostia-n fogok lakni
:)))
Előzmény: Yomo (364)
Yomo Creative Commons License 2003.09.30 0 0 364
A viz meg kicsit zavaros (persze kozel sem annyira mint nyaron) de a homerseklete jo ha megmartozik benne az ember.... kijonni a vizbol: ahhoz mar kis batorsag kell. Ha fuj a szel, a parton hideg van.... volt Ostia-n, szombaton, 27-en, du 15h-kor. Altalaban napkozben meleg van, sut a nap de az estek a levego magas paratartalma miatt huvosnek, nyirkosnak tunnek. Szerintem is a kardigan jo ha van

Előzmény: Bati (363)
Bati Creative Commons License 2003.09.30 0 0 363
25-30 fok
az nagyon meleg
én még 20 fok körül is rövidnadrágban járok
ilyenkor lehet még a tengerben fürdeni?
van aki azt mondja hogy lehet hihetek neki?
Előzmény: CsipkeRózsa (362)
CsipkeRózsa Creative Commons License 2003.09.30 0 0 362
Aránylag meleg van, néha beborul és esik. A minimum 15 fok körül a maximum 25 és 30 között. Nagyon meleg ruha nem szükséges de egy vékony dzsekit vagy melegítőfelsőt el lehet hozni.
Rövid nadrégot már nem igazán lehet húzni ...

CsRózsa

Előzmény: Bati (361)
Bati Creative Commons License 2003.09.30 0 0 361
Már csak 2 nap és indulunk
milyen idö van arra
melegruhát vigyünk??
Yomo Creative Commons License 2003.09.30 0 0 360
Ha nyaron rendeztek volna, jobb lett volna. Igy szeptember vegen mar kevesen nyaralnak, mindenki Romaban van, iszonyatos tomeg es forgalmi dugo volt. Nekem nagyon tetszett a kezdemenyezes, egyebek mellett elmentem a Cinecitta Studoiba, megneztem a Gangs of New York cimu film forgatasi helyszinet, lattam a hires olasz es egyeb cooprodukciok (Kleopatra, Toto, filmek Jezusrol)oriasi gipsz, karton, muanyag kellekeit, szobrait, a mozi muzeumot. Itt azt is megtudtam, hogy Fellini Dolce Vita cimu filmjeben Anita Ekberg (jol emlekszem?) nem is az igazi Fontana Di Trevi-ben furdozott hanem a kut hatalmas,gipszkartonbol keszult es studioban felallitott masaban. Kicsit csalodtam...
Udv mindenkinek, Yomo
Előzmény: CsipkeRózsa (359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!