Keresés

Részletes keresés

BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2011.12.17 0 0 504

Üdv mindenkinek!

 

Egy aprócska megjegyzés és jótanács:

 

Ha valakiki Junkers-Bosch-Buderus kondenzációs készülékben gondolkodik, ami WB6-os (hengeres) hőcserélővel van szerelve, akkor inkább tegyen le róla! Ha vkit érdekel miért, keressen meg privátban!

beacska__ Creative Commons License 2011.12.15 0 0 503

Sziasztok,

van egy kb másfél éves saunier duval kombi kondenzációs kazánunk otthon. Kb egy hónapja furcsán viselkedik, ha megnyitom a melegvíz csapot valami berezonál benne. Ha bekapcsol a fűtés továbbra is csöndes, csak a melegvíznél produkálja ezt. Az érdekes az egészben az, hogy ha kikapcsolom a kazánt és újra be, néhány napra megszűnik ez a hang, majd megint újrakezdi. Van valami ötletetek, hogy ez mitől lehet?

Gabor12011 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 502

Az az egy biztos, hogy Termomax Premixx gázkazánt senki se vegyen. Nekem a beüzemelés után 3 nap alatt szétrepedt a kazántest (öntvény) 2 hét alatt kicserélték. Majd kiderült hogy a gázérzékelő se jó. Azt 3 nap alatt cserélték ki. Utána működött, de évente kétszer tisztíttatni ,illetve szerelni kellett mert folyton leállt. Tegyük hozzá, hogy egy új családi házba, első kazánnak, új kéménnyel lett beszerelve (a ház 110 m2-es).Átnézésre, állítgatásra szerelésre még ráköltöttem közel 150 e Ft-ot de nem javult a fűtési rendszer. Mint kiderült utólag a kazán maxon is csak minimumon üzemelt. Érdekes, hogy ezt nem vették észre garanciális időn belül!  Premixx 29 V típusú kazánom kevesebb, mint 3 évet bírt a szerelgetéssel együtt. Most 100 e Ft-ért megtudnák csinálni, de én inkább egy újat veszek és elfelejtem még a Thermomax márkát is egy életre. Senkinek nem ajánlom, pedig magyar. De sajnos nem minden magyar termék jó. A közel 3 év alatt a kazán nem volt képes 45 fokos víznél többet fűtésre előállítani, a szakszerelő szerint hiába állítom be a víz hőmérsékletét 85 fokra (ez a max teljesítménye a készüléknek) az csak a kazán belsejében jön létre. De forró a víz ami kijön, szerinte. De ha ez így van, akkor nagyon hőálló a kezem, mert a kijövő csövet bármikor bármeddig tarthattam, nem égetett meg. Ez már önmagán is érdekes. Mindenkinek inkább egy megbízható német márkát ajánlok (Bosch, Vailant).

KömKel Creative Commons License 2011.12.06 0 0 501

Az is lényeges, hogy rá lehessen csatlakoztatni a mostani kéményedre. Mert ugye az új kazánok turbók, és ezek közül van olyan, amelyik nem tudja 9 métert felnyomni a füstgázt a mostani sima kéményben. Továbbá gondoskodni kell a frisslevegő utánpótlásról is, amit oldalfali kivezetéssel meg lehet oldani pl.

 

Megtakaritás?

A fűtési rendszered átalakitása nélkül olyan 10-15% saccra, több nemigen. 

 

Márkában meg az a fontos, hogy legyen szervizháttér feléd. A Westen alsókategória, de szerintem rendesen teszi a dolgát. Állitólag jók még: Baxi, Immergas, SD.

Előzmény: Deckard73 (500)
Deckard73 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 500

A pincében van a kazán, szinte fölötte a tetőtérben a fürdő. (Egy zuhany van ott, más nem lesz rákötve.)

 

Ehelyett a Celsius helyett egy új kazánnal lehet komolyabb megtakarításra számítani a fűtésben?

Milyen márkát érdemes választani? (pl. Westen, Bosch, Junkers) Vagy igazából mindegy?

Előzmény: KömKel (499)
KömKel Creative Commons License 2011.12.06 0 0 499

Tárolós vagy nem tárolós:

Attól függ milyen messze vannak a vizvételi helyek a kazántól, és mennyire lehet számitani egyidejűleg több vizvételre.

 

Ha 10 méteren túl vannak a vizvételi helyek, és lehet számitani egyidejűleg több zuhanyzásra pl, akkor jobb a tárolós. Viszont arra mindenképpen számits, hogy a kazán és a vizvételi hely közötti csőszakaszban a pangó viz le fog hűlni, tehát lehet számitani vizveszteségre (ha pl most a fürdőben elhelyezett bojlered van).

Előzmény: Deckard73 (498)
Deckard73 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 498

hali,

 

jelenleg egy kb. 13-14 éves Celsius öv 35-ös kazánunk van, ami csak sima, melegvizet nem tud, és állítólag túl is van méretezve a házhoz képest - de legalábbis jó sokat fogyaszt. ;)

a kazánunk kéménybe van kötve.

 

ezt szeretnénk lecserélni egy kombi kazánra, ami már melegvizet is képes előállítani.

milyet érdemes választani? tárolóst vagy nem tárolóst? a lakás kb. 160 nm-es, nagyrészt régi, vastag radiátorokkal.

jóni pécs Creative Commons License 2011.11.04 0 0 497

kérdésem lenne hozzáértőkhöz : Savio kombi kazánomnál elment a hőcserélő.

3x forrasztották 2 napon belül , még mindig könnyezik.

megoldás lehet -e a hútőtömítő folyadék ?

Lütyő1 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 496

Elkelt, pár cső maradt még turbós kombicirkóhoz, leírom milyenek, és mennyi.

Előzmény: Lütyő1 (493)
Lütyő1 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 495

Persze.Sajnos a kémény átépítése nekem nem ér meg annyit, amennyit hosszú távon nyerhetek vele...Így a régi helyett lesz egy ugyanolyan kéményes feltéve, ezt pedig eladom.

Előzmény: Real_Tek (494)
Real_Tek Creative Commons License 2011.10.27 0 0 494

Megkérdezhetem mi az oka az eladásnak?

Előzmény: Lütyő1 (493)
Lütyő1 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 493

Sziasztok!

 

Remélem nem okozok vele problémát, ha itt is meghirdetem jelenlegi cirkónkat:vadonatúj, dobozából ki se vett Beretta Junior 24 C.S.I. tipusú, 24 KW-os,turbós kombicirkó.Számlája van, nem kamionról esett le, jelenlegi ára akcióban 129.900 ft ott, ahol vettük(D-ÉG KFT).Az ára alku nélkül 100.000 ft.Alku tárgya még a hozzávaló  2m turbós füstcső is, idomokkAL.Érden található a készülék. Mailban kérném az érdeklődést.Köszi előre is!

Circo Massimo Creative Commons License 2011.10.25 0 0 492

Sziasztok!

 

Egy 17 éves Stiebel Eltron Hydrotherm GB 25 AE fali kombi gázkazán haldoklik nálam.

Mi lenne a legegyszerűbb és persze a leggazdaságosabb módja a lecserélésének? Nem igazán értek hozzá, de annyit látok, hogy ez kémény nélküli (turbós?), s nem bánnám, ha ez a jövőben is így maradna.. :)

 

morgen66 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 491

Kéményest kéményesre igen.

De azért egy infót megér a területileg illetékes kéményestől.

Előzmény: GAgyiXyXy (490)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2011.10.21 0 0 490

Köszi, akkor pontosítok.

 

A jelenlegi Savio kazánom kéményes, nem trubós. Ilyen mezei kazánra akarnám cserélni.

Nem kondenzációsra, mert nincs padlófűtésem, radiátort sem akarok bővíteni amiatt, hogy beépíthessem a kondenzációs kazánt.

 

Az megnyugtat, hogy 10 évnél még nem kell cserélnem, csodálkoztam is.

 

Szóval a kérdésem: jelenlegi kéményes kazánomta lecserélhetem-e szintén kéményesre?

 

Előzmény: Zoltanuss (486)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.10.21 0 0 489

  " papírok rendben ez nem akadály......."

 

 sokféle papírusz kell ! nincs kazánod akkor bizonyos papír eleve nincs is !

Előzmény: szab-ka (479)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.10.21 0 0 488

 Bizony érdemes, de azért nem fontos lézerrel mérni.

 

 Nálam két bélelő volt kint, az egyik centivel mérte a másik lézerrel. A centivel mérő ( jó mérő szalag ) kihozott 8,5 m-t, a másik 7,5 -öt igaz az egyik csak a padlástérben lévő részét amásik meg a kémény fejet is mérte. Mégsem a lézeres nyert !

Az a kazán amit beépítetettem tud - szétválasztott rendszernél 30 m legyőzni az én füstcső és kémény hosszam  cuzamen 10 m.

 Ennek ellenére számolgattak, csak azt nem tudom mit  !!

 Persze számolni mindig lehet, néha érdemes is, de vannak evidens dolgok.

Előzmény: joevagyok68 (482)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.10.21 0 0 487

 Maga a kondenzációs kazán is túrbós ha ez alatt azt értjűk, hogy ventillátor nyomja ki az égésterméket !!

Előzmény: GAgyiXyXy (485)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.10.21 0 0 486

 Ennyi idős kazánt  (hacsak nem kell sűrűn javítani  ) badarság !

 

 Egy más tipusú pl. kondenzációs kazán cseréjénél a műveletek és a költségek :

 1  gáz tervezés kb. 35 -45 eft,

 2. kémény bélelés méretezés kémény seprői szakvélemény kb. 300 eft (hacsak a jellenlegi nem egy zárt égésterű - ezt nem tudom, abba     elvileg bele lehet vezetni a kondenzációs égéstermékét, de  a kéményesek ugysem engedik  ),

  3. A kazán konkrét felszerelése és beüzemeltetése, mondjuk 50 eft ból megúszod,  és

 

 4. végül igaz elsőnek maga a kondenzációs kazán _ az mennyi ? legyen 200 eft,

 5. esetleg a radiátor felület bővítése mindjuk 2 db. radiátorral - legyen 30 eft  + a szerelés 30 eft

 

 

  Ez annyi mint ???

 

 650 ef  !!

 ha jelenleginél nincs EPH és Fi -relés áramkör az is bejöhet szerencsés esetben meúszod egy 50 - esből.

 Szánj rá 700 eft -ot vagy kérj árajánlatot, de vigyázz mindenki csak a szakterületéről ad, fővállalkozónál erre is szánj pénz !!

 Lehet ellen ajánlatot adni !!

 ha 15 éves lesz a kazánod, viszont gondolkozhatsz a témán.

 

 Viszont a kondenz víz elvezetés bakfity !

 Nálam a kéménybélelő  /az egyik / azon is bukott, azt mondá a kondenzvíz elvezetés nincs benne a 310 eft -os munkában, a másik aki elnyerte a projektet nem problémázott ezen - hozta az átlátszó slagot és rácsavarta a csonkra, megkérdezete , hová parancsolom, mondám mehet a kádba. Ő 230 eft ért produkált !!

 Ez olyan dolog mint amikor a  mosógép használt vízét mosó lúgnak nevezik, ezen néha van aki megijed.

Előzmény: GAgyiXyXy (485)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2011.10.21 0 0 485

Sziasztok!

 

Új vagyok itt, és lenne pár kérdésem, kazánncserével kapcsolatban. 10 éves a társasház, így a kazánom is. Az éves karbantartás során a szerelő azt mondta, el lehetne gondolkodni a cseréjén. Savio micropiu kazán, semmi (kopp-kopp-kopp) baja eddig nem volt. Radiátoros fűtésem van.

A szerelő azt mondta, hogy kondenzációs kazánban gondolkodjak. Szerintem meg az nagy marhaság lenne, mert nálam a visszatérő > 35 C. Azon kívül, hogy drága, szét kellene túrni a konyhát a kondenzvíz elvezetés miatt, meg a kéménybe spéci cső kell, mert ugye kéményes ebből a típusból nincs ha jól tudom és jó a logikám. Cserébe megkapom az éves szervizelési díjat, ami ilyen kazánnál nem 10eFt, hanem jóval több (mennyi is ?).

 

Tehát a kérdéseim:

- cserélnem kell-e 10 év után a kazánt? mennyi az élettartamuk?

- tehetek-e ugyanilyen kéményes kazánt?

- kell-e ehhez külön kéményvizsgálat, tervezés, stb.?

- milyen típust javasoltok? én vaillant, remeha néztem ki.

 

Turbós nem kell, mert nagyon hangos és ahhoz is kell kéménybe speckó cső.

 

Egyenlőre ennyi.

szab-ka Creative Commons License 2011.10.09 0 0 484

Közben előtúrtam a terveket.

Téli hőveszteség 8,6 kw

Radiátorok összteljesítménye 8,7

Hőterhelés maximum 17 órakor 2,4 kw

 

Ha valami kell még akkor keresem, van egy pár oldal........

Előzmény: joevagyok68 (481)
szab-ka Creative Commons License 2011.10.09 0 0 483

Energetikai szakemberrel volt megtervezve minden kütyü, elmondása alapján úgy 40-55 fok közt fog üzemelni a rendszer. Felsorolt kb 8-10 kazánfajtát, hogy válasszak, ő nagyon nem akar ebben dönteni.

Előzmény: joevagyok68 (482)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 482

"A kémély turbós lesz állítólag."

Ilyenkor érdemes lenne megnézni a kémény hosszokat is!

Hogy a kazán tudja-é azt a magasságot, ami neked kell.

 

Előzmény: szab-ka (480)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 481

"A pillanatnyi akadály az, hogy milyen legyen ???"

Mivel csak radiátorok lesznek, olyan amelyiknek ölég alacsony a minimális teljesítménye!

A radiátorok hány fokos előremenőre lettek " méretezve" ?

 

Előzmény: szab-ka (479)
szab-ka Creative Commons License 2011.10.09 0 0 480

Radiátorok lesznek. Műanyag csövezés, lábazatban, szigetelve. A kémély turbós lesz állítólag. Melegvizet is a kazán csinálja

Előzmény: joevagyok68 (478)
szab-ka Creative Commons License 2011.10.09 0 0 479

Zsír új minden, konvektorok voltak, papírok rendben ez nem akadály.......

A pillanatnyi akadály az, hogy milyen legyen ???

Előzmény: joevagyok68 (478)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 478

És az új kazánnal mikor kezdenét a fűtési szezont ?

Jövőre?   :-))

Ha hivatalosan gondolod kivitelezni a dolgot, lehet kicsit korábban kellett volna elkezdeni gondolkodni.

 

Eddig milyen égésterű kazán volt ? (nyitott-zárt)

Milyen a meglévő kémény ? béleletlen-bélelt (mivel ?) - "turbós" ?

 

"valami kondenzációs kazán kellene olyan 24 kw körül"

Milyenek a hőleadók? radiátor-padló -padló+radiátor- fal ?

Ha csak radiátor , akkor azok hány fokos előremenőre vannak méretezve?

 

 

 

Előzmény: szab-ka (477)
szab-ka Creative Commons License 2011.10.09 0 0 477

Sziasztok !

 

Kellene egy kis segítség............

Lassan vége felé közeleg a ház átalakítása, a kazánra kéne valami ötlet, tanács, tapasztalat stb.....

A szerelő a Westen márkát javasolta de én nyitott vagyok bár mire csak tökéletes legyen és dolgozzon egy jó ideig, mert eddig ha gondunk volt a régi gépeinkel az tutti, hogy ünnepnap és vasárnap történt.

Szóval valami kondenzációs kazán kellene olyan 24 kw körül, nagyon jó hatásfokkal.

A házon 12 cm-es grafitos szigetelés, lábazat szigetelve, födém szintén, padlás 40 cm-es gyapot, alúlról 10 cm lépésálló, fa nyílászárok, argon üvegezés

A Westen honlapját nézegettem de ehhez tök sötét vagyok.....:-(((((((

 

Lütyő1 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 476

Köszi!

Előzmény: nixon70 (475)
nixon70 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 475

Hali!

Víz-gáz-fűtésszerelés topicba is tedd be.

Előzmény: Lütyő1 (473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!