Keresés

Részletes keresés

Repülőrepülőgép Creative Commons License 2021.07.16 -2 2 16960

"Ennek mindegy mi, csak magyar ellenes írást tudjon betenni. "

 

 

 

     Hogy ez a szerencsétlen ki fiaborja, azt a franc tudja. Valami ide pottyant zabivándor, esetleg idegen, vagy csak így sikerült.  Meg aztán minden bizonnyal sok öröme nincs az életben, hiszen még ebben a topikban is többnyire utálják. Persze ez nem is csoda, hiszen mindent és mindenkit gyűlöl, ami magyar, vagy magyar érzelmű.

 

     Ja és a provokációi után nagy előszeretettel jelenti fel a vitapartnereit. Hát igen, a kis öröm is lehet öröm. Itteni létezése óta egyetlen vele kapcsolatos kérdés foglalkoztat; ha itt mindent és mindenkit utál, vajh miért van itt? Esetleg mindenütt utálják?

Előzmény: mirelit1 (16957)
F1 Hierro Creative Commons License 2021.07.16 0 1 16959

A 2002-es vb-n simán favoritnak tartották őket, erre kiestek a csoportkörben (Anglia és Svédország ellen, az akkor halálcsoportnak számított).

Akkor Bielsa volt a szöv.kap., neki az volt a becsípődése, hogy Cresoo és Batistuta nem lehet egyszerre pályán, mert túlságosan hasonló típusú játékosok.

Mondjuk a legtöbb argentin szöv.kap.-nak volt valami stikkje. 1998-ban Passarella a hosszú hajat nem tűrte, Redondo ezért sem vállalta a részvételt (Batistuta hajlandó volt nyiratkozni).

Előzmény: de Bilde (16955)
.harryboy. Creative Commons License 2021.07.16 0 2 16958

Miköze a 12 csapatos jöttmentek nb1 éhez, a "EURO2020" forumnak?

Előzmény: Glavius (16945)
mirelit1 Creative Commons License 2021.07.16 -1 5 16957

Ennek mindegy mi, csak magyar ellenes írást tudjon betenni. 

Előzmény: Repülőrepülőgép (16954)
.harryboy. Creative Commons License 2021.07.16 0 0 16956

Sehol  Europába nemkapott egy fociország ijen ultimátumot,

hogy ha egyetlenegy szurkolo a ötvenezerböl "bunkozik" akkor stadion bezárás meg tizezres meg tizezres számu euro büntetésnek nézhet elé, csak a MLSZ

(hogy a fenébe veszik észre??????) a kérdés (?) ki néz hüjének kit? mivel ha én akarok? egyböl mutatatok tizet meg "hangfelvételt is" ha már ott tartunk, hehe

 

egy johir, hogy a gyerek visszatér.

Előzmény: Törölt nick (16953)
de Bilde Creative Commons License 2021.07.16 0 0 16955

A belgák azok, amik 1998-tól kb. 2019-ig az argentinok voltak. Csak az argentinoknak végre lepottyant egy Copa, a belgáknak 2032-ig kell várni?!

Repülőrepülőgép Creative Commons License 2021.07.16 -1 6 16954

"Folytatódik a magyar kudarcszéria

 

Az Eb-mámor után: örmény csapat ellen esett ki a Fehérvár az Európa-konferencialiga selejtezőjében.

 

A hazai 1-1-es döntetlen után idegenben 2-0-ra kikapott az örmény Ararat csapatatól, és ezzel 3-1-es összesítéssel kiesett Európa-konferencialiga selejtezőjének első fordulójában a MOL Fehérvár FC."

 

 


És?

Ki nem szarja le, hogy kiesett a Fehérvár? 

Vagy kiesik a többi? Nem sorstragédia! Mert nincs sok köze a magyar labdarúgáshoz! A világ négy sarkából összesöprögetett harmadrangú senkik.

 

A magyar válogatottnak meg volt egymás után három jó meccse, amit végig lehetett nézni, sőt, szurkolni! És megérte!

 

Te meg Glavi szurkáld csak tovább a ködöt, de be ne szarj az erőlködéstől!

M

 

 

 

 

Előzmény: Glavius (16945)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.16 0 0 16953

Csányi Sándor megszólalt az UEFA büntetéséről.

 

Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöke a Mandinernek adott interjújában többek között arról is beszélt, hogy mindenképp fellebbeznek az Európai Labdarúgó-szövetség által kiszabott büntetés (három zárt kapus találkozó – amelyből egy felfüggesztett –, illetve 100 ezer euró) ellen.

Rendkívül igazságtalan, hogy néhány ember tette, viselkedése miatt több tízezer, a futballért rajongó szurkoló kényszerül a stadionon kívülre. Remélem, végül minden szurkoló megérti, hogy akár egyetlen sportszerűtlen néző tette is szigorú következményekkel jár diszkrimináció vagy rasszizmus esetén

– fogalmazott Csányi Sándor.

Az MLSZ elnöke elmondta, még várja a részletes indoklást, illetve kamerafelvételek alapján polgári jogi eljárást kezdeményez a szövetség azok ellen, akiket a felelősség terheli.

Csányi egyébként elégedett a magyar rendezéssel.

bad wanda Creative Commons License 2021.07.15 -4 1 16952

főleg ha az a néző a miniszterelnök. az ő parasztkodásának lehet a legsúlyosabb következménye

 

az UEFA diplomatikusan közölte velünk, hogy vagy focika, vagy Orbán

Előzmény: Glavius (16950)
bad wanda Creative Commons License 2021.07.15 -1 0 16951

de nézzük máshonnan

 

ha kivesszük a törpeállamokat, ahol lényegében nincs profi foci, akkor a 24-ez EB-n játszik az európai országok fele

 

most alkalmazzuk ezt a gondolatmenetet az egész világra. 211 tagországa van a FIFA-nak. a világrnaglista 100-120. helye környékén még komolyan vehető csapatok vannak: Észtország, Észak-Korea, Azerbajdzsán, Ciprus, Libéria. persze ezek alatt sem törpeállamok vannak, csak szegény és/vagy kulturálisan nem futballokos országok. tekintsük őket irrelevánsnak, és nézzük ezt a 100 csapatot, ennek akkor egy 48-as VB a fele

 

Előzmény: Tonio 2.0 (16930)
Glavius Creative Commons License 2021.07.15 -16 0 16950

Csányi Sándor szerint a szurkolóknak meg kell érteniük, hogy akár egyetlen sportszerűtlen néző tette is szigorú következményekkel járhat.

bad wanda Creative Commons License 2021.07.15 -2 0 16949

ott nálam a 32 az a kategória, mint itt a 24

 

ennek se füle, se farka. a 32-es VB-n van 13 európai, tehát definíció szerint olyan, mint a 16-os EB, és nem olyan, mint a 24-es EB

Előzmény: Tonio 2.0 (16930)
zo73 Creative Commons License 2021.07.15 0 0 16948

Nem mintha sokat számítana, de amúgy 55.

Előzmény: F1 Hierro (16927)
Benevezek Creative Commons License 2021.07.15 -1 6 16947

Köszönjük Glavingó. Most biztos jól érzed magad hiszen ismét tudtál egy magyarral, Magyarországgal kapcsolatos negatív írást posztolni.

Előzmény: Glavius (16945)
Glavius Creative Commons License 2021.07.15 -19 1 16945

Folytatódik a magyar kudarcszéria

 

Az Eb-mámor után: örmény csapat ellen esett ki a Fehérvár az Európa-konferencialiga selejtezőjében.

 

A hazai 1-1-es döntetlen után idegenben 2-0-ra kikapott az örmény Ararat csapatatól, és ezzel 3-1-es összesítéssel kiesett Európa-konferencialiga selejtezőjének első fordulójában a MOL Fehérvár FC.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.07.15 0 0 16930

OK.

Nálam ez az Eb létszám még belefér, a vb bővítés már nem (ott nálam a 32 az a kategória, mint itt a 24, és az ottani 24 volt olyan, mint itt a 16).

Akkor is ezt mondanám, ha az európai kvóták számát is jobban megemelnék, és így nagyobb eséllyel jutnánk ki a vb-re is.

Előzmény: Racilaci (16926)
Gonosz666 Creative Commons License 2021.07.15 0 0 16929

Es ezeknek a fele kijut az EB-re

Miert? Persze hogy a penz miatt

UEFA maffia €€€€€€

Előzmény: F1 Hierro (16927)
Racilaci Creative Commons License 2021.07.15 0 0 16928

Köszönöm, igazad van. Még akartam is írni egy pillanatra, hogy Izrael stb. miatt 50 körül lehet a szám, de aztán másra gondoltam-:)

Előzmény: F1 Hierro (16927)
F1 Hierro Creative Commons License 2021.07.15 0 0 16927

54 tagállama van az UEFA-nak (a britek külön indulása, az eurázsiai országok, Izrael stb. miatt).

Előzmény: Racilaci (16926)
Racilaci Creative Commons License 2021.07.15 0 0 16926

Most ugyanazt ismételgethetjük. Arányokról beszélünk: természetesen egy 16-os elit mezőnyben is előfordulnak nagyon unalmas meccsek, mint ahogyan még oda is bejutnak kis csapatok, s ki is szorulnak onnan is nagyobb csapatok.

 

Egy 24-es mezőnyben természetesen sokkal több unalmas meccs fordul elő, ráadásul onnan gyakorlatilag nem hiányzik egyetlen nagy csapat sem. Az sem, amelyik megérdemelné, hogy ne legyen ott, mert egyébként aktuálisan gyenge. (Pl. a Löw-korszak utolsó szakaszában a németeknek ki se kellett volna jutniuk.) Ezt a megtisztulást nem segíti a bővített mezőny.

 

Most ha logikusan folytatnánk, akkor ezt az okfejtést lehetne sorolni tovább a 32-es, 48-as, 64-es stb. mezőnnyel.

 

Aki a 24 csapatos mellett érvel, miért nem érvel inkább a 48 csapatos mellett? Nyilván azért, mert akkor már a színvonal annyira esne, hogy az neki is fájna. Mert itt nem a színvonal csökkenésén van a vita (az ugyanis gyakorlatilag egyértelmű, logikailag nem következhet belőle más), hanem annak a mértékén, ami meg ízlés (és  adott esetben) érdek kérdése.

 

 

Ha viszont a mezőny csökkentésén gondolkodnánk, akkor a fenti okfejtés azért borul, mert a 12 / 8 / 4 / 2 csapatos tornára nyilvánvalóan nem jutnának be no name csapatok, ebben az esetben kizárólag mindig ugyanazokat a válogatottakat látnánk, illetve nem ugyanazokat: merthogy egy sor nagy csapat be sem jutna. Egy mezőnyszűkítés tkp. a selejtezőket tenné baromi izgalmassá - ami persze nem cél, amennyiben a torna érdekességének a rovására menne. 

 

Ergo: kb. a 16 csapatos EB felel meg a legideálisabban a célnak, a 24-es már felvizezett. Ezt azért az is eléggé egyértelműen erősíti, hogy Európa országainak a száma 45, tehát most több mint minden második ország részt vett az EB-n, ami számtanilag is sok. 

Előzmény: Tonio 2.0 (16925)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.07.15 0 0 16925

Csak épp a jó meccseket a képzeletbeli szűkített mezőny játszotta-:)

 

De ez nem mindig van így.

Ezért említettem a legutóbbi Eb-ről a walesieket, a magyarokat, Izlandot, és az oroszok, törökök, akik ki szoktak jutni a 16-os Eb-kre, milyen jó meccseket produkáltak?

nem evidencia, hogy csak a szűkebb mezőnybe is kijutók játszhatnak jó meccseket, ahogy azt te is leírtad.

Előzmény: Racilaci (16924)
Racilaci Creative Commons License 2021.07.15 -1 0 16924

Csak épp a jó meccseket a képzeletbeli szűkített mezőny játszotta-:) A kisebbek közül (akiknek a részvétele egy szűkített mezőnyben nem lenne magától értetődő) a magyarok és az ukránok mutattak valamit. Wales hiába végzett a csoportjában a második helyen, észre se vette volna senki, ha törölték volna a meccseiket. 

Előzmény: Tonio 2.0 (16922)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.07.15 0 0 16923

A nyolcaddöntők pl nagyon kemények voltak, svájci-francia 3-3, spanyol-horvát 3-3, h.u. 5-3... ilyen meccsek nem tudom, mikor lehettek utoljára egy Eb-n, talán 2000-ben.

OK, a csoportkör egyfajta selejtező, de ott is voltak remek meccsek, pl az olaszok, dánok - egy ideig a belga, de főleg az oroszok elleni - játékát tudnám kiemelni.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.07.15 0 0 16922

Több szar meccs van, de több jó is.

Ezen az Eb-n egy kezemen meg tudom számolni, hány meccs lehetett, ami büntetett - szerintem ez nem rossz arány (mondjuk mindet nem láttam, de a meccsek döntő többsége alapvetően tetszett).

Előzmény: Racilaci (16921)
Racilaci Creative Commons License 2021.07.15 -1 0 16921

Elég egyértelmű, hogy a nagyobb mezőnyben sokkal több ilyen meccs van, mint a kisebb mezőnyben. Ez a kifogásom tárgya. 

 

A célfutball kapcsán egyetértünk. Nem mellesleg ugyanilyen fossal nyertek vb-t a franciák is. Szerencsére most az olaszok csak ritkán szedték elő a tőlük is megszokott ugyanezen stílust.

Előzmény: Tonio 2.0 (16920)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.07.15 0 3 16920

Panamának bármelyik európai topcsapat gurítana 4, 5, 6 gólt, a finneknek azért nem.

 

OK, akkor mi a kifogásod a nagyobb mezőny ellen, ha kisebb mezőny esetén is vannak alulteljesítők?

Ha nem érdekel, nem nézed meg az orosz-finn meccset, vagy a török-walesit. Szelektál az ember, de szerintem ezt már 16 csapatnál is meg lehet tenni, ott is lehetnek gyengébb párosítások + meccsek.

 

Általában egyébként a kis csapat vs nagy csapat, ami nézhetetlen, kivéve, ha van korai gól.

Rajtunk kívül pl a magyar válogatott első két meccse viszonylag keveseket hozhatott lázba, de ez ilyen. A kicsiknek így kell játszaniuk, ha akarnak esélyt maguknak.

A gondom nekem inkább azzal van, amikor már az angolok - ezzel a kerettel - is célfutballt játszanak, oly módon, hogy a teljesen kifáradt, 10 emberrel játszó dánok ellen Southgate a kamutizi után behoz még egy hátvédet. Na ez az, ami kiakaszt, nem az, hogy egy skót vagy egy magyar csapat hősiesen küzd a rendelkezésre álló eszközeivel.

Előzmény: Racilaci (16919)
Racilaci Creative Commons License 2021.07.15 -1 0 16919

Minden EB-n, vb-n vannak nagyon gyenge "esélyesek", akik kb. elsőként kvalifikálták magukat a tornára, meg vannak nagy meglepetés kis csapatok. Ezért kár a korábbi másfélszeresére duzzasztani a mezőnyt, mert a dráma faktor így is, úgy is bejátszik, csak nem mindegy, hogy hány török-walesi, meg finn-orosz meccset kell átvergődni érte. (De a gyenge kis csapat vs. gyenge kis csapat meccsek még adott esetben érdekesebbek is lehetnek, mint amikor egy nagy csapat "szenved" egy kis csapattal szemben - látványértéke nulla, általában a végén a nagy csapat úgyis megmenti a bőrét, de legalább megint ott ülsz egy 90%-ban nézhetetlen meccs előtt két órát.)

 

Én egyébként nem nagyon látok egy Panama vagy Finnország szereplése között különösebb különbséget.

Előzmény: Tonio 2.0 (16914)
.harryboy. Creative Commons License 2021.07.15 0 0 16918

Igen kb igy.

a ugynevezett kis csapatok is játszottak szoros meccset a nagy ellen, mégha a végén berogyant

a É Macedonia is az, evel nemmondom, hogy ullibuli messze attol

mindhogy a Finnek a Orosz ellen sem, ahol a Orosz  egy keservessel tudott nyerni és a "fö biro" elitélt egy golt.

Előzmény: Gonosz666 (16917)
Gonosz666 Creative Commons License 2021.07.15 0 0 16917

Az a 4 ev inkabb 2, mert gondolom VB-t is nezel 😀

Előzmény: .harryboy. (16916)
.harryboy. Creative Commons License 2021.07.15 0 0 16916

Egypárat sajnos nemtudtam. de 4 évbe egyszer idöt szánok a focinak.

mivel én még nemvagyok lebulvározva a "nagy nevektöl" meg sok "szaki ellemzöktöl", hogy mi a menö és mi nem.

Előzmény: Gonosz666 (16910)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!