A miniszter korábban is szigorúan lépett fel állami tendereken nyertes cégekkel szemben, megtiltva például, hogy azok 10%-nál magasabb haszonkulccsal dolgozzanak, illetve a Lex Strabag" néven elhíresült tövénnyel zárná ki a közbeszerzésből azokat a vállalatokat, amelyek rosszul teljesítenek és nem javítják ki a teljesítés során vétett hibákat.
Nem véletlen, hogy a kormánypárt messiásnak kezdte csúfolni mp-t, valójában a társadalomban már erősen megérett az igény a változásra. Ez pedig erősen kellett ahhoz, hogy a semmiből ilyen rövid idő alatt be lehessen robbanni (az "ilyen rövid" alatt nem is az elmúlt másfél évet értem, hanem tavaly az EP-választásokig eltelt első 3-4 hónapot)
Nem baj, kúrmányunk már lépett, most a közszolgák kapnak 1 millió lakhatási pénzt. Gondolom pár hónap múlva majd mások is, tolni kell a pénzt az ingatlanpiacba, normális receptjük meg értelmes megoldásuk nincs. Nem volt és nem is lesz.
Az emberek nem a liberális demokráciába akarnak - legalábbis tömegesen - bevándorolni, hanem a gazdasági jólétbe. És az, hogy a hagyományos "nyugaton" jólét van, az nem ma lett, hanem évszázados gazdasági fejlődés eredménye.
A másik oldalról nézve nem azért hagyják el a Száhelt, mert ott demokráciahiány van, hanem azért, mert élelmiszerhiány van. E kettő közé azonban nem tennék egyenlőségjelet. Példának egyébként vehetjük kb az összes kelet-európai országot: a rendszerváltás, vagy még inkább az EU-ba belépés után nem azért lécelt le sokmillió román, bolgár, lengyel, horvát és magyar polgár nyugatra, hogy ott a nagyobb demokráciát élvezzék - hiszen hazájukban akkorra pont azok a rendszerek valósultak meg - hanem azért, hogy jobban keressenek.
Nyilván vannak a történelemben olyan időszakok, amikor maga a politikai berendezkedés olyan, ami már szorongatja az egyéni vagy csoportos létet, és ami kivándorlásra késztet sokakat, pl. a náci Németországből vagy a 56 után Magyarországról. Viszont ezek meglehetősen szélsőséges állapotok és ilyenkor már nem is az a probléma, hogy a választójogot szabályozottá akarnád tenni. De akik mondjuk a 60-as 70-es években léptek le Magyarországról, azokat vélhetően legkevésbé sem az motiválta, hogy majd amikor 10-15 évi türelmi idő után állampolgárságot kapnak kint, akkor azzal hogyan szavazhatnak.
Ne feledd, a Tisza a maszop-szadesz petéiből áll, csak a régi komcsi gazembereket felhígították egy kis friss ávós unoka/dédunoka leninfiúkkal.
Hülyítheted magad, de ez attól még a képzett 40-esek lázadása. azoké, akik a rendszerváltás után végeztek egyetemet, nyelveket is beszélnek, külföldön se csak ibusz úton voltak. nem a pintérsanya szintje.
meg a 2002-2010 közti polgári, oroszt nem kedvelő, bázis 20%-a.
a tisza adatszivárgás kellemetlen hozadéka, hogy a vk elnökök látták, hogy törzsembereik jelentős része átállt.
Ez jogos, na de a politikában a tényleges teljesítmény általában akkor mérhető, ha érdemi pozícióba kerül az adott párt vagy személy. A Tiszának/MP-nek nem kell ma irányítani az országot, működtetni az államigazgatást, stb. Ma kb. az a fő feladatuk, hogy behúzzák a tavaszi választásokat. Ehhez elengedhetetlen feltétel az ismertség és a népszerűség. Nehéz lenne letagadni, hogy a nagy semmiből meglehetős eredményeket értek el mindkét területen.
Ettől még igaz az, hogy a későbbi tejesítményük elválhat a jelenlegitől, na de a versenytárs teljesítménye ismert és nem kielégítő.
Félreértesz. A jelenlegi szisztéma=a jelenlegi választási rendszer.
Ez alatt értheted azt, ami 1990 óta van, vagy ha jobban tetszik, akkor ami 2014 óta van nálunk. De akár értheted úgy is, hogy az az általános választójogon alapuló rendszer, ami elfogadott az ún. nyugati demokráciákban. Ez bevált? Honnan tudjuk, hogy igen vagy hogy nem?
ja hat erre eleg konnyu valaszolni
igen, bevalt, es ezt onnan tudhatjuk, hogy a vilag jelenlegi osszes jo helyen, ertsd osszes bevandorlasi celpontjaban ilyen rendszer van, kizarolag liberalis demokraciakba akarnak emberek bevandorolni, kizarolag nemliberalis nemdemokraciakbol
ezt nezheted globalisan is, abszolut ertekben, meg lebonthatod egyes konkret allamokra is es akkor nezheted relativen is, tehat hogy peldaul a Fulop-szigetekrol meg a faszom tudja honnan bevandorolnak Magyarorszagra, es ezzel egyidejuleg Magyarorszagrol bevandorolnak Nemetorszagba
ez nem magatol lett igy, hanem evszazados jogfejlodes eredmenye, amit termeszetesen nem fogunk odadobni azert, mert advo kartacsnak van egy jobb otlete amit meg nem probaltunk ki (es sajat bevallasa szerint is ez a legerosebb erv mellette! nagybazmeg!) hanem hamarabb lesz advo bolondokhazaba csukva mint hogy ez megtortenjen :-))) ugyhogy ezt nyugodtan tekinthetjuk peremfeltetelnek, valasztasi rendszer atalakitas a mi eletunkben legfeljebb tovabbi jogkiterjesztessel fog megvalosulni, pl. korhatar leszallitas
(ha nem lesz igazam es tenyleg valasztojog-megvonas lesz, abbol meg kurva nagy siras lesz, mert mondjuk tenyleg ragnarok van es rendkivuli allapot es kulaklistazas es gepfegyveresek jaroroznek az utcakon es tsai)
meg a liberalis jogallamisaggal igazan nem vadolhato Orban Viktor is inkabb jogkiterjesztessel oldotta meg a dolgot (erdelyi levelszavazatok) ugyhogy ennyit errol
Sokszor leírtam már: BÁRKI becsapható, de értelmes emberek ugyanazzal a trükkel folyamatosan újra meg újra nem - vagy legalábbis csak nagyon kis hányaduk. Ez a szar, ami itt a nyakunkba csorog ebben az országban folyamatosan - ez már tényleg 80-90%-ban csak az ostobáknak adható el, ergo szavazatot akkor is kapna, ha csak az értelmesebb, kikupáltabb népek szavazhatnának - de túl sokat nem, kormányra kerülésre, ott maradásra elegendőt semmiképpen sem. És ez a lényeg.
A lényeg az, hogy még mindig nem érted az egészet.
2008-ban a szoclib ÚGY földhözvágta a gazdaságot, hogy az akkor felnőtt emberek nagy része azóta élete végéig nem fog rájuk, az oldalukra szavazni. Nem kell őket "átverni", mert pontosan tudják, hogy mi a helyzet a Fidesz háza táján, de azt is látják, hogy EMELLETT működésben tartják az országot.
Az pedig, hogy "próbáljuk ki mert idáig még nem volt ilyen", nos... ennyi erővel a heroint is ki lehet próbálni, mert állítólag eleinte jó, és még nem próbáltuk.
Amúgy meg politikából már kipróbáltuk a Tiszát, 94-ben és 2010-ben is, hááááát... nem volt jó ötlet, de kipróbáltuk. Ne feledd, a Tisza a maszop-szadesz petéiből áll, csak a régi komcsi gazembereket felhígították egy kis friss ávós unoka/dédunoka leninfiúkkal.
Félreértesz. A jelenlegi szisztéma=a jelenlegi választási rendszer.
Ez alatt értheted azt, ami 1990 óta van, vagy ha jobban tetszik, akkor ami 2014 óta van nálunk. De akár értheted úgy is, hogy az az általános választójogon alapuló rendszer, ami elfogadott az ún. nyugati demokráciákban.
Ez bevált? Honnan tudjuk, hogy igen vagy hogy nem? És ha nem, akkor egy bocsival elintézhetjük és visszacsinálhatjuk?
Szerintem Advo a feltétel nélküli általános választójog kritikáját fogalmazza meg, felhívja a figyelmet a kockázataira és elvi megoldást keres. Amivel a magam részéről maximálisan egyetértek. Lehetnek az elvek szépek, de a valóság azt mutatja, hogy a hülyék demokráciája a hülyék diktatúrájába fordulhat át, amikor érvek, a józan párbeszéd és a racionalitás zárójelbe kerülnek, helyettük pedig arat a demagógia, az oktalan pazarlás és a jövő felélése. Aztán lehet, hogy ez magától is korrigálásra kerül - végülis a szocialista népgazdaság is összecsuklott 40 év után - csak éppen emberek életéből elvehet évtizedeket. Ha nem az életüket.
Persze, ezeket használni kell, de ahogy te magad is írod, mindez csak információs csatorna és nem a tartalom. Pusztán eszköz. Valójában ami ezeken megjelenik az is csak kvázi-tartalom: kommunikációs üzenetek, de nem a valós teljesítmény. A valós teljesítmény akár egy kormányzat, akár az ellenzéke részéről az, amit a nap végére elvégzett - és ezt kéne tudni értékelnie a nagyközönségnek, illetve erről kéne szólni a szájjaraténak is.
Nagyjából innen indult ez a vonal: az óellenzék elhanyagolta a vidéket, MP meg érzi a bugit. Pedig ez is csak az üzenetekről szól: a fidesz jó (legalábbus eddig az volt) az üzenetgyártásban és célzásban, MP is jó, a baloldalnak ez nemigen nent... de, hogy valós teljesítmény hol van vagy hol lesz egyáltalán, az ettől.erősen elválik.
Megnéztem, hogy nem írtam-e el, de nem. 2018-ról beszéltem, márpedig akkor Varga, Simicskó és Gulyás nyertek az adott kerületekben.
Mondom, érdemes nézni a dinamikát, igen sok sztereotípiát cáfol meg.
Nézd, én azt gondolom, hogy eminens érdek a kormányváltás. És azt látom, hogy ennek az egyik komoly akadálya a téveszmékhez való ragaszkodás. A fényességes tekintetű komoly megrázkódtatáson esett át, amikor 2002-ben leváltották, nehezen lendült rajta túl. Aztán csak feldolgozta. De az értelmiség egy jelentős része 2010 óta képtelen magához térni, 15 éve hajtogatja ugyanazokat a szövegeket, várja a csodát, aztán csalódik.
A megboldogult Hont András -mint újságíró távozott el, propagandistaként tolja mostanság- valamikor igen sokat próbálkozott cáfolni ezeket a kliséket, kb. a kutya nem hallgatott rá. Na most, kellene valamit kezdeni azzal az ellentmondással, hogy kb. naponta jelenik meg valami info egy-egy újabb nagybevásálásról, azon folyik is az anyázás, majd ugyanazzal a lendülettel az a mondás, hogy már csomagolnak, rettegnek, menekülnek. Utóbbi is egy olyan toposz, aminek pont semennyi alapja sincs. Önáltatás.
Tudjátok, mit, menjetek el a Gergelyhez, és beszéljétek ezt meg vele.
Én azt látom, hogy a 444 sem tudta besározni, és a kutyák komolyabban veszik a dolgokat, mint a kétségkívül kiváló és csodálatos™ TiSza-frakció a Fővárosi Közgyűlésben.
te mi alapjan valasztasz kenyeret, bort, autot, feleseget, a gyerekednek iskolat, a korzetednek kepviselot? barmelyiket meg tudod indokolni racionalisan?
Ne hulyeskedj, ezek mindegyike racionalis dontes, egy kiveve, feleseg/ferj, de ott is eleg nagy reszben a racionalis szamit.